Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Podobnie jak w audi, zamontuje sie tablice rejestracyjną i aż tak żle nie będzie wyglądało :lol: 

a.JPG

b.JPG

A serio,  na wizualne  drobiazgi przymyka sie oko skoro komfort jazy i osiagi są takie jak powinny byc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki bo ktoś ostatnio pisał o spalaniu. Ostatnie półtora tygodnia jeździłem autem tylko do pracy i sklepu (krótkie dystanse tak 5km). Pacjent to bmw 1ka 1.5turbo benzyna, dla funu zrobiłem sobie challenge i jeździłem na eco pro 🤣 Po tygodniu miałem +10km. Wczoraj stukneło mi tak zrobione 100km, więc stwierdziłem, że zatankuję. Weszło 10l... Jak znowu będę miał taki niewyjazdowy tydzień to przetestuję ile mi spali przy moim standardowym stylu jazdy bo z reguły średnie z baku mam 7-8l/100km


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to sam jestem ciekaw bo nigdy tak nie litrażowałem auta, zawsze po prostu tankowałem cały bak. Fakt mam świadomość, że pali bardzo dużo (szczególnie w porównaniu do takiego samego tylko diesla), ale z reguły z mieszanego trybu miałem 7-8l, bliżej 8l. Wczoraj jak weszła dycha to się tylko roześmiałem.

 

Rzadko się bawie tymi trybami bo przy każdym uruchomieniu silnika trzeba na nowo ustawiać, więc trochę to męczące. Jak będę znowu taki tydzień, że będę mniej jeździł to sprawdzę bo jednak dłuższe dystanse i trasy skutecznie obniżają średnią w tym wypadku.


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autocentrum.pl mają fajne testy spalania, oprócz standardowych 90 km/h, 120 km/h i spalanie miejskie robią test spalania na pierwszych 3 km od startu na zimnym silniku, warto rzucić okiem. :)

 

Jesli robisz krótkie trasy do 5 km odpalając silnik na zimno to jest to niestety normalne. Dodatkowo im nowszy silnik tym wyższa sprawność termiczna i tym dłużej się nagrzewa.

 

Mam akurat 5 km do pracy i przy porannych korkach (silnik 2 litry 245 KM w klasycznym automacie) mam około 9-10l / 100km latem i 10-11l / 100km zimą.

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do pracy 55km. 313 KM i pali mi 6.9 l... W weekend robiłem dłuższy wypad (1000km w jedną stronę) i spalił mi 6.4 l - ale jechałe max 140km/h


nie spiesz się ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, switch107 napisał:

Mam do pracy 55km. 313 KM i pali mi 6.9 l... W weekend robiłem dłuższy wypad (1000km w jedną stronę) i spalił mi 6.4 l - ale jechałe max 140km/h

Dobry wynik. Co to za silnik/auto?


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Audi A6 3.0 - coraz częściej zastanawiam się jednak nad przesiadka na elektryka. Wczoraj jechalem po autostradzie nad morze na weekend.  Maksymalne prędkości są takie że nie ma różnicy czy jedzie się z przyczepą czy GT3. Luxemburg Max prędkość 110km/h (deszcz) , Belgia Max 120km/h, Holandia max 100km/h (do 1900). 

Edytowane przez switch107

nie spiesz się ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, switch107 napisał:

Mam do pracy 55km. 313 KM i pali mi 6.9 l... W weekend robiłem dłuższy wypad (1000km w jedną stronę) i spalił mi 6.4 l - ale jechałe max 140km/h

 

To w takim razie u Was rzeczywiście nie da się normalnie jeździć. Moje A6 competition z podobnym silnikiem, gdy je sprzedawałem miało średnie spalanie z 40 tys. km 9,8 l/100 km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica w stylu jazdy Tommaso. Ja jeżdżę jak dziadek w kapeluszu (poza tym z reguły mam dwa psy w bagażniku). Około 10l to pali jak jadę 200km/h - jest jeszcze kilka kawałków autostrad w Rheinland-Pfalz czy Saarland że można przejechać bez hamowania kilkadziesiąt kilometrów z takimi prędkościami bez korków czy wiecznych robót drogowych.


nie spiesz się ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie było też dużo miasta, a w mieście ta ciężka dwutonowa krowa swoje musi wciągnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.09.2020 o 19:43, souls_hunter napisał:

Tak mi się skojarzyło w związku z tymi nowymi grilami BMW

 

Te wąskie i wysokie grille, przypominają mi wąsy Adolfa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, vvv napisał:

Z innej beczki bo ktoś ostatnio pisał o spalaniu. 

Mój z tym samym silnikiem pali 9,5L/100. A podejrzewam, że mam ciut lżejszą furę. Przynajmniej tak twierdzi komputer. Mam do fabryki 6,6km jak twierdzi google. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10l w miescie to takie standardowe spalanie  na krotkich dystansach  dla kompakta  1.5/1.6  masa też +/- 1400kg  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorian to mnie pocieszyłeś ;) ale trochę słabo, że takie małe autko pali tyle co wielkie krowy ;) jak normalnie jeżdżę to raczej przeciągam go po biegach, więc dłuższe dystanse muszą mi nieprawdopodobnie obniżać średnie spalanie. Trochę też jestem zły bo miałem taką samą 1kę tylko, że w dieslu i zaczęło mi być po prostu szkoda tego auta na takie przejazdy. Dodatkowo zacząłem się obawiać o DPF, a jako że mamy ich w firmie sporo to nie było problemu z zamianą.

 

5 godzin temu, switch107 napisał:

 

 

Audi A6 3.0 - coraz częściej zastanawiam się jednak nad przesiadka na elektryka. Wczoraj jechalem po autostradzie nad morze na weekend.  Maksymalne prędkości są takie że nie ma różnicy czy jedzie się z przyczepą czy GT3. Luxemburg Max prędkość 110km/h (deszcz) , Belgia Max 120km/h, Holandia max 100km/h (do 1900). 

 

Na Twoim miejscu jechałbym jak najdłużej przez Niemcy np. 1ką do Holandii, przynajmniej dozwolony max jest wyższy. W Beneluxie prędkości maksymalne są mega słabe do tego fotoradary, pomiary odcinkowe, nieoznakowane pomiary prędkości itd. ogólnie dramat ;) no i jak się człowiek zapomni to po prawku.  Ale z drugiej strony potem średnie spalanie jest bardzo niskie 😅


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng


Jak znów o spalaniu, to u mnie na autostradzie, latem, tempomat na 150 - pali (z lokalnymi przyspieszeniami na chwilę) 11 literków.

Przypomnę: fał łosiem, pińć i pół litra displejsment, brak pedalskich systemów wyłączających połowę cylindrów.

Miasto - w zależności od natężenia korków od 15 do 25 literków 🤓

Generalnie: masz na koniki to trza mieć na owies. A dizli nie znoszę 🤮

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowoczesne konstrukcje są znacznie oszczędniejsze. Moje obecne auto też jest benzynowe, ma lepsze osiągi od CLS-a, w mieście spokojnie mieści się w 13-17l, a przy 150 km/h zużywa ok. 9l/100 km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

To fakt, nowsze silniki są oszczędniejsze. Tylko jakim kosztem? Jeżeli auto jest w leasingu, prawdopodobnie nigdy się nie dowiemy 😉 

W moim V8 tempomat 130 z częstym przyspieszaniem - 10-11 l/100, miasto 13-14 l/100. Automat. Chyba nauczyłem się już jeździć tym autem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie z innej beczki, czy jest może na forum ktoś kto pracuję dla dilera Skody? Chce kupić nowego Kodiaq'a w wersji Sportline 2.0 TDI 200KM, virtual Cocpit, trzeci rząd siedzeń - to moje must have, reszta do negocjacji. Mam już swoją konfigurację, ale jestem gotowy na drobne odstępstwa od konfiguracji, jeżeli będzie się to wiązało z fajnym rabatem. Proszę o wiadomość na priv. 


"Zdziwiło was, panowie, żeście usłyszeli z moich ust słowo "Bóg", lecz zapewniam was, że pojęcie Boga i cześć jaką mam dla niego opieram na podstawach tak pewnych jak prawdy z dziedziny fizyki." - Michael Faraday

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng
2 godziny temu, Tommaso napisał:

Nowoczesne konstrukcje są znacznie oszczędniejsze. Moje obecne auto też jest benzynowe, ma lepsze osiągi od CLS-a, w mieście spokojnie mieści się w 13-17l, a przy 150 km/h zużywa ok. 9l/100 km.


Tylko na starcie kolego, bo masz 4x4 😜

Ostatnio 344 KM w Audi S6 zostały z tylu - od 60 km/h do 180 bez szans.

Tak że hola, hola 🙃

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Tommaso napisał:

u Was rzeczywiście nie da się normalnie jeździć

 

 

normalnie da sie jezdzic

na drogach ginie dwa razy mniej ludzi niz w pl  ;)

 

tapatalked

verstuurd vanaf mijn iphone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, maritimeeng napisał:


Tylko na starcie kolego, bo masz 4x4 😜

Ostatnio 344 KM w Audi S6 zostały z tylu - od 60 km/h do 180 bez szans.

Tak że hola, hola 🙃

 

1035050113_Zrzutekranu2020-09-26o20_40_54.thumb.jpg.9e7cb0dbbe2dddb623ba7fe61f7de203.jpg

 

Masz 388PS ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng

Tak.

Tak jak mówiłem: na starcie mnie robisz, bo u mnie tylko RWD i tracę trakcję zawsze 🙂

Ale już jadąc równo (jak z tą S4) i na znak pedał w podłgę - S4 została dosyć mocno z tyłu...

Stara Miecia daje radę. A na autobanie przy 150 i 2 litry różnicy, to nie różnica. Przynajmniej dla mnie. No i ten basik V8 🥰

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dźwięku to rzeczywiście Ci zazdroszczę.

Ja miałem w planach pakiet Power&Sound (dodatkowe 20 KM i sportowy wydech z regulowanymi klapami), nawet już na mnie czekał u dealera. Ale przyjazd auta zbiegł się ze zmianami homologacyjnymi w fabryce i nie dało się juz go zainstalować, bo fabryczny program stał się z dnia na dzień nielegalny...

 

A  co do S4, to nie dziwię się, że została z tyłu, przez nagar one rzadko mają powyżej 300 KM, a czasami jeszcze mniej.

Edytowane przez Tommaso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Tommaso napisał:

 

A  co do S4, to nie dziwię się, że została z tyłu, przez nagar one rzadko mają powyżej 300 KM, a czasami jeszcze mniej.

 

 

W S4 są dwa motory- V6 benzyna i diesel V6 700 Nm. Benzyna ma swoje problemy ale , tego co wiem diesel jest dużo szybszy. Szybszy nawet niz 340i. Tylko 63 byłby w stanie pobić to S4.


nie spiesz się ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.