Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

To jest blisko? Chłopie, jak u mnie ktoś tak zaparkuje to ja się cieszę że mam tyle miejsca. Normalnie to mam kilkanaście centymetrów na otworzenie drzwi na parkingu w mieście 😀.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, mandaryn44 napisał(-a):

Zbiornik paliwa 63 l. 2 l benzyna 252 km. Jazda 140 150 km na godzinę, zasięg 700 km. Spalanie 8,5 l na autostradzie. Są takie auta.

 

Nie naginajmy założeń do swoich teorii. Ani kolega ani ja nie pisaliśmy o 140-150. Kolega napisał "powyżej 150" więc nie miał na myśli 151, a ja i tak bezpiecznie założyłem 160-170 a nie więcej. 🙂 A wtedy z 8.5 zrobi Ci sie 10.5 i zasięg spadnie do 550 km. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, mmaniek napisał(-a):

Wyleję swoją frustrację tutaj bo nie mam gdzie... Jak można być takim kretynem i bezmózgiem żeby na wielkim parkingu przy A2 stanąć tak blisko drugiego auta. Miszcz czarną Skodą tak się wbił, że ledwo się wcisnąłem za kierownicę. Oczywiście owy Miszcz nie był sam tylko pewnie z całą rodziną bo ktoś ktoś siedział w Skodzinie z tyłu, po prawo, też nie mógł wysiąść i przypierd.... w moje drzwi zostawiając swój podpis na dwumiesięcznym lakierze. Wrrr jak mnie taka bezmyślność irytuje... emoji2959.pngfb1eda1b723974eef9f7ce70ee171884.jpg

Czepiasz się, zmień myślenie i postrzeganie świata na bardziej pozytywne. :)


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wyleję swoją frustrację tutaj bo nie mam gdzie... Jak można być takim kretynem i bezmózgiem żeby na wielkim parkingu przy A2 stanąć tak blisko drugiego auta. Miszcz czarną Skodą tak się wbił, że ledwo się wcisnąłem za kierownicę. Oczywiście owy Miszcz nie był sam tylko pewnie z całą rodziną bo ktoś ktoś siedział w Skodzinie z tyłu, po prawo, też nie mógł wysiąść i przypierd.... w moje drzwi zostawiając swój podpis na dwumiesięcznym lakierze. Wrrr jak mnie taka bezmyślność irytuje... fb1eda1b723974eef9f7ce70ee171884.jpg&key=6e63460fbe5ef5e7bd2e51b1cc44c3e1f35f0093617058b30e9baaf5a26b5ae2

może trochę prowokacyjnie, ale jednak całkiem poważnie - obaj stoicie poprawnie, wewnątrz wyznaczonych przez linie miejsc parkingowych i od strony technicznej nie widzę tu powodów do czepiania się kierowcy skody, co najwyżej do projektanta tego parkingu, iż bezmyślnie trzymał się komunistycznych wytycznych odnośnie wymiarów miejsc parkingowych:/.

Natomiast, dlaczego kierowca skody stanął przy Tobie skoro na parkingu tyle miejsca - tego też nie ogarniam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



Wyleję swoją frustrację tutaj bo nie mam gdzie... Jak można być takim kretynem i bezmózgiem żeby na wielkim parkingu przy A2 stanąć tak blisko drugiego auta. Miszcz czarną Skodą tak się wbił, że ledwo się wcisnąłem za kierownicę. Oczywiście owy Miszcz nie był sam tylko pewnie z całą rodziną bo ktoś ktoś siedział w Skodzinie z tyłu, po prawo, też nie mógł wysiąść i przypierd.... w moje drzwi zostawiając swój podpis na dwumiesięcznym lakierze. Wrrr jak mnie taka bezmyślność irytuje...


Jeszce bardziej prowakacyjnie. Z tego ujęcia to jednak Kura stoi centralnie między liniami, a Toyota lewym przodem przytulona do linii.
A dlaczego tak stanął?
1. Bo mógł-zaparkował prawidłowo. 2. Bo tak jak Tobie nie chcialo mu się w to samo miejsce drałować przez pół parkingu ;)
Miejsc parkingowych nie zrobią szerszych. To se ne vrati. Chcesz uniknąć problemów z wsiadaniem to parkuj na skrajnych miejscach parkingowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Nie naginajmy założeń do swoich teorii. Ani kolega ani ja nie pisaliśmy o 140-150. Kolega napisał "powyżej 150" więc nie miał na myśli 151, a ja i tak bezpiecznie założyłem 160-170 a nie więcej.  A wtedy z 8.5 zrobi Ci sie 10.5 i zasięg spadnie do 550 km. 
10,5 pali mi tylko w mieście. Jak jadę 160 to spalanie wynosi 9,2 9,4. Ustawiam tempomat na 160 i auto sobie jedzie. Nic nie naginam. Jak jadę 70 tempomatem na A1 na odcinkowym 41 km to mam spalanie 5,8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach





Jeszce bardziej prowakacyjnie. Z tego ujęcia to jednak Kura stoi centralnie między liniami, a Toyota lewym przodem przytulona do linii.
A dlaczego tak stanął?
1. Bo mógł-zaparkował prawidłowo. 2. Bo tak jak Tobie nie chcialo mu się w to samo miejsce drałować przez pół parkingu default_wink.png
Miejsc parkingowych nie zrobią szerszych. To se ne vrati. Chcesz uniknąć problemów z wsiadaniem to parkuj na skrajnych miejscach parkingowych.
Nie chodzi mi o prawidłowość wyznaczania miejsc itd. ale używanie mózgu skoro się go i tak całe życie w czaszce dźwiga. Dla wyjaśnienia, jestem przytulony przodem do linii bo auto po prawej tak stało natomiast Skodzina stoi w poprzek miejsca i dla tego się nie mieści.04b98635ae7aa3e1a3ba3cbebf0b1a3f.jpge88c707bf1cfa2e63030edfd4748c063.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby mieć średnia prędkość 150 km/h to trzeba dobrze cisnąć, bo są bramki, zjazdy itp.
Dla mnie diesel obecnie jest najbardziej efektywnym silnikiem na długie dystanse. Mając samochód elektryczny czy hybrydę nie byłbym w stanie pokonać mojej trasy w tym czasie co dieslem:
c3e475015f9834373a1f59f6edb64b22.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sensowny zasięg...

20210529_232114.jpg

Kiedyś w Lagunie II pokazało mi 1670 km...


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, meXy napisał(-a):

Sensowny zasięg...

 

Kiedyś w Lagunie II pokazało mi 1670 km...

Pokazać komputer to może wszystko - pytanie ile naprawdę ten samochód na pełnym baku przejechał. Mnie kiedyś Volvo XC 90 też wyświetliło ponad 1000km zasięgu, a faktycznie ropy na jakieś 700 czy mniej wystarczyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od stylu jazdy :)

Ford mi pokazywał 1200 kończyło się na 1000,  a czasami pokazywał 800 a też skończyłem na 1100.

 Styl jazdy, korki, przerwy ilość wyprzedań /hamowań/ i innych..

 

teraz władca pierścieni pokazuje mi np. 900  i przy miejskiej się nagle spada do 600 i odwrotnie przy szybkiej i spokojnej jeżdzie spalanie 7,3 ( czasmi 6,5) i zasięg ponad 999.

 To benzyna 2,0l

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już tak o spalaniu, przebiegach, itp., to podrzucę foto z mojej podróży sprzed kilku lat (Astra K 1.6 cdti 136KM skrzynia AT). Trasa: Toruń - Poznań - Zielona Góra - Szczecin - Toruń. Niżej jeszcze nigdy nie zszedłem, ale muszę przyznać, że realne spalanie było o ok. 0,6l większe niż pokazane na kompie ;)

 

spalanie3-9.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tweety
IMG-20210528-WA0010.jpg

Wysłane z mojego Mi Note 10 Lite przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja ustrzeliłem władcę pierścieni w takim kolorze. Pierwszy raz widzę taki kolor w audi.
P. S. Zdjęcie kiepskiej jakości bo robione w biegu. Jakoś mi tak głupio było stanąć i robić zdjęcia czyjegoś auta.
bd1c8dc7e6da2d96da3176b3f99782d2.jpg&key=b48bbed16416662f663f7f6f7bec10dfce06d9fbc8d6e0909c862fd9bdec2640

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E..tam Panie  .....bity i przemalowany :)


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zółte jednak bardziejsze 🙂


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja ustrzeliłem władcę pierścieni w takim kolorze. Pierwszy raz widzę taki kolor w audi.
P. S. Zdjęcie kiepskiej jakości bo robione w biegu. Jakoś mi tak głupio było stanąć i robić zdjęcia czyjegoś auta.
bd1c8dc7e6da2d96da3176b3f99782d2.jpg&key=b48bbed16416662f663f7f6f7bec10dfce06d9fbc8d6e0909c862fd9bdec2640


Sonoma Green - popularny w RS5 i RS4 🟢

Tweety one more time

Dla zainteresowanych, jest to kolor z Lamborghini - Gialo Auge
IMG-20210527-WA0014.jpgIMG-20210527-WA0013.jpg

Wysłane z mojego Mi Note 10 Lite przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio któreś z tych większych Q (7 albo 😎 widziałem w podobnej zieleni, świetnie wyglądał 😳

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ile zielony bardzo mi się podoba, to żółty trochę się opatrzył i kojarzy mi się z tym:
e4dc534bc42c3abeaf2d782ff8c2c9a9.jpg
;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.05.2021 o 22:33, mmaniek napisał(-a):

Nie chodzi mi o prawidłowość wyznaczania miejsc itd. ale używanie mózgu skoro się go i tak całe życie w czaszce dźwiga. Dla wyjaśnienia, jestem przytulony przodem do linii bo auto po prawej tak stało natomiast Skodzina stoi w poprzek miejsca i dla tego się nie mieści.

Aha. 

Ktoś po prawej stanął jak p*pa. Ty tuż obok niego, krzywo jak p*pa. Skoda też obok, ciasno jak w p*pie.

Każdy miał dzięki temu dwa metry bliżej do kibla.

Wam trzem to chyba tylko czapka ciąży 😜

Edytowane przez Qdlaty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Aha. 
Ktoś po prawej stanął jak p*pa. Ty tuż obok niego, krzywo jak p*pa. Skoda też obok, ciasno jak w p*pie.
Każdy miał dzięki temu dwa metry bliżej do kibla.
Wam trzem to chyba tylko czapka ciąży 
I trochę w tym racji jest, było stanąć na pasie awaryjnym i siurnąć przez barierkę albo bez zatrzymywania, do butelki a potem butelkę hops przez okno...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.05.2021 o 22:22, mandaryn44 napisał(-a):
W dniu 29.05.2021 o 22:04, memento mori napisał(-a):
 
Nie naginajmy założeń do swoich teorii. Ani kolega ani ja nie pisaliśmy o 140-150. Kolega napisał "powyżej 150" więc nie miał na myśli 151, a ja i tak bezpiecznie założyłem 160-170 a nie więcej. emoji846.png A wtedy z 8.5 zrobi Ci sie 10.5 i zasięg spadnie do 550 km. 

Pokaż więcej  

10,5 pali mi tylko w mieście. Jak jadę 160 to spalanie wynosi 9,2 9,4. Ustawiam tempomat na 160 i auto sobie jedzie. Nic nie naginam. Jak jadę 70 tempomatem na A1 na odcinkowym 41 km to mam spalanie 5,8.

Spróbuj bez tempomatu z tempomatem zawsze samochód spali więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd. Na autostradzie ? Nie spali więcej nigdy. Nie jestem w stanie osiągnąć takiego wyniku nożnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę niespecjalnie mnie interesuje spalanie. No może trochę. Kwestia zasięgu raczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.