Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Z drugim od góry miałem okazję obcować przez 5 dni i potwierdzam, że to genialny kolor. 

Szczególnie w połączeniu z czarnymi felgami i karbonowym dachem.

 

IMG_4174.thumb.jpeg.e9c956acc167ef3568ba503f0ee928fa.jpeg

 

IMG_4106.thumb.jpeg.40e86cca7810006685873128ea67c18b.jpeg

Edytowane przez Tommaso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tommaso Czy na Twoim zdjęciu, nad "tym" ze światłami od Kii Sportage 😛 jest za zakrętem Isetta czy to tylko Smart? 

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Także polecam Nokian. W końcu Skandynawowie znają się na jeździe po śniegu:-). Opony ciche i skuteczne na śniegu. Rok temu na feriach w Stroniu Śląskim podjeżdżałem pod górę na ośnieżonej drodze bez żadnego boksowania kół. Przede mną Superbem ledwo podjechał cały czas na pełnych obrotach. Jak by się zatrzymał pewnie by nie ruszył. Fakt, że ja mam Xdrive on był tylko na przednią oś.

Wysłane z mojego SM-G981B przy użyciu Tapatalka


"Zdziwiło was, panowie, żeście usłyszeli z moich ust słowo "Bóg", lecz zapewniam was, że pojęcie Boga i cześć jaką mam dla niego opieram na podstawach tak pewnych jak prawdy z dziedziny fizyki." - Michael Faraday

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, bobwoj napisał:

Także polecam Nokian. W końcu Skandynawowie znają się na jeździe po śniegu:-). Opony ciche i skuteczne na śniegu. Rok temu na feriach w Stroniu Śląskim podjeżdżałem pod górę na ośnieżonej drodze bez żadnego boksowania kół. Przede mną Superbem ledwo podjechał cały czas na pełnych obrotach. Jak by się zatrzymał pewnie by nie ruszył. Fakt, że ja mam Xdrive on był tylko na przednią oś.
 

 

Jest taki dość ciekawy test w necie w warunkach zimowych. Samochód 4x4 na letnich oponach vs samochód z napędem na jedną oś na oponach zimowych. W ogóle cały kanał jest o oponach.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.10.2020 o 13:06, Adi napisał:

Skąd moda na te szarości...... :)

Pacz tu.

 

Dlaczego? Z Autobloga:

Szary podkreśla nowoczesny styl, symbolizuje bezpieczeństwo.  Krzykliwe kolory -> niebezpieczeństwo.

Teoretycy kolorów, mówią również o tym, że szary kojarzy się z mądrością, starszymi ludźmi, rozwagą. Auta w takich kolorach skierowane są dla osób o ustabilizowanym życiu, posiadających odpowiednie dochody. Szary należy do kolorów, które świetnie współgrają z innymi, pozwala je wyeksponować. Z racji tego, że ludzie bardzo lubią, gdy się o nich mówi dobrze, a tak mówi się o nabywcach szarych aut, to nie dziwi, że palety szarych kolorów są wyjątkowo rozbudowane i wyjątkowo drogie. W końcu nic tak nie podkreśla twojej rozwagi i statusu jak szary niemiecki samochód segmentu premium.

errpuj52h2s51.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Iko napisał:

Pacz tu.

 

Dlaczego? Z Autobloga:

Szary podkreśla nowoczesny styl, symbolizuje bezpieczeństwo.  Krzykliwe kolory -> niebezpieczeństwo.

Teoretycy kolorów, mówią również o tym, że szary kojarzy się z mądrością, starszymi ludźmi, rozwagą. Auta w takich kolorach skierowane są dla osób o ustabilizowanym życiu, posiadających odpowiednie dochody. Szary należy do kolorów, które świetnie współgrają z innymi, pozwala je wyeksponować. Z racji tego, że ludzie bardzo lubią, gdy się o nich mówi dobrze, a tak mówi się o nabywcach szarych aut, to nie dziwi, że palety szarych kolorów są wyjątkowo rozbudowane i wyjątkowo drogie. W końcu nic tak nie podkreśla twojej rozwagi i statusu jak szary niemiecki samochód segmentu premium.


Świetny przykład jak marketing buduje postrzeganie i kreuje popyt, ja kupuję co mi się podoba a nie za co mnie będą sąsiedzi szanować.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Iko napisał:

Pacz tu.

 

Pięknie widać jak biały kolor zastępuje srebrny i jak szary zastępuje srebrny i czarny.

Największy przegrany - srebrny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Iko napisał:

Pacz tu.

 

Dlaczego? Z Autobloga:

Szary podkreśla nowoczesny styl, symbolizuje bezpieczeństwo.  Krzykliwe kolory -> niebezpieczeństwo.

Teoretycy kolorów, mówią również o tym, że szary kojarzy się z mądrością, starszymi ludźmi, rozwagą. Auta w takich kolorach skierowane są dla osób o ustabilizowanym życiu, posiadających odpowiednie dochody. Szary należy do kolorów, które świetnie współgrają z innymi, pozwala je wyeksponować. Z racji tego, że ludzie bardzo lubią, gdy się o nich mówi dobrze, a tak mówi się o nabywcach szarych aut, to nie dziwi, że palety szarych kolorów są wyjątkowo rozbudowane i wyjątkowo drogie. W końcu nic tak nie podkreśla twojej rozwagi i statusu jak szary niemiecki samochód segmentu premium.

errpuj52h2s51.jpg

Nadal uważam teorię o produkcji farby do malowania maszyn rolniczych za bardziej prawdopodobną. To mi wygląda na na świetne marketingowe uzasadnienie najgorszego koloru aut w historii...

Ps. Ktoś pamięta na jaki kolor często malowano Żuki? Fury "prestiżowe" dla statecznego Polaka. Myślicie, że chodziło o wzbudzanie zaufania, czy raczej o to, że była to najtańsza i najpowszechniejsza (lub jedna z najpopularniejszych) wówczas farba... ?

Także ten... :)

Edycja: ps. Kto mówi dobrze o nabywcach szarych aut? Jakieś badania? Statystyki? 

Edytowane przez Krist-off

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Perpetuum Mobile napisał:

szary zastępuje srebrny i czarny

 

 

niestety moda robi swoje - teraz gros klientow chce auto w szarym kolorze

kilka lat temu wybierali bialy a teraz szary dravit albo sophisto   ;) 

 

przytocze 'dyzurny' kawal (malo smieszny) lakiernikow w serwisie:

- skad mamy tyle szarej farby?

- bo kolega pomylil kubly i wsadzil mopa od podlogi do bialej farby

 

tapatalked

verstuurd vanaf mijn iphone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja. Mieliśmy kiedyś kilka Żuków i Poloneza, były malowane tą samą farbą. Bo nie można było tego nazwać lakierem...


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szare jestem jeszcze w stanie znieść ale te brązy oferowane przez m.in bmw to jest tragedia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Czujnik napisał:

 

 

niestety moda robi swoje - teraz gros klientow chce auto w szarym kolorze

kilka lat temu wybierali bialy a teraz szary dravit albo sophisto   ;) 

 

przytocze 'dyzurny' kawal (malo smieszny) lakiernikow w serwisie:

- skad mamy tyle szarej farby?

- bo kolega pomylil kubly i wsadzil mopa od podlogi do bialej farby

 

tapatalked

verstuurd vanaf mijn iphone

 

Najbardziej ta szarzyzna jest widoczna w markach premium.

Mercedesa jak chcesz kupić używkę 1-3 letnią to masz do wyboru tylko czarne, szare lub białe. Inne kolory stanowią jakieś 5% całej oferty.

Czerwony ? zapomnij.

Audi podobnie - czarne, szare, białe

BMW stoi zaś jakimiś naprawdę nieładnymi brązowo-szarymi kolorami oraz tym rudym który także jest nieszczególny ale wielu się podoba.

Jedynie Alfa ma w ofercie ciekawsze kolory bo jest i zgniła zieleń metallic, jest i przepiękna Monza Red itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem wielkim fanem wszelkiej odmiany szarości i czarności w samochodach, tylko tak powinni samochody malować 🥴


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.