Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy jestem ciekawy jak Wam sie jeździ na oponach całorocznych przy takich warunkach jak obecnie

Sprawdzają sie?


południowe rubieże Polski, opony Goodyear Vector 4seazons gen.3, używane od października - nadspodziewanie dobrze; wcześniej były Michenliy CrossClimate+ i twierdzę, że na GY jest lepiej, choć nie mogę powiedzieć by na Michalinach było źle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RWD 005 Evo jest w miarę ok.


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GY Vector gen 2 - super.  To Top 3 wielosezonowych, wiec są lepsze lub na tym samym poziomie co średnie zimowe, na których jeździ się u nas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michenliy CrossClimate+ 4 letnie i jest tak sobie. Trakcja pod kontrolą, hamuje, ale do pełnego zatrzymania chwil potrzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng


U mnie na zimowych Nokianach w śniegu pod którym jest lód - jest niefajnie. Traci przyczepność bardzo łatwo. Może ze 2 worki kartofli wrzucę do bagażnika…

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kleber Quadraxer 2 205/55/R16 na 170 konnym RWD bez ESP dają radę. Dzisiaj jeździłem w 15cm zaspach i auto cały czas pod kontrolą, mimo, że prowadzenie wymagało dużo więcej uwagi niż zazwyczaj. Oczywiście skrzynia w trybie zimowym, w pozostałych samochód momentalnie tracił przyczepność. Hamowanie zadziwiająco sprawne, w porównaniu z zimowymi Kleberami w tym samym rozmiarze nie zauważyłem żadnej różnicy. Oba komplety opon wyprodukowane w 2020.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, memento mori napisał:

O to nie jest tak, że przy bardzo dobrej ceramice (powiedzmy 2.5-3k zł za średniej wielkości auto np. seria 3) wystarczy na myjni ciśnieniowej używać tylko wody? Czy to tylko myślenie życzeniowe producentów i trzeba używać i tak wszystkich programów po kolei (tylko bez wosku pewnie)?

Tak jak piszesz, życzenie producentów i ściema. Z doświadczenia, samą wodą spłuczesz dużo szybciej powierzchowny brud, zakurzenie. Jak auto nawet po kilku dniach od umycia będzie poruszało się w ciężkich ( np. standardowa jesień) warunkach, to tylko ręczne mycie. Ceramika nie spełnia w tym wypadku moich oczekiwań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nadal twierdzę, stojąc pod budką z piwem oparty o swojego  golfa III, że Lambo nie powinno robić SUVa (LM002 widziałem kilkanaście lat temu). A i jeszcze dodam, że nigdy, przenigdy nie kupię SUVa Lambo. Po pierwsze, że mnie nie stać a po drugie nawet jakby było mnie stać to nie upadłem na głowę. 

Jest jeszcze kilka firm które nigdy nie powinny produkować SUVy. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Dorian06 napisał:

A ja nadal twierdzę, stojąc pod budką z piwem oparty o swojego  golfa III, że Lambo nie powinno robić SUVa (LM002 widziałem kilkanaście lat temu). A i jeszcze dodam, że nigdy, przenigdy nie kupię SUVa Lambo. Po pierwsze, że mnie nie stać a po drugie nawet jakby było mnie stać to nie upadłem na głowę. 

Jest jeszcze kilka firm które nigdy nie powinny produkować SUVy. 

To ja ci powiem 😉że taki Urus wygląda o niebo lepiej niż np. Panamera, szczególnie jej starsza wersja; przynajmniej nie masz wrażenia że cię firma zrobiła w balona i Twoje Porsche za ciężkie pieniądze wygląda jak Tuareg po feceliftingu 😄. BTW, sąsiedzi są fanami Porsche, ostatnio kupini Macana - fajne to, jeździ ekstra, ale w środku, na konsoli ma chyba z 40 przycisków/pokręteł - i weź się w tym połap😁.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, co jest nie tak... czy da się zamontować sprzęgło „za słabe” (przepraszam za laickie określenie) do danego silnika? Bo w Subaru po wymianie sprzęgła w zasadzie jest OK, tylko gdy koła mają jakikolwiek opór (np wyjeżdżanie z kopnego śniegu) nie da się go nie przypalić, zawsze śmierdzi. Oryginalne sprzęgło trzeba było niemożliwie „piłować”, żeby je poczuć, a to - śmierdzi z byle powodu. Myślałem ze może się „dotrze”, ale dalej to samo... 


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie wina sprzegła= okładzin.. to raczej wina montażu (łożyska oporowego, docisk itp.....(też)

 Coś PANOM mechanikom źle poszło, ,,,,,,,a co tam... klient w garniturze nie będzie się..


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na starym lotnisku pseudo drifter w starej kijanie czyli mła we własnej osobie na wielosezonówkach ganiał za innymi pseudo drifterami w grubych furach, i powiem Wam, że jednak lód i śnieg bardzo, ale to bardzo mocno szanse wyrównuje.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, beniowski napisał:

To ja ci powiem 😉że taki Urus wygląda o niebo lepiej niż np. Panamera, szczególnie jej starsza wersja; przynajmniej nie masz wrażenia że cię firma zrobiła w balona i Twoje Porsche za ciężkie pieniądze wygląda jak Tuareg po feceliftingu 😄. BTW, sąsiedzi są fanami Porsche, ostatnio kupini Macana - fajne to, jeździ ekstra, ale w środku, na konsoli ma chyba z 40 przycisków/pokręteł - i weź się w tym połap😁.

Urusa żółtego widziałem kilka dni temu. To jest najładniejszy SUV premium. Co nie zmienia faktu, że podtrzymuję to co napisałem wyżej. Codziennie widzę Bentayge, Levante i całe mnóstwo Cayenne i Macan. Nie mówiąc o innych SUVach. Niech jeżdżą co muszą. Jestem szczęśliwcem,  że nie muszę.  


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, pmwas napisał:

Nie wiem, co jest nie tak... czy da się zamontować sprzęgło „za słabe” (przepraszam za laickie określenie) do danego silnika? Bo w Subaru po wymianie sprzęgła w zasadzie jest OK, tylko gdy koła mają jakikolwiek opór (np wyjeżdżanie z kopnego śniegu) nie da się go nie przypalić, zawsze śmierdzi. Oryginalne sprzęgło trzeba było niemożliwie „piłować”, żeby je poczuć, a to - śmierdzi z byle powodu. Myślałem ze może się „dotrze”, ale dalej to samo... 

To chyba nie sprzeglo- esp trzeba wylaczyc i pojdzie jak burza, mam subaru ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Dorian06 napisał:

Urusa żółtego widziałem kilka dni temu. To jest najładniejszy SUV premium. Co nie zmienia faktu, że podtrzymuję to co napisałem wyżej. Codziennie widzę Bentayge, Levante i całe mnóstwo Cayenne i Macan. Nie mówiąc o innych SUVach. Niech jeżdżą co muszą. Jestem szczęśliwcem,  że nie muszę.  

Ja się do SUV-a przyzwyczaiłem, choć bardziej musiałem niż chciałem, bo żona się na SUV-a uparła i koniec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, beniowski napisał:

Ja się do SUV-a przyzwyczaiłem, choć bardziej musiałem niż chciałem, bo żona się na SUV-a uparła i koniec.

Żonka ma jeździ SUVem. Ja nie muszę.  :D


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, pmwas napisał:

Nie wiem, co jest nie tak... czy da się zamontować sprzęgło „za słabe” (przepraszam za laickie określenie) do danego silnika? Bo w Subaru po wymianie sprzęgła w zasadzie jest OK, tylko gdy koła mają jakikolwiek opór (np wyjeżdżanie z kopnego śniegu) nie da się go nie przypalić, zawsze śmierdzi. Oryginalne sprzęgło trzeba było niemożliwie „piłować”, żeby je poczuć, a to - śmierdzi z byle powodu. Myślałem ze może się „dotrze”, ale dalej to samo... 

Jakiej firmy sprzęgło zostało zamontowane? LUK, SACHS czy może Exedy?  Czy jest wymagany luz na pedale sprzęgła? 

 

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, beniowski napisał:

 BTW, sąsiedzi są fanami Porsche, ostatnio kupini Macana - fajne to, jeździ ekstra, ale w środku, na konsoli ma chyba z 40 przycisków/pokręteł - i weź się w tym połap😁.

Mam dokładnie to samo i nawet gdyby mnie było stać, to właśnie z tego względu nie kupię prosiaka, kokpit jak w Boeingu :D

Czasami tak sobie w myślach przypasowuję brandy zegarkowe do marek aut i tutaj ewidentne Breitling mi pasuje ze swoim "bezelem z porożem" (wypustkami). Oczywiście nic do obu marek nie mam, a Brajtka sobie cenię.

 

Podobnie nie lubię najnowszych aut z pełnym sterowaniem z tabletu, dla mnie np. regulacja nawiewu musi być w pokrętłach.

 

 

Edytowane przez tommly

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto dzisiaj odśnieżał podjazd? Mi po powrocie z roboty zajęło to 1h 45min - rekordowo długo :(


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja. Rano po 15min odpuściłem i takim pojechałem.  :(

Nie byłem w tym odosobniony. :(

Padał deszcz przy minus 7. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjąłem tylko łód z szyb, i ten pseudo śnieg= skorupę z lodu, która odpadła przy ruszeniu szczotką..

 i pojechałem

I tak zajęło mi to 20 minut

 w nocy padał marznący deszcz....

 

 

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie świeży puch, tak z 15 cm, 10 minut zmiotką i po robocie :D


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pisałem o odśnieżaniu podjazdu do garażu :lol:


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng
42 minuty temu, mario1971 napisał:

Ja pisałem o odśnieżaniu podjazdu do garażu :lol:


U mnie lód pokryty świeżym śniegiem - nie odśnieżam. Jak się ubije to już Mieczysława daje radę (a jest lekko pod górkę).

Odśnieżałem tylko prowadnice od bramy, bo silniczek nie dawał rady otworzyć 😐

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O to nie jest tak, że przy bardzo dobrej ceramice (powiedzmy 2.5-3k zł za średniej wielkości auto np. seria 3) wystarczy na myjni ciśnieniowej używać tylko wody? Czy to tylko myślenie życzeniowe producentów i trzeba używać i tak wszystkich programów po kolei (tylko bez wosku pewnie)?

Niestety, nawet przy bardzo dobrej ceramice, jak samochód jest brudny, to samą wodą i myjką ciśnieniową nie ma szans go umyć. Jak wyschnie to dalej jest brudny. Dopiero mycie z chemią daje radę, ale tego nie powinno się robić, bo ta chemia z myjni jest bardzo mocna i dość szybko radzi sobie nie tylko z brudem ale i z ceramiką. Jak będziesz mył na myjni ciśnieniowej z chemią, to ceramiki się szybko z karoserii pozbędziesz. Pozostaje myjnia ręczna z wiadrem i gąbką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.