Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko jeździć nie ma gdzie :) trzeba by jakieś zapasy zrobić  :lol:

 

Ja dzisiaj dostałem pocztówkę z mojego leasingu, że moje auto nadjedzie na koniec kwietnia, z pytaniem czy się cieszę. Ciekawe, czy rzeczywiście tak będzie, bo dealer już mówił o drugim tygodniu maja ;)

 

Jeszcze w międzyczasie wyłapałem kolejny odprysk na szybie, więc będę musiał ogarnąć przed oddaniem auta. 

 

Wolałbym starą cenę i brak wirusa na świecie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, niektórzy i to uwzględnili...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VW, BMW, FCA PSA zamykają fabryki do 27 Marca.

 Taką suchą informację otrzymałem.

 Więc ?

Ja dzisiaj dostałem pocztówkę z mojego leasingu, że moje auto nadjedzie na koniec kwietnia, z pytaniem czy się cieszę

 

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze robia, sam od tygodnia pracuje z domu i licze sie z tym, ze bedzie opoznienie. Tylko niech po prostu wstrzymaja te standardowe pocztowki, bo i to teraz nie potrzebne i kosztuje, a jeszcze wprowadza zamieszanie ;)


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, ma ktoś z was Alfę 159 i chce się podzielić opiniami? Myślę, czy nie wybrać jej na pierwsze auto bo nie ukrywam jest całkiem ładna :) Niestety chodzą pogłoski o jej awaryjności i to mnie trochę blokuje. A może ktoś podrzuci inne propozycje (najlepiej do 15 000)? :)

gallery_used-car-carlist-alfa-romeo-159-

Kupiłem 159 1.9 JTDM 150 KM w 2006 jako nowe salonowe pół roku po premierze auta. Jeździłem niespełna 3 lata, miałem 5 awarii w tym jedna unieruchamiajaca auto ( spalony alternator). Sprzedałem przy przebiegu 53 tys km bez żalu. Ale najciekawsze wydarzyło się 2-3 lata później kiedy zadzwonił do mnie drugi właściciel i dziękował mi że sprzedałem mu tak bezawaryjne auto ????. Choroby wieku dziecięcego skupiły się na mnie, ASO je wyeliminowało oczywiście w ramach gwarancji a później auto było bezawaryjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kupiłem 159 1.9 JTDM 150 KM w 2006 jako nowe salonowe pół roku po premierze auta. Jeździłem niespełna 3 lata, miałem 5 awarii w tym jedna unieruchamiajaca auto ( spalony alternator). Sprzedałem przy przebiegu 53 tys km bez żalu. Ale najciekawsze wydarzyło się 2-3 lata później kiedy zadzwonił do mnie drugi właściciel i dziękował mi że sprzedałem mu tak bezawaryjne auto ????. Choroby wieku dziecięcego skupiły się na mnie, ASO je wyeliminowało oczywiście w ramach gwarancji a później auto było bezawaryjne.

Moment, sprzedałeś auto obcemu człowiekowi, a ten wzruszony bezawaryjnym autem, dzwoni po 3 latach z podziękowaniami?

 

Wysłane z mojego EVR-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moment, sprzedałeś auto obcemu człowiekowi, a ten wzruszony bezawaryjnym autem, dzwoni po 3 latach z podziękowaniami?

 

Wysłane z mojego EVR-L29 przy użyciu Tapatalka

a co w tym dziwnego? u mnie jest odwrotnie - facet od którego kupiłem auto raz na rok pyta czy dalej go mam i jak mi się jeździ:-)

i tak już trzeci rok:-)

 

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też wzruszają i dziwią Niemcy płaczący za autami, odprowadzający auta do granicy i dzwoniący posłuchać audio i przede wszystkim silnika... :D a tu się okazuje, że nie ma śmiania! To się zdarza!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moment, sprzedałeś auto obcemu człowiekowi, a ten wzruszony bezawaryjnym autem, dzwoni po 3 latach z podziękowaniami?

 

Wysłane z mojego EVR-L29 przy użyciu Tapatalka

 

Kolego na potrzeby postu skróciłem swoją historię żeby nie przynudzać . Zadzwonił żeby zapytać czy nie mam przypadkiem dodatkowego pilota do immoblisera , a przy okazji podziękował że ma zadbane , bezawaryjne auto bo poprzednie Volvo S60 podobno dało mu strasznie po kieszeni . Wtedy dobijał Alfą już do 100 tys przebiegu . Nie pamiętam czy był wzruszony , to już Twoja nadinterpretacja :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego na potrzeby postu skróciłem swoją historię żeby nie przynudzać . Zadzwonił żeby zapytać czy nie mam przypadkiem dodatkowego pilota do immoblisera , a przy okazji podziękował że ma zadbane , bezawaryjne auto bo poprzednie Volvo S60 podobno dało mu strasznie po kieszeni . Wtedy dobijał Alfą już do 100 tys przebiegu . Nie pamiętam czy był wzruszony , to już Twoja nadinterpretacja :D

 

Miał awaryjne volvo, to se kupił przezornie alfę :D :D

Sorki, musiałem :D


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Volvo może dać po kieszeni. Wystarczy skrzynia i głowica w D5, plus wahacze i piasty. I zawsze coś jeszcze wyjdzie. Jak będzie kumulacja tego wszystkiego, to nie ma lekko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych kolegow.

Co prawda nie udzielam sie tutaj w temacie, ale zawsze chetnie czytam wasze wypowiedzi. W zwiazku z pandemia coronavirus'a mam wiecej czasu dle siebie i postanowilem cos napisac.

Otoz przez ostatnie prawie 15 lat codziennie jezdzilem camionette'ka VW LT 35 2,5 tdi EURO 3. Niestety w zwiazku z wprowadzeniem w Brukseli tzw. LEZ ( Low Emission Zone ) od tego roku moja camionette'ka nie ma prawa jezdzic po Brukseli, w zwiazku z czym zostalem zmuszony do kupienia nowego samochodu.

Proponuje zatem kolegom zabawe: zgadnac, wydedukowac jaki samochod kupilem. Juz w tej chwili mowie, ze zajelo mi to okolo 4 miesiecy.

Samochod jest mi potrzebny do:

1. Codziennej jazdy do pracy ( wozenie tylka ) okolo 60 km w obydwie strony. Po drodze miasteczka i wsie z ograniczeniami 30,50,70 km/godz.

2. Od czasu do czasu potrzebuje go do pracy po godzinach ( musze dorabiac ). Wozenie materialow, narzedzi i ….smieci.

3. Kilka razy w roku dlugie trasy autostradowe.

W zwiazku z powyzszym zalozylem sobie minimalne wymagania odnosnie tego jaki to ma byc samochod.

A wiec:

1. Ma to byc fourgonette'ka. Najwieksza z najmniejszych. W srodku scianka dzialowa ( nie jakas tam kratka ), tylne drzwi dwuskrzydlowe ( nie klapa otwierana do gory ).

2. Diesel EURO 6

3. Skrzynia biegow automatyczna.

4. Budzet max. 12500€

Jestem prawie pewny, ze koledzy bez trudu napisza mi jaki samochod kupilem.

Chetnie odpowiem na postawione mi dodatkowe pytania.

Zapraszam do zabawy.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych kolegow.

Co prawda nie udzielam sie tutaj w temacie, ale zawsze chetnie czytam wasze wypowiedzi. W zwiazku z pandemia coronavirus'a mam wiecej czasu dle siebie i postanowilem cos napisac.

Otoz przez ostatnie prawie 15 lat codziennie jezdzilem camionette'ka VW LT 35 2,5 tdi EURO 3. Niestety w zwiazku z wprowadzeniem w Brukseli tzw. LEZ ( Low Emission Zone ) od tego roku moja camionette'ka nie ma prawa jezdzic po Brukseli, w zwiazku z czym zostalem zmuszony do kupienia nowego samochodu.

Proponuje zatem kolegom zabawe: zgadnac, wydedukowac jaki samochod kupilem. Juz w tej chwili mowie, ze zajelo mi to okolo 4 miesiecy.

Samochod jest mi potrzebny do:

1. Codziennej jazdy do pracy ( wozenie tylka ) okolo 60 km w obydwie strony. Po drodze miasteczka i wsie z ograniczeniami 30,50,70 km/godz.

2. Od czasu do czasu potrzebuje go do pracy po godzinach ( musze dorabiac ). Wozenie materialow, narzedzi i ….smieci.

3. Kilka razy w roku dlugie trasy autostradowe.

W zwiazku z powyzszym zalozylem sobie minimalne wymagania odnosnie tego jaki to ma byc samochod.

A wiec:

1. Ma to byc fourgonette'ka. Najwieksza z najmniejszych. W srodku scianka dzialowa ( nie jakas tam kratka ), tylne drzwi dwuskrzydlowe ( nie klapa otwierana do gory ).

2. Diesel EURO 6

3. Skrzynia biegow automatyczna.

4. Budzet max. 12500€

Jestem prawie pewny, ze koledzy bez trudu napisza mi jaki samochod kupilem.

Chetnie odpowiem na postawione mi dodatkowe pytania.

Zapraszam do zabawy.

 

pozdrawiam

Ford Transit? Bo chyba nie Vito lub T6?


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli Ford największy z najmniejszych to raczej Connect.


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedz:

Kazda ( prawie ) samochodowa firma ma w swojej ofercie mala furgonetke, ale tu chodzi o kluczowe zdanie:

najwieksza z najmniejszych.

Odpowiedz:

post-70347-0-54063500-1584906473_thumb.jpg

 

kolego Rafi87 - moje uznanie dla kolegi za duza wiedze samochodowa - to jest strzal w przyslowiowa dziesiatke.

 

A teraz chcialbym, abysmy "skonfigurowali" ten samochod.

Prosze zwrocic uwage na zdanie. Szukanie tego samochodu zajelo mi okolo 4 miesiecy. Dlaczego?

Poniewaz, przewazajaca ilosc oferowanych furgonetek jest w wykonaniu L1 ( krotsza - patrz zdjecie wyzej ) i z .... manualna skrzynia biegow.

Wersja Maxi L2 ( dluzsza - patrz zdjecie wyzej ) pojawila sie najpierw z siedzeniami do przewozu osob, a dopiero potem zrobiono z niej furgonetke.

Przeczytajcie moj pierwszy post jeszcze raz uwaznie i sprobujcie powiedziec cos wiecej o tym samochodzie.

 

pozdrawiam

Edytowane przez Andrzej Wachowicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

kolego Rafi87 - moje uznanie dla kolegi za duza wiedze samochodowa - to jest strzal w przyslowiowa dziesiatke.

 

 

Dzieki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos mi sie wydaje, ale na forum jest chyba malo uzytkownikow samochodow dostawczych. :(

A wiec, nie bede was dluzej meczyl i przejde od razu do opisu jaki samochod kupilem i malej fotorelacji.

 

VW Caddy Maxi typ 2KN

Diesel Euro 6

Silnik: 1968 cm3, 4 cylindry w rzedzie, 75 kW / 2900

Predkosc maksymalna: 170km/godz

Skrzynia biegow automatyczna: DSG 6 ( DQ 250 )

Data pierwszej rejestracji: maj 2017

Stan licznika: 203 000 km

 reszta danych wyposazenia na zdjeciach ponizej

 

post-70347-0-40136500-1584995487_thumb.jpgpost-70347-0-13877300-1584995525_thumb.jpgpost-70347-0-71601700-1584995557_thumb.jpgpost-70347-0-85797400-1584995594_thumb.jpgpost-70347-0-57735800-1584995628_thumb.jpgpost-70347-0-31563700-1584995662_thumb.jpgpost-70347-0-75551500-1585074644_thumb.jpgpost-70347-0-61612900-1584995694_thumb.jpgpost-70347-0-56926000-1585074704_thumb.jpgpost-70347-0-75427100-1585074742_thumb.jpgpost-70347-0-40310900-1584995754_thumb.jpgpost-70347-0-95638000-1584995807_thumb.jpgpost-70347-0-19216700-1584995839_thumb.jpg

 

dziekuje za uwage

Jezeli beda jakies pytania ? chetnie odpowiem.

 

pozdrawiam

 

 

 

Edytowane przez Andrzej Wachowicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znajomy ma caddiego tylko przedliftowego - nie maxi ale też drzwi otwierane na bok - mówi, że gdy Caddy wyzionie ducha to kupi drugiego tylko maxi więc auto chyba daje radę  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.