Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Bez tragedii ze spalaniem, powiedziałbym nawet, pozytywne zaskoczenie - 11,4l/100 się średnia zamknęła. Dość dynamiczna jazda, trochę autostrady, powrót częściowo w deszczu więc delikatniej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Muzzy napisał:

 

 

Poluję na wersję przed liftem w manualu z niezniszczalnym kojotem 5.0  najlepiej z rocznika 2016/2017 i . Czytałem że te automaty 10 stopniowe są awaryjne , oraz mało płynne.

Z tego co słyszałem, to 10biegowa skrzynia nie jest awaryjna ale ma swoj " charakter" który nie każdemu przypadnie do gustu. 

W trybie normalnym nadaje się świetnie do jazdy po mieście i okolicach i zmienia biegi przeskakując niektóre przełożenia, np 1-3-5-6-8,w trybie sport czy też track skrzynia robi się bardzo szybka ale tak brutalnie jest w stanie zmieniać przełożenia że aż dziwne że się nie rozlatuje. W track Mode gdzie ECU w ogóle nie redukuje momentu obrotowego to "walnięcia" są naprawdę mocne. 

Natomiast podobno nie da się jeździć normalnie po mieście w "sport". Skrzynia szarpie jakby nie wiedziała co ma zrobić. Więc jak sport to do szybkiej jazdy tylko i wyłącznie, inaczej można się nabawic wstrząsu mózgu. 

Dziwne to jest bo ta sama skrzynia jest montowana w produktach GM i tam ma same super pozytywne opinie. 

Jak widać Ford nie do końca obczaił oprogramowanie tej skrzyni, albo zrobił to umyślnie. Jakoś nie rozumiem dlaczego ta skrzynia potrafi zachowywać się rewelacyjnie w wybranych sytuacjach a nie cały czas. :(


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

domyślam się, że to hydrokinetyk i w takim wypadku trochę dziwne, żeby skrzynia była aż tak brutalna. No ale może tak jest bardziej "sporty". Tylko jeśli jest tak brutalna to żeby nie skończyło się tak, jak z pewnym BMW M6 gdzie było SMG III i właściciel chyba nie bardzo rozumiał, jak działa jednosprzęgłowa skrzynia mechaniczna ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, irekm napisał:

Z tego co słyszałem, to 10biegowa skrzynia nie jest awaryjna ale ma swoj " charakter" który nie każdemu przypadnie do gustu. 

W trybie normalnym nadaje się świetnie do jazdy po mieście i okolicach i zmienia biegi przeskakując niektóre przełożenia, np 1-3-5-6-8,w trybie sport czy też track skrzynia robi się bardzo szybka ale tak brutalnie jest w stanie zmieniać przełożenia że aż dziwne że się nie rozlatuje. W track Mode gdzie ECU w ogóle nie redukuje momentu obrotowego to "walnięcia" są naprawdę mocne. 

Natomiast podobno nie da się jeździć normalnie po mieście w "sport". Skrzynia szarpie jakby nie wiedziała co ma zrobić. Więc jak sport to do szybkiej jazdy tylko i wyłącznie, inaczej można się nabawic wstrząsu mózgu. 

Dziwne to jest bo ta sama skrzynia jest montowana w produktach GM i tam ma same super pozytywne opinie. 

Jak widać Ford nie do końca obczaił oprogramowanie tej skrzyni, albo zrobił to umyślnie. Jakoś nie rozumiem dlaczego ta skrzynia potrafi zachowywać się rewelacyjnie w wybranych sytuacjach a nie cały czas. :(

 

 

Piszę to sam sam przeczytałem na forach miłośników Mustangów. Np :

 

clo27 pisze: 
2019-07-13, 13:09
No to ciekawostka a10 pierwszy raz wymieniona przy 600km teraz przy 23tys poszarpywała, diagnoza wymiana na gwarancji po raz drugi.

U mnie GT 2018 10AT pierwsza wymiana całej skrzyni przy 5 tys. km. Facet w warsztacie we Wrocku (tam serwisowałem) powiedział, że takich wymian było już sporo. Niektóre wysypywały się już po kilkuset kilometrach. Nie wiem, dlaczego nikt o tym nie pisze. Na amerykańskich forach też dużo takich tematów jest....
Z nową skrzynią byłem już na regulacji, bo mocno szarpał na 3 biegu. Po regulacji na 1 tys. przestało i pojawia się na nowo. Mam 14 tys. i zastanawiam się co będzie dalej :(

 

Jest tego typu wpisów sporo więcej, dlatego z ostrożnościa podchodzę do tej 10 stopniowej skrzyni, tym bardziej że szukam auta  2-3 letniego czyli już po gwarancji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na swojej mam 41k km, i poza objawami jak powyżej nic innego die nie dzieje, zresztą nie słyszałem też nic o nagmminych naprawach /wymianach 


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng
39 minut temu, irekm napisał:

Ja na swojej mam 41k km, i poza objawami jak powyżej nic innego die nie dzieje, zresztą nie słyszałem też nic o nagmminych naprawach /wymianach 


Choroby wieku dziecięcego. To nowa konstrukcja, więc szanse, że będzie coś nie tak są bardzo duże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Jest pierwszy wyrok ws. afery dieslowej Volkswagena.
VW przegrał, wyrok wyczerpuje najwyższą instancje w Niemczech, nie wiem czy jest jakiś międzynarodowy organ, gdzie VW mógłby się odwołać. Wyrok jest bardzo pro-konsumencki, VW już pewnie szacuje rezerwy na wypłatę odszkodowań:)
Najciekawsze stwierdzenia;

 

"Uznano, że kierując się informacjami z reklamy Gilbert kupił pojazd pozbawiony w rzeczywistości obiecywanych cech."
"BGH [...] zauważył ponadto, że przedstawiona przez Volkswagena oferta modyfikacji oprogramowania nie mogła unieważnić roszczenia, gdyż szkoda zaistniała już w momencie kupna samochodu."

 

To też jest dobre bo coś to mówi o trwałości współczesnych samochodów.
"Sąd Krajowy wziął jednak pod uwagę oszacowaną przez siebie na 300 tys. kilometrów przebiegu żywotność samochodu i odpowiednio zmniejszył roszczenie."

 

https://auto.dziennik.pl/aktualnosci/artykuly/7718739,volkswagen-diesel-silnik-tdi-niemcy-trybunal-federalny-samochod-odszkodowanie.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, irekm napisał:

Ja na swojej mam 41k km, i poza objawami jak powyżej nic innego die nie dzieje, zresztą nie słyszałem też nic o nagmminych naprawach /wymianach 

 

No to tylko pozostaje się cieszyć :)  

 

Ja jednak nie będe ryzykował z ta nową skrzynią, zreszta uważam że przy manualnej jest większa frajda z jazdy takim samochodem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Muzzy napisał:

 

No to tylko pozostaje się cieszyć :)  

 

Ja jednak nie będe ryzykował z ta nową skrzynią, zreszta uważam że przy manualnej jest większa frajda z jazdy takim samochodem. 

No chyba że używasz go codziennie do jazdy po mieście. ????

 

Ja miałem też podobny dylemat, dopuki nie wziąłem samochodu na przejażdżkę w normalnych warunkach, to jest w szczycie natężenia ruchu. Po 10min wiedziałem że standard już nie jest dla mnie. Gdyby to był samochód tylko do zabawy to może zdecydowałbym się na manualna skrzynie. 

Zresztą GT350  samochód do zabawy ", nie ma innej opcji tylko manual. 

5 godzin temu, maritimeeng napisał:


Choroby wieku dziecięcego. To nowa konstrukcja, więc szanse, że będzie coś nie tak są bardzo duże.

No dokładnie, model poliftowy czyli od 18' jest zupełnie innym mechanicznie samochodem. Inny silnik, skrzynia, deska rozdzielcza. 

 

Ale jak narazie w ciągu 2lat musiałem raz oddać samochód do servisu, zepsuł się "wichajster" odpowiadający za aktywny wydech. Pozatym nic się nie dzieje, dziwne trochę, jak nie Ford 

Edytowane przez irekm

Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, _Kwiatek_ napisał:

@Muzzy takiego szukasz?

 

 

 

Takiego tylko najlepiej czerwonego :) (bo podobno szybszy)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Muzzy napisał:

 

Takiego tylko najlepiej czerwonego :) (bo podobno szybszy)

 

 

 

podobno tak, niekoniecznie najgłośniejszy :P

spacer.png

 

5.0, niby jakaś wersja limitowana. Dostaje właśnie nowy wydech 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng
49 minut temu, Muzzy napisał:

 

Takiego tylko najlepiej czerwonego :) (bo podobno szybszy)

 

 

 


Szybsze są z pasami przez całe auto. No i jeszcze kobra musi być gdzieś przyklejona ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ostatnio taki funnycar się pojawił, typowo turystyka weekendowa, mały silniczek 4,7 V8 wystarcza w zupełności bbe82c0bd43b85d58873b4347ce5f61b.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


PAM 005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, sabuniek napisał:

U mnie ostatnio taki funnycar się pojawił, typowo turystyka weekendowa, mały silniczek 4,7 V8 wystarcza w zupełności emoji23.pngemoji23.pngemoji2937.pngemoji2937.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Akurat wstrzeliłeś się w niskie ceny benzyny. 

 

Co do Mustangów to EcoBoost 2.3 akurat trafia w standardy Europejczyków.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Muzzy napisał:

 

Takiego tylko najlepiej czerwonego :) (bo podobno szybszy)

 

 

 

Do szybkości wystarcza pasek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek
19 godzin temu, Muzzy napisał:

 

Takiego tylko najlepiej czerwonego :) (bo podobno szybszy)

 

 

 

Ten chociaż nie jest czerwony i nie ma pasów, to jest bardzo szybki, i głośny :)

 

IMG_20200527_122649.thumb.jpg.b0dd5d6d2e960e9000a78e6856a0f0c6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek
Teraz, Muzzy napisał:

Fajny fajny! To Twoja bryka ?

No co Ty :)

Mojego szefa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mustangów jest już więcej na drogach niż golfów 3 w dieslu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na YT jest kanal fasthog, Chlopak z Polski naprawia auta ze Stanów i sprzedaje dalej. Fajnie się ogląda, ale jak patrze ile aut ciągnie to też mam wrażenie, że teraz więcej mustangów niż pasków w dieslu.

 

Nie wiem czy ktoś z Was się interesuje formula E, ale ostatnie dni to afera większa niż t-shirty Jessicy Mercedes:

https://powrotroberta.pl/2020/05/daniel-abt-wyrzucony-z-audi-za-oszustwo-podczas-e-wyscigu-formuly-e.html


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, rafi87 napisał:

ale sraka w komentarzach. W USA pewnie przepisy co do głośności wydechu różnią się w zależności od stanu, pełno w necie filmów jak wycinają całe wydechy, wstawiają puste rury od samego kolektora po końcówkę i gra. Vette ZR1 C7 na seryjnym wydechu wykręca 113Db - bo może. Jak sąsiad zamiast się dogadać poszedł na noże - jego brocha. Może to są sąsiedzi w stylu Kargula i Pawlaka, nie wiadomo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, sabuniek napisał:

U mnie ostatnio taki funnycar się pojawił, typowo turystyka weekendowa, mały silniczek 4,7 V8 wystarcza w zupełności emoji23.pngemoji23.pngemoji2937.pngemoji2937.png

Fajny i ładny kolor, gratuluję.

Rozglądałem się za identycznym jakiś czas temu, po sprzedaży Disco. Niestety ilość miejsca w środku i wygoda siedzenia na fotelach oraz kanapie, kompletnie mnie od tego pomysłu odrzuciła. W głowie słyszałem już głosy marudzenia żony :D


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.