Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Nowa generacja i cena w gore. Do niedawna Octawia III RS   (czyli z dobrym wyposazeniem)  kosztowała w granicach 135k.

Przy okazji znalezione w internetach :D 

101731223_3092024557500149_5093847705730416640_o.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy rok temu za octavie kombi 2.0 tsi 190KM z 4x4 i dsg i bogatym wyposażeniem zaplacil po rabatach 129k zl. Auto bylo do produkcji. Sporo wg mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Perpetuum Mobile napisał:

Przy kolejnej wymianie, kiedy już mogli wrócić do Passatów wybrali... Superby

Też bym wybrał Superb... Nikt nie twierdzi, że to złe auta. Mnie dziwi jak w dwa lata poszybowały ceny nowych aut, w tym takich z segmentu budżetowego...  I jak kolega wyżej napisał za przyzwoicie wyposażony egzemplarz płacisz teraz tyle ile jeszcze parę lat temu za top... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czemu to się dziwić - kary dla producentów za nadmiarową emisję CO2, konieczność notowania coraz większej ilości obowiązkowych systemów bezpieczeństwa, etc. - oni tego nie zapłacą, tylko my:/
Kolejna rzecz, to tak na prawdę, jakiego segmentu nie wybierasz, to finalnie, chcąc mieć mniej więcej to samo wyposażenie i silnik, zapłacisz w zasadzie tyle samo. Wg mnie konkurencji cenowej już od jakiegoś czasu nie ma

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, plszcto napisał:

a czemu to się dziwić - kary dla producentów za nadmiarową emisję CO2, konieczność notowania coraz większej ilości obowiązkowych systemów bezpieczeństwa, etc. - oni tego nie zapłacą, tylko my:/
Kolejna rzecz, to tak na prawdę, jakiego segmentu nie wybierasz, to finalnie, chcąc mieć mniej więcej to samo wyposażenie i silnik, zapłacisz w zasadzie tyle samo. Wg mnie konkurencji cenowej już od jakiegoś czasu nie ma

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
 

 

Kary za emisję najbardziej spektakularnie widać na przykładzie Mazdy, która od tego roku podniosła drastycznie ceny samochodów w identycznej specyfikacji. Np. identycznej Mazdy MX-5 z 130 na 150 tys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naszły mnie ostatnio wątpliwości, obawiam się że źle doprecyzowałem swoje wymagania - a właściwie ich nie doprecyzowałem.

Tytułem tego zakupiłem miejskiego hatchbacka zamiast SUV'a lub Crossover'a, dwójka dzieci, pies, ciągle jakieś zakupy, paczki etc etc

W zamierzeniu był Duster i powiem szczerze że wpisuje się idealnie w kanon moich potrzeb, myślę czy i30 nie wymienić na Rumuna.

Takie przemyślenia przy szklaneczce mocniejszego trunku mnie nawiedziły ;)


"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Pajak80 napisał:

Naszły mnie ostatnio wątpliwości, obawiam się że źle doprecyzowałem swoje wymagania - a właściwie ich nie doprecyzowałem.

Tytułem tego zakupiłem miejskiego hatchbacka zamiast SUV'a lub Crossover'a, dwójka dzieci, pies, ciągle jakieś zakupy, paczki etc etc

W zamierzeniu był Duster i powiem szczerze że wpisuje się idealnie w kanon moich potrzeb, myślę czy i30 nie wymienić na Rumuna.

Takie przemyślenia przy szklaneczce mocniejszego trunku mnie nawiedziły ;)

Bierz Rumuna napewno będziesz bardziej zadowolony! Większy, może nowszy? I nawet tak źle nie wygląda! A z połączeniem z relingami nawet atrakcyjne! :) 

Znajomy miał i jeździł dużo na wypady zagraniczne do Rumuni, Czarnogóry i po drodze miał trochę kilometrów i dawała radę po bezdrożach! Był bardzo zadowolony i jest w dalszym ciągu! :) 


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myk w tym że nowy samochód kupiłem w styczniu ale jak wspomniałem kupowałem oczami - druga strona medalu że dostałem "dobrą" cenę i ewentualna strata finansowa nie powinna aż tak boleć.

 

Duster był na tapecie od początku, później plułem sobie w brodę że nie pojechałem na jazdę ☠️


"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka moda teraz panuje, że większy jest lepszy!

;) :D

Ale coś w tym jest! Sam przemieszczam się Suwem od ca.8lat i jestem zadowolony.

Co prawda są plany na drugi samochód ale to bardziej dla zabawy i młodzieńczych wspomnień ;) :D 

Rumun całkiem fajny i tani w utrzymaniu a jak nowy to i na gwarancji. 


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Lincoln Six Echo napisał:

A tu inny bezdomny przy czyimś Audi

RS... no niby nie wstyd stać obok. Ale nasi bezdomni mają więcej szyku - albo Mercami się wożą albo Bentleyami jak w Łodzi. No i tamci bezdomni mają twarz pod kolor koszulki ;)

spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby to powiedział Rafałek: "Zoba co jes!"

 

Poniżej rzeczony menel w Bentleyu (pierwsze 5 minut).

 

P.S. I to 'wyśmianie' Porsche w 1:55 filmu 🤣

 

 

 

 

 

A tu zdenerwowany ksiądz w 'posze najnilewen' (pierwsza minuta filmu) 😛

 

 

 

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe vs. używane to odwieczna batalia ;) Tylko trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie ile tak na prawde się chce przeznaczyć pieniędzy na samochód. Bo kupić to jedno, a utrzymać to drugie.

 

Mam znajomego co wziął w leasing s3kę bo super warunki niska rata itd. tylko jak mu przyszło zapłacić 10k za OC AC to już miał minę słabą.

Drugi za to ostatnio wpakował ponad 20k w naprawę używanego range rovera, którego kupił rok wcześniej za 40k.

 

Ja mam nadzieję w tym miesiącu w końcu zmienić samochód. W końcu 7 miesięcy czekania to nie tak długo... masakra z tą pandemią. Jeszcze się tylko muszę umówić na oględziny obecnego, ciekawe ile rysek znajdą 😕


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, vvv napisał:

Mam znajomego co wziął w leasing s3kę bo super warunki niska rata itd. tylko jak mu przyszło zapłacić 10k za OC AC to już miał minę słabą.

Drugi za to ostatnio wpakował ponad 20k w naprawę używanego range rovera, którego kupił rok wcześniej za 40k.

 

Ja mam nadzieję w tym miesiącu w końcu zmienić samochód. W końcu 7 miesięcy czekania to nie tak długo... masakra z tą pandemią. Jeszcze się tylko muszę umówić na oględziny obecnego, ciekawe ile rysek znajdą 😕

 

Jak się ma fantazję to trzeba mieć piniądze.

Wiadomo, że ubezpieczenie drogiego samochodu trochę kosztuje.

Brytyjska motoryzacja nie grzeszy jakością a ceny RR są dość wysokie.

Zresztą takie koszty trzeba przewidzieć przy zakupie używanego samochody premium.

 

Jaki samochód chcesz kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, memento mori napisał:

Jakby to powiedział Rafałek: "Zoba co jes!"

 

Poniżej rzeczony menel w Bentleyu (pierwsze 5 minut).

 

P.S. I to 'wyśmianie' Porsche Panamery w 1:55 filmu 🤣

 

😛

 

 

 

Mi to bardziej wyglądało na Macana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiem w styczniu nowe A4, ale przez covid trochę się odbiór opóźnia

 


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie rozumiem takich "zaskoczeń" faktem, że trzeba zapłacić określoną kwotę za ubezpieczenie samochodu określonej wartości w określonym pakiecie. Przecież to wszystko da się sprawdzić przed zakupem. Nawet, jeżeli nie co do złotówki, to w bardzo przewidywalnym przedziale. Co innego ewentualne naprawy używanego auta. Tu bywa różnie - jedne są bardziej pod tym względem przewidywalne, inne mniej. Ale bazowanie na stereotypowych opiniach również i tutaj nie zawsze się sprawdza. Ja kupowałem dotychczas nowe samochody przede wszystkim dlatego, że sam jestem mechanicznym słabiakiem, a nie chciałbym z każdą wątpliwością/duperelą biegać/dzwonić po "znajomych znajomych" i się zastanawiać, co tak naprawdę jest z bryczką grane.


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się nie mogę zdecydować na nic i pewnie dalej będę foką pomykał. To Fusion to S60 teraz X1 a żona Q3 a idź Pan w h....


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupujac auto w salonie mozna skorzystac z ubezpieczenia  z pakietu dilerskiego . W wielu  przypadkach  to wychodzi taniej  niz ubezp z zewnatrz.

Poza tym jak auto w leasingu to tez ubezp płaci sie z firmowego,  Owszem na raty też trzeba zarobić, ale 10k to nie powinien być az tak duzy problem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

Kupiłem 2 tygodnie temu taką kobyłę. Teraz jest w warsztacie na rozrządzie i wymianie olejów oraz filtrów. Potem czas na dynamiczną wymianę oleju w skrzyni biegów. A następnie na serwis instalacji gazowej, bo choć nie chciałem, to się z autem trafiła. Mimo 25 lat, stan tego egzemplarza oceniam na b. dobry. Nie ma pneumatyki, co było jednym z podstawowych kryteriów zakupu. Słabo działa wysuwana antena i elektryczna regulacja kierownicy. Reszta to igła, poprzedni właściciel bardzo dbał o to, serwis na oryginalnych częściach, zawieszenie dopiero co zrobione. Druga warstwa lakieru, stąd monokolor (biała perła), nie był szpachlowany (30 minut sprawdzaliśmy miernikiem lakieru). Jest świetny.

 

IMG_20200624_2039035.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.