Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 1.06.2021 o 15:52, vvv napisał(-a):

...  Oglądam też:  ...Pertyna (ale z prędkością x2), ...

Nawet z tą prędkością nie mogę Go zdzierżyć.  :(


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Keniutek napisał(-a):

Lepsiejsza z tego co pamiętam ;)

Będę u rodziców, to postaram się na strychu odnaleźć jakieś zdjęcie.


Cofnij się w czasie i „przenieś” do teraźniejszości 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś używał/używa jakiejś aplikacji do pomiaru przyspieszenia samochodu 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Możecie polecić jakiś zakład od przyciemniania szyb na terenie Warszawy? Chciałbym żeby to było solidnie i estetycznie.

Widzę dużo aut z przyciemnionymi szybami i niestety w większości przypadków tylne szyby ze względu na kropki (frita czy matrix to nazywają), które występują na ich krawędziach są słabo doklejone. Często są takie jasne szpary… poniżej zdjęcie podglądowe o czym mówię.

d91d9e58fb0fa114248d9cd396fbd207.jpg


Ktoś z Was przerabiał ten temat?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś przerabiałem. Aż zobaczyłem jak oni te szyby wycinają. Od tej pory już nie przyciemniam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W niektórych autach są takie kropki (matrix) a w niektórych nie ma i jest czarna obwódka, która bez kropek od razu przechodzi w przezroczystą część szyby. Jeśli w danym modelu auta jest matrix to zawsze będzie taka jasna obwódka po naklejeniu foli. Natomiast jeśli jest to zrobione dobrze i dokładnie, to nie będzie ona poszarpana jak na twoim zdjęciu tylko równa i w miarę cienka na całym obwodzie. Wiem, że można te kropki zeszlifować lub zamaskować taśmą winylową. Słyszałem też, że obecnie istnieją specjalne folie, które przez zwiększoną elastyczność niwelują efekt obwódki niemal do zera. Ja robiłem to 7 lat temu foliami 3M w dwóch autach w firmie, z której korzystają też lokalne ASO (niestety nie w Warszawie). Kosztowało to wtedy  500 zł w małym hatchbacku i 700 zł w kombi (czyli połowa ceny względem ASO jak pytałem przy odbiorze aut). Mi zależało na przyciemnieniu jedynie ze względu na dzieci (brak rolet w aucie) oraz ukryciu zawartości bagażnika. Aut już nie mam, ale folie spełniały swoje zadanie w 100% przez 5 lat użytkowania i z tego co wiem nadal spełniają u kolejnych właścicieli. Patrząc na auta na mieście widzę, że nie ma co oszczędzać na jakości folii (ta jest względnie tania) i przede wszystkim na poziomie usług. Istotne też jest aby nie wybrać zbyt wysokiego stopnia zaciemnienia. Wtedy auto uzyskuje IMHO niekorzystny efekt limuzyny i nie wygląda to zbyt estetycznie.

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można przyciemnić piecowo.Wymaga to jednak demontażu szyb.Efekt jest doskonały.Mialem Vitare tak zrobiona fabrycznie od nowości.Folia zawsze będzie nie tak,zwłaszcza na tylnej szybie (podgrzewanie,wygięcie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za wszystkie odpowiedzi.

Przyciemnić chce głównie ze względu na dziecko. Spróbuje uderzyć do Warsfoll zobaczymy co odpiszą. Na stronie maja info, że posiadają folie, która niweluje białą ramkę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z przyciemniemieniem sprawa wyglada tak:

 

- fabryczne ciemne szyby robione są metodą termiczna na całej powierzchni. Nie ma białych śladów

 

- przyciemnianie folia niestety zostawia ślady ponieważ kropki są wypustkami i folia nie dolega do przestrzeni między nimi gdzie jest powietrze. Podobnie nie będzie dolega jeśli jest jakiś odprysk na szybie lub zostanie jakieś ziarenko kurzu pod folia. 

 

Ogólnie ja w poprzednim samochodzie przyciemniałem folia 3m metoda bezinwazyjna. Jeśli ktoś się zna na robocie to wyglada to estetycznie i nie musi do tego rozbierać pół samochodu. 

 

Sprawdź sobie firme RRcustoms na yt. Chyba mają już kilka punktów w PL. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mamy dziwne kabriolety, to proszę bardzo, Capri cabriolet. Oprócz tego starego Fiata, widziałem tam obcięte Fiaty Marea.

 

IMG_6251.thumb.jpeg.7e2a4c13c07ea857fd5e357822fa64ab.jpeg

IMG_6252.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.06.2021 o 14:34, memento mori napisał(-a):

😂

 

765395358_ScreenShot2021-06-08at11_50_06.png.c5baab138824371aed897c2c6d63eec4.png000CABAPCLX19AMC-C122-F4.jpg.77c2d458721669b62d6178f87a563a91.jpg

A za co niby miałby dostać mandat? przednia szyba jest, koła są, siedzenia są, pasy pewnie też. Państwo policyjne, wszyscy pod linijkę albo kara :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brakuje ramy podwozia.Tu nadwozie jest samonośne.Obciecie dachu skutkuje zmniejszeniem sztywności auta.Gdyby to był stary Beetle, mogliby go cmkonac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasów pewnie nie ma. Pasy są montowane na słupku powyżej lub na wysokości zagłówka a słupka nie ma. Takżeten, dostał mandat za niemanie pasów na początek. A nie, przepraszam, na początek był mandat za jeżdżenie sejcento. W tym kraju takimi autami jeżdżą tylko niedoszli zamachowcy i terroryści więc się należało.


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu mandat jest za całokształt myślę. Pytanie czy pojazd tak zmodyfikowany może jeździć po drogach publicznych. Żarówki LED się czepią a takiego czegos nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku można śmiało powiedzieć; jaka droga takie sejcento.


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie tu nie bylo ale chyba moge sie pochwali zestawem wakacyjnym3459469af9a5168c971a93677783a92d.jpg
8adbcfa751c2e77cc4260063e56830bd.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


PAM 005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Camaro kuzyna 8s do 200, przygotowany do wyścigów na 1/4 mili.

 

 

IMG_20210612_123804~2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.06.2021 o 17:56, StaryWilk napisał(-a):

Podobna do poloneza. 

Z tej strony 

 

Jest i HF integrale, ktora jak mówi pasjonat i właściciel przypomina poloneza ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.