Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

sie kufa cenią, rok temu za 80 tysi kupiłem żonie samochód używany, ale z radiem :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cenią? To najtańsze tego typu auta. Dla klienta szukającego podobnych właściwości terenowych, ale wrażliwego na estetykę jest Wrangler lub Defender, tylko wtedy przy kasie nie będzie 80k z groszem tylko minimum 250k. A Jeśli ma być "tak jakby luksusowo" to jest jeszcze Land Cruiser za około 300k, no i G klasa, gdzie cennik zaczyna się od 500k (nie wiem czy nadal w podstawowej Gelendzie są szyby na korbkę, czy już nie).  Jednym zdaniem: dla każdego coś się znajdzie 😉

 

Dlatego jak w 2018 r. pojawił się nowy Suzuki Jimny w podobnym budżecie, który pozwalał na to samo co Niva czy UAZ, ale był znacznie bardziej cywilizowany i mniej awaryjny ludzie rzucili się na niego natychmiast. Suzuki nie było w stanie wyprodukować dla wszystkich i stało się to samo co z niektórymi Rolexami, kiedy chętnych jest za dużo. Jimny w najwyższej wersji wyposażenia kosztował 78k, a teraz ceny 2 letnich używek to około 100-140k. 

 

https://www.otomoto.pl/osobowe/suzuki/jimny/od-2018/?search[order]=created_at%3Adesc&search[brand_program_id][0]=&search[country]=

 

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 warsztat.

Obrazek


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A słyszeliście, że Volvo do nowych "elektryków" w Szwecji będzie zakładało fabrycznie opony wielosezonowe? Zimówki nie będą w ogóle dostępne, a letnie tylko za dopłatą.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dwa lata temu odbieralem z salonu x5 na goodyear 4season

letnie to byla opcja na etapie konfiguracji, zwykle bez doplaty, runflaty za doplata

wycofali sie z takich ekstrawagancji chociaz ja bylem zadowolony z wielosezonowych

po 55tys przebiegu opony do kosza a nowe wzialen tez 4season

 

tapatalked

verstuurd vanaf mijn iphone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A słyszeliście, że Volvo do nowych "elektryków" w Szwecji będzie zakładało fabrycznie opony wielosezonowe? Zimówki nie będą w ogóle dostępne, a letnie tylko za dopłatą.
Parafrazując lekko klasyka (może mnie nie wywalą za to z forum :) ) Znowu żeś Pan otworzył tę puszkę z Pandorą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, tommly napisał(-a):

A słyszeliście, że Volvo do nowych "elektryków" w Szwecji będzie zakładało fabrycznie opony wielosezonowe?

 Bo na północ elektrykiem i tak nie pojedziesz:) a blisko miast to po co???

Zresztą w Szwwecji w zimę było cieplej niz dalej na południe Europy. i stwierdzili, że tam już sniegu nie będzie nigdy ...:)

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, tommly napisał(-a):

A słyszeliście, że Volvo do nowych "elektryków" w Szwecji będzie zakładało fabrycznie opony wielosezonowe? Zimówki nie będą w ogóle dostępne, a letnie tylko za dopłatą.

 

Zaraz polska "internetowa husaria" ruszy z hasłami, że co oni mogą wiedzieć o zimie w tej Szwecji 😛

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szmatą było machane 
 
C8C33187-2220-4AD9-8BFC-9E16516DBA12.thumb.jpeg.a884c30c605cc1d6024bdda1ca3af826.jpeg

Ale że choinkę odkurzałeś i dopiero chowasz do pudła?

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, tommly napisał(-a):

A słyszeliście, że Volvo do nowych "elektryków" w Szwecji będzie zakładało fabrycznie opony wielosezonowe? Zimówki nie będą w ogóle dostępne, a letnie tylko za dopłatą.

Przy momencie obrotowym rzędu 600 Nm i napędzie na jedną oś takie opony nie wytrzymają długo. Nawet przy niewielkich (np. podmiejskich) przebiegach.

 

A propos Volvo: przyglądałem się (na razie w Internecie) nowemu C40 Recharge. Wydawał mi się całkiem fajny, dopóki nie przeczytałem że producent podkreśla, że to auto jest "leather free". Już go nie oglądam.


What we do in life, echoes in eternity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

liczba przed "Nm" to jedno a jak będzie wykorzystywane to drugie. Podejrzewam, że skoro Volvo kastruje wszystko co mogłoby nieść przyjemność (dla nich ryzyko) to nawet jak wciśniesz do dechy auto nie stanie w kłębach dymu z opon tylko bezszelestnie potoczy się dalej. Na pedale przyspieszenia będzie napis "nie piszczymy oponami" ;)

nie wiem czy nie jestem w błędzie ale czy nie ruszyło się ogólnie coś z tematem wodoru i ogniw paliwowych? Może w końcu do głosu dochodzą bardziej racjonalnie myślący

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Volvo=szwedzka (nowa polityczna) mentalność i chiński właściciel..


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że (zbyt) duży moment obrotowy to problem wszystkich elektryków. Nie chodzi o palenie gumy, oczywiście, ale o to że coś ten moment musi przenieść na asfalt. Do tego dochodzi duża masa własna. Takie Volvo XC40 Recharge (dość fajne ale w sumie małe auto) waży około 2 200 kg. To ponad prawie 400 kg więcej niż np. moje XC70.

Też liczę na ogniwa paliwowe / wodór.


What we do in life, echoes in eternity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na profilu Twitterowym pewnej znanej marki ;) pojawiła się taka zabawa: "Powiedz nam, że jesteś właścicielem <tu: nazwa marki> bez wymieniania nazwy marki/modelu". Umielibyście tak? Jakby to brzmiało u Was?  ;)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie jako właściciel, ale jestem użytkownikiem "Władcy Pierścieni" :)


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękna ta Testarossa ale trochę dziwnie stoi. Wszyscy inni (nawet autobus) zmierzają w przeciwnym kierunku 🙂

Ale może ktoś wyskoczył tylko na szybkie zakupy, bo pokrywa bagażnika jest otwarta 🙂 🙂  


What we do in life, echoes in eternity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.