Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość maritimeeng
8 minut temu, mario1971 napisał:

A za zielonasa laweta była free? ;)


Była 🍺

Miałem nawet 2 do wyboru - od Ałdi i od ubezpieczalni…

Idę w kimono, bo winko zamula.

Papa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, memento mori napisał:

 

Wiadomo, latem mniejsze mrozy są zawsze, a na zimę co polecasz? 🤪

 

Karcher edi 4.

 

Są też tańsze odpowiedniki na Ali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, maritimeeng napisał:


Zimą musi być zimno i lód jest śliski…


To spoko. Ale dalej na CPN-ie stoisz w kolejce za traktorami? 🤣

Najgorzej jak zaczną się wykopki w Krainie Podziemnej Pomarańczy 💀

 

Hehe, żebyś miał co wp... pod śledzia.... 😜

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Rebrov napisał:

Karcher edi 4.

 

Ciekawe, co będzie z szybami po użyciu takiej zabawki 

3 godziny temu, Rebrov napisał:

Karcher edi 4.

 

Ciekawe, co będzie z szybami po użyciu takiej zabawki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, maritimeeng napisał:


Na lodzie (przy wyjeździe z garażu) poszła bokiem i Szanowna Koleżanka wbiła się kołami w krawężnik. Urazów blacharskich brak,  jednak zawiasy coś odczuły i zaświeciła się choinka na wyświetlaczu…

 

 

No niestety , Szanowna Koleżanka może już zbierać na bolesną zwyżkę kolejnej umowy AC  😱

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie
13 godzin temu, maritimeeng napisał:


Na lodzie (przy wyjeździe z garażu) poszła bokiem i Szanowna Koleżanka wbiła się kołami w krawężnik. Urazów blacharskich brak,  jednak zawiasy coś odczuły i zaświeciła się choinka na wyświetlaczu…

Brzmi niesamowicie. Z jaką prędkością wyjeżdżała? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, albiNOS 01 napisał:

Jakby się ktoś zastanawiał jaką skrobaczkę do szyb na lato kupić to polecam taką z mosiężną wstawką. Idealna.

20210204_135645.jpg

Sąsiad który ma sklep moto polecał. 3 sąsiadów kupiło i każdy ma porysowaną szybę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja zimą używam tylko odmrażacza w sprayu :D

 

 

Edytowane przez tommly

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng
38 minut temu, tommly napisał:

Dlatego ja zimą używam tylko odmrażacza w sprayu :D

 

 


Ja używam ogrzewanego garażu - jeszcze lepszy efekt…

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak się sprawuje ogrzewany garaż jak auto kilka-kilkanaście godzin spędza codziennie w mieście, a nie w domu pod kocem? 😛 

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng
25 minut temu, memento mori napisał:

A jak się sprawuje ogrzewany garaż jak auto kilka-kilkanaście godzin spędza codziennie w mieście, a nie w domu pod kocem? 😛 


W garażu jest ciagle ciepło, nawet jak auto jest w mieście. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, tommly napisał:

Dlatego ja zimą używam tylko odmrażacza w sprayu :D

 

 

Nigdy w życiu!


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spray robi robotę.

Jest też taki środek pre-icer. Pryskasz przed i potem tylko zgarniasz wycieraczkami i załatwione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, maritimeeng napisał:


Ja używam ogrzewanego garażu - jeszcze lepszy efekt…

 

 

 

Ogrzewany garaż zimą uwielbia ruda. Sól się topi ze śniegiem i impreza u rudej na całego. Dlatego jak auto oblepione jest od spodu lodem, wolę go zostawić na zewnątrz, wtedy ruda śpi.


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy nie włączam kaloryfera w garażu. Wystarczy ciepło silnika i lekki spad do kratki. Żadnej rudej a wilgoc nie paruje w ściany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam kaloryfer ustawiony przed 1, stałe +8C w zupełności wystarcza. A ruda? Rudą trzeba pić :) 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś u Siebie ceramikę? Jak to w realu faktycznie się sprawdza? 


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sąsiad który ma sklep moto polecał. 3 sąsiadów kupiło i każdy ma porysowaną szybę. 

Ja mam taka okragla jakby lejek - nie moge wkleic w Tapataku zdjecia ....

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Mistrz17 napisał:

Ma ktoś u Siebie ceramikę? Jak to w realu faktycznie się sprawdza? 

Zależy czego od niej oczekujesz?

Mam w tej chwili  - ceramika jest, jak dla mnie " za delikatnym " zabezpieczeniem. Kładłem  w kilku firmach. Ważne, żeby dobrze sprawdzić kładącego i położyć dobrej jakości ceramikę. Sprzedający mówią o hydrofobowości, UV, zabezpieczeniu lakieru itp. Z pewnością pomaga utrzymać czystość ale nie zabezpiecza przed "urazami" lakieru. Więcej nie będę kładł, dojrzałem do tego, że  szkoda na to  kasy :), jak dla mnie. Oczekiwałem od ceramiki większego zabezpieczenia, tak naprawdę widzę 3 różnice - jak pada deszcz ( woda szybko spływa), samochód jest dłużej czysty, nie brudzi się tak szybko, jest widoczna głębia koloru, samochód lepiej się prezentuje. Przećwiczyłem to na kilku samochodach, w krótkim odstępie czasu. Łatwiej kłaść na nowym,  używany musi przejść większy detailing ( ceramika uwidacznia niedoskonałości lakieru, nawet  lekkie, płytkie ryski itp)

 

Maksymalnym zabezpieczeniem jest folia. Dobra folia jakościowo, dobrze położona chroni lakier. Koszt, przynajmniej x 3 ale jest to konkretne zabezpieczenie. Widzę efekt - przetarcie lusterkiem po ścianie nie spowodowało zniszczenia lakieru, wymiana tylko kawałka foli. Kamień na masce nie spowodował odprysku lakieru ( ślad na folii, która pod wpływem temp. ulega częściowej rekonstrukcji).

 

Folia, ceramika to spory koszt.  Biorę pod uwagę co zamierzam zrobić z samochodem w przyszłości i jaką ma wartość. Jak ma zostać na długo to rozważałbym położenie jednego czy drugiego. W przeciwnym razie, wg mnie, szkoda kasy.

Edytowane przez Andrzej1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ceramikę na obecnym aucie i porównałbym do dobrze i często nakładanego wosku, nic więcej.

Plusem jest to, że starcza na +/- rok przed poprawkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skusiłem się na ceramikę w samochodzie żony ponad rok temu. Teraz żałuję, bo więcej z tym kłopotu niż pożytku. Do myjni ciśnieniowej nie powinno się z tym jeździć, bo ostra chemia radzi sobie nie tylko z brudem ale i z ceramiką. Pozostają myjnie ręczne, ale to umawianie się, czekanie, wolne terminy itp. W efekcie samochód częściej jeździ brudny niż przed ceramiką. Drugi raz bym tego nie nakładał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kolegę który ma detaliling. Kładzie folie i ceramikę i mówi że ceramika fajna ale dla niego. Jak ktoś chce porządnie auto zabezpieczyć to tylko folia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to nie jest tak, że przy bardzo dobrej ceramice (powiedzmy 2.5-3k zł za średniej wielkości auto np. seria 3) wystarczy na myjni ciśnieniowej używać tylko wody? Czy to tylko myślenie życzeniowe producentów i trzeba używać i tak wszystkich programów po kolei (tylko bez wosku pewnie)?

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak raz, póki auto było mokre wyglądało na czyste, ;)jak wyschło było już średnio... oczywiście jest lepiej niż w poprzednim aucie bez ceramiki, ale chyba miałem większe oczekiwania.

 


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jestem ciekawy jak Wam sie jeździ na oponach całorocznych przy takich warunkach jak obecnie

Sprawdzają sie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.