Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, Admof napisał(-a):

Ale to tak bez związku to foto czy odważyłeś się jeździć plurielem? :)

Do odważnych świat należy :) ale nie, mam zwykłą wersję, ale fotka była fajna :)


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, maritimeeng napisał(-a):


A takie

Na śniegu - bida z nędzą…

 

 

 

83EFB865-C6CF-4D65-98F8-FA36F4FD7B85.jpeg

EE7DCC15-BC6C-42AF-A51A-95133C912AA1.jpeg

Takie jak u mnie, może ewentualnie inna generacja. Jedyne logiczne (dla mnie) wytłumaczenie to szybki spadek właściwości wraz ze zużywaniem się opony. Obecne opony założyłem 9 stycznia i od razu zauważyłem różnice względem tych z poprzedniego auta, gdzie z przodu wciąż było ~50% a z tyłu 70-80% bieżnika. I to była ogromna różnica, a podobno w zimówkach (czyli też w zimowych warunkach) ten spadek jest jeszcze bardziej zauważalny. 

No i przede wszystkim to co pisałem wcześniej - Twój punkt odniesienia to baaardzo dobre opony na te warunki, a wielosezony to jednak zawsze jakiś kompromis.

Edytowane przez klawinski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng
20 minut temu, klawinski napisał(-a):

Takie jak u mnie, może ewentualnie inna generacja. Jedyne logiczne (dla mnie) wytłumaczenie to szybki spadek właściwości wraz ze zużywaniem się opony. Obecne opony założyłem 9 stycznia i od razu zauważyłem różnice względem tych z poprzedniego auta, gdzie z przodu wciąż było ~50% a z tyłu 70-80% bieżnika. I to była ogromna różnica, a podobno w zimówkach (czyli też w zimowych warunkach) ten spadek jest jeszcze bardziej zauważalny. 

No i przede wszystkim to co pisałem wcześniej - Twój punkt odniesienia to baaardzo dobre opony na te warunki, a wielosezony to jednak zawsze jakiś kompromis.


 Nie jestem w stanie nic powiedzieć o tych oponach - to auto zastępcze na czas naprawy. Insignia ma 42 tys przebiegu i to może być pierwszy komplet opon tego samochodu. Nokiany mają około 2 tys przebiegu ale mają też trochę gorzej bo napęd na tył i prawie 400 KM…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, GPOWER napisał(-a):

felgi z malowania odebrane ,nowe kapselki,nowe kute nakrętki,opony zamontowane ,a dziś pierwsza trasa ,niewiele ponad 120km,ale warunki do testów doskonałe bo było wszystko,trakcja wzorowa ,niestety ale w tylnym napędzie muszą być zimowe🙂,koła dokręcona na 103niuty

20210211_191039.jpg

20210213_170424.jpg

20210213_170256.jpg

Jeśli wolno zapytać. 

Ile się teraz płaci za malowanie felg?

Bo wiosną też muszę dać komplet felg do malowania. 


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, dziadek napisał(-a):

Jeśli wolno zapytać. 

Ile się teraz płaci za malowanie felg?

Bo wiosną też muszę dać komplet felg do malowania. 

Ja swoje z zimówek też muszę odświeżyć i we Wrocławiu za komplet 18" trzeba zapłacić ok. 800zł (wytrawianie + lakierowanie)

Moje zimowe Nexeny przy 4x4 dają radę :)

 

IMG_2778p.jpg


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, maritimeeng napisał(-a):


 Nie jestem w stanie nic powiedzieć o tych oponach - to auto zastępcze na czas naprawy. Insignia ma 42 tys przebiegu i to może być pierwszy komplet opon tego samochodu. Nokiany mają około 2 tys przebiegu ale mają też trochę gorzej bo napęd na tył i prawie 400 KM…

Nie ma co drążyć tematu, wniosek jest prosty - opony wielosezonowe nie będą w stanie konkurować z najlepszymi oponami stworzonymi typowo pod pewne warunki. Ale w większości wypadków są wystarczające dla zapewnienia bezpieczeństwa na drodze.

A co do dopasowania do warunków to mi akurat przyszło walczyć ze śniegiem w aucie z surowej Skandynawii, co może mieć znaczenie ;)

I pamiętajmy, że żadne opony nie zastąpią zdrowego rozsądku.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, dziadek napisał(-a):

Jeśli wolno zapytać. 

Ile się teraz płaci za malowanie felg?

Bo wiosną też muszę dać komplet felg do malowania. 

regeneracja zależy od tego co chcemy zrobić i jakie duże mamy felgi ,ja robiłem u nich(Połczyn -Zdrój ) , można sobie wycenić ,na ich stronie https://www.felgitrojmiasto.pl/kontakt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, beniowski napisał(-a):

Poszedłem w końcu coś poprzymierzać i przed Audemarsem taka kolejka:

 

Niby spoks, ale jednak brakuje mi tu fot podrdzewiałych felg z 17-letniej Multipli i pytania o porównanie z felgami z 15-letniej.  ;)

 

A to z dzisiejszego Twittera od MB.  :)

 

Image

 

 

Edytowane przez Lincoln Six Echo

WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakby ktoś miał ochotę, za kilka(naście) tygodni będę się żegnał z Civikiem w sedanie - 1,5 190KM, 11/2018, automat. Więcej szczegółów na priv.

image.thumb.png.fb7c8f016bdc0fd342ce1c81fc544238.png


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w rwd mam zimówki micheliny - stan db, kilka lat mają - kupiłem je razem z autem. Zeszłej zimy były 3 - słownie - trzy - dni gdzie był jakikolwiek śnieg -  stwierdziłem, że nie kupuję nowych. Teraz zima jest - opony ogólnie dają radę chociaż rwd bardzo szybko weryfikuje zimówki - na średnio odśnieżonych i nie odśnieżonych drogach jechać się da, nawet dość sprawnie, nieośnieżone parkingi - jak auto stanie to jest problem. Sytuacji nie poprawia obniżone zawieszenie - praktycznie wszędzie zostawiam ślady płytą pod silnikiem. Ale - na i z parkingu pod pracą wyczołguję się o własnych tzn samochodu siłach bez interwencji łopaty do śniegu (która jest przezornie na wyposażeniu samochodu) oraz osób trzecich. Za to mazda 6 kolegi na nowych wielosezonówkach poległa sromotnie - kiedyś miałem golfa - fwd - i pamiętam, że w nim nie zastanawiałem się, czy gdzieś wjadę/wyjadę. Jeśli BMW z rwd wjechało to sedan z silnikiem na napędzanej osi tym bardziej powinien sobie poradzić. Nie wiem jakiej firmy są te wielosezonóki ale moje poprzednie rwd na nowych zimówkach pirelli szło jak czołg do przodu. Jeśli miałbym tą sytuację brać jako wyznacznik - wielosezonówki poległy. Kolega mazdą był w pracy tylko ten jeden dzień, wcześniej i później jeździł VW polo na zimówkach - parking tak samo nieodśnieżony a polo nie miało problemów  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez przypadek zostałem posiadaczem Subaru forestera 1 generacji. Po kilku godzinach szperania w internetach wychodzi, że to auto bardzo cenione. Skąd ten hype?


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do odważnych świat należy  ale nie, mam zwykłą wersję, ale fotka była fajna
Żona jeździ C3 2006 1.1 (90k km na blacie) ale na tyle co ona jeździ (tak jak żony niektórych kolegów, co w prawie nowych autach im akumulatory siadały bo za mało jeżdżone) to super małe autko i dosyć pojemne jak na klasę B, tylko przy 60km trochę muł, przynajmniej eksploatacja tania.

Wysłane z mojego M2004J19C przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

 

Niby spoks, ale jednak brakuje mi tu fot podrdzewiałych felg z 17-letniej Multipli i pytania o porównanie z felgami z 15-letniej.  ;)

 

 

 

 


No sorry, na drugi raz pyknę Multiplę też. Ja samochodem mało jeżdżę, a swojego nie mam,  bo służbowy (do tego żony) chyba się nie liczy? Dlatego nie mam pytań tzw. użytkowych o porady, jedynie to cyknąć jakieś zdjęcie mogę.

 

Nawiązując do fotek które ostatnio wstawiasz, to sąsiad kupił sobie nowe Porsche z jakimś dziwnym skrzydłem z tyłu😀 - muszę się zapytać gdzie on tym jeździ, bo chyba nie po mieście 🤣.

 

F09DA793-CB28-48D9-91FB-3BE1AD0C7B07.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, beniowski napisał(-a):


No sorry, na drugi raz pyknę Multiplę też. Ja samochodem mało jeżdżę, a swojego nie mam,  bo służbowy (do tego żony) chyba się nie liczy? Dlatego nie mam pytań tzw. użytkowych o porady, jedynie to cyknąć jakieś zdjęcie mogę.

 

Nawiązując do fotek które ostatnio wstawiasz, to sąsiad kupił sobie nowe Porsche z jakimś dziwnym skrzydłem z tyłu😀 - muszę się zapytać gdzie on tym jeździ, bo chyba nie po mieście 🤣.

 

Sąsiad jest chyba rumuńskim gimnastykiem artystycznym ;) - mówię o przestrzeniach na "get on/get off the car" w przypadku czerwoniaka. :D

 

A takie często się widuje w Mediolanie..? Nie wiem, czy w ogóle komuś i komu kibicujesz, ale u mnie "żałoba" dzisiaj po wczorajszym "popisie" ACM...  :(

 

Może być zdjęciem przedstawiającym samochód i droga


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

 

Sąsiad jest chyba rumuńskim gimnastykiem artystycznym ;) - mówię o przestrzeniach na "get on/get off the car" w przypadku czerwoniaka. :D

 

A takie często się widuje w Mediolanie..? Nie wiem, czy w ogóle komuś i komu kibicujesz, ale u mnie "żałoba" dzisiaj po wczorajszym "popisie" ACM...  :(

 

Może być zdjęciem przedstawiającym samochód i droga

Sam nie wiem jak on to robi - muszę podpatrzeć. 
 

Maserati jest tu bardzo popularne, często je widać na ulicach.

 

Ja jestem wiernym kibicem Milanu, bardzo często z synem chodzimy (tj. chodziliśmy przed Covidem) na mecze, zresztą mieszkam bardzo blisko San Siro i teraz to smutny widok mijać pusty stadion. Ostatnimi czasy jest duża dyskusja co zrobić z San Siro, bo chcą budować nowy, ale wciąż trwają dyskusje jak to zrobić.


Ja wciąż wierzę że Milan zdobędzie mistrzostwo w tym sezonie, dodatkowo cieszę się że wróci też do Ligi Mistrzów, no chyba że jakaś katastrofa się zdarzy i wypadną poza czwarte miejsce w lidze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, kkwpk napisał(-a):

zostałem posiadaczem Subaru forestera 1 generacji. Po kilku godzinach szperania w internetach wychodzi, że to auto bardzo cenione

 

 

wiekszosc pierwszych foresterow skorodowala (tylne kielichy to byl dramat) wiec auto w dobrym stanie to rarytas

jezeli jeszcze 2.0s turbo to masz duzo szczescia

 

tapatalked

verstuurd vanaf mijn iphone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auto jest w dobrym stanie. Atak zimy to dla niego nie problem. Nie wiem jaki jest silnik. Po odwilży biorę go na robienie rozrządu to popytam mechanika o szczegóły.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest pozycja w dowodzie rejestracyjnym, która podaję pojemność, moc silnika, nie musisz czekać na wizytę u mechanika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jaka jest Wasza opinia? Czy lepszym rozwiązaniem jest  np. 10 letnia Toyota na starym silniku czy np. 5 letnia skoda z silnikami TSI. Jakie macie doswiadczenia? 

Edytowane przez adrian1x
Źle sformułowałem pytanie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę Avensis T27 kupioną nową w 2012 roku z silnikiem 1.8. Auto do tej pory całkowicie bezawaryjne. Obecny przebieg 125 tyś, serwis tylko ASO, co 15 tyś lub co rok. Klocki i tarcze jeszcze oryginalne w normie. Tak bezawaryjnego auta nie miałem nigdy, a jeżdżę różnymi autami od 1998 roku. Było klika VW, Mercedes, Audi, teraz BMW. 

Edytowane przez bobwoj

"Zdziwiło was, panowie, żeście usłyszeli z moich ust słowo "Bóg", lecz zapewniam was, że pojęcie Boga i cześć jaką mam dla niego opieram na podstawach tak pewnych jak prawdy z dziedziny fizyki." - Michael Faraday

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.02.2021 o 11:30, beniowski napisał(-a):

Sam nie wiem jak on to robi - muszę podpatrzeć. 
 

Maserati jest tu bardzo popularne, często je widać na ulicach.

 

Ja jestem wiernym kibicem Milanu, bardzo często z synem chodzimy (tj. chodziliśmy przed Covidem) na mecze, zresztą mieszkam bardzo blisko San Siro i teraz to smutny widok mijać pusty stadion. Ostatnimi czasy jest duża dyskusja co zrobić z San Siro, bo chcą budować nowy, ale wciąż trwają dyskusje jak to zrobić.


Ja wciąż wierzę że Milan zdobędzie mistrzostwo w tym sezonie, dodatkowo cieszę się że wróci też do Ligi Mistrzów, no chyba że jakaś katastrofa się zdarzy i wypadną poza czwarte miejsce w lidze.

 

Ja chyba jestem trochę mniejszej wiary człowiekiem - zwłaszcza po tym, co Inter zrobił wczoraj z bardzo dobrze grającym Lazio... ;) No, ale zobaczymy - może się jakoś uda. Myślę jednak, że sukcesem będzie to miejsce gwarantujące LM, bo u góry tabeli robi się nieco "przyciasnawo", a niektóre drużyny mają jeszcze zaległe mecze.

 

A z działki samochodowej, takie rodzinne wozidełko. Tylko nie wiem, czy sprawdzi się w terenie. ;)

 

Image


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, adrian1x napisał(-a):

Koledzy jaka jest Wasza opinia? Czy lepszym rozwiązaniem jest  np. 10 letnia Toyota na starym silniku czy np. 5 letnia skoda z silnikami TSI. Jakie macie doswiadczenia? 

 

A czemu chcesz 10 letnia, a nie 5 letnią Toyote? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, StaryWilk napisał(-a):

 

A czemu chcesz 10 letnia, a nie 5 letnią Toyote? 

To już inny poziom budżetowy.

Edytowane przez adrian1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykładowo Octavia gen. 3, 5 letnia kosztuje raczej podobnie jak Corolla o porównywalnych parametrach rok, przebieg, stan. O jakim budżecie i aucie myślisz konkretnie? 

 

A hondeczki nie chcesz? 

Edytowane przez StaryWilk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, bobwoj napisał(-a):

Jeżdżę Avensis T27 kupioną nową w 2012 roku z silnikiem 1.8. Auto do tej pory całkowicie bezawaryjne. Obecny przebieg 125 tyś, serwis tylko ASO, co 15 tyś lub co rok. Klocki i tarcze jeszcze oryginalne w normie. Tak bezawaryjnego auta nie miałem nigdy, a jeżdżę różnymi autami od 1998 roku. Było klika VW, Mercedes, Audi, teraz BMW. 

125k km na jednym komplecie klocków hamulcowych. Jak tego dokonałeś? :lol: 

 

Edytowane przez mario1971
forumowa czkawka ciągle w formie :-)

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.