Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, plszcto napisał:


taa... I to jego oscylacyjne wskazywanie prędkości: +/- 10kmph ????

To swoją drogą :D .

 

 

 

 

 Nieoznakowana KIA, zasieg działania całe woj. ślaskie.

 

 

102602552_2698171036961305_5188097258347823104_o.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, KRISTOF_KON napisał:

Miałem kiedyś 125 p  1981 rok żółty kolor mój pierwszy samochód ????

Ja jeździłem w latach 90-tych. Mój drugi po Trabim ???? . Czarne zegary z wysuwającym się prędkościomierzem.

IMG_20200608_160332.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.06.2020 o 14:51, vvv napisał:

Mnie się najbardziej w dużym fiacie podobał poziomy prędkościomierz...

 

pierwsze auto rodzicow w holandii to bylo volvo 142 oczywiscie uzywane kilkuletnie

mialo tasmowy predkosciomierz jak polskie fiaty

kapitalny gadzet to byl ruchomy wskaznik do ustawiania zalecanej predkosci

jak tasma dotknela wskaznika to zapalala sie lampka

dla mnie dzieciaka z polski pamietajacego syrenke sasiada to byl cud techniki

 

tapatalk

verstuurd vanaf mijn iphone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy samochód to Zaporożec uszatek kupiony  jak to kiedyś mówiła młodzież, "ganc-noje" na asygnatę którą przydzielali wyróżniającemu się pospólstwu i swoim różnym pociotkom różni ważni urzędnicy lub sekretarze nieboszczki partii.  Zasłużeni dla socjalistycznej ojczyzny takie asygnaty dostawali co trzy lata. Ciekawostką było to, że sprzedając samochód po trzech latach użytkowania dostawało się więcej kasy niż kosztował nowy. :)

 

W tym czasie Zaporożec jako jedyne osobowe auto dostępne w naszej socjalistycznej ojczyżnie miało Webasto pod przednią szybą, to sprawiało, że auto było idealne do stania w tym czasie w kolejkach społecznych np. po meble, albo po lodówkę, albo po telewizor kolorowy, albo po pralkę automatyczną Polar, albo po glazurę do łazienki na Radzymińskiej, albo po zamrażarkę z Żagania żeby można było pół wieprza zamrozić, itd.

 

:) Kurdelebele jakie to były piękne czasy, prywatki, spotkania, ciągłe balangi, telefonów komórkowych nie było, Internetu nie było, no i ta dziewczyna z którą się póżniej ożeniłem jakaś taka ładniejsza była. :)

No i na walecie to na zwykłej wąskiej kozetce można się było wyspać we dwoje.:)

Jak syn się urodził to teściowa załatwiła nam 20m tetry i zrobiliśmy z tego 40 pieluch które były prane we Frani no i oczywiście musiały być prasowane.:)

Wóda na kartki, cukier na kartki, słodycze na kartki, benzyna na kartki, margaryna był mleczna, jeansy Wrangler i Lee tylko w Peweksie za bony. 

Jak przyjechałem do Warszawy to przez pół roku wynajmowałem pokój na Solcu i stołowałem się w barze mlecznym u Matysiaków na Świętokrzyskiej. A przed barem  stał saturator i dwie szklanki musztardówki miały stalową opaskę z łańcuchem i czerwone ranty po szminkach.

W barach piwnych piwo było tylko z zakąską, najczęściej był to dyżurny żółty obślizgły ser. 

To były piękne czasy!!:P 

Edytowane przez dziadek

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, dziadek napisał:

Kurdelebele jakie to były piękne czasy, 

 

Skoro były taki piękne, to dlaczego wszystkim ulżyło, że się skończyły. a dla przypomnienia:

"31 marca 2009 Polska ostatecznie spłaciła wszystkie swoje zobowiązania wobec Klubu Paryskiego (z wyjątkiem 118 mln USD zobowiązań wobec Japonii, które będą spłacane zgodnie z harmonogramem do roku 2014). 29 października 2012 roku poinformowano o spłacie całego długu z tzw. „czasów Gierka”.


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, souls_hunter napisał:

 

Skoro były taki piękne, to dlaczego wszystkim ulżyło, że się skończyły. a dla przypomnienia:

"31 marca 2009 Polska ostatecznie spłaciła wszystkie swoje zobowiązania wobec Klubu Paryskiego (z wyjątkiem 118 mln USD zobowiązań wobec Japonii, które będą spłacane zgodnie z harmonogramem do roku 2014). 29 października 2012 roku poinformowano o spłacie całego długu z tzw. „czasów Gierka”.

Tyle co Gierek zadłużył Polskę przez całą dekadę, to III RP zadłuża się w ciągu roku.:P  Dlatego ludziom teraz żyje się lepiej.:)

 


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, dziadek napisał:

Tyle co Gierek zadłużył Polskę przez całą dekadę, to III RP zadłuża się w ciągu roku.:P  Dlatego ludziom teraz żyje się lepiej.:)

 

To w końcu jakie czasy były lepsze, bo ja tych kartkowych wcale dobrze nie wspominam...
Chociaż w tamtych czasach nosiłem w klapie miniaturkę orła w koronie na biało - czerwonym proporcu...
Fakt, ludzie byli inni, nie było tyle
" złodziei czasu " w postaci TV, netu i telefonów. Wszyscy mieli czas na to, żeby się spotkać, potańczyć itp.
Jako, że temat jest o samochodach, to dodam jeszcze, że moim pierwszym była Skoda 105. Jak ją kupiłem to miała już ponad 20 lat, jeździłem nią ponad 2 lata, a że miała sporo dziur w podłodze i bagażniku, to sprzedałem ją koledze, który po zrobieniu jeździł nią jeszcze ponad 5 lat. Później niestety trafiła na złom...
Pozdrawiam Jacek


"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem 105 na pierwsze auto :) potem kupiłem jeszcze starszego opla kadetta city z 78r z prawilnym napędem na tył :D

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I one wszystkie będą oznakowane?

Na śląsku jest kilka nieoznakowanych stingerów i plus jest taki, że przynajmniej widać je z daleka ;) jedyne co to zmieniają im tablice rejestracyjne, ale to już robią z wszystkimi nieoznakowanymi.

 

 

 


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zmieniają tablice 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak to jak ? Jak Bond. Przyciskiem. A te superby cholera mają 20 KM więcej niż ja ... Nie ucieknę już ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo auto parę miesięcy na jednych parę miesięcy na drugich:

05b555974dd9c5729c3082e5ca2003b3.jpg&key=7120572af255f142911b9f5a597d9e9df8cf732f17a197c0188d9f9ce97c270c

219487742e6a88668fb817fee2cc0334.jpg&key=3d1c163fe7ca7fb8d53809217003da69f35f0d048c47ea7f7d4b3ec2f8b91726

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mandaryn44 napisał:

No jak to jak ? Jak Bond. Przyciskiem. A te superby cholera mają 20 KM więcej niż ja ... Nie ucieknę już ....

Rób zasłonę dymną z konfetti, od pewnego czasu mają na to uczulenie  :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słychac wycie znakomicie  hehe , nawet musieli obniżyć cene konfetti  https://www.party.ch/search?sSearch=#search:query=konfetti&count=29 

 

 

4 godziny temu, vvv napisał:

I one wszystkie będą oznakowane?

Na śląsku jest kilka nieoznakowanych stingerów i plus jest taki, że przynajmniej widać je z daleka ;) jedyne co to zmieniają im tablice rejestracyjne, ale to już robią z wszystkimi nieoznakowanymi.

 

 

 

 

Ze stołecznej  mają być oznakowane.   Z kamerą na pokładzie  szybko zarobią na siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, vvv napisał:

To samo auto parę miesięcy na jednych parę miesięcy na drugich:

Przerejestrowywują samochody czy tylko tablice zmieniają  


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.06.2020 o 13:21, rafi87 napisał:

Ze zmianą biegów przy kierownicy? :)

 

Rewelacyjne to Ferrari 308  , przypomina się serial Magnum PI .

Ferrari genialne, obrotomierz do 10tys ale prędkościomierz tylko do 140km/h, tylko ten lewarek dramatyczny

2 godziny temu, Dorian06 napisał:

Przerejestrowywują samochody czy tylko tablice zmieniają  

No właśnie, jak mogą zmieniać tablice? Jeśli nie przerejestrowują na nowe numery to zwykłe przestępstwo, raczej jest kilka takich samych aut bo to była zdaje się większa akcja z zakupami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Bugs napisał:

...

No właśnie, jak mogą zmieniać tablice? Jeśli nie przerejestrowują na nowe numery to zwykłe przestępstwo, 

...

Też tak sądzę. 

Może "radiowozy" mogą Dlatego zapytałem. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na FB jest grupa o nieoznakowanych radiowozach tam więcej info.

Jak czytałem to nieoznakowane są traktowane jako wozy operacyjne i mają pulę tablic rejestracyjnych których mogą używać. Z resztą musi to działać inaczej bo poza przerejestrowaniem musiałby się też zmienić właściciel, żeby tablice były z innego powiatu. W przypadku białego stingera to jeżdzi pod Komendą Wojewódzką Policji w Katowicach, a najpierw miał tablice z Tarnowskich Gór, a teraz ma z Siemianowic Śląskich ;)

 


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem niestety żadnego info czy i jaki przepis pozwala na to żeby jedno auto miało kilka tablic rejestracyjnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Policyjnych nie znajdziesz też w bazie OC: https://www.ufg.pl/infoportal/faces/pages_home-page?_afrLoop=76096556467555658&_afrWindowMode=0&_adf.ctrl-state=15eh57z29k_175

(Te należące do ITD są)

 

Zawsze można spytać przy kontroli, ja na razie z sukcesami ich omijam. Ostatni raz miałem kontrolę ~2 lata temu, w środku nocy zatrzymali mnie kryminalni w nieoznakowanym, szukali/polowali na złodziei samochodów. W emocjach jedyne o co spytałem to czy mają wideorejestrator.

 

 


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.