Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Uszczelki w Cuprze wymienione na nowe,żadne cudowne specyfiki nie dały rady wyeliminować skrzypienia.Lewy amortyzator skapitulował 🤪,wymiana dwóch,przy okazji komplet tarcz i klocków na przód&tył,Od początku czułem że w tym aucie coś nie gra z przednim zawieszeniem.Okazuje się że tylne tuleje przednich wachaczy,niczym nie różnią się od tych wpakowanych do zwykłego Leona...daliśmy nowe od Audi S3,nie pasowały 🤪 ale już od RS3 pasują idealnie,2 durne tuleje zmieniły te auto nie do poznania 😎.

 

 

 

20201012_130039.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.10.2020 o 14:47, QuadrifoglioVerde napisał:

 

BMW stoi zaś jakimiś naprawdę nieładnymi brązowo-szarymi kolorami oraz tym rudym który także jest nieszczególny ale wielu się podoba.

 

dzisiaj mlodzi gniewni odbierali trojke pelna wersja m w dosc ciekawym kolorze tansanit za skromne 2tys euro  ;)

drei-m.thumb.jpg.ff051d1a11e6368a5ccb4a78465cafd8.jpg

w pierwszej wersji mial byc ten rudy orange ale zmienili na bardziej neutralny

 

tapatalked

verstuurd vanaf mijn iphone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja odkąd jeżdżę niebieskim samochodem to widzę same niebieskie... właśnie takie jak ten tansanit z BMW


Sent from my iPhone using Tapatalk


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość kupuje czarno/szare auta bo później łatwiej taki kolor sprzedać. Choć osobiście nie rozumiem takiego podejścia. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Dorian06 napisał:

Większość kupuje czarno/szare auta bo później łatwiej taki kolor sprzedać. Choć osobiście nie rozumiem takiego podejścia

 Nie koniecznie....

Sprzedając swojego Forda  Titanium,  prawie 4 lata temu. usłyszałem dobrze, że nie szary... i poszedł za tyle ile chciałem ( ,05Tpln od wywoławczej)

 Potem ( w tym roku) sprzedawałęm kolejnego Forda Titanium , ale szargo metalika... i usłyszałem, gdyby był czerwony, lub niebieski..  -to bez targowania... :(

 Teraz ma "władcę pierścieni " w kolorze czarnym.. zobaczymy...

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Statystyki jednoznacznie wskazują, że najlepiej schodzą na rynku wtórnym czarne auta. Jak sprzedawałem swojego Mondeo (czarnego), kupionego w salonie w PL, ogłoszenie na OtoMoto wisiało... jeden dzień.

Edytowane przez Lincoln Six Echo

WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, dobrze, że mam czarne auto... Bo niebawem "do ludzi"...

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Dorian06 napisał:

Większość kupuje czarno/szare auta bo później łatwiej taki kolor sprzedać. Choć osobiście nie rozumiem takiego podejścia. 

 

 

To jest tak samo jak z ubraniem.

Ludzie nie lubią sie wyrożniać i wolą "zlać" z tłumem.

 

ALe patrząc jak rynek jest porąbany to IMO decyduje cena <> stan, przebieg, wypas,  a potem kolor....

12 godzin temu, Lincoln Six Echo napisał:

Statystyki jednoznacznie wskazują, że najlepiej schodzą na rynku wtórnym czarne auta. Jak sprzedawałem swojego Mondeo (czarnego), kupionego w salonie w PL, ogłoszenie na OtoMoto wisiało... jeden dzień.

 

 

Na statystykę bym nie patrzył bo pytanie jak ona była liczona. Na zasadzie [upraszczam] , że 90% aut na rynku jest czarne wysnuwamy, że większość sprzedanych aut jest czarna 🙂

 


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Lawnowerman napisał:

Na statystykę bym nie patrzył bo pytanie jak ona była liczona. Na zasadzie [upraszczam] , że 90% aut na rynku jest czarne wysnuwamy, że większość sprzedanych aut jest czarna 🙂

 

Naturalnie, że nie decyduje TYLKO kolor. Ale samochód o identycznych parametrach i historii w kolorze zielonym, żółtym albo trzydniowej sraczki statystycznie ;) sprzedaje się trudniej niż czarny (np. panther black metallic).  :)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex
5 godzin temu, Lawnowerman napisał:

ALe patrząc jak rynek jest porąbany to IMO decyduje cena <> stan, przebieg, wypas,  a potem kolor....🙂

Racja, ostatnim kolorem jaki bym kupił był biały. Z uwagi na stan auta, nie wybrzydzałem - jest białe. Co prawda perła, ale jednak. A mając drugie auto w kolorze czarnym, zauważyłem jedną niepodważalną zaletę jasnych kolorów karoserii - nie nagrzewa się latem - do czarnego auta nie można było dotknąć dłoni, karoseria białego była ledwo ciepła, sprawdzałem w tym samym momencie. I to ma przełożenie na nagrzewanie się wnętrza (często też w jasnych jest jasna tapicerka).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Statystyki jednoznacznie wskazują, że najlepiej schodzą na rynku wtórnym czarne auta. Jak sprzedawałem swojego Mondeo (czarnego), kupionego w salonie w PL, ogłoszenie na OtoMoto wisiało... jeden dzień.
Jak sprzedawałem szare salonowe stilo to ogłoszenie wisiało godzinę.
Teraz też mam szare auto. Z 2 powodów. Nie lubię się wyróżniać. A drugi bo mniej widać że brudne. Czarne fajne ale tylko zaraz po myciu. Białe nie nagrzewa się ale nie każde auto dobrze w nim wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej by pasowało do tematu muzycznego może, ale ten montaż tak mi się podoba, że obejrzałem już chyba z 5 razy i wreszcie zamierzam obejrzeć "Against all odds" :) a poza tym sporo w temacie ostatnio o Porsche:

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Lincoln Six Echo napisał:

Statystyki jednoznacznie wskazują, że najlepiej schodzą na rynku wtórnym czarne auta. Jak sprzedawałem swojego Mondeo (czarnego), kupionego w salonie w PL, ogłoszenie na OtoMoto wisiało... jeden dzień.

A są takie statystyki? Jak dla mnie argumenty o tym, że auto szybko sprzedało się TYLKO dlatego, że miało jakiś kolor to zwykła nadinterpretacja.  To, że ktoś ta, mówi o konkretnym przypadku nie oznacza bynajmniej, że to reguła.

Statystyka mówi, że najbardziej powinny cieszyć się popytem samochody w kolorze, który w danym roku (latach) jest popularny.  To można oczywiście wyczytać z tego diagramu kolorów, który załączyłem.

Edytowane przez Iko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Iko napisał:

A są takie statystyki? Jak dla mnie argumenty o tym, że auto szybko sprzedało się TYLKO dlatego, że miało jakiś kolor to zwykła nadinterpretacja.  To, że ktoś ta, mówi o konkretnym przypadku nie oznacza bynajmniej, że to reguła.

Statystyka mówi, że najbardziej powinny cieszyć się popytem samochody w kolorze, który w danym roku (latach) jest popularny.  To można oczywiście wyczytać z tego diagramu kolorów, który załączyłem.

 

 

6 godzin temu, wierny napisał:

Jest tu może użytkownik Kia Proceed? :) Jak oceniacie auto?

 

Ja wprawdzie nie jestem użytkownikiem, ale parę razy sprawdzałem Proceeda na jazdach próbnych. Oceniam samochód bardzo dobrze. Właściwie powinienem był go kupić - byłby to zapewne najrozsądniejszy z rozważanych w ubiegłym roku przeze mnie wyborów. No, ale sprawy potoczyły się tak, jak się potoczyły i pyknąłem coś innego. Tym niemniej, Proceeda z jazd próbnych wspominam bardzo miło - fajne wykończenie, dynamiczny silnik, atrakcyjny design.  Jedyny poważniejszy mankament (dla mnie i ze względów praktycznych) to nieco niski prześwit.


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,
kompletnie nie znam Lexusów. Czy możecie mi powiedzieć co z dostępnych modeli w Polsce może konkurować z BMW 5? Wiem, że mogę otworzyć cennik i porównać, ale zależy mi na opinii ludzi, którzy albo użytkują, albo mają wiedzę ma temat marki. No i pytanie dodatkowe, czy zamiana piątki na Lexusa - w podobnym budżecie - ma Waszym zdaniem sens (poza argumentem, że przesiadasz się do auta mniej popularnego, co dla wielu może być plusem)?

Z góry dzięki.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili mają w ofercie tylko Lexusa ES300h, który może konkurować z BMW 5, ale tylko w najsłabszych wersjach silnikowych, czyli 518d czy 520i. Bo już 520d czy 530i są zdecydowanie bardziej dynamiczne. 

Jeździłem i to bardzo poprawny samochód, ale jakoś specjalnie mnie nie zachwycił. Ani komfort, ani wyciszenie wnętrza, ani jakość materiałów w środku w niczym nie jest lepsza niż we wspomnianym BMW 5, którym zresztą jeżdżę na co dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z Tommaso, ze konkurentem bedzie ES 300h, tyle, ze w moim odczuciu to swietnie wygladajacy, dobrze wyciszony samochod, bardzo komfortowy i solidnie zbudowany - niestety przesiadka z auta kierowcy do niego moze byc lekkim szokiem (wszystko zalezy, czego szukasz).

Po miescie jest wyjatkowo oszczedny, do predkosci dopuszczalnych legalnie w Polsce - nadal w miare. Mniej dynamiczny niz BMW, naped na przod moze byc ograniczeniem przy szybkiej jezdzie (choc da sie to zrobic).

Lexus GS, ktorego zastapil mial oprocz 300h jeszcze wersje 450h i to byla duzo bardziej pasujaca opcja do tego auta. Na pewno bedzie to niezawodny samochod, jak dla mnie to dobry kierunek jesli neca cie auta typu Volvo - komfortowe, bezpieczne i solidne ale troche bez pazura.

Plyta podlogowa to Toyota Camry, z dodanymi usztywnieniami (przez co tylne siedzenia, ktore w Camry sie klada - tu juz nie) i innymi ustawieniami zawieszenia itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że w porównaniu do serii 5 ma znacznie więcej miejsca na tylnej kanapie kosztem mniejszego bagażnika. To niejako sugeruje, gdzie jest najlepsze miejsce w tym samochodzie - nie za kierownicą (bo przyjemność z prowadzenia jest przeciętna) tylko na tylnej kanapie. Tylna kanapa w najwyższej wersji wyposażenia ma nawet elektryczną regulację kąta oparcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może dodam, że jeżdżę teraz 530i xDrive... i nie chciałbym mieć gorzej ;-)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, czervony napisał:

Może dodam, że jeżdżę teraz 530i xDrive... i nie chciałbym mieć gorzej 😉


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

To raczej nie tedy droga w takim razie niestety.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, czervony napisał:

Może dodam, że jeżdżę teraz 530i xDrive... i nie chciałbym mieć gorzej 😉


Sent from my iPhone using Tapatalk

To już prędzej spojrzałbym w stronę Kii Stinger GT po FL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.