Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, mark74 napisał:

A ja na to : Według statystyk w Danii rocznie ginie w wypadkach drogowych tyle osób ile w Polsce podczas jednego długiego weekendu. Drogowe systemy kamer zczytujący on-line rejestracje samochodowe oraz kamery zainstalowane w radiowozach , które już wiedzą że masz przesrane za brak np. ubezpieczenia. A ostatnio pracują aby zabierać pojazdy osobą które znacznie przekroczyły prędkość.  I nie musi być to twoje auto. Może być mamy, taty sąsiada czy z wypożyczalni. Zostanie zlicytowane. Za samo zabuksowanie kołami możesz zostać ukarany. Sam kiedyś tak miałem i zostałem upomniany. Tak więc porównywanie bezpieczeństwa mija się z celem. Tak samo jak służbę zdrowia czy inne dziedziny. 

I to jest wolny kraj? Wolno chodzić bez maseczki w czasie pandemi ale nie wolno za boksować kołami? Zabieranie samochodów nie należących do sprawcy wykroczenia? Jak potem właściciel pojazdu odzyska kasę jak np sprawca nie będzie miał nic w posiadaniu albo będzie obcokrajowcem i się ulotni? Wszędzie śledzące kamery? 

No Panie!!! Jaki to wolny kraj? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng
2 minuty temu, Paweł Bury. napisał:

I to jest wolny kraj? Wolno chodzić bez maseczki w czasie pandemi ale nie wolno za boksować kołami? Zabieranie samochodów nie należących do sprawcy wykroczenia? Jak potem właściciel pojazdu odzyska kasę jak np sprawca nie będzie miał nic w posiadaniu albo będzie obcokrajowcem i się ulotni? Wszędzie śledzące kamery? 

No Panie!!! Jaki to wolny kraj? 


Parafrazując klasyka: „jak się komuś nie podoba, to może zmienić kraj” 😀

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Godzinę temu, Paweł Bury. napisał:

I to jest wolny kraj? Wolno chodzić bez maseczki w czasie pandemi ale nie wolno za boksować kołami? Zabieranie samochodów nie należących do sprawcy wykroczenia? Jak potem właściciel pojazdu odzyska kasę jak np sprawca nie będzie miał nic w posiadaniu albo będzie obcokrajowcem i się ulotni? Wszędzie śledzące kamery? 

No Panie!!! Jaki to wolny kraj? 

Znaczne przekroczenie prędkości będzie traktowane jako przestępstwo z użyciem niebezpiecznego narzędzia tj. auto. 
A narzędzie przestępstwa będzie rekwirowane i zlicytowane. 
Buksowanie kołami uwalnia szkodliwe substancje z opon.  
Dania jest wrażliwa na punkcie ekologii i czystego powietrza. Dlatego tez ma wejść zakaz sprzedaży aut spalinowych.  Plany są  ale trzeba jeszcze poczekać. 

Co jesteś taki zdziwiony. W Danii nie ma smogu.  Wprowadzają autobusy elektryczne oraz mini autobusy autonomiczne. Małe busy w komunikacji miejskiej elektryczne i bez kierowcy. 
No takie przepisy w Danii , co robić ?

Jak żyć ? 😆
Wiem , w Polsce standardowo ostrzeżenie o smogu i pozostaniu w domu ze względu na smog. Już nie mówię o wirusie. 😄
 
Dodam jeszcze o tych kamerach. 
system ten powstał niedawno.

Jakis rok lub dwa temu. 
Byla wielka akcja w Danii w poszukiwaniu terrorysty , który prawdopodobnie przyjechał ze Szwecji poruszał się autem Volvo.  Zagrożenie było bardzo realne.  Wtedy próbując go namierzyć służby specjalne zamknęły cały kraj. Wszystko naraz stanęło. Pociągi , autobusy.  Pozamykane mosty i ogólnie wszystkie autostrady. To była chyba pierwsza akcja na taka skale. 
krotko po tym pojawiły się kamery.  
Tak wiec ze względów bezpieczeństwa. Ale również bez powodu policja ciebie nie zatrzyma. 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo szkodliwe opony .... u nas lecą już programy które mówią o szkodliwym pyle z klocków hamulcowych

Jestem za ekologią i czystym powietrzem - eliminacją kopciuchów i przejściem na gaz czy prąd ale też nie dajmy się zwariować bo niedługo jazda rowerem z hamulcami tarczowymi okaże się szkodliwa dla środowiska no bo są tam klocki.

Wielu tych tzw ekologów którzy głośno krzyczą jeździ 3 litrowymi suwami w dizlu

 

A tak w ogóle to ja wcześniej pisałem o wolności a nie ekologi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, od kilku dni przy wolnej jeździe słyszę dobiegający z okolic tylnego koła metaliczny dźwięk który jest słyszalny również kiedy kręcę kierownicą stojąc w miejscu. Wiecie co to może być ? 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No może nie ma takiej wolność jak w Polsce i psy srają gdzie chcą i zostawiają. 
W Danii za sam brak worka na kupy dostaniesz mandat. 
 

Codziennie oglądam tę „wolność” w TV.  
Dobrze, ze czujesz się wolnym. 
Ja jestem.  😀🖖🥃

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a.. wolno się popatrzeć za siebie,lub na boki  czy to też wykroczeni.. bo narażasz inne osoby ? ( np. czują się sledzone itp..)

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność innego człowieka. Dlatego dla mnie złem jest karanie ludzi za transparent hetero/homo-fobiczny, obecność krzyża w każdej klasie w szkole, ale też profanacja tego krzyża w miejscu publicznym (nie mam na myśli teatru czy galerii, a ulicę i chodnik).

 

Nie mniej jednak pomysł mandatu za sam brak worka bardzo mi się podoba. Nikt nie wiem, kiedy psu się zachce, a jego brak świadczy niemal zawsze o tym,  że ktoś nie chcę sprzątać a nie że zapomniał. Podobałby mi się również pomysł, aby w Polsce mandat za każde przekroczenie prędkości  w terenie zabudowanym o 10 km wynosił 1000 zł (obecnie) i był indeksowany o inflacje etc. a poza tym terenem np. o 800 zł. Przekroczyłeś prędkość w mieście o 74 km/h? Mandat 7000 zł. Przeleciałeś przez wieś 154 km/h na ograniczeniu 90 km/h? Płacisz 4800 zł. Oczywiście w parze z tym fajnie, gdyby w Kraju było conajmniej 20-30 torów do upalania, żeby zakup auta >200 KM miał sens. Spójrzmy prawdzie w oczy i ta elastyczność jako bezpieczeństwo czynne kończy się dla takiego Focusa czy Passata w okolicach 180-200 KM. Dobrze wiemy, że nie jest to główny argument, ponieważ kupując mocne auto chcemy przede wszystkim tej przyjemności z poczucia kontroli nad czymś połączonej z przeciążeniami kontrolowanym mniejszym lub większym poślizgiem etc. I nikt nie jedzie do najbliższego toru czy na pusty parking nocą tylko bawi się na drodze publicznej, gdzie nie jest sam. Pytanie tylko jak się bawi? Niestety liczba szarych komórek u ludzi to rozkład normalny i dlatego IMO przepisy powinny być ukierunkowane bardziej na tych ludzi, którzy nie mają ich za wiele. 6-12 miesięcy i na drogach byłby spokój aż miło. Kolejna sprawa to wszelkie trupy na łysych oponach, bez sprawnego zawieszenia, hamulców, z wyciętymi DPFami, lejącymi wtryskami etc. Jest 2021 a nadal można za flaszkę zrobić przegląd w stacji diagnostycznej. Nie ma dnia, żeby w większym mieście nie zamykać obiegu jadąc za takim delikwentem.

 

Tak, jestem Polakiem i uważam, że jesteśmy narodem z ułańską fantazją i dlatego tym bardziej przepisy i zakazy powinny nas trzymać za mordę, ale wyłącznie po to, żeby zminimalizować ryzyko oglądania zasranych trawników, skoszenia kogoś z mojej rodziny na chodniku przez kierowcę, który przecenia siebie i/lub auto, oglądania śmieci na ulicach etc. Nie po to, żeby ograniczać przedsiębiorczość, zaradność (nie mylić z cwaniactwem), ograniczać prawo do orientacji, wyznania etc.

 

Zmienia się to u nas (piszę to z perspektywy życia w dużym mieście) i tak jak 20 lat temu jak ktoś odśnieżał czy zamiatał chodnik, a reszta się z niego śmiała, tak teraz śmieje się już tylko połowa i chciałbym, żeby za kolejne 20 lat w Polsce śmiała się już tylko jedna-dwie osoby (idealnie nie będzie nigdy). Zawsze miło mi patrzeć jak odwiedzam rodzinę/znajomych w Cambridge, Norymberdze, Sztokholmie i okolicach tych miast jak tam jest czysto (tak wiem, że Londyn to wielki śmietnik 🙂 ) i nikt Cię nie wyprzedzi na "krajówce" na trzeciego.

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Sprawne auto to twoje bezpieczeństwo. Łyse opony  to się w głowie nie mieści. 
Widocznie ktoś nie na głowy. 
To za flaszkę jeszcze robią? 

Tak dla myślących. Dania  nie jest idealna.  Ale... przeczytajcie dwa razy to co tu napisze i ze spokojem przemyślcie to.  
 W Danii nie ma CBA  ciekawe dlaczego co?  😀


A w wątku o wirusie napisze wam o nowym pomyśle w Danii. 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, mark74 napisał:


 W Danii nie ma CBA  ciekawe dlaczego co?  😀

 

 

Pewnie macie legalne narkotyki i prostytucję, rząd to społecznicy, emerytury obywatelskie, więc i CBA nie ma 😂

Z drugiej strony gdyby każdy kraj był taki nie cieszylibyśmy oka "Ojcem chrzestnym", "Rodziną Soprano", "Gomorrą" etc. 😉

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 minutę temu, memento mori napisał:

 

Pewnie macie legalne narkotyki i prostytucje, rząd to społecznicy, więc i CBA nie ma 😂

Jak się jakaś afera wydarzy to polityk składa mandat i odchodzi.  W Polsce zapisuje się związki narciarskiego. 😄
 

Zgadza się. I wszyscy są zadowoleni.  Ale żeby nie było tak pięknie. To jest pewien problem. Jest pandemia i policja zrobiła naloty..... na otwarte burdele. 😁 

No normalnie nie ma wolności w tej Danii. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysokość mandatów w Polsce nie zmieniła się od długiego czasu, więc nasz rząd w końcu coś zrobi z tym faktem ;) na pewno mając na uwadze nasze bezpieczeństwo.

 

Osobiście uważam, że wprowadzenie odbierania prawa jazdy za przekroczenie prędkości o 50km/h w terenie zabudowanym miało największy wpływ na poprawę bezpieczeństwa . Stawki po 1000zł byłyby wyższe niż mandaty w większości krajów Europy Zachodniej, więc się to pewnie nie wydarzy, ale obniżenie progu odbioru prawa jazdy na wzór Niemiec dałoby więcej korzyści.


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Godzinę temu, Kewinkorpyta napisał:

Cześć, od kilku dni przy wolnej jeździe słyszę dobiegający z okolic tylnego koła metaliczny dźwięk który jest słyszalny również kiedy kręcę kierownicą stojąc w miejscu. Wiecie co to może być ? 
 

Volvo to dobre „chińskie”auto ale nie lepiej podjechać do serwisu.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Paweł Bury. napisał:

I to jest wolny kraj? Wolno chodzić bez maseczki w czasie pandemi ale nie wolno za boksować kołami? Zabieranie samochodów nie należących do sprawcy wykroczenia? Jak potem właściciel pojazdu odzyska kasę jak np sprawca nie będzie miał nic w posiadaniu albo będzie obcokrajowcem i się ulotni? Wszędzie śledzące kamery? 

No Panie!!! Jaki to wolny kraj? 

Kraj donosicieli... SKAT może tam wszystko... ;)


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zgadza się. Skat daje i zabiera. Pamietam jak byłem bezrobotnym a potem znalazłem prace. 
Skat napisał do mnie , ze byłem dłuższy czas bezrobotny i w związku z tym , że znalazłem pracę to oni przez pół roku będą mi dodawać bonus już nie pamietam ile procent to było. Ale 1500-2000 koron. 

Auto Stiga z TopGear. 

9AE7BC95-3F86-406F-829A-6E03F6FE3F65.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mark74 napisał:

Znaczne przekroczenie prędkości będzie traktowane jako przestępstwo z użyciem niebezpiecznego narzędzia tj. auto. 
A narzędzie przestępstwa będzie rekwirowane i zlicytowane. 
Buksowanie kołami uwalnia szkodliwe substancje z opon.  
Dania jest wrażliwa na punkcie ekologii i czystego powietrza. Dlatego tez ma wejść zakaz sprzedaży aut spalinowych.  Plany są  ale trzeba jeszcze poczekać. 

Co jesteś taki zdziwiony. W Danii nie ma smogu.  Wprowadzają autobusy elektryczne oraz mini autobusy autonomiczne. Małe busy w komunikacji miejskiej elektryczne i bez kierowcy. 
No takie przepisy w Danii , co robić ?

Jak żyć ? 😆
Wiem , w Polsce standardowo ostrzeżenie o smogu i pozostaniu w domu ze względu na smog. Już nie mówię o wirusie. 😄
 
Dodam jeszcze o tych kamerach. 
system ten powstał niedawno.

Jakis rok lub dwa temu. 
Byla wielka akcja w Danii w poszukiwaniu terrorysty , który prawdopodobnie przyjechał ze Szwecji poruszał się autem Volvo.  Zagrożenie było bardzo realne.  Wtedy próbując go namierzyć służby specjalne zamknęły cały kraj. Wszystko naraz stanęło. Pociągi , autobusy.  Pozamykane mosty i ogólnie wszystkie autostrady. To była chyba pierwsza akcja na taka skale. 
krotko po tym pojawiły się kamery.  
Tak wiec ze względów bezpieczeństwa. Ale również bez powodu policja ciebie nie zatrzyma. 

Z tego co mi przekazała ciotka, w przypadku zakupu auta, te w większą pojemnością (powyżej 2l?) są ekstremalnie opodatkowane. A niemieckie jeszcze więcej w jakiś specjalny sposób.

 

Czy to prawda?


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dokładnie. Może później znajdę tabelkę ze Skatu. Ale naprawde tylko zamożne osoby mogą sobie pozwolić na silniki powyżej 2.0 l. Diesel jeszcze droższy. 
To podatek zielony.  
Teraz patrzę w tabele: 

Oni obliczają to na podstawie ile auto może przejechać na 1 litrze paliwa. 
Najdrożej benzyna to 

0 - 4,4 11.680 kr. 

Na pół roku. Czyli na rok trzeba zapłacić oprócz obowiązkowego ubezpieczenia  tyle :

 

6BBAE889-F5DD-4450-8353-DD2042A18279.jpegCzyli jakieś 3/4 normalnej wypłaty. 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W którymś czasopiśmie motoryzacyjnym był artykuł o gościu z Danii który kolekcjonuje Mercedesy S klasy. Miał ich z 6, wszystkie w wersji pick-up właśnie ze względu na podatki.


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

1. Auto prywatne 

2.Tylko firmowe tylko dwuosobowe - najniższy podatek. 
Ale w weekendy nie możesz jeździć , chyba , ze do pracy. Dokumentujesz. 

3. Do użytku prywatnego i firmowego. 
 

DF8194EB-1795-45C1-B41D-CA686FCC26A7.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Te zdjęcia zrobiłem chyba 8 lat temu.

4 sekundy do setki. 306 km/h

6.2 V 8  564 KM 😁 

 

BE721EC6-2209-4488-9765-F0FF616334B9.jpeg

90C399C3-2C05-4C4B-BB8C-53107677DE8E.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, mark74 napisał:

Tak dla myślących. Dania  nie jest idealna.  Ale... przeczytajcie dwa razy to co tu napisze i ze spokojem przemyślcie to.  
 W Danii nie ma CBA  ciekawe dlaczego co?  

Tego nie wiemy, ale pewnie Ty wiesz.  Ja wiem, że by się przydało.

Proponuję wpisać w google hasło "afera Danske Bank" czy jakoś tak i mit o braku korupcji i 100% transparentności pęka jak bańka szklana.

 

Dla ułatwienia:

 

Cytat

Niedawny skandal w największym banku w Danii jest największym w historii Europy przypadkiem prania brudnych pieniędzy. Dobitnie pokazuje to, że - jak w przypadku Lehmann Brothers, nie ma „zbyt dużych, aby upaść” - tak też w przypadku renomowanego Danske Bank z niemal 150 letnią historią, nie istnieją podmioty finansowe, w których nieprawidłowości są wykluczone. Jak doszło do skandalu, w którym regulowana instytucja finansowa dopuściła do wyprania funduszy wartych ponad 234 mld dolarów?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jaguar ? Twój ?

0C2BF02D-236D-44A9-AD35-FD17A822B9A5.jpeg

358BDAD1-65FC-4230-8507-9CC10F0ED30C.jpeg

559D2861-C453-4058-8D84-75B4161A7994.jpeg

34 minuty temu, Chorwat napisał:

W przeliczeniu ok. milion zł... Brawo Dania 😅

A ty chciales kupic dwa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, mark74 napisał:

Te zdjęcia zrobiłem chyba 8 lat temu.

4 sekundy do setki. 306 km/h

6.2 V 8  564 KM 😁 

 

BE721EC6-2209-4488-9765-F0FF616334B9.jpeg

90C399C3-2C05-4C4B-BB8C-53107677DE8E.jpeg

 

Znajomy takiego CTS-V w kombi ostatnio ściągnął na sprzedaż z USA.

Przepiękne auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.