Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, mario1971 napisał(-a):

Widzę, że silnik myty regularnie raz w miesiącu 😉

...Albo często odwiedza serwis.

Mariusz no co Ty, toż to auto trzymane w sypialni, pod kołdrą ;)


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, loco50 napisał(-a):

To moje oczko w glowie

 

 

DSC_0775.JPG


Na ile jest zmotany? Rura „od gazu” wygląda solidnie 😍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gaz jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie , u mnie też czysto 🙂 Jak z mocą? Mój klekot wypluł aktualnie 290km i 600Nm. Niedługo kolejne mody.

 

1619069243096.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Louis Cypher napisał(-a):


Na ile jest zmotany? Rura „od gazu” wygląda solidnie 😍

350. Dolot, wydech catback+luźniejszy kat, soft. Bez kucia ten motorek można bezpiecznie kręcić do 400, ale wystarczy i tyle. W planach miałem zwózkę od jankesów wydechu AMS turbo back z jedną lufą (bo ten podwójny wygląda jak w jakimś gti po ciuningu😁) ale jak posłuchałem na jutubach jak gra to zrezygnowałem. Nie dlatego, że lipa, gra pięknie, mocno, brutalnie-super, ale dlatego, że każdy po(mi) licjant w białej czapce dostawałby ślinotoku i na badanie decybeli😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgrabne kółko upaliłes na asfalcie :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@loco50  Fajnie zmotana. Chłodnicy powietrza nie wymieniałeś?
 

@Tommaso  Bardzo ładnie się zbiera jak na swój pesel 😎

 

@Kuba83  Czystość to podstawa

 

 

 

 

B3393831-AF7A-44AE-84B7-AECC76C2B4C2.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czysto to ja też lubię,

 ALE...

 nieraz nie dwa, spotkałem się z opinią, że powinien być zakurzony bo:

- widać czy nie ma wycieków

- świadczy o historii??????

Umyty silnik przed sprzedażż sugeuje cheć ukrycia wycieków , czy awarii.

 To nie jest moja opinia, ale z takimi opiniam się spotkałem...

 Z jednej strony czystość świadczy o dbałości, z drugiej ..z "zaciemnianiem awarii"

 i bądź tu mONdry


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodnica seria. 

Jak będzie ładna pogoda to wytoczę z garage i pstryknę parę fotek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, mkl1 napisał(-a):

Czysto to ja też lubię,

 ALE...

 nieraz nie dwa, spotkałem się z opinią, że powinien być zakurzony bo:

- widać czy nie ma wycieków

- świadczy o historii??????

Umyty silnik przed sprzedażż sugeuje cheć ukrycia wycieków , czy awarii.

 To nie jest moja opinia, ale z takimi opiniam się spotkałem...

 Z jednej strony czystość świadczy o dbałości, z drugiej ..z "zaciemnianiem awarii"

 i bądź tu mONdry

 

to zalezy od kogo bierzesz. Jeśli ktoś miał auto dłuższy czas, widać, że motoryzacja to jego pasja - może być czysto pod maską. Jeśli od handlarza-picera - niech lepiej ma nie umyte pod maską. 

Edytowane przez StaryWilk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też lubię mieć czysto pod maską. :)

Rocznik 1998.

W tym roku przejechał dopiero 550 km, no i oczywiście śniegu i wody jeszcze w 2021roku nie widział. 

 

 

Volvo 945.JPG

Edytowane przez dziadek

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój kucyk po sofcie na E85 dał extra 44 albo 47KM teraz już nie pamiętam. 

Ale zbiera się dobrze, much lepiej niż stock. 

Nie mogę załączyć filmiku tutaj, bo strona ni e przyjmuje tego formatu. Ale zrobiłem screen shots. Pierwsza fotka to momemt kiedy czas zmienia się dokładnie na 4-ta sekundę, druga fotka jest po około następnych 5.5s

W sumie nieźle jak na Forda 

 

Myślę że te 95-175, można by przełożyć na 100-180km/h. Różnicy w czasie nie powinno być praktycznie żadnej 

 

Żeby było jasne I ktoś nie myślał że oszukuje z czasem 😁

Ostatnia fotka pokazuje jeszcze 3-cia sekundę z filmiku 

 

Screenshot_20210422-102701_Video Player.jpg

Screenshot_20210422-102910_Video Player.jpg

Screenshot_20210504-084803_Gallery.jpg

Edytowane przez irekm

Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez spoglądania na tablice widać, że Italia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prośba o opinie odnośnie zakupu nowej Mazdy (3 lub CX-30). O ile mi wiadomo salony w Polsce nie istnieją rabatów wprost od cen podstawowych katalogowych, a jedynie w dodatkach. W związku z tym mam pytanie ile można maksymalnie "dostać". Jeśli biorę za gotówkę auto w wersji Hikari (3/4) w automacie, które kosztuje katalogowo 125k to czy udaje się wynegocjować gratis około 13k w dodatkach? Np.:

- czerwony lakier specjalny - 4k

- pakiet luxury - 5k

- pakiet ubezpieczeń - 4k

 

Czy będą to maks. 2 z 3 w/w, czy tylko jeden? Jak to wyglądało przy waszych zakupach?

 

Generalnie jest to już teoretycznie pułap cenowy nowej A klasy, BMW1 i A3. Tyle tylko, że jak A klasę i 1 doposaży się w to co ma Mazda to już kosztują po 155-160k. Ponadto to auto prawdopodobnie zostałoby w rodzinie na dłużej (tzn. na 5-8 lat) a wtedy wolnossące 2.0 i klasyczny automat jakoś bardziej mi leży niż 3 cylindrowe turbo z dwusprzęgłową skrzynią.

 

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Adi napisał(-a):

bez spoglądania na tablice widać, że Italia ;)

Ponieważ na przejściu dla pieszych parkuje? Ba, to jeszcze nic - widziałeś auto zaparkowane na środku ronda, tj. na tym kole (czy jak to się nazywa) które się objeżdża😃? Tutaj parkowanie to sport narodowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, memento mori napisał(-a):

Prośba o opinie odnośnie zakupu nowej Mazdy (3 lub CX-30). O ile mi wiadomo salony w Polsce nie istnieją rabatów wprost od cen podstawowych katalogowych, a jedynie w dodatkach. W związku z tym mam pytanie ile można maksymalnie "dostać". Jeśli biorę za gotówkę auto w wersji Hikari (3/4) w automacie, które kosztuje katalogowo 125k to czy udaje się wynegocjować gratis około 13k w dodatkach? Np.:

- czerwony lakier specjalny - 4k

- pakiet luxury - 5k

- pakiet ubezpieczeń - 4k

 

Czy będą to maks. 2 z 3 w/w, czy tylko jeden? Jak to wyglądało przy waszych zakupach? Generalnie jest to już pułap cenowy nowej A klasy, BMW1 i A3. Tyle tylko, że jak A klasę doposaży się w to co ma Mazda to już kosztuje 150-160k. Ponadto to auto zostanie w rodzinie dłużej (tzn na 5-10 lat) a wtedy wolnossące 2.0 i klasyczny automat jakoś bardziej mi leży niż 3 cylindrowe turbo z dwusprzęgłową skrzynią.

 

Mazda na lata ⁉️No proszę ja ciebie, Mazdy rdzewieją już na linii produkcyjnej 🤔🙄🤪


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, beniowski napisał(-a):

Ponieważ na przejściu dla pieszych parkuje? Ba, to jeszcze nic - widziałeś auto zaparkowane na środku ronda, tj. na tym kole (czy jak to się nazywa) które się objeżdża😃? Tutaj parkowanie to sport narodowy.

 

Kuzyn mojej eks(to było dawno temu), który jest Włochem, jak odbierał mnie w Paryżu przy placu de la Concorde, a ja się zdziwiłem, że jego auto stoi na środku ronda/tuż przy pomniku, tłumaczył mi to tym, że tak jest szybciej i lepiej płacić mandaty (chociaż podobno mało prawdopodobne jak się tak parkuje tylko na 3-4 minuty) niż szukać miejsca. Byłem wtedy pierwszy raz we Francji i po kilku dniach zauważyłem, że nie jest jedyny w tym co robi 😄 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Jędrula.wawa napisał(-a):

Mazdy rdzewieją już na linii produkcyjnej 🤔🙄🤪

To dobrze, że na lini produkcyjnej, a nie jak dawniej Mercedes.. Już na kartkach folderów reklamowych :)


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Jędrula.wawa napisał(-a):

Mazda na lata ⁉️No proszę ja ciebie, Mazdy rdzewieją już na linii produkcyjnej 🤔🙄🤪

 

Przecież na nowe auto ma się po 10-12 lat gwarancji na perforację. 🙂 

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żona ma cx-3. 2016 rok. Od nowości. Znam kilka osób które mają cx-3 i 3. Nie ma mowy o żadnej rdzy. Także to jest takie samo pierniczenie jak z autami na f. A miałem 3 fiaty. Nowe. 10 i 12 lat były u mnie. Także tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam na ulicy 3 szt. tak na oko 4-8 letnich "trójek". Jedna z nich jest mocno poobijana i jakoś nie widzę korozji. Dlatego dyskusje o korozji w przypadku pytania o nowe auto traktuję jako opinie brata kuzynki sąsiadki "śwagra" 😛 Jest gwarancja na nadwozie i tyle (chociaż ja nie znam nikogo, kto by musiał z niej korzystać).

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, memento mori napisał(-a):

 

Kuzyn mojej eks(to było dawno temu), który jest Włochem, jak odbierał mnie w Paryżu przy placu de la Concorde, a ja się zdziwiłem, że jego auto stoi na środku ronda/tuż przy pomniku, tłumaczył mi to tym, że tak jest szybciej i lepiej płacić mandaty (chociaż podobno mało prawdopodobne jak się tak parkuje tylko na 3-4 minuty) niż szukać miejsca. Byłem wtedy pierwszy raz we Francji i po kilku dniach zauważyłem, że nie jest jedyny w tym co robi 😄 

Zrobię zdjęcie jutro jak będę rano jechać autem, jak Włosi parkują na wąskich drogach przejazdowych - to jest ciekawy patent. A odnośnie południa Włoch (bo Mediolan jest posh i lokalsi uważają się za ludzi wysokiej kultury, którzy tak nie robią🤣) to czy zwróciliście uwagę że wiele aut wygląda jakby były lekko poobijane młotkiem z przodu i z tyłu? Wynika to z tego, że parkuje się na luzie (nie wiem jak to z automatami robią) i parkując się .... przepycha i popycha auto przed i za nami - ot taki patent żeby się zmieścić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.