Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, memento mori napisał:

 

 

<ironia>To jakaś podstawowa wersja dla przedstawicieli? Zobacz jak mogą "purple snake'i" wyglądać w gwieździe </ironia>  😄

 

 

 

U mnie nie ma ekranu dotykowego - dzięki temu jest dużo bezpieczniej. Mówię serio :)

Słaby ten kierowca - chyba jakiś amator, prowadzi na prostych łokciach ;)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee tam, mówisz to osobie, która aktywny tempomat z aktywnym asystentem pasa ruchu testuje "idąc" na tylną kanapę na ekspresówce. Dopiero po ok 8-10 sekundach auto woła "trzymaj kierownice" i wtedy grzecznie wraca na fotel kierowcy z ugiętymi łokciami oczywiście 😄 

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, jakby się zachował ten kierowca na tylnej kanapie, gdyby auto z prawego pasa zajechało mu drogę ;)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy jestem ciekawy jak Wam sie jeździ na oponach całorocznych przy takich warunkach jak obecnie

Sprawdzają sie?
Vredstein quatrac 5 2 letnie, jest ok.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, mario1971 napisał:

Ciekawe, jakby się zachował ten kierowca na tylnej kanapie, gdyby auto z prawego pasa zajechało mu drogę ;)

 

Zapatrzony w tablet nawet by nie zauważył 😄 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, memento mori napisał:

Jeśli szczęśliwiec jeździ Golfem III a nieszczęśliwiec Levante, Urusem itp. to może narysuj nam najpierw Twój układ współrzędnych przed dyskusją i wymianą dowodów hipotez 🤪😂

Ktoś kto jeździ autem za kilkaset tyś zł musi być szczesliwy, a biedny nie może 🤔 

 

To jest moje zdanie w tym temacie. Dowodów nie ma i nie będzie. Tak jest i koniec. 

21 godzin temu, trollu napisał:

...

tylko krowa nie zmienia zdania a punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

...

Tak było, jest i będzie. 

21 godzin temu, trollu napisał:

...

Wydaje mi się, że kilka milionów na koncie zmienia punkt widzenia.

...

Jak pisałem wcześniej, SUVa tych marek nie kupiłbym nigdy i za żadne pieniądze. Auta z których ci producenci dla mnie, podkreślam dla mnie, słyną już tak. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Dorian06 napisał:

Ktoś kto jeździ autem za kilkaset tyś zł musi być szczesliwy, a biedny nie może 🤔 

 

To jest moje zdanie w tym temacie. Dowodów nie ma i nie będzie. Tak jest i koniec. 

 

Nie w tym rzecz, nie o portfel chodziło. Miałem na myśli wyłącznie szczęście motoryzacyjne dla kogoś, kto lubi auta, a Golf III chyba już nie jest w Polsce obiektem westchnień 😉 

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy samochód jest wyznacznikiem pozycji?

 Może...

 

 

znam kogoś kto jeżdi fokusem, ( nawet mógłby sobie zaszaleć i kupić jakiegoś ..z bardzo wysokiej półki.. ale powiedział mi że nie.. woli mieszkać w kawalerce w bloku i jeżdić fokusem, by....

 

 

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, mario1971 napisał:

U mnie nie ma ekranu dotykowego - dzięki temu jest dużo bezpieczniej. Mówię serio :)

Słaby ten kierowca - chyba jakiś amator, prowadzi na prostych łokciach ;)

Ja wiem że ten facet testuje ten samochód i pewnie dlatego używa większej ilości funkcji podczas jazdy niż to się normalnie robi, ale wygląda to jakby używał Instagrama czy Tik Toka, a niejako "przy okazji" jechał samochodem. I tutaj też właśnie widać przeładowanie nowej klasy S - samych opcji ustawienia fotela jest chyba kilkadziesiąt - kto to wszystko spamięta i użyje? Hej Mercedes, włącz masaż, hej Mercedes, ogrzej siedzenie, hej Mercedes, wyłącz ogrzewanie siedzeń, hej Mercedes to, hej Mercedes siamto. Oszaleć można. Gra, świeci (jak choinka) i  trąbi to auto. Jak na odpuście.

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem auto będzie białym krukiem na drogach... 

 

Jako ciekawostkę podam, że Francja właśnie wprowadza ekstra podatki od mocy (emisji) aut oraz masy. Aż do niecałych 30 tys euro!. Szczególy do wygooglowania. 

 

I tak np. dopłata do megany R.S. wyniesie ok 10 tys euro, ale już do tiguana R (320 km) - pełna kwota. Nikt już tego nie kupi bo cena podskoczy z ok 250 000 zł do bagatela 380 000!

 

O swój interes zadbali, większość francuskich hybryd plugin typu 3008, 5008, renowki, czy inne citroeny są zwolnione z podatku, bo wg normy palą tyle co nic (zasięg na baterii też wlicza się w średnie spalanie)  i ma masę poniżej limitu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podatek miał pewnie uderzyć w najbogatszych, ale oni sobie poradzą i znajdą jakieś rozwiązanie. Po głowie dostanie klasa średnia. Za parę lat Unia Europejska będzie musiała się zająć tym tematem i rozwiązać problem ;) ustandaryzują podatki i wszyscy będziemy płacić po równo.


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, mkl1 napisał(-a):

Czy samochód jest wyznacznikiem pozycji?

 Może...

 

 

znam kogoś kto jeżdi fokusem, ( nawet mógłby sobie zaszaleć i kupić jakiegoś ..z bardzo wysokiej półki.. ale powiedział mi że nie.. woli mieszkać w kawalerce w bloku i jeżdić fokusem, by....

 

 

Z ciekawości... By...?


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, meXy napisał(-a):

Z ciekawości... By...?

By nie wzbudzać chorej ciekawości :)


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, memento mori napisał(-a):

Nie w tym rzecz, nie o portfel chodziło. Miałem na myśli wyłącznie szczęście motoryzacyjne dla kogoś, kto lubi auta, a Golf III chyba już nie jest w Polsce obiektem westchnień 😉 

Aaaaa. 

Są miejsca w naszym pięknym kraju, gdzie Golf to nadal fura marzeń i westchnień. Szczegolnie w tedeiku i na hajlajnie. ;)


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Vredstein quatrac 5 2 letnie, jest ok.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka


We wcześniejszych dyskusjach na temat opon często pojawiał sie wątek ze w sumie i tak juz zimy ze śniegiem od lat nie ma,a nawet jak spadnie snieg to i tak tylko na jeden dzien... jak widać większość użytkowników opon całorocznych nawet podczas zimy ze śniegiem nie ma żadnych problemow.

To wydaje sie być najlepszym potwierdzeniem, ze takie opony maja sens.

Osobiscie póki co zostaje przy oponach zimowych i letnich... najważniejsze ze calosezonowe opony rowniez zapewniają bezpieczna jazdę dla wszystkich użytkowników ,bo czy poruszamy sie wyposażeni w opony sezonowe czy nie to spotykamy sie na wspólnej drodze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to w Polsce mamy sprwaę jasna, bo nie ma obowiązku, ale jak się to ma w odniesieniu do naszych sąsiadów na południu i zachodzie.

 W Niemczech dawno już obowiązywała sztywna data na opony zimowe( pisze obowiązywała)

 Jak jest teraz?

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, vvv napisał(-a):

Podatek miał pewnie uderzyć w najbogatszych, ale oni sobie poradzą i znajdą jakieś rozwiązanie. Po głowie dostanie klasa średnia. Za parę lat Unia Europejska będzie musiała się zająć tym tematem i rozwiązać problem ;) ustandaryzują podatki i wszyscy będziemy płacić po równo.

Z podnoszeniem podatków to jest tak, że jak to się mówi, prędzej czy później zbiednieją najbiedniejsi. Bo to im najboleśniej cena chleba, cena margaryny, cena węgla, prądu i wody podskoczy. A później pani z MOPsu powie, że nie łapie się Pani na zasiłek celowy 150zł bo mieszka z konkubentem.

Czy Wy czy ja w najbliższej perspektywie z głodu nie umrzemy. Ale uwierzcie, na codzień mam doczunienie z takimi ludźmi, którzy nawet wody bieżącej w altanie z dykty nie mają.

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, beniowski napisał(-a):

Ja wiem że ten facet testuje ten samochód i pewnie dlatego używa większej ilości funkcji podczas jazdy niż to się normalnie robi, ale wygląda to jakby używał Instagrama czy Tik Toka, a niejako "przy okazji" jechał samochodem. I tutaj też właśnie widać przeładowanie nowej klasy S - samych opcji ustawienia fotela jest chyba kilkadziesiąt - kto to wszystko spamięta i użyje? Hej Mercedes, włącz masaż, hej Mercedes, ogrzej siedzenie, hej Mercedes, wyłącz ogrzewanie siedzeń, hej Mercedes to, hej Mercedes siamto. Oszaleć można. Gra, świeci (jak choinka) i  trąbi to auto. Jak na odpuście.

HEJ Dacia zimno mi ... Mi też :D


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

Lubicie auta na baterie? 

 Miałem kiedyś Renault  8 na baterię,.....strasznie szybko się kończyły, a szczególnie jak włączyłem światłą..

 podobnie jak w Wrtburgu 900 -też na 3 R20. też krótko się jeździło :(

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.02.2021 o 09:53, StaryWilk napisał(-a):

 

Jako ciekawostkę podam, że Francja właśnie wprowadza ekstra podatki od mocy (emisji) aut oraz masy. Aż do niecałych 30 tys euro!. Szczególy do wygooglowania. 

 

I tak np. dopłata do megany R.S. wyniesie ok 10 tys euro, ale już do tiguana R (320 km) - pełna kwota. Nikt już tego nie kupi bo cena podskoczy z ok 250 000 zł do bagatela 380 000!

 

Coś tak nie do końca jest... Podatek od emisji był zawsze, obniżyli o kilka gramów CO2 (chyba że 138g do 133g) jako wolne od limitu. Zmieniono natomiast max wysokość z 20k Eur do 30kEur - czy dla wszystkich RS podwyższy cenę zakupu o 10k Eur. We Francji płaci się podatek tylko przy zakupie - nie płaci się podatku drogowego rocznie. Nowością jest natomiast podatek od masy własnej gdzie limit ustalono na 1800 kg. Uderzy to w duże SUV - 10 Eur za kg. Francuskie SUV łapią się poniżej 1800 kg 🙂


nie spiesz się ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja kocham swojego diesla i go nie oddam :)


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, zbylak napisał(-a):

A ja kocham swojego diesla i go nie oddam :)

Pokaż jak bardzo! :wub::rolleyes:

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.