Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, mario1971 napisał(-a):

Z tych starych/nowych bajerów najbardziej doceniam system kamer 360 stopni. Jak wjeżdżam do garażu, zawsze go włączam i patrzę, czy mój pies gdzieś się nie pałęta przy aucie.  Drugi to inteligentny system oświetlenia LED, szczególnie w nocy . No i otwieranie bagażnika z kopa ;) A wiele jest takich, z których od lat nie korzystałem lub wcale, jak np. asystent parkowania.

 

Masz w tej piątce auto-parkowanie z apki? 

Nie, z aplikacji się nie da, da się ze specjalnego pilota. Ale go nie używam, bo jest ogromny i trzeba pamiętać, żeby go odkładać na ładowarkę indukcyjną, bo szybko się rozładowuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzięki wygenerowaniu obrazu widoku auta jakby z góry z kamer (Volvo), nauczyłem się parkować w miejscach gdzie wcześniej bym się nie odważył. Tylko nie umiem nigdy uruchomić automatycznego parkowania - ktoś z tej opcji korzysta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w WV miałem taki przycisk P - dotyczyło tylko parkowania równoległego. Czujniki skanowały miejsca, gdzie się zmieszczę i dawały sygnał oraz obraz. Następnie  wsteczny, puszczałem kierownicę, a ta kręciła wpasowując się w znalezione miejsce. Raz spróbowałem czy działa i tyle. W MB załącza się automatycznie, ale jak, nie wiem, bo nie używam.

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wypróbowałem jak to działa, ale robi to zbyt powolnie. Miałem wrażenie, że robi to jak 18-letnia kursantka na egzaminie w WORD, więc nie używam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu wcześniej pisał o kierowcach furgonetek. Moim zdaniem, jednymi z najniebezpieczniejszych kierowców obecnie na drogach są owi kurierzy w furgonetkach. Kilka lat temu odwiedził mnie syn znajomych, jeżdżący po Europie małym furgonem jako kurier (podobno Polacy zdominowali ten rynek w Europie). To co on opowiadał o sposobie w jakim jeździ i pracuje, wydawało mi się wręcz nieprawdopodobne. Jazda po 16 i więcej godzin, do oporu, aż się dojedzie, spanie w aucie, jedzenie w aucie, ciągła gonitwa, bo szef smsuje i pogania i zawsze jest się spóźnionym. Opowiadał że kiedyś jechał tak zmęczony że prawie spał, ale musiał być w Hiszpanii na daną godzinę. Jeśli kierowcy tirów podlegają jakimś zasadom czasu pracy i kontroli ze strony policji drogowej, itp. to kurierzy w autach do 3,5 tony chyba żadnym (ktoś może potwierdzić lub zaprzeczyć)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, rozglądam się za mini dla żony (koniecznie automat), ma ktoś może lub miał (ma wiedzę) jaką wersję kupić/ nie kupować, chciałbym wydać max40k 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, beniowski napisał(-a):

Ja dzięki wygenerowaniu obrazu widoku auta jakby z góry z kamer (Volvo), nauczyłem się parkować w miejscach gdzie wcześniej bym się nie odważył. Tylko nie umiem nigdy uruchomić automatycznego parkowania - ktoś z tej opcji korzysta?

 

W moim używam bardzo często. Nie będąc mistrzem parkowania i pracując BARDZO dużo od BARDZO dawna przy komputerze oraz osiągnąwszy "pewien wiek", etc., etc., nie mam już takiego zaufania do własnego wzroku i wyczucia, jak kiedyś, więc jeżeli tylko przestrzeń budzi jakiekolwiek moje wątpliwości, to korzystam. Uruchamia się automatycznie - tzn. kiedy skaner obliczy, że w danym miejscu da się zaparkować, pokazuje to na monitorze. Jest opcja kliknięcia w OK albo "odrzuć". Stając na chwilę i klikając "OK" uruchamia się całość. Można kontrolować sprawę hamulcem, ale w razie napotkania jakiejkolwiek przeszkody, komputer i tak zatrzyma pojazd odpowiednio szybko. W paru miejscach, w których na moje oko nie dało się nijak zaparkować, a komputer jednak pokazywał, że owszem, chociaż wcześniej nasłuchałem się od różnych znajomych opowieści o tym, że automatyczne parkowanie to szajs, syf i że niby co drugie działa awaryjnie i są przetarcia, stłuczki, itd., ponieważ nigdy wcześniej takiego automatu w żadnym aucie nie miałem, mocno "pocąc się z niepokoju", zaryzykowałem :D i... czujniki wariowały, sygnalizowały przekroczenie bezpiecznej odległości, itd., ale... auto parkowało. I bez żadnych obcierek, czy czegokolwiek podobnego. Jak dla mnie - super sprawa więc. :)

Godzinę temu, beniowski napisał(-a):

Ktoś tu wcześniej pisał o kierowcach furgonetek. Moim zdaniem, jednymi z najniebezpieczniejszych kierowców obecnie na drogach są owi kurierzy w furgonetkach. Kilka lat temu odwiedził mnie syn znajomych, jeżdżący po Europie małym furgonem jako kurier (podobno Polacy zdominowali ten rynek w Europie). To co on opowiadał o sposobie w jakim jeździ i pracuje, wydawało mi się wręcz nieprawdopodobne. Jazda po 16 i więcej godzin, do oporu, aż się dojedzie, spanie w aucie, jedzenie w aucie, ciągła gonitwa, bo szef smsuje i pogania i zawsze jest się spóźnionym. Opowiadał że kiedyś jechał tak zmęczony że prawie spał, ale musiał być w Hiszpanii na daną godzinę. Jeśli kierowcy tirów podlegają jakimś zasadom czasu pracy i kontroli ze strony policji drogowej, itp. to kurierzy w autach do 3,5 tony chyba żadnym (ktoś może potwierdzić lub zaprzeczyć)?

 

Moje obserwacje plasują kurierów i kierowcy Poczty Polskiej w czołówce (obok wspomnianych wcześniej młodocianych zazwyczaj fanów "zabytkowo-sportowej motoryzacji niemieckiej"). Ale w mojej okolicy szaleją też nieprawdopodobnie dostawcy pizzy i innych dań na telefon. Ci jeżdżą w strefach parkowania prawie, jak na drodze szybkiego ruchu i chyba nawet "młodych i szybkowściekłych" biją pod tym względem...


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, mario1971 napisał(-a):

 

Ja też mam jakąś tam apkę Mercedes Me, za którą każą sobie extra płacić 

MB to w ogóle za wszystko każą płacić i to słono , nawet za kamizelki odblaskowe 🙄 , a jak się dowiedziałem ile trzeba płacić żeby mieć system keyless w C klasa , to uciekłem z salonu zostawiając nie wypitej kawy 😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za tę kawę tez trzeba było zapłacić ?


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Krakus1 napisał(-a):

MB to w ogóle za wszystko każą płacić i to słono , nawet za kamizelki odblaskowe 🙄 , a jak się dowiedziałem ile trzeba płacić żeby mieć system keyless w C klasa , to uciekłem z salonu zostawiając nie wypitej kawy 😅

No niestety, w moim jak dobrze pamiętam, wszystkie dodatki to aż 1/3 wartości auta.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, mario1971 napisał(-a):

No niestety, w moim jak dobrze pamiętam, wszystkie dodatki to aż 1/3 wartości auta.

W moim katalogowo też dokładnie 1/3, na szczęście osłodził mi to suty rabat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Tommaso napisał(-a):

W moim katalogowo też dokładnie 1/3, na szczęście osłodził mi to suty rabat...

Z tymi rabatami jest trochę jak z chodliwymi modelami Rolexa. Na GLC przy wchodzącym nowym modelu parę lat temu były zapisy i półroczny okres oczekiwania przy indywidualnej konfiguracji. Rabat powyżej 10% (dokładnie 13%) dostałem dopiero u AD w Warszawie. W tym samym czasie klasa S - auta z placu szły na 25% upuście.  


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Tommaso napisał(-a):

Ja na swojego dostałem 24%

Z placu czy indywidualna konfiguracja?


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z placu, w dodatku to był marzec i brałem poprzedni rocznik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, to zupełnie inna sprawa. Mój kolega brał ostatnio Audi Q7 na 25% rabacie...białe.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem zamawiać, ale trafił się egzemplarz, który właściwie był skonfigurowany dokładnie tak jakbym chciał, zarówno kolorystycznie z zewnątrz i w środku, jak i co do wyposażenia. Jedynie dodałbym ogrzewanie kierownicy jakbym sam konfigurował i zrezygnowałbym z tego dużego pilota i parkowania z niego. Reszta i tak wyglądałaby tak samo a rabat byłby ok. 15%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha, a ja pamiętam katalog VW z, bodajże 1987 roku, i tymże katalogu, przy dumnie prezentowanym modelu Golf, w wyposażeniu podstawowym nie było.... prawego lusterka zewnętrznego, tj. było, ale za dopłatą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fiat 126p z tego co pamiętam też miał w podstawie tylko jedno lusterko.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem 190 E  ( 1987) też odbieraną tylko z lewym.

 za prawe MB wymagał dopłaty i to sporej..

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Tommaso napisał(-a):

Ja też miałem zamawiać, ale trafił się egzemplarz, który właściwie był skonfigurowany dokładnie tak jakbym chciał, zarówno kolorystycznie z zewnątrz i w środku, jak i co do wyposażenia. Jedynie dodałbym ogrzewanie kierownicy jakbym sam konfigurował i zrezygnowałbym z tego dużego pilota i parkowania z niego. Reszta i tak wyglądałaby tak samo a rabat byłby ok. 15%.

No to Ci się udało. Zaoszczędziłeś na w miarę przyzwoity zegarek :)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, mkl1 napisał(-a):

Miałem 190 E  ( 1987) też odbieraną tylko z lewym.

 za prawe MB wymagał dopłaty i to sporej..

Luksusowa marka Mercedes Benz😀.  Moja rodzina z Niemiec twierdziła, że jak kupowali Mercedesa lata temu, to do tego golca lista wyposażenia dodatkowego była gruba jak książka telefoniczna.  A potem przyszli Japończycy i zepsuli zabawę w zarabianie na wyposażeniu dodatkowym. Od kilku lat robią też tak Koreańczycy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawowa Toyota czy Nissan średniej klasy to także absolutny golas :) 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.