Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Pajak80 napisał(-a):

praktyka na wyprzedaży rocznika - doprawdy nie wiem czym spowodowana.

 

 

np wykonanie planu sprzedazy, importer daje dodatkowe bonusy co pozwala na sprzedaz zarejestrowanego z zyskiem mimo duzego upustu

albo konczy sie homologacja na konkretny rocznik i trzeba rejestrowac do okreslonej daty

albo sprzedaz zarejestrowanego auta umozliwia nabywcy nizszy podatek  (np bpm w niderlandach)

kazdy orze jak moze

 

tapatalked

verstuurd vanaf mijn iphone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, 70' napisał(-a):

Nie wiem, czy w Polsce tak to działa, ale w Szwajcarii jest to dość powszechna praktyka, w Niemczech chyba tez. To się nazywa Tageszullasung.

Dealer, żeby uzyskać rabat od producenta musi wyrobić limit sprzedaży. Ważna jest liczba zarejestrowanych samochodów, a nie zamówionych i odebranych.

Taki samochód sprzedawany jest z dużym upustem, ponieważ on już na siebie zarobił wyrabiając limit, a po drugie biegnie mu gwarancja producenta od dnia zarejestrowania, No i teoretycznie jest się już drugim właścicielem pomimo, ze samochód ma przejechane 20 km.

Dokładnie tak to działa. Limity roczne do wyrobienia albo kara. Też kupiłem auto zarejestrowane na dealera w czasach covidu oprócz ceny mialo to jeszcze jeden plus - mogłem wyjechać z salonu autem po zapalceniu faktury a nie czekać miesiac do wydziału komunikacji żeby zarestrowac przed odbiorem. 15 stycznia kupiłem auto zarejestrowane 15 grudnia.

Edytowane przez Łukasz_M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne macie rację ;)

Wiem tylko że w momencie zakupu dostanę certyfikat Forda o nadaniu toku świadczenia gwarancyjnego z momentem wystawienia faktury - prawidłowo powinna biec od momentu pierwszej rejestracji.

Myślę że dokupię także przedłużoną gwarancję do 5 lat (Ford ma w podstawie tylko 2).


"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Pajak80 napisał(-a):

Zapewne macie rację ;)

Wiem tylko że w momencie zakupu dostanę certyfikat Forda o nadaniu toku świadczenia gwarancyjnego z momentem wystawienia faktury - prawidłowo powinna biec od momentu pierwszej rejestracji.

Myślę że dokupię także przedłużoną gwarancję do 5 lat (Ford ma w podstawie tylko 2).

Z tą gwarancja to różnie bywa. Moje auto było zarejestrowane 15 grudnia, gwarancja była urochomiona od 25 grudnia, bo Francja, system Renault i jakieś takie cuda wianki.

 

@Pajak80 jak to wersja wyposażenia focusa? Connect czy titanium? Generalnie od connecta to już bardzo sympatyczne auto jeżeli chodzi o wyposażenie. 

Edytowane przez Łukasz_M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Pajak80 napisał(-a):

Zapewne macie rację ;)

Wiem tylko że w momencie zakupu dostanę certyfikat Forda o nadaniu toku świadczenia gwarancyjnego z momentem wystawienia faktury - prawidłowo powinna biec od momentu pierwszej rejestracji.

Myślę że dokupię także przedłużoną gwarancję do 5 lat (Ford ma w podstawie tylko 2).

W Szwajcarii gwarancja producenta jest od dnia pierwszej rejestracji, nieważne jest,, ze samochód jest bez przebiegu i stał w salonie jako demu pół roku. Natomiast taki samochód jest objęty dwuletnia rękojmią sprzedawcy, która liczy się od dnia odbioru samochodu z salonu, a nie dnia wystawienia faktury.

Edytowane przez 70'

Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Łukasz_M napisał(-a):

Z tą gwarancja to różnie bywa. Moje auto było zarejestrowane 15 grudnia, gwarancja była urochomiona od 25 grudnia, bo Francja, system Renault i jakieś takie cuda wianki.

 

@Pajak80 jak to wersja wyposażenia focusa? Connect czy titanium? Generalnie od connecta to już bardzo sympatyczne auto jeżeli chodzi o wyposażenie. 

 

 

Connected + pakiety Winter oraz Comfort w cenie.


"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny zestaw🙂 mi się niespinalo to budżetowo i tak jak pisałem silnik mnie jednak nie przekonał. Ale ja sporo tras robie i brakowało by mi elastyczności. A 1.5 150 KM to zupełnie inna półka cenowa była 🙁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Łukasz_M napisał(-a):

Fajny zestaw🙂 mi się niespinalo to budżetowo i tak jak pisałem silnik mnie jednak nie przekonał. Ale ja sporo tras robie i brakowało by mi elastyczności. A 1.5 150 KM to zupełnie inna półka cenowa była 🙁

 

 

U mnie dookoła komina, sporadycznie wypad 500/600 kilometrów w trasę.

Typowe daily ma z niego być, cudów nie wymagam ale miło siedzieć w cywilizowanym wnętrzu.


"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Krakus1 napisał(-a):

ciekawe jestem ile zapłaciłeś za wymianę opon w MB , bo jak się dowiedziałem że chcą 380zł za wymianę opon 17tki w ASO BMW  , to podziękowałem ;)  

Około 220 pln po rabacie za komplet 20" w serwisie MB w Poznaniu.

 

Znasz skrót BMW? ;)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pajak80 upewnij się co do zakresu "przedłużonej gwarancji". U Forda to jest ubezpieczenie od ewentualnych usterek a nie pełna gwarancja producenta (jak np. u Opla przed PSA).

Moim zdaniem silnik 1.0 EcoBoost jest za mały do Focusa ale jeżeli rzeczywiście będziesz go używał tylko na krótkich odcinkach, to powinno być OK. Próba bardziej dynamicznej jazdy znacznie zwiększa zużycie paliwa. Przy spokojnej jeździe jest w porządku, choć cudów nie ma.

https://www.spritmonitor.de/en/overview/17-Ford/148-Focus.html?fueltype=2&vehicletype=1&constyear_s=2019&power_s=125&power_e=125&minkm=&gearing=1&powerunit=2


What we do in life, echoes in eternity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ciekawe jestem ile zapłaciłeś za wymianę opon w MB , bo jak się dowiedziałem że chcą 380zł za wymianę opon 17tki w ASO BMW  , to podziękowałem   
Zdecydowanie mniej. Ja u nich tez trzymam kola bo tak mi najwygodniej, wiec placilem tez za hotel. Nie pamietam juz dokladnie ile sama wymiana, ale sprawdze jutro fakture i Ci napisze.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pajak80

Miałem przez 4 lata Mondeo z silnikiem ekobost 1,6/150kM

 dość dobrze jeździł, pod warunkiem dobrej zmiany biegów..

 czyli cały czas redukcja i decha na autostradzie.

powyżej 130km/h żarł paliwa dość sporo..( fak Mondeo dość ciężkie)

ALE... Fokus trochę mniejszy ( ale też ma swoją masę) , więc sądzę , że 1,0 Eko.. to jednak słąbo..

 

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Pajak80 napisał(-a):

 

 

Connected + pakiety Winter oraz Comfort w cenie.

I ty o wszystko za 73 tys, jak wcześniej pisałeś, czy za 83 tys jak na zdjęciu, które wkleiłeś? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, StaryWilk napisał(-a):

I ty o wszystko za 73 tys, jak wcześniej pisałeś, czy za 83 tys jak na zdjęciu, które wkleiłeś? 

 

Dokładnie 74.000.

Wklejone zdjęcie od przypadkowego dealera jako poglądowe.


"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje nowego auta... Ja jednak bym dołożył mimo wszystko do większego silnika. Oby jednak tak jak piszesz sprawował się dobrze i jeśli rzeczywiście takie przebiegi jak piszesz będą to może i 1.0 styknie. Co jednak nowe auto to nowe i z tego się trzeba cieszyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Matti napisał(-a):

Gratulacje nowego auta... Ja jednak bym dołożył mimo wszystko do większego silnika. Oby jednak tak jak piszesz sprawował się dobrze i jeśli rzeczywiście takie przebiegi jak piszesz będą to może i 1.0 styknie. Co jednak nowe auto to nowe i z tego się trzeba cieszyć.

 

Zaznaczam iż pojazdu jeszcze nie kupiłem - jest tylko mocnym kandydatem ;)


"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile dopłaty byłoby do większego silnika w Fordzie? Sprawdzałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że w okolicach 10/12 tysięcy ale weźmy pod uwagę że to stock z 2020 roku więc tych mocniejszych raczej nie uświadczysz (nie jestem także pewien czy mocniejszy silnik występował w sedanie).

 


"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, mario1971 napisał(-a):

 

Znasz skrót BMW? ;)

jest ich kilka , najbardziej lubię : Bóg Mi Wybrał 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje że ten skrót najliczniej i najtrafniej u posiadaczy tej marki odzwierciedla Bardzo Małego Wacka.:P:D


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będziesz Miał Wydatki


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Burakowóz Młodzieży Wiejskiej ;)


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ciekawe jestem ile zapłaciłeś za wymianę opon w MB , bo jak się dowiedziałem że chcą 380zł za wymianę opon 17tki w ASO BMW  , to podziękowałem   
Sprawdzilem. 192zl brutto -10% rabatu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.