Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, mkl1 napisał(-a):

Może to jego praca?

 Właśnie testuje samochody..

 

 

Nie kumam Twojej wypowiedzi.

 

Testujący/prezenter dostał to auto od jakiegoś kolesia, który nie chciał się ujawnić, a wg relacji zrobił w ok 5 lat 420 kkm. Poza tym ma jeszcze kilka innych wypasionych aut... 

 

 

Edytowane przez StaryWilk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, beniowski napisał(-a):

Ale to jest normalna droga w środku miasta, nie osiedlowa😀. Tu się parkuje na chodnikach - wjeżdża się na chodnik i czasem jedzie i jedzie nawet 50 metrów tym chodnikiem żeby sobie miejsce znaleźć. Tak samo z wyjeżdżaniem - idziesz sobie chodnikiem a tu jedzie samochód jak po drodze, bo on sobie wyjeżdża ze swojego "parkingu". No ale jak pisałem: tu jest kultura, to nie południe kraju😀.

Ja to rozumiem :)

Wiem jak parkują Włosi i Ci z Mediolanu tez, ale bywam tez w Polsce i nie wydaje mi się żeby polscy kierowcy gorzej sobie radzili z niedoborem miejsc parkingowych. Ok, w Polsce nie obija się samochodów, nie zostawia się samochodu na tzw.  luzie lub na środku jednokierunkowej uliczki żeby wypić szybkie espresso w kafejce obok, ale mamy swoje „patenty” na parkowanie np. Jak najbliżej wejścia do marketu, wykorzystywanie każdej płaskiej powierzchni na osiedlach, pasy zieleni między jezdniami itd :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, StaryWilk napisał(-a):

 

Nie kumam Twojej wypowiedzi.

 

Testujący/prezenter dostał to auto od jakiegoś kolesia, który nie chciał się ujawnić, a wg relacji zrobił w ok 5 lat 420 kkm. Poza tym ma jeszcze kilka innych wypasionych aut... 

 

 

Moze to od Wojciecha Orzechowskiego byl kiedy u Zachara i mowil ze ma pare ;)


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
 
To wiem. Chciałem wybadać grunt bez wizyt, negocjacji osobistych etc. Żeby wiedzieć ile realnie to auto kosztuje i móc odnieść cenę do innych marek, gdzie łatwiej poznać rabaty. Wiadomo, że nie wezmę kubków, koszulek, alufelg, dywaników i parasolek za 10-13k. A opis cen tego co mają na stocku sugeruje, że można kupić ubezpieczenia lub pakiet wyposażenia za 1 zł a nie za 4-5k. Stad pytanie ile razem takich ekstrasów po 1 zł można w Maździe ugrać.  
 
A co innego wybrałeś i dlaczego? (może być priv jak nie chcesz tu  )
"Mierzyłem" CX3 i CX30, faktycznie rabat max 2% i to z wielkim oporem, dopłata za kolor nienegocjowlalna, ale dywaniki i alusy z zimówkami już tak. Była też opcja przedłużenia gwarancji za kilka stówek do 5 lat (cx3). Cx30 2.0 to już nie jest całkiem "zwykła" dwulitròwka, czas pokaże... Kupiłem CX3 i jestem, znaczy małżonka, bardzo zadowolony. Na auto z placu pewnie coś więcej wynegocjujesz. Z drugiej strony sam sobie odpowiedziałeś co Ci po rabatach 20% u innych skoro za to samo wyposażenie dokladasz 30 tyś. A na koniec, to porównanie Mazdy CX30 do A klasy czy BMW 1 wydaje się bardzo krzywdzące dla Mazdy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.05.2021 o 16:40, beniowski napisał(-a):

Mnie już nowe superauta nie kręcą, zwłaszcza że jak widzę takie auto, to od razu mi się włącza przelicznik ile można za takie coś mieć ekstra zegarków 😀 i jak takie coś szybko traci swój czar nowości, w przeciwieństwie do zegarka. Mam to szczęście że nie muszę się przejmować dobrym autem, bo zawsze coś esktra wpadnie żonie służbowego, więc jeden problem z głowy. Podobają mi się oldtimery i youngtimery, ale nie mam miejsca żeby je gdzieś trzymać - jednak zegarek łatwiej upchnąć na półce niż auto w garażu. Do tego za chwilę takie normy zostaną wprowadzone, że nie za bardzo będzie gdzie superautem (spalinowym) nawet nie tyle pojeździć, ale w ogóle jeździć. Nie wiem czy firmy jak Porsche czy Lamborghini utrzymają się w dobie aut elektrycznych czy wodorowych, czy wciąż będzie dla nich tyle miejsca na rynku, gdy taka Tesla (pomijając jej podobno niską jakość wykonania) potrafi zrobić auto elektryczne jeżdżące tak szybko jak Ferrari. 

Porsche ma elektryki. Dadzą radę.. ☺

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli GRETA wszechmocna..

 Porsche i elektryk... hmm.

 Pamiętam, jak kiedyś Subaru zrobiło diesla to wszyscy mówili... "koniec dobrej marki"

 potem

 Porsche wypóściło suwa..

 Konie Porsche..

 itd..

tak długo, jak będę mógl,  ( dostępność innych) nie kupię elektryka...

 lepiej wydam takie pieniądze na najprostrzego diesla, lub benzynę ( bez elektroniki)  bo jak kiedyś Mr. G wymyśłi 78G i wyłaćzy wszystkie czipy to aurta staną , a ja pojadę :)

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, mkl1 napisał(-a):

Czyli GRETA wszechmocna..

 Porsche i elektryk... hmm.

 Pamiętam, jak kiedyś Subaru zrobiło diesla to wszyscy mówili... "koniec dobrej marki"

 potem

 Porsche wypóściło suwa..

 Konie Porsche..

 itd..

  dopóki będe mógl, nie kupię elektryka...

 lepiej wydam takie pieniądze na najprostrzego diesla, lub benzynę ( bez elektroniki)  bo jak kiedyś Mr. G wymyśłi 78G i wyłaćzy wszystkie czipy to aurta staną , a ja pojadę :)

Pojedziesz jeśli zatankujesz. A co zrobisz jak ci zamkną stacje benzynowe? Sam robię będziesz ropę ratyfikować?

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ku@@#a to na oleju rzepakowym będę jeździł..

 a co będzi jak sSońce pierdyknie iskierkę :)

 lub cusik innego?

 to co dynamo sobie zakręcisz???


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawodawca słońca mi nie zamknie, ale może podjąć decyzję że przechodzimy na auta elektryczne/ wodorowe i co nam pan zrobi? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, beniowski napisał(-a):

Pojedziesz jeśli zatankujesz. A co zrobisz jak ci zamkną stacje benzynowe? Sam robię będziesz ropę ratyfikować?

Chciałeś powiedzieć - rafinować 🙂

9 godzin temu, mkl1 napisał(-a):

Czyli GRETA wszechmocna..

 Porsche i elektryk... hmm.

 Pamiętam, jak kiedyś Subaru zrobiło diesla to wszyscy mówili... "koniec dobrej marki"

 potem

 Porsche wypóściło suwa..

 Konie Porsche..

 itd..

tak długo, jak będę mógl,  ( dostępność innych) nie kupię elektryka...

 lepiej wydam takie pieniądze na najprostrzego diesla, lub benzynę ( bez elektroniki)  bo jak kiedyś Mr. G wymyśłi 78G i wyłaćzy wszystkie czipy to aurta staną , a ja pojadę :)

Ja nigdy nie kupię diesla, co do elektryka mam podobne zdanie, na razie trochę się łamię nad "łagodną hybrydą", ale chyba jednak zwycięży benzyna 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na działce u moich rodziców zabawka dla syna, rocznik 76, silnik ze skrzynią biegów też jest, sprawny, ale obecnie w innej maszynie.

IMG_20210505_194329.jpg

IMG_20210505_194318.jpg

IMG_20210505_194142.jpg

IMG_20210505_194303.jpg


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, mkl1 napisał(-a):

Ku@@#a to na oleju rzepakowym będę jeździł..

 a co będzi jak sSońce pierdyknie iskierkę :)

 lub cusik innego?

 to co dynamo sobie zakręcisz???


 

50999497480_1d18ddd4ca_o.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moje biedne Subaru zaczyna wydawać niepokojące dźwięki na 4-tym biegu. Jakby mi się coś w skrzyni konczyło... Ot, kończy się Subarynka, a nowego jak nie było, ta nie ma i jestem w kropce :(  Oy jeszcze chwilę dojeździła, bo inwestować w remont przeniesienia napędu zdecydowanie nie chcę. 

Subaru powoli zaczyna byc "wyeksploatowane"...

 

Ale też nie powiem, żebym go nie "butował" ;) niestety - sam się prosi, jak nie ma 4000rpm, to nie jedzie ;)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.05.2021 o 22:59, mkl1 napisał(-a):

Pamiętam, jak kiedyś Subaru zrobiło diesla to wszyscy mówili... "koniec dobrej marki"

 

I w tym wypadku ci "wszyscy" mieli rację 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, GREGG napisał(-a):

 

I w tym wypadku ci "wszyscy" mieli rację 😁

po 2011 r poprawili silnik SBD 2.0 i dwumase, od tego czasu skonczyly sie usterki nekajace ten model, niestety zostala zla slawa


Są ludzie, którzy przez całe życie spogladają na zegarek, a mimo to zawsze się spóźniają. (A. Czechow)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to czy silnik i resztę poprawili..

Bardziej chodzi o to, że Subaru kojarzył się z szybką bryką z dobrym mocnym silnikiem benzynowym..

  To tka jakby ktoś do 911 z lat 70 wsadził diesla i mówił :, "że w zasadzie jeździ... czego chcecie..."

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo zrobiło Maserati, Jaguar...

 

Rozmienianie marki na drobne nigdy nie kończy się dobrze...


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, mkl1 napisał(-a):

Bardziej chodzi o to, że Subaru kojarzył się z szybką bryką z dobrym mocnym silnikiem benzynowym..

  To tka jakby ktoś do 911 z lat 70 wsadził diesla i mówił :, "że w zasadzie jeździ... czego chcecie..."

SBD 2.0 D pakowali glownie do Forka a on raczej z szybkoscia sie nie kojarzyl, byl w lekki teren, taki 'Leśnik' ; )


Są ludzie, którzy przez całe życie spogladają na zegarek, a mimo to zawsze się spóźniają. (A. Czechow)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, meXy napisał(-a):

To samo zrobiło Maserati, Jaguar...

 

Rozmienianie marki na drobne nigdy nie kończy się dobrze...

jak Porsche wypuszczało Cayenne to też ludzie na nie pluli. A okazało się, że Cayenne wyciągnęło Porsche z finansowego bagna - dzisiaj mało kto pamięta, że Porsche było już na skraju bankructwa - teraz stać ich na motorsport, modele pokroju 918 etc. Nikomu nie zaglądając do kieszeni - jest powiedzenie, że najbardziej narzekają ludzie, których nie stać na zakup tej rzeczy. Cayenne było brzydkie i mało "porsze w porsze" - ale ludzie pędzili z kasą do salonów. Na X6 czy nerki BMW też wszyscy plują a słupki sprzedaży mówią co innego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój OBK MY2013 ma przejechane 180k i ZERO usterek. Fakt - nie jest to rydwan ognia i laski nie sikają pod remizą, ale jest wysoki i dojeżdżam tam gdzie chcę plus bagażnik nie jest mały. Rozważam wymianę, ale do 180k brutto (za nowy 4WD w automacie) nie widzę fajnej alternatywy. 

Edit - ten ch**owy wyświetlacz traktuję jako cool gadget... 

Edytowane przez szuwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.04.2021 o 17:29, Tommaso napisał(-a):

Przychodzi taki dzień w życiu faceta, że musi kupić sobie youngtimera... 😀

 

👍

Jeździłbym. Gratuluję. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.