Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

i swojego znajomego mechanika w serwisie, u ktorego serwisuje juz dwie inne Hondy.

To się nie zastanawiaj tylko bierz trzecią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dilon
Aha

 

Jak będziesz zdecydowany i będziesz miał numer VIN to napisz na PM - sprawdzę Ci w systemi naprawy gwarancyjne (tylko takie rejestruje Volvo w swoim systemie).

 

widze ze kolega SIRLUKE1 zajmuje sie tym co ja.. :grin: tylko inna marka (Volvo)

 

miło wiedziec ze jest tu kolega z branzy :grin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanko czy ktoś miał doświadczenia z Citroenem C2. Szczegolnie chodzi mi o to czy duża(wysoka) osoba się do niego zmieści w miare wygodnie. I ogólnie jakie wrażenia. Mam na oku takiego gada vts i nie wiem czy się zmieszcze a do salonu na przymiarkę daleko...


FORZA Robert!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy potrzebuję małej pomocy, będziemy nabywać do firmy samochód, którym będziemy wozić kursantów, podopiecznych itd. W rachubę wchodzą: Transit, Transporter, Peugeot Expert, Opel Vivaro, Iveco Daily, silnik diesla, klima, ABS, wersja osobowa 1+8. Prośba do Was dotyczy wrażeń z użytkowania czyli awaryjności, spalania, kosztów ubezpieczenia itd.

 

Z góry dzięki za pomoc :)

 

PS. Chcemy toto wziąć w leasing :)

 

ja proponuje transita tylko nie brać tej najmocniejszej wersji 3.2 220KM problem z częściami no i trzeba się nauczyć tym jeździć fachowcy po 7tyś.km klocki z tyłu wymieniali, ale to źle świadczy o kierowcy nie umie jeździć. w razie co pytaj ja tylko fordy i mam dobry leasing

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowilem jednak isc z autem na calosc. Po kilku podejsciach do Civica Type-S stwierdzilem, ze nie jest on wart swojej ceny. Do tego doszly jeszcze problemy z mala iloscia miejsca nad glowa (szczegolnie przy wersji Type-S Plus gdzie jest szklany dach z roletami i stad nieco nizej podsufitka). No i ten motorek w Type-S'ie (1.8 140KM) wyglada dobrez na papierze a w realu jest slabo. BMW odpadlo, bo nie bede dziadowac i kupowac najtanszej, golej wersji ze slabym silnikiem tylko po to zeby miec BMW :???:

 

Tak wiec postanowilem wylozyc jednak wiecej kasy i zastanawiam sie juz, w zasadzie nad dwoma autami: Leon Cupra oraz Civic Type-R.

 

Leon Cupra - nie ukrywam, ze na jego korzysc mocno przemawia cena - juz na wejsciu jest nieco tanszy od swojego konkurenta, ale przede wszystkim w Seacie daja niezly rabat i roznica robi sie juz naprawde znaczaca. Jest tez mocniejszy (240 vs. 201KM) i szybszy od Type-R'a, oferuje lepsza pozycje za kierownica. Ma turbine wiec i wyzszy moment obrotowy(300Nm vs 190Nm w Civic'u) i w miescie pewnie bedzie sie przyjemniej prowadzic bo zeby jechac dynamicznie nie trzeba zawsze krecic do odciecia jak w Hondzie. Wyglada fajnie a jednoczesnie mniej odpustowo od Civic'a. Ma piecioro drzwi wiec (od biedy) moze robic za auto rodzinne. Na minus - jakosc plastikow i wykonczenia - generalnie plastikowa tandeta, chociaz fajne fotele i kierownica. To czego sie obawiam to ewentualnej niezawodnosci i silnika z turbo (pewnie niepotrzebnie) - po prostu mialem zawsze N/A i stad obawy. No i w bralbym pewnie w kolorze Candy White - Dubai Style pelna geba :)

 

Civic Type-R - jest drozszy od Cupry a, przynajmniej po negocjacjach z Type-S'em w Hondzie nie chca dac zadnego rabatu (swoja droga to kibel straszny bo jesli moge dostac rabat na zegarek, buty, garnitur czy inne takie to dlaczego nie na auto za 100kzl??). Jest slabszy i wolniejszy od Cupry. Silnik ma, klasyczna dla Hondy charakterystyke wiertarki - albo krecimy do odciecia albo nie ma jazdy - w ruchu miejskim nie jest to super wygodne. Pozycja za kierownica gorsza niz w Cuprze - siedzi sie za wysoko a kierownica jest za nisko,dodatkowo, klasycznie jak to w nowym Civic'u - malo miejsca nad glowa (chociaz nie ma szklanego dachu wiec i tak jest lepiej :wink: ). Wyglada fajnie, chociaz trzeba przywyknac do tego auta (z tym akurat nie mam problemu). Jakosc wnetrza - troche mniejszy tandet niz w Seacie, chociaz i tak bez rewelacji. Honda, jako taka budzi u mnie nieco wieksze zaufanie niz Seat, ale bierze sie to glownie stad, ze mialem/mam juz dwie Hondy i znam te auta. Seata natomiast nie mialem i jest to dla mnie odmiana. Gwarancja w hondzie dluzsza o rok (3 lata vs. dwa w Seacie). No i kolor - zapewne Milano Red - czarny jest nieco ponury na tym aucie.

 

No wiec doradzcie Panowie, co brac? Cupre czy Type-R'a?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No wiec doradzcie Panowie, co brac? Cupre czy Type-R'a?

 

Sam sobie odpowiedziałeś...

Cupre.

 

A ja bym kupił Octe RS :razz: :razz: :razz: :mrgreen: :mrgreen:


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to ma być nówka to ja uważam tak honda napewno lepiej trzyma cene niż seat chodz bardziej podoba mi sie ten 2 . DObrą alternatywa bedzie nowy accord , chodz ja osobiscie skoczyłbym do salonu w de np cos takiego

http://vtp.audi.com/awdwbek/controller.do?...e=&ixCheck=

i kupił a3 sportback z minimalnym przebiegiem gwarancją pewny samochód 2.0 turbo 200 km lub inne audi kupione na tej zasadzie


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Accorda juz mialem (ten schodzacy model). Wybor mam miedzy tymi dwoma - Cupra i Type-R'em. No i auto ma byc nowe, wiec Audi odpada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do miejsca nad glowa w hondzie civic - ja mam 184cm wzrostu i wogole nie zauwazylem, zeby mi tego miejsca bylo za malo. Mam Type-S z plusem - szklany dach to extra sprawa ;-).

 

I - co do negocjacji w salonie: od ceny katalogowej dostalem upust 4kPLN i czujniki cofania gratis. Do tego jeszcze grudniowa promocja hondy Poland (4k na graty plus opony zimowe gratis). Auto kupilem pod koniec roku, a wiec egzemplarz ubiegloroczny.

 

Majac wybor miedzy leonem, a civicem, wybralbym - o dziwo - civica! :lol:

 

Pozdrowienia,

Radek

 

EDIT: Sprawdzilem, wracajac z pracy. Mam fotel opuszczony najnizej, jak sie da :-). Przy podniesionym na maxa rzeczywiscie, czupryna zahacza o dach. Pomaga nieco odsloniecie rolet - wtedy nie ma problemu! Poza tym - Type-R nie ma (chyba nawet w opcji) przeszklonego dachu, wiec ten problem nie istnieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podjedz do salonu umów sie na jazde testową 1 i 2 zobaczysz co ci bardziej odpowiada zapytaj kobiety co jej sie bardziej podoba i poprostu to kup... Widzisz ja np polecałem ci pojechać do fabryki po audi ktoś ci doradzi fiata stilo w full wypasie gusta są różne a to ma być tylko i wyłącznie dla ciebie ... Możesz też podjechać do audi do salonu w polsce wchodzi nowy model a4 napewno można sie targować ... Wybór należy do ciebie


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przy 190cm wzrostu mam niestety problem z tym dachem. Fotel ustawialem najnizej jak sie da i przy ustawieniu kierownicy i fotela tak zebym mial wygodna pozycje do jazdy niemal obijalem sie o oslone przeciwsloneczna (oczywiscie zlozona :wink: ) a nad glowa mialem moze z 3-4cm :/ W wersji bez szklanego dachu bylo nieco lepiej (chociaz i tak mialem poczucie lekkiej ciasnoty - w Leonie bylo wiecej miejsca) tak wiec jest nadzieja, ze w Type-R jakos sie zmieszcze :wink:

 

Niestety najwiekszym problemem jest, okazuje sie jazda probna - a to z banalnego powodu - we Wro nie ma ani Leona Cupry ani Civica Type-R i to nawet do obejrzenia, o jezdzie nie wspominajac :evil: W Wawie ponoc maja i jedno i drugie, wiec mozliwe, ze bede musial sie wybrac na wycieczke...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(...) Niestety najwiekszym problemem jest, okazuje sie jazda probna - a to z banalnego powodu - we Wro nie ma ani Leona Cupry ani Civica Type-R i to nawet do obejrzenia, o jezdzie nie wspominajac :evil: W Wawie ponoc maja i jedno i drugie, wiec mozliwe, ze bede musial sie wybrac na wycieczke...

W grudniu Type-R do testow byl na 100% w Honda-Plaza (okolice Okecia) i w Autowitolin (ul. Ordona 5).

 

Pozdrowienia,

R.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no musisz sie przejechać zobaczysz co bardziej ci odpowiada ... Chodź z tego co mówisz to te samochody poprostu sa dla ciebie za małe....ja mam 184 i mi w każdym ciasno :lol::lol: oprucz audi a6 a8 i mercedesie e ,s i innych tego typu


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>>Waza

 

No to jest lekki paradoks bo mialem Honde Accord z 2004r. i mam jeszcze Honde Civic 5D z '99r (ktora aktualnie jezdze) i, szczegolnie w tej drugiej, bo to w koncu nieduzy samochod, mieszcze sie bez roblemu - ba! nawet jest calkiem wygodnie. Tymczasem w nowym Civicu miejsca mam mniej mimo, ze auto wieksze :?: ...

 

Musze sie jeszcze zorientowac czy moze w Poznaniu jest jakis Type-R i Cupra do jazdy testowej. Jak nie to pozostaje mi wycieczka do Wawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko widzisz zależy od samochodu ja jeździłem przez chwile w zastepstwie mi dali vw fox i pomimo małych gabrytów mozna było sie poczuć jak w duzym samochodzi w 4 osoby spokojnie można podróżowac natomiast np w seat toledo już za mna nikt nie usiadzie to samo ford mondeo itd


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No wiec doradzcie Panowie, co brac? Cupre czy Type-R'a?

 

Sam sobie odpowiedziałeś...

Cupre.

 

A ja bym kupił Octe RS :razz: :razz: :razz: :mrgreen: :mrgreen:

Tylko i wylacznie Cupre,mam od 4 lat....nie do sprzedania auto:) sama radosc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dwóch audi A6 - jeden mój, jeden żony, postanowiłem kupić A5.

Dużo się teraz ogłasza tzw. brokerów, którzy mają dużo lepsze ceny niż u autoryzowanych dilerów i dają lepsze terminy realizacji.

Czy słyszeliście koledzy jakieś opinie na ich temat, czy są wiarygodni ( przecież zamówienie trzeba poprzeć zadatkiem )

Jeżeli chodzi o audi to dziwne ale wszyscy brokerzy mający A5 w ofercie zgrupowani są na trasie Kraków Zakopane :shock:

prowadzę rozmowy z http://piwnikcenter.otomoto.pl/ czy ktoś słyszał coś o tej firmie?


mark191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moge tylko tyle powiedzieć a raczej zapytać dlaczego nie pojedziesz sam do inglostad oni z fabryki mają samochody i samemu sobie przywieść bez ryzyka ????


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś miał do czynienia z toyotami camry 2.2 z lat 90-tych? Mam możliwość za przyzwoite pieniądze, mały - pewny przebieg; sam nie wiem....

 

:neutral:


Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały to ona ma stan licznika a nie przebieg. Nikt nie kupuje takiej landary na małe przebiegi.

Auto pancerne, względnie proste w budowie (żadnej hiperelektroniki), nie wiem czy silnik daje sie gazować (niektóre Toyoty mają na gniazdach zaworowych warstwę uszlachetnialącą, która wyklucza użycie gazu).

Jeśli jest prosta i nie miała napraw blacharskich to można przemyśleć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moge tylko tyle powiedzieć a raczej zapytać dlaczego nie pojedziesz sam do inglostad oni z fabryki mają samochody i samemu sobie przywieść bez ryzyka ????

a czy masz jakieś doświadczenie w kupowaniu auta bezpośrednio w Inglostadt ? czy prywatna osoba może tam kupić samochód ?


mark191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie kupowałem ale znajomi kupowali ... Njalepiej wejdz sobie na strone audi.de gebrauchtwagen i poźniej wybierz po prawej stronie jak już bedziesz określał parametry poszukiwanego samochodu bedzie napis plus zaznacz sobie i zobacz bedą samochody od 0 do jakiegoś tam przebiegu...

 

albo poprostu zadzwon sobei tam wypytaj co i jak można słyszałem ze lepiej jest kupić samochód z jakimś przebiegiem bo taniej wychodzi bo jakieś podatki no to musisz sie dowiedzieć tak na 100%

http://www.audi.de/audi/partner_de/de_28100.html


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki "waza" nie zaszkodzi sprawdzić u źródła


mark191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.