Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

w e46 miałem M52TUB28, dobre silniki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojeździłem dwa dni opisywanym tu Mustangiem GT i mam swoje przemyślenia co do tego auta.

Ma sporo plusów dodatnich:

- wygląd

- praca silnika i dźwięk wydechu - tak brzmiącego fabrycznego wydechu jeszcze w żadnym aucie nie słyszałem, jest genialny, chociaż wiem, że moi sąsiedzi go aż tak nie polubili...

- emocje towarzyszące jeździe, a dodam, że jak jazda odbywa się w deszczu, to emocje bardzo mocno się nasilają :)

- wygoda w trasie, ale w końcu to GT, więc to nie powinno dziwić.

- dobrze zestrojone zawieszenie - w miarę komfortowe, ale jednocześnie pozwalające poszaleć na krętych drogach. Wymaga jednak pewnej ręki i nogi, bo jakiekolwiek zmiany obciążenia w łuku czy nerwowe korekty kierownicą wprowadzają go w niebezpieczne kolebanie, po prostu brakuje mu twardości.

Są też plusy ujemne:

- praca automatycznej skrzyni biegów - jest totalnie nieprzewidywalna, nieharmonijna i przy ostrzejszej jeździe wręcz niebezpieczna. Losowo pojawiające się potężne szarpnięcia przy zmianie biegów pojawiają się także w zakrętach pokonywanych na granicy przyczepności i robi się niebezpiecznie, bo potrafią wprowadzić w lekki poślizg. Przejechałem ok. 250 km w krętych górach i uznałem, że jedynym sensownym trybem jest jazda "na łopatkach", skrzynia wprawdzie też wtedy szarpie, ale przynajmniej wtedy, kiedy ja chcę, a nie na zakręcie. Pogodzić się jednak trzeba z ogromnymi lagami, czasami od klikniecia łopatki do zmiany biegu mija sekunda. Rozmawiałem na ten temat z Irkiem, który posiada takiego Mustanga i twierdzi, że sama skrzynia jest bardzo dobrym projektem, tylko Ford ją fatalnie oprogramował, nie mam powodów, żeby się z nim nie zgadzać.

- jakość materiałów we wnętrzu i ich montaż - jeździłem autem mającym niecały rok i 20k przebiegu, ale sporo rzeczy w środku klekotało, a plastiki w środku no cóż, są na poziomie Dacii.

 

Ale podsumowując, zrobiłem 900 km i były to bardzo przyjemne dwa dni. Nie kupiłbym jednak takiego samochodu dla siebie. Jest za mało uniwersalny na daily (mam 178 cm wzrostu a za mną ledwo wcisnął się mój 13-letni syn, bo prawie zgniotłem mu nogi) i za mało sportowy jako weekendowa zabawka.

 

127795679_IMG_23782.thumb.jpeg.74042050c80c5d29402d396e60fa0c1a.jpeg

 

IMG_2387.thumb.jpeg.1f9f2857d5257994a5c727486aa80a09.jpeg

 

 

Edytowane przez Tommaso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co piszesz tylko potwierdza to wszystko co wcześniej słyszałem. 

Jedynym słusznym wyborem wydaje się manualna skrzynia biegów dzięki czemu ma się wiekszą kontrolę nad autem i frajdę z jazdy.  

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy przez krótką chwilę się "obwąchiwałem" z Mustangiem, diler z Forda od razu mi powiedział, że jeżeli nie mam naprawdę dużego doświadczenia z tym autem, to manual, bo automat mnie wykończy nerwowo, a nawet może być niebezpieczny. 


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Manual ma natomiast inną wadę - ma bardzo twarde sprzęgło, nie każdemu to odpowiada. Ja miałem go dawno temu na 3h (jeszcze wersja przed liftem) i po 30 minutach turlania się w korku bolała mnie lewa noga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie jest to typowe autko do turlania się w korkach :) Mam to szczescie że w mojej małej mieścinie takie sytuacje to rzadkość .

W gre wchodziłby codzienny dojazd do pracy i odwiezienie juniora do szkoły + przejażdzki 30-60km poza miasto 3-4razy w tygodniu. Takie obecnie robie przebiegi :)

 

A ma ktoś doświadczenie z automatyczna skrzynia w wersji przed liftem ? 2015-2017r 

Edytowane przez Muzzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w Twoich warunkach może się sprawdzić manual

 

Automatem przedliftowym jechałem raptem parę minut, to dość leciwa i powolna konstrukcja, na poziomie 6-biegowych ZF-ów sprzed 15 lat. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest ZF 6hp, budowany na licencji przez Forda 


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mocno kastruje silnik, brałbym manual. 

Do ułomków nie należysz, twarde sprzęgło nie powinno Ci przeszkadzać, a biegi chodzą bardzo przyjemnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam o tej skrzyni automatycznej w tym Fordzie i......

musze powiedziec, ze jestem baaardzo zadowolony ze skrzyni automatycznej DSG 6 w moim Caddy.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mustang fajna bryka,  a czy automat czy manual to rzecz gustu .  Co do jakości,  przykładowo 3l diesle grand cherokee - q7  czy warto dopłacać tez indywidualna ocena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, czy ktos z was ma moze Volvo V60 T5/T6 i moglby podzielic się opinia odnosnie tego auta.
Zastanawiam sie nad nim, ale dotychczas kompletnie nie mialem kontaktu z autami Volvo.
Jazda probna b. przyjemna, wielkość auta generalnie OK, jedynie spalanie spore. Wyszlo mi ok 11l/100km - mowimy o wersji T6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng
Godzinę temu, maariusz napisał:

Koledzy, czy ktos z was ma moze Volvo V60 T5/T6 i moglby podzielic się opinia odnosnie tego auta.
Zastanawiam sie nad nim, ale dotychczas kompletnie nie mialem kontaktu z autami Volvo.
Jazda probna b. przyjemna, wielkość auta generalnie OK, jedynie spalanie spore. Wyszlo mi ok 11l/100km - mowimy o wersji T6.

 

Chciałbym się odnieść tylko do "spalanie spore".

Ile auto ma koni i Nm??? OK, znalazłem 310 kucy i 400 Nm z 2 litrów - to i tak nie jest wysoki wynik spalania.

Nie jestem fanem małych silników mocno doładowanych. Ale co kto lubi...

 

PS - mój ma 390 KM i w mieście pali 20 ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.05.2020 o 13:12, Andrzej Wachowicz napisał:

Tak sobie czytam o tej skrzyni automatycznej w tym Fordzie i......

musze powiedziec, ze jestem baaardzo zadowolony ze skrzyni automatycznej DSG 6 w moim Caddy.

 

pozdrawiam

Ciężko porównać skrzynię Mustanga ze skrzynią Caddiego. Jak byłem trochę młodszy jeździłem Pontiac'iem Firebirdem niestety w automacie. Odbiera to sporo frajdy z jazdy. Miałem porównanie z Corvette kolegi w manualu. Plusem automatu było łatwe palenie gumy na postoju ????. Teraz rozleniwiam się używając 8-biegowych automatów, ale to już zupełnie inne auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



 
Chciałbym się odnieść tylko do "spalanie spore".
Ile auto ma koni i Nm??? OK, znalazłem 310 kucy i 400 Nm z 2 litrów - to i tak nie jest wysoki wynik spalania.
Nie jestem fanem małych silników mocno doładowanych. Ale co kto lubi...
 
PS - mój ma 390 KM i w mieście pali 20 


Jezdzilem raczej spokojnie, bez korkow. Trasa podmiejska. Jadac przepisowo na trasie 90kmh spalanie wyniosilo ok 9-10l. Mimo wszytko dużo jak na 2l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja Suberbaśka 2.0 190KM, może to nie Ferrari ale szybko jadąc załadowany pod sam dach nie pali 20...zasięg 1100km

IMG_20190930_220803.jpg

IMG_20190809_085650.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam jak kogoś urażę ale to gadanie o spalaniu przy cenie samochodu 100 tys. plus strasznie mnie irytuje. Szczególnie jak ktoś kupuje auto z silnikiem powyżej 200 koni w benzynie. Jak kogoś boli 2, 3 czy 5 l więcej na setkę to niech kupi auto tańsze o 20 tys. a tą kasę przeznaczy na zwiększone spalanie (2 l więcej na 100 km to ok. 2500 zł więcej rocznie przy założeniu średniego przebiegu 30 tys. km rocznie). Jak kogoś stać na auto za 100 czy 200 tys. zł i płacze, że pali 15 l to już...a nie będę kończył.

Albo rybki albo akwarium. Jak się chce mieć banana i frajdę z jazdy to częstsze odwiedziny stacji nie powinny boleć. A jak ma być oszczędnie to 1.6 w dieslu, no max. 2.0 jak u kolegi w Skodzie powyżej, a nie V8, V6 czy 2.0T w benzynie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng

@rmickey

 

Ale to chyba nie do mnie - do mnie nie ????

Wiedziałem od początku, że 5.5 litra będzie palić od 15 do 25...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam akurat odwrotny problem, nie mogę się nadziwić jak mało pali moje benzynowe 3.0R6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątek spalanie był i będzie elementem rozmow motoryzacyjnych ;).   Bywa też tak, że  kogos stac  na paliwo,  samo w sobie, ale uwaza ze zbyt duzo pali takie czy inne auto w zamian za to co oferuje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od lat jeżdżę dużymi autami przerobionymi na LPG i bardzo sobie chwalę... Przy rocznych przebiegach około 60 tysięcy km... 


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.