Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Cos mi sie wydaje, ale na forum jest chyba malo uzytkownikow samochodow dostawczych. :(

A wiec, nie bede was dluzej meczyl i przejde od razu do opisu jaki samochod kupilem i malej fotorelacji.

 

VW Caddy Maxi typ 2KN

Diesel Euro 6

Silnik: 1968 cm3, 4 cylindry w rzedzie, 75 kW / 2900

Predkosc maksymalna: 170km/godz

Skrzynia biegow automatyczna: DSG 6 ( DQ 250 )

Data pierwszej rejestracji: maj 2017

Stan licznika: 203 000 km

 reszta danych wyposazenia na zdjeciach ponizej

 

attachicon.gifIMG_20200315_101432dpi50.jpgattachicon.gifIMG_20200315_101459dpi50.jpgattachicon.gifIMG_20200315_101627dpi45.jpgattachicon.gifIMG_20200315_101752dpi45.jpgattachicon.gifIMG_20200315_111303dpi40.jpgattachicon.gifIMG_20200315_101917dpi45.jpgattachicon.gifIMG_20200315_101945dpi40.jpgattachicon.gifIMG_20200315_102103dpi45.jpgattachicon.gifIMG_20200315_103009dpi50.jpgattachicon.gifIMG_20200315_104839dpi55.jpg

 

dziekuje za uwage

Jezeli beda jakies pytania ? chetnie odpowiem.

 

pozdrawiam

Co zrobiłeś z LT?


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Caddy bardzo fajny, mój znajomy ma takiego tylko osobówkę dwulatka, ale tak mu się spodobał, że dokupił craftera  :lol:


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowe Caddy ponoć już bez resorów i wersja osobowa już będzie naprawdę osobowa, dająca tez komfort jazdy autem osobowym a nie busem.

 

zdsexyuzsea4edduqheo.jpg

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak tam koledzy Wasze oponki? Rano było -5 teraz +5... zimowe jeszcze czy już letnie?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dzisiaj odebrałem letni komplet. Pewnie w wekend będę zakładał, od czwartku już ma być cieplej, poza tym u mnie nawet jednej chmury nie widać więc na śnieg też nie ma co liczyć  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja auta od ponad tygodnia nie widzialem, wiec moze juz stac i na ceglach, ale licze ze nie ;)


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zmieniłem koła na letnie już prawie dwa tygodnie temu. Niestety pochopnie. Wirus pokrzyżował mi plany.

Miał być urlop a auto w garażu.

Na szczęście, przez ostatnie dwa tygodnie nie zrobiłem nawet 50 km.


"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam całoroczne, a do zimowych & letnich nie wrócę :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram przedmówcę, od kilku sezonów w ten sam sposób rozwiązałem odwieczny problem.

 

Wysłane z mojego COR-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam i ja, u mnie 1 sezon, u żony 4.

 

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych:

uzupelnilem galerie zdjec o 3 dodatkowe zdjecia ( post #29388 )

Chce powiedziec, czego na zdjeciach nie widac, ze ten samochod ma alarm, czujnik deszczu dla wycieraczek, i jak sie dobrze przyjrzec to ma czujniki cofania z tylu oraz oczywiscie centralny zamek z pilotem.

 

@kiniol

stoi sobie na ogrodku ( w Hulshout, gdzie teraz mieszkam ) i czeka na moja decyzje co z nim zrobie.

 

a jesli chodzi o opony to kupilem ten samochod z oponami Continentala

zdjecie ponizej i nie wiem co to sa za opony

 

post-70347-0-42517500-1585075369_thumb.jpg

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Continental i co dalej jest napisane? Eco Contact? Po nazwie modelu dowiemy się jakie to opony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Świetny samochód!

Gratuluje, że udało Cu się trafić z DSG! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak tam koledzy Wasze oponki? Rano było -5 teraz +5... zimowe jeszcze czy już letnie?

 

W 4x4 już mam zmienione (2 tygodnie temu) na letnie, a w drugim aucie, które jest częściej w ruchu, jeszcze zimówki i w sumie nie spieszy mi się z ich wymianą, bo i tak idą na śmietnik :)


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andrzej, ja mam pytanie jak w praktyce wyglada zakup uzywanego auta w Belgii? W Belgii tablice rejestracyjne zostaja z wlascicielem, a nie z samochodem. Pytanie, czy sprzedajacy dostarczyl Ci auto, wykupiles tymczasowe tablice (ubezpieczenie?), laweta, czy na "waleta" ;) W porownaniu do sytuacji w PL to troche to chyba jednak utrudnia zycie?


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mam maly problem, poniewaz chcialbym sporo napisac o roznych sprawach ..... i chyba bedzie najlepiej jak nie napisze wszystkiego w jednym przydlugim poscie, ale rozdziele je tematycznie.

 

@vvv

postaram sie jutro cos o tym napisac

 

@rafi87

oczywiscie masz racje, jest napisane, a ja sierota slepy nie zauwazylem.

Oto zdjecie:

przypuszczam, ze to opona caloroczna

post-70347-0-09246100-1585161103_thumb.jpg

 

A teraz ciekawa informacja, ja nie wiedzialem.

Otoz przegladajac ksiazke serwisowa ( ASO VW ) tego samochodu, zobaczylem, ze olej w skrzyni biegow byl wymieniany przy 78 079 km i przy 182 966 km, natomiast pasek rozrzadu WCALE!

Przyznam sie, wpadlem w mala panike. Mysle sobie to niemozliwe, czyzby ten samochod mial lancuch?

Nie, nie ma lancucha, ale w VW powiedzieli mi, ze w tym samochodzie rozrzad ( pasek ) wymienia sie dopiero przy 210 000 km !

 

c.d.n.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Otoz przegladajac ksiazke serwisowa ( ASO VW ) tego samochodu, zobaczylem, ze olej w skrzyni biegow byl wymieniany przy 78 079 km i przy 182 966 km, natomiast pasek rozrzadu WCALE!

Przyznam sie, wpadlem w mala panike. Mysle sobie to niemozliwe, czyzby ten samochod mial lancuch?

Nie, nie ma lancucha, ale w VW powiedzieli mi, ze w tym samochodzie rozrzad ( pasek ) wymienia sie dopiero przy 210 000 km !

 

c.d.n.

 

pozdrawiam

Osobiście nie czekałbym do tych 210k. Przy okazji opony mają wzmocnione ściany boczne względem "cywilnych" opon.

Edytowane przez souls_hunter

Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Fordzie Connect też miałem info, że dopiero chyba przy 200 tys się wymienia pasek.

Lepiej jednak wymienić przy np. 2/3 założonego interwału niż ma się zerwać.

 

Podobnie jest z paskami zakupionymi na wymianę. Również lepiej nie czekać do pełnego okresu, jaki podaje producent auta. Te zamienne paski, nawet w oryginale, potrafią się dużo szybciej zużywać, niż te zamontowane fabrycznie.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Fordzie Connect też miałem info, że dopiero chyba przy 200 tys się wymienia pasek.

Lepiej jednak wymienić przy np. 2/3 założonego interwału niż ma się zerwać.

 

Podobnie jest z paskami zakupionymi na wymianę. Również lepiej nie czekać do pełnego okresu, jaki podaje producent auta. Te zamienne paski, nawet w oryginale, potrafią się dużo szybciej zużywać, niż te zamontowane fabrycznie.

 W przypadku wielu części zamiennych tzw. oryginalne i zamienniki są produkowane w tych samych fabrykach. Potwierdzone przez dobrego kolegę mechanika samochodowego. Czy akurat paski do tego samochodu nie wiem.


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@souls_hunter

@tommly

 

tez tak mysle. Jestem umowiony w garazu na wymiane, ale dopiero po 5 kwietnia, bo do tego czasu wszystko jest zamkniete. A co bedzie po 5 kwietnia, ja nie wiem.

Poki co Caddy stoi w ogrodku, a jezdze starym niezawodnym VW LT ( pasek ma 45000 km ).

 

pozdrawiam

 

czy opony sa caloroczne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 W przypadku wielu części zamiennych tzw. oryginalne i zamienniki są produkowane w tych samych fabrykach. Potwierdzone przez dobrego kolegę mechanika samochodowego. C

To że są produkowane w tych samych fabrykach, nie jest równoznaczne z tą samą jakością. Wiele firm w branży moto praktykuje podobną zasadę, bo są tylko konfekcjonerami części.

 


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez tak mysle. Jestem umowiony w garazu na wymiane, ale dopiero po 5 kwietnia, bo do tego czasu wszystko jest zamkniete. A co bedzie po 5 kwietnia, ja nie wiem.

Poki co Caddy stoi w ogrodku, a jezdze starym niezawodnym VW LT ( pasek ma 45000 km ).

 

pozdrawiam

 

czy opony sa caloroczne?

Odpowiem w ten sposób

https://pl.lmgtfy.com/?q=ContiVanContact+200+&pp=1


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje

czyli opony do camionette'k letnie , zachowujace sie dobrze w deszczu ,okolo 73€ sztuka

czyli poki co , zmieniac nie musze  :D

 

pozdrawiam

Edytowane przez Andrzej Wachowicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.