Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

182cm i w MX5 NB nawet bez wycinania gąbki w siedzeniu się bez problemu mieściłem, oczywiście także bez garbienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja 185cm   i w mx5 nie zbyt mi było wygodnie, szyba za nisko, nie wspomnę, że w upale podczas jazdy pod słońce nieźle mi w przygrzało  w beret. A ja tymczasem w  środę odbieram rumuńskie jeździdło Dacię Duster II  1.0 Prestige :D .  Sam jestem ciekaw jak to będzie jeździło. Taki sam jak na fotkce z Internetu.

vivre-auto-dacia-duster-2-dci-110-edc-essai-08.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Au mnie się zmienia ciągle co kobieta zobaczy to inny teraz się jej GLA ma na celowniku I masz babo placek a że w używki celuję to mam nie lada orzech do zgryzienia....

1.6

2.0

Manual

Automat

 


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie po oględzinach używek w realu GLA i XC 40 ten pierwszy wpadł w oko bardziej, a już z pakietem AMG to całkiem. Jak się sprawuje? Wersja 156 kucyków wystarczy?


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Mistrz17 napisał:

Właśnie po oględzinach używek w realu GLA i XC 40 ten pierwszy wpadł w oko bardziej, a już z pakietem AMG to całkiem. Jak się sprawuje? Wersja 156 kucyków wystarczy?

 

Ja najpierw się przejechałem dwa razy wersją 156KM (taka akurat stała wtedy na parkingu u dilera) i, szczerze mówiąc, spokojnie by wystarczyła do komfortowej jazdy. Ale tak się złożyło, że dostałem później naprawdę fajną ofertę na GLA220 4-MATIC (184KM) i wziąłem tę wersję. To taki mieszany pakiet "Urban Night" + AMG. Po ok. 10 miesiącach użytkowania, mogę potwierdzić dwa pojawiające się w recenzjach "zarzuty": 1. jest dosyć paliwożerny; 2. bywa, że "zajedzie odkurzaczem" przy szybkim przejściu między 2-4 biegiem (ale tu to, co kto lubi). Przyspieszenie 0-100km na papierze podają 6,9 s., a z praktyki widzę, że naprawdę "daje radę". A, w odróżnieniu od wcześniej rozpatrywanych przeze mnie "niskozawieszeniowców", nie boi się żadnych dziur ani dziwnych krawężników. :)

Edytowane przez Lincoln Six Echo

WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ja właśnie jestem na etapie poszukiwania benzyny 211km lub w ostateczności 156km. Tak od 2017 wzwyż po lifcie a ta wersja z pakietem AMG i tym czerwonym szyciem to już jest na top liście poszukiwań.


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może tylko jeszcze dodam, że w moim przypadku samochód służy głównie do jazdy dla przyjemności jazdy i słuchania muzyki w aucie ;), krótkich raczej wypadów na nie aż tak wielkie zakupy i obwożenie "tu i ówdzie" niespełna 12-letniej córki. Innymi słowy, nie jest to auto rodzinne - wozi głównie mnie + powietrze lub mnie + córkę + powietrze. No i czasem jeszcze psa. :)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po siedmiu miesiącach w końcu się doczekałem i odebrałem auto. Na razie krótka trasa z salonu do pracy, wieczorem pobawię się i poustawiam wszystko. Na razie małe rozczarowanie bo nie ma odtwarzacza CD i slotów na karty pamięci jak w poprzednim. Musiało mi to umknąć przy konfigurowaniu... albo już zapomniałem.

6c20747d25d55388e19c25ca117135d4.jpg

 

 

Wczoraj pożegnałem też stary samochód, poniżej statystyki:

e60ad421905bc51ed3445df257843b30.jpg&key=6accdf4c68ff69957b029d4bdb3b190c96df0816f93e49830407fc16b8f7ec9c

Przy inspekcji zauważyli, że na grillu mam jeden szczebelek pęknięty ciekawe ile będzie mnie to kosztowało...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który datowany rok produkcji wg VIN?

 Jęzeli przełom roku to dostaniesz zaproszenie niebawem  z Audi AG na wymiane  rozrusznika  :),


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie wrazenia poprzednie a4 - obecne a4? Czy to ta sama generacja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rocznik 2020. Czytałem o problemach w autach z dodatkowym silnikiem elektrycznym, troche mnie zmartwiłeś, że diesela też to może dotyczyć.

 

Generacja ta sama b9 tylko nowa jest po lifcie. Mimo wszystko różnic jest sporo, na razie za szybko, żeby jednoznacznie ocenić. Dla mnie osobiście największe to:

- zawieszenie - w poprzedniej miałem sportowe -20mm, ale nie było tygodnia, żebym gdzieś nie szurał podwoziem. Nawet ogranicznik bramy wjazdowej u znajomych był za wysoki 😕 Teraz wziąłem normalne, więc wizualnie trochę koza... ale mam nadzieję, że przynajmniej będę miał spokój ducha. Zastanawiam się czy będzie jakaś znacząca różnica na trasie, ale in plus pod względem prowadzenia fakt zmiany opon z całorocznych na letnie/zimowe

- MMI - w poprzedniej brak ekranu dotykowego, kółko dotykowe do sterowania, CD, 2xSD, SIM. W nowej wszystko jest inne i nie ma niczego co było w starej, ale ekran jest jeszcze większy niż był i dotykowy ;) Na plus teraz mam apple carplay, do reszty będę musiał się przyzwyczaić. Mimo wszystko wiem, że będzie mi brakowało fizycznych przycisków na konsoli środkowej i odtwarzacza CD. Pod tym względem jestem starej daty i mam sporą kolekcję płyt. Muszę też rozeznać cały temat połączenia z internetem co jest w pakiecie a do czego jest potrzebny pakiet. Przez to jestem trochę niezadowolony bo do poprzedniej miałem dedykowaną kartę SIM z pakietem internetowym i po problemie ;)

- komfortowy kluczyk - wygląda bardzo podobnie ale ma funkcję otwierania bezkluczykowego. Którą pewnie wyłączę z wiadomych względów ;)

- zbiornik paliwa tym razem nie umknęło mi dodanie w konfiguratorze opcjonalnego zbiornika 54l i 24l na adblue ;)

 

Pewnie po weekendzie będę mógł coś więcej powiedzieć, a najwięcej to jak już pierwsze 1500km będzie za mną ;)


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem to alternatoro-rozrusznik ( bo po lifcie dali 2w 1)- nie wiem czy porzednio były dwie maszyny elektryczne...?? (ja mam 2,0benzyna)

MMI konfigurujesz sam i pamięta "My Audi"

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem z nocnego przejazdu światła matrixy na plus! Z tej opcji jestem najbardziej zadowolony.

 

Mandaryn44 niestety nie ma, jest za to perfidna zaślepka w miejscu gdzie przed liftem było CD sloty na karty itd. ;)

 

mkl1 wykupiłeś pakiet internetowy cubic czy jakoś inaczej to skonfigurowałeś? 


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy zamawianiu samochodziku zapłaciłem za pakiet MMI, a panowie z servisu mi to zrobili i bedą jeszcze poprawiac kofigurację, bo nie wszystki jest tak , jak chcę..

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm też mam pakiet MMI tylko, z tego co czytałem on nie jest dla wszystkich funkcji, w weekend będzie zabawa w konfigurowanie. 

Jeszcze w temacie kluczyka dla kombii duża zmiana, że po lifcie można zamknąć klapę z kluczyka czego nie było przed liftem. Jednak co śmieszne przy zamykaniu z kluczyka, samochód wydaje dzwięk (piszczy) jak ciężarówka przy cofaniu. Przy zamykaniu z przycisku na klapie nie ma tego dźwięku ;)


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ???

Teraz, vvv napisał:

Hmmm też mam pakiet MMI tylko, z tego co czytałem on nie jest dla wszystkich funkcji,

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm też mam pakiet MMI tylko, z tego co czytałem on nie jest dla wszystkich funkcji, w weekend będzie zabawa w konfigurowanie. 

Jeszcze w temacie kluczyka dla kombii duża zmiana, że po lifcie można zamknąć klapę z kluczyka czego nie było przed liftem. Jednak co śmieszne przy zamykaniu z kluczyka, samochód wydaje dzwięk (piszczy) jak ciężarówka przy cofaniu. Przy zamykaniu z przycisku na klapie nie ma tego dźwięku ;)


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahaha, ale przypomniałeś czasy to byłoby coś :D


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matrixy to najlepsza część mojego audi. Te światła są genialne choć podobno mercedes robi lepsze. Nie wiem. Komfort jazdy z nimi jest fantastyczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20200723_073904_resized.thumb.jpg.05cf744b3a95abedc5d7d5ffac3a164a.jpg

W dniu 23.07.2020 o 14:30, vvv napisał:
Po siedmiu miesiącach w końcu się doczekałem i odebrałem auto. Na razie krótka trasa z salonu do pracy, wieczorem pobawię się i poustawiam wszystko. Na razie małe rozczarowanie bo nie ma odtwarzacza CD i slotów na karty pamięci jak w poprzednim. Musiało mi to umknąć przy konfigurowaniu... albo już zapomniałem.

 
 
Wczoraj pożegnałem też stary samochód, poniżej statystyki:

Przy inspekcji zauważyli, że na grillu mam jeden szczebelek pęknięty ciekawe ile będzie mnie to kosztowało...
 
 
Sent from my iPhone using Tapatalk

Nie żebym się jakoś czepiał ale coś z tym long term nie gra. Masz 9999 motogodzin i przejechane 148845 km w tym czasie. Od ostatniego kasowania. Ze średnią 81 km. Ja mam do wczoraj chyba przejechane 1000 godzin ze średnią 52 kmh na dystansie 46977. Źle coś liczę ?

 

Edytowane przez mandaryn44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.