Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

 

Skoro jest tu kilku motoryzacyjnych maniaków to pochwalę się moim samochodem :D

Auto bazowo jest w kolorze czarna satyna a oklejenie zostało przygotowane na zlot Ultrace 2020, na którym się pojawiłem .

 

 

 

IMG_9423.thumb.jpg.0cc8fdf0a884e0cb333c582a760f9888.jpgIMG_9455.thumb.JPG.41168f67c5c70431d269276b3d43cc0a.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rower na dachu na wypadek gdyby coś się spieprzyło i trzeba było jechać po pomoc?


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, souls_hunter napisał:

Rower na dachu na wypadek gdyby coś się spieprzyło i trzeba było jechać po pomoc?

 

Na wypadek, gdyby leżący policjant był za wysoki i samochód by nie przejechał :D

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Im więcej samochodów elektrycznych, tym więcej dwutlenku węgla – oświadczył Akio Toyoda. – Czy politycy naprawdę wiedzą, o czym mówią, kiedy postulują wyeliminowanie samochodów zasilanych benzyną? "

Ciekawy artykuł. Warto przeczytać. Link jest poniżej.

https://warsztatowiec.info/kubel-zimnej-wody-od-prezesa-toyody/


What we do in life, echoes in eternity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówienie, że politycy o czymkolwiek wiedzą jeśli o tym czymś mówią jest nie na miejscu. Każdy bez wyjątku polityk mówi o tym, o czym konkretnie ma mówić.


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem czy znajdzie się jeszcze ktoś z samego szczytu motoryzacji światowej, jak p. Akio Toyoda, kto "odważy" się mówić rzeczy niemodne ale oparte o realia. Nota bene: okazuje się, że mix energetyczny Japonii (po Fukushimie) jest zbliżony do tego, który mamy w Polsce.


What we do in life, echoes in eternity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.12.2020 o 20:39, PatrykWoj napisał:

 

Na wypadek, gdyby leżący policjant był za wysoki i samochód by nie przejechał :D

 

 

Browar i pizza - absolutnie moje ulubione miejsce w Gdyni z wieloma wspomnieniami, miło popatrzeć, a do tego fix na dachu jak już się napijesz i zostawisz auto 😅


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, eye_lip napisał:

Browar i pizza - absolutnie moje ulubione miejsce w Gdyni z wieloma wspomnieniami, miło popatrzeć, a do tego fix na dachu jak już się napijesz i zostawisz auto 😅

 

Doskonale rozumiesz klimat projektu :D Fix jest i środkiem transportu i uzupełnieniem wyglądu auta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng
W dniu 27.12.2020 o 11:44, Lincoln Six Echo napisał:

Prawdziwie świąteczna Mercedes.   ;)

 

 

Model sam w sobie piękny, jednak jak na mój gust - lakier nieco zbyt krzykliwy  🤣

Chociaż kobita wzięła sobie też oczojebny 😎

 

 

911DB541-5B68-4EEB-97F3-8B380A33DA4F.png

1D96E6FD-9788-413C-8941-7836BE719266.png

90467867-C2EE-4599-9945-DF9BDBAF4DF1.png

36DD7BCD-5C4B-45ED-92DE-D6C230A1D690.png

W dniu 26.12.2020 o 18:14, PatrykWoj napisał:

 

Skoro jest tu kilku motoryzacyjnych maniaków to pochwalę się moim samochodem :D

Auto bazowo jest w kolorze czarna satyna a oklejenie zostało przygotowane na zlot Ultrace 2020, na którym się pojawiłem .

 


A możesz coś więcej o aucie - jaki silnik, moc, czy coś było robione??.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, maritimeeng napisał:


A możesz coś więcej o aucie - jaki silnik, moc, czy coś było robione??.

 

 

 

C43 AMG - seryjnie 390 KM a na chwile obecną około 450 KM i prawie 700 nm.

W aucie zrobiłem:

1) Cały wydech RCP Exhaust

2) Silnik wystrojony przez CompSport

3) 20" felgi 2-częściowe kute BC Forged

4) Pakiet stylistyczny RaceDesign

5) Sprężyny Eibach

6) Oklejenie auta folią Avery Satin Black przez Moto Studio w Gdańsku :D 

 

Z taką mocą mogę się popisać czasami ok 3,7-3,8 do 100 km/h i ok 10 sekund 100-200 km/h

Oczywiście C43 ma napęd na 4 koła

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, maritimeeng napisał:

 

Model sam w sobie piękny, jednak jak na mój gust - lakier nieco zbyt krzykliwy  🤣

Chociaż kobita wzięła sobie też oczojebny 😎

 

1607536331_kqdnkf_600.jpg.beef314d5d86e76e31edf2e0db8ee7d2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie jakieś doświadczenie z bagażnikami dachowymi/boxami? Nigdy nie zgłębiałem tematu i nie wiem na co zwrócić uwagę. Rozpiętość cenowa jest dość znaczna. Jak z prędkościami i spalaniem? Widzę, że wszystkie oficjalnie mają limit 130km/h.

 


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mandaryn44, dzięki wielkie za trop z testami zderzeniowymi. Patrzyłem na YT ale mało aktualnych rzeczy mi się wyświetlało, ale przypomniałeś mi o ADAC. Jak zwykle można na nich liczyć, jest nowszy test z 2020: https://www.adac.de/rund-ums-fahrzeug/tests/technik/dachboxen/ w sumie może za parę miesięcy zrobią kolejny. Jak zobaczyłem filmiki z city crash to mi się odechciało boxa i zacząłem żałować, że w nowym aucie już nie mam haka ;)


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki mógłbym mieć 😍

119bbf52-0feb-4abf-bb7b-330f2fc9b3c5.jpg-420x315 (2).jpg

a3a1444d-6738-428d-8b90-e2614d2d6442.jpg-420x315 (1).jpg

00e85d06-f215-4477-8b1e-dfdab4c27fdd.jpg-420x315.jpg


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, vvv napisał:

Macie jakieś doświadczenie z bagażnikami dachowymi/boxami? Nigdy nie zgłębiałem tematu i nie wiem na co zwrócić uwagę. Rozpiętość cenowa jest dość znaczna. Jak z prędkościami i spalaniem? Widzę, że wszystkie oficjalnie mają limit 130km/h.

 

Mobila - certyfikowana do 200 km/h. Ceny w promocji od 700 Eur. Spalanie dolicz 1-1.5 l / 100km. Warto zwrócić uwagę na konfigurację bagażnik/box żeby nie było kolizji z klapą bagażnika przy pełnym otwarciu. Poza tym zależy do czego jest potrzebny - ja mam długi i wąski do windsurfingu i krótki a szeroki do nart - przy krótkim a szerokim przydatne jest otwierania z dwóch stron . 


nie spiesz się ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za kolejny trop, widzę, że Niemcy dają radę z boxami ;) Jakby ktoś szukał to (https://surfbox.de/) Mega duże mają te boxy w ofercie. Wstępnie rozglądałam się za czymś w celu powiększenia bagażnika, patrzyłem na takie 360l, 405l a tu boxy do 1100l... na święta byliśmy u teściów (3dni, 3 osoby) bagażnik pełny (do linii okien) plus dwie torby na kanapie. 

Belki masz też od nich czy dedykowane do Twojego samochodu innej firmy?

Dzięki za kolejny trop, widzę, że Niemcy dają radę z boxami ;) Jakby ktoś szukał to (https://surfbox.de/) Mega duże mają te boxy w ofercie. Wstępnie rozglądałam się za czymś w celu powiększenia bagażnika, patrzyłem na takie 360l, 405l a tu boxy do 1100l... na święta byliśmy u teściów (3dni, 3 osoby) bagażnik pełny (do linii okien) plus dwie torby na kanapie. 

Belki masz też od nich czy dedykowane do Twojego samochodu innej firmy?


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng


Maiden voyage 🙂


Jeszcze raz dzięki, Łukasz 👊

 

DC1A4864-6EBB-4560-987D-599059C4F909.jpeg

6E60C4ED-7FDB-418A-8C90-A11250C6EDBF.jpeg

7E6FC2BC-00BC-4445-B871-1750556D6838.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, vvv napisał:

 

Belki masz też od nich czy dedykowane do Twojego samochodu innej firmy?

Belki używam THULE Aero - pozwala mi to przesunąć box maximum do zewnątrz. Origalne belki MB i Audi które miałem mają taką konstrukcję że box musiał być zamontowany w odległości około 15 cm od brzegu a obok boxu wożę deski i przy takim ułożeniu mi się nie miescily. Generalnie jako użytkownik nie widzę  różnicy w jakości pomiędzy OEM i Thule a używam ich w roznych samochodach od 1999. 

23 minuty temu, vvv napisał:

 

Belki masz też od nich czy dedykowane do Twojego samochodu innej firmy?

Belki używam THULE Aero - pozwala mi to przesunąć box maximum do zewnątrz. Origalne belki MB i Audi które miałem mają taką konstrukcję że box musiał być zamontowany w odległości około 15 cm od brzegu a obok boxu wożę deski i przy takim ułożeniu mi się nie miescily. Generalnie jako użytkownik nie widzę  różnicy w jakości pomiędzy OEM i Thule a używam ich w roznych samochodach od 1999. 


nie spiesz się ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Taki mógłbym mieć 
1005893622_119bbf52-0feb-4abf-bb7b-330f2fc9b3c5.jpg-420x315(2).jpg.ea4bb5a78ac83ca57702708e9d6bb89b.jpg
571554528_a3a1444d-6738-428d-8b90-e2614d2d6442.jpg-420x315(1).jpg.653ebf43416883a2d827c5837b1eb6f7.jpg
00e85d06-f215-4477-8b1e-dfdab4c27fdd.jpg-420x315.jpg.7058b2500e5aec722ce191e0c4a686ef.jpg
Sztraszny, ze starszych Camaro to tylko 69 lub split bumper.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 😍

Mi się podoba taki kształt, tak samo jak lubię Datsuny FairLady 

 

Edytowane przez irekm

Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.