Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi


Ja z kolei polecę boxy Thule. Mam już drugiego, bezawaryjne, pakowne i ładne wizualnie.
Wyjdę na czepialskiego ale w crashtestach kilka lat temu wypadały najgorzej. Może obecnie coś się zmieniło. A że ładne to fakt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, tommly napisał:

Zależy kto i jak zrobił wymianę uszczelki, czy była planowana głowica, itd... wtedy też możliwa jest "kolizja" w silniku bez ruszania rozrządu.

Eee... aby zdjąć głowicę trzeba "ruszyć" rozrząd... No nic... powodzenia w Nowym Roku... szczerze... :)

43 minuty temu, arek1a2b napisał:

To może zamiast dać do poprawy temu co spiermylił się zaprowadzić auto do mechanika który wiem że na pewno nic nie spieprzy bo on zawsze robi mi wszelkie naprawy, i należy do rodziny, bliskiej rodziny,  ale że mam do niego dość daleko i brakowało mi akurat czasu dałem do lokalnego majstra. 

I na podstawie wyroku domagać się zwrotu kasy za naprawę. 

No tylko... ale najpierw zasięgnął bym opinii tego co spier... itd.

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maiden voyage 

Jeszcze raz dzięki, Łukasz 
 
DC1A4864-6EBB-4560-987D-599059C4F909.thumb.jpeg.8595f39b3e42602831078cbb5e40334a.jpeg
6E60C4ED-7FDB-418A-8C90-A11250C6EDBF.thumb.jpeg.97086e1af21735876845c830a95a5932.jpeg
7E6FC2BC-00BC-4445-B871-1750556D6838.thumb.jpeg.993d45c4b0772ec73c6e520254628448.jpeg
Cała przyjemność po naszej stronie

Wysłane z mojego Mi Note 10 Lite przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.12.2020 o 10:38, arek1a2b napisał:

Co może być przyczyną objawu:

Po uruchomieniu zapłonu silnik robi pół obrotu i staje jak osioł.

A samemu faktowi blokady towarzyszy dźwięk uderzenia metalem o metal, tak mi się wydaje.

Kontrolki gasną a spod maski wydobywa się dym większy czasem mniejszy. 

Silnik 1.6 hdi 

Około 2 tygodni temu uszczelka pod głowicą była robiona.

 

 

Która wersję silnika 1.6 hdi masz - starsza 16v, czy nowsza 8v? Starsza ma 2 walki rozrządu połączone krótkim łańcuszkiem, teoretycznie nie wymienia się...teoretycznie...czytałem, że problemy mogą się pojawić już po 200 kkm, ale to zależy od wielu czynników (m.in. 

sposób eksploatacji, częstotliwość  wymiany i rodzaj oleju) Jaki przebieg w twoim? Możesz być pewny przebiegu, czy loteria?

Z drugiej strony przy zdjęciu głowicy mechanik powinien ocenić zużycie i ew. wymienić owy łańcuszek. 

spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng
6 godzin temu, SIRLUKE1 napisał:

Cała przyjemność po naszej stronie emoji2936.pngemoji2935.png

Wysłane z mojego Mi Note 10 Lite przy użyciu Tapatalka
 


Tak teraz pacze na tył i widzę, że każdy cylinder ma swoją rurę...

A u mnie w starym sztruclu - każda rura ma 4 cylindry 🤣 👊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, StaryWilk napisał:

Która wersję silnika 1.6 hdi masz - starsza 16v

 

Raczej na pewno starszą, auto z 2010 roku jest, przebiegu ma też nie mało bo 240000 pyknęło, jego jestem pewien.

Oleje zawsze wymieniane na czas, a autem jeździ głównie kobieta nie łamiąca przepisów ruchu drogowego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8v debiutował właśnie w 2010.

 

Jesli 16v, może być już czas na łańcuszek, ale to mało prawdopodobne, żeby mechanik nie zauważył przy rozbieraniu głowicy, także raczej fałszywy trop. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

David jakiś album heavy metalowy, zdaje się, nagrywa, czy nagrał...  ;)

 

Świetne combo - pracuję nad tym. Jestem coraz bliżej. W piątek kolejne losowanie Eurojackpot.  :D  ;) Tylko... nie wiem, co na to powie mój pies. :lol:

 

Obraz może zawierać: samochód i na zewnątrz


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Lincoln Six Echo napisał:

David jakiś album heavy metalowy, zdaje się, nagrywa, czy nagrał...  ;)

 

Świetne combo - pracuję nad tym. Jestem coraz bliżej. W piątek kolejne losowanie Eurojackpot.  :D  ;) Tylko... nie wiem, co na to powie mój pies. :lol:

 

Obraz może zawierać: samochód i na zewnątrz

Co ma powiedzieć Szeryf jak chcesz go pomalować w jakieś czarne ciapki. Będzie awantura 😆


nie spiesz się ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, switch107 napisał:

Co ma powiedzieć Szeryf jak chcesz go pomalować w jakieś czarne ciapki. Będzie awantura 😆

 

Możliwe. Chociaż mam pewne argumenty "na niego". No i jakieś tam łatki już ma - fakt, nie czarne, tylko brązowe i wyłącznie na jednym uchu. ;)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To przemalujesz samochodzik.. pod kolor łatki na uchu :)

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Lincoln Six Echo napisał:

Świetne combo - pracuję nad tym. Jestem coraz bliżej. W piątek kolejne losowanie Eurojackpot. 

ustaw się w kolejce :lol:

tylko ja może bym nieco inny zestaw wybrał

 

yellow-horse-ferrari-f12-berlinetta-speed-titans-dennis-nguyen-800x534.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do ostatnich rozmów o oponach całorocznych, pozwolę sobie wyrazić moją opinię. Mam jako drugie auto Peugeota 2008 z oponami Michelin Crossclimate (te starsze, bez +). Opony już niemłode, bo z 2017-2018r. przejechały ok. 20kkm. Od kilku dni mam w swojej okolicy dość spore (jak na ostatnie lata) opady śniegu i te opony serio radzą sobie bardzo dobrze na śniegu, błocie pośniegowym, itp.

Nie ukrywam, że bardzo się obawiałem ich zachowania w takich warunkach, bo nigdy wcześniej nie miałem doświadczenia z całorocznymi.

Mam aktualnie porównanie z oponami zimowymi średniej klasy - Nexen Winterguard Sport (niemal nowe, UWAGA: to nie produkcja chińska a koreańska) zamontowanymi na Oplu Astrze K i w mojej opinii Michelin tylko minimalnie ustępuje moim Nexenom w identycznych warunkach. Nawet wjazd do garażu po ośnieżonym i nieco oblodzonym podjeździe nie stanowi dla nich problemu.

 

Zatem - ja się przekonałem do całorocznych (przynajmniej Michelin) i biorąc pod uwagę ich zachowanie w trudnych warunkach oraz to, jak wyglądają zimy w ostatnich latach, nie będę miał obaw, by kupić takie następnym razem.

 

Może ta opinia komuś pomoże w decyzji :)

 

 

1610009202330.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do fachowców od motoryzacji.

Mam samochód którym przejechałem w 2020 roku tylko 180 km.  Czy mam wymienić olej w silniku, czy nie wymieniać?

Dodam tylko, że ostatnia wymiana oleju była w grudniu 2019r. 


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.