Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, tommly napisał(-a):

Kurczaki Mariusz, to ja za komputer sterujący całą elektroniką w XC90 zapłaciłem mniej niż te Twoje plastiki :D

Niestety szwedzkie inteligenty umieściły go w podszybiu i po kwietniowych ulewach oraz wczęśniejszych opadach śniegu zalało go. Podobnie miałem w Discovery, tylko tam komp od centralnego zamka itd... był przy szyberdachu ;)

Ciekawe, czy to celowe działanie konstruktorów?

Tomku, od zawsze ASO MB nie był tani, podobnie jak i oryginalne części. Ale ta wstępna wycena nawet mnie lekko zszokowała.  


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, mario1971 napisał(-a):

 Tam pod spodem są jakieś czujniki, które rejestrują zdejmowane elementy

 

 

Nie mam pewności czy to prawdziwa informacja - w ASO tak mówili ? - , w BMW na pewno czegoś takiego nie ma jeśli chodzi o elementy karoserii , przy okazji w MB masz klasyczny bagnet do oleju silnikowego czy elektroniczny ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Krakus1 napisał(-a):

Nie mam pewności czy to prawdziwa informacja - w ASO tak mówili ? - , w BMW na pewno czegoś takiego nie ma jeśli chodzi o elementy karoserii , przy okazji w MB masz klasyczny bagnet do oleju silnikowego czy elektroniczny ?

 

Info z niezależnego serwisu. Przed chwilą sprawdziłem - bagnet jest klasyczny.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jest tak, że elementy pakietu AMG maję abstrakcyjne ceny?

 

Ja w poprzednim audi wymieniałem kratkę zderzaka bo wciągnąłem ptaka na autostradzie i używana na allegro 200zł, a nowa po rabacie wyszła  ~250. Tylko, że ja miałem wersję bez s-line, chromów itp. zwykły czarny plastik. Teraz już by mnie pewnie to wyszło kilka razy tyle bo w miejscu kratki jest radar ACC.  


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz jest problem z autem zastępczym w ASO. Mam czekać 3 tygodnie, bo szkoda jest "małej" wartości. ;) Będę brał auto zastępcze od ubezpieczyciela.  


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Teraz jest problem z autem zastępczym w ASO. Mam czekać 3 tygodnie, bo szkoda jest "małej" wartości. ;) Będę brał auto zastępcze od ubezpieczyciela.  

Z autem zastępczym z polisy Ac to warto sprawdzić w polisie na ile Tobie przysługuje. To nie OC sprawcy, że należy się jak psu buda na cały okres naprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Łukasz_M napisał(-a):

Z autem zastępczym z polisy Ac to warto sprawdzić w polisie na ile Tobie przysługuje. To nie OC sprawcy, że należy się jak psu buda na cały okres naprawy.

Przysługuje :)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja. Auto jest już po oględzinach. Ze względu na pourywane zaczepy wewnętrzne wymieniony musi być cały przedni zderzak. Części już zostały zamówione.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mario1971 musisz mieć status VIP u swojego ASO MB żeby tak ekspresowo być obsłużonym 😉 trzymam kciuki za sensowne zastępcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, switch107 napisał(-a):

Ten kolor w maździe to rożni się nawet na oryginalnych z fabryki. Efekt koloru uzyskuje się przez nałożenia dwóch różnych warstw bazy. Z tego powodu zawsze będzie różnica o nie da się odtworzyć tego koloru bez widocznej różnicy nawet dla przeciętnego oka

 

Ależ oczywiście, że się da. 

A ten lakier ma akurat 3 warstwy bazy i klar. Chodziło mi o to, że efekt pracy "Kazia" był dramatycznie w tym wypadku lepszy i zdecydowanie tańszy niż ASO. W takiej sytuacji oddanie auta do ASO nie zapewnia niczego więcej/lepiej niż jakikolwiek inny zakład, poza sprawami gwarancji, która w wypadku blach i lakieru jest...... no właśnie.

 

13 godzin temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

 

W ASO mógł to robić mało doświadczony pracownik, któremu "ogólnie powiewa", a "u Kazia" mógł to robić szef albo syn szefa, którym zależy na klientach i (być może) latami wyrabianej dobrej opinii. :)

 

12 godzin temu, Łukasz_M napisał(-a):

Przecież te zderzaki roznia się kolorem od nadwozia w fabrycznych autach 😉 jednym słowem Kaziu spieprzył skoro wyszło tak samo jak nadwozie😉 a serio..u mnie w renowce też fabrycznie zderzaki wyjechały w innym odcieniu niż reszta. Po wymianie tylnego zderzaka i lakierowaniu w tym przeklętym ASO wyszło lepiej niż z fabryki 😁 nie ma reguły. Daleko mi do pieśni pochwalnych, natomiast większość aut które.uzytkuje to auta po prostu nowe, prawie nowe lub będące po prostu jeszcze na przedłużonej gwarancji gdzie pakiety serwisowe mam w cenie pakietu lub siedzą w razie leasingowej Wobec czego naturalnym wyborem jest dla mnie serwis. Jadę, biorę zastępczy, odbieram albo przyjeżdżają do mnie i zabierają podstawiając zastepczaka. To jest po prostu wygodne. Z blachlakiem bywa różnie, ale tutaj dużo zależy od konkretnej osoby która w danym dniu się autem zajmuje. Wszędzie pracują tylko ludzie.

 

Napisałem post właśnie dlatego, że magia ASO ma sens gdy gwarancja, gdy świetne ASO, gdy coś po gwarancji si dzieje i ASO ok, bo serwisowaliśmy. Natomiast kompetencje, wyposażenie i na koniec jakość roboty nie zawsze już są na korzyść ASO. No i zawsze cena nie jest na korzyść ASO. 

Edytowane przez Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Krakus1 napisał(-a):

@mario1971 musisz mieć status VIP u swojego ASO MB żeby tak ekspresowo być obsłużonym 😉 trzymam kciuki za sensowne zastępcze

Musiałem osobiście wykonać telefon, bo szefa logistyki potraktowali z rana standardowo...:)

 

 

10 minut temu, Łukasz_M napisał(-a):

no to wstępna wycena szacunkowa mocno zaniżona ;)

No, może faktycznie wyjść drożej niż podali przy wstępnych oględzinach. Dzisiaj auto wrzucili na podnośnik, dokładnie obejrzeli, porobili zdjęcia i stąd taka właśnie diagnoza.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Krakus1 napisał(-a):

w BMW na pewno czegoś takiego nie ma jeśli chodzi o elementy karoserii

 

 

w modelach z aktywnym radarem, asistentem pasa, adaptacyjnymi lampami itd wypiecie jakiejkolwiek kratki czy spojlera najczesciej wylacza te funkcje

po montazu wymagana jest kalibracja i wlaczenie sterownikow i oczywiscie pozostaja logi w systemie

 

tapatalked

verstuurd vanaf mijn iphone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mario1971 napisał(-a):

Musiałem osobiście wykonać telefon, bo szefa logistyki potraktowali z rana standardowo...:)

 

 

No, może faktycznie wyjść drożej niż podali przy wstępnych oględzinach. Dzisiaj auto wrzucili na podnośnik, dokładnie obejrzeli, porobili zdjęcia i stąd taka właśnie diagnoza.

"wycieczka do Zegrza za 35.000 złotych " ;)

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, kiniol napisał(-a):

"wycieczka do Zegrza za 35.000 złotych " ;)

Rozbił Pan VaBank :lol:


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I innej beczki. U Was też tak padało? U mnie dosyć mocno. Ten po prawej już nie odpalił. b063973e240a3fc42fe480fa6ea08d47.jpg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurcze. Do mnie podobno ma dojść wieczorem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, mario1971 napisał(-a):

I innej beczki. U Was też tak padało? U mnie dosyć mocno. Ten po prawej już nie odpalił. 

 

No, Poznań zalało totalnie. Akurat wracałem w największej bryndzy (zaczęło się koło 14-stej). Wszystko stało - tramwaje, ronda, osobówki, które utopiły się w kałużach. Nawet dach jakiejś hali przy szkole się zawalił. A 50 km dalej ledwo kropi ...


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W godzinę ujechałem ze 3km i musiałem zawrócić szukając innej drogi do domu...

290e8a32520c8b07b4b6e0c26f847888.jpg

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobną przygodę jak Mariusz tej zimy. Nowiutkim Rangarem, może 2-miesiecznym położyłem na parkingu przy ruszaniu betonowy kosz na śmieci. Za chińskiego boga nie wiem jak to zrobiłem. Żeby było ciekawiej te p.... e chujniki parkowania, które wyją na każde zbliżenie się do źdźbła trawy tu nawet nie jęknęły. Ranger-kosz KO, koleś na deskach😁. Straty własne-pęknięty zderzak, dwa chujniki wypadły, p/mgielne obluzowane. Wycieczka do ASO, oględziny wstępne:zderzak do wymiany, czujniki nowe, zaczepy +robocizna- 7000 PLN. Jedź pan domu, czekaj na telefon, zawołamy. Za dwa tygodnie zaproszony do ASO, spisane papiery, samochód zastępczy. Pan od wydawania zastępcy dał mi do podpisania dokumenty i nieopatrznie nie odpiął kosztorysu ostatecznego. A tam cuda-chłodnica do wymiany, jakieś przewody, jakieś uchwyty, jakieś łączniki. No jeszcze tylko malowanie pasów i oprysk lasów od szkodników 😁. Cena-16 z hakiem. Tak wygląda zarobek ASO na ubezpieczycielu czyli na nas bo potem składki w górę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, loco50 napisał(-a):

Miałem podobną przygodę jak Mariusz tej zimy. Nowiutkim Rangarem, może 2-miesiecznym położyłem na parkingu przy ruszaniu betonowy kosz na śmieci. Za chińskiego boga nie wiem jak to zrobiłem. Żeby było ciekawiej te p.... e chujniki parkowania, które wyją na każde zbliżenie się do źdźbła trawy tu nawet nie jęknęły. Ranger-kosz KO, koleś na deskach😁. Straty własne-pęknięty zderzak, dwa chujniki wypadły, p/mgielne obluzowane. Wycieczka do ASO, oględziny wstępne:zderzak do wymiany, czujniki nowe, zaczepy +robocizna- 7000 PLN. Jedź pan domu, czekaj na telefon, zawołamy. Za dwa tygodnie zaproszony do ASO, spisane papiery, samochód zastępczy. Pan od wydawania zastępcy dał mi do podpisania dokumenty i nieopatrznie nie odpiął kosztorysu ostatecznego. A tam cuda-chłodnica do wymiany, jakieś przewody, jakieś uchwyty, jakieś łączniki. No jeszcze tylko malowanie pasów i oprysk lasów od szkodników 😁. Cena-16 z hakiem. Tak wygląda zarobek ASO na ubezpieczycielu czyli na nas bo potem składki w górę. 

Przecież wszyscy z czegoś muszą żyć, sami wiecie jak małe są pensje wszelkiej maści urzędników i pracowników najemnych. :)

Miejcie litość i współczucie.


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miałem podobną przygodę jak Mariusz tej zimy. Nowiutkim Rangarem, może 2-miesiecznym położyłem na parkingu przy ruszaniu betonowy kosz na śmieci. Za chińskiego boga nie wiem jak to zrobiłem. Żeby było ciekawiej te p.... e chujniki parkowania, które wyją na każde zbliżenie się do źdźbła trawy tu nawet nie jęknęły. Ranger-kosz KO, koleś na deskach. Straty własne-pęknięty zderzak, dwa chujniki wypadły, p/mgielne obluzowane. Wycieczka do ASO, oględziny wstępne:zderzak do wymiany, czujniki nowe, zaczepy +robocizna- 7000 PLN. Jedź pan domu, czekaj na telefon, zawołamy. Za dwa tygodnie zaproszony do ASO, spisane papiery, samochód zastępczy. Pan od wydawania zastępcy dał mi do podpisania dokumenty i nieopatrznie nie odpiął kosztorysu ostatecznego. A tam cuda-chłodnica do wymiany, jakieś przewody, jakieś uchwyty, jakieś łączniki. No jeszcze tylko malowanie pasów i oprysk lasów od szkodników . Cena-16 z hakiem. Tak wygląda zarobek ASO na ubezpieczycielu czyli na nas bo potem składki w górę. 

Nie wchodząc w szczegóły miałem bardzo podobną sytuację (kilka samochodów firmowych, jedna szkoda). W kosztorysie wiele elementów karoserii każdego samochodu do wymiany a pierwszy samochód wrócił z serwisu tylko wypolerowany. Jak zadzwoniłem „wyjaśnić nieporozumienie” to próbowano mi uparcie wmówić, że to nie moja sprawa, tylko ich i ubezpieczyciela i mnie nic do tego. Po 5 minutach takiej rozmowy stwierdziłem, że w takim razie poinformuję ubezpieczyciela o sytuacji i o uzyskanych w serwisie wyjaśnieniach. I dopiero to poskutkowało. Samochód wrócił do warsztatu i wszystko wymieniono zgodnie z kosztorysem. W kolejnych samochodach również.

Co do prac blacharsko lakierniczych, to niezwykle popularne w ASO jest przyjmowanie zleceń ponad własne możliwości przerobowe i wysyłanie potem całej masy samochodów do okolicznych „panów Heńków” właśnie. I tych lepszych i tych gorszych, byle tanich. ASO płaci stawki „pana Henia” a ubezpieczyciel stawki ASO. Potem samochód wraca do ASO a zadowolony klient go odbiera, przekonany, że naprawa była robiona w ASO. I wszyscy są zadowoleni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Czujnik napisał(-a):

 

 

w modelach z aktywnym radarem, asistentem pasa, adaptacyjnymi lampami itd wypiecie jakiejkolwiek kratki czy spojlera najczesciej wylacza te funkcje

po montazu wymagana jest kalibracja i wlaczenie sterownikow i oczywiscie pozostaja logi w systemie

 

pewnie to zależy od modelu , np. w BMW G20 który jest dość zawansowany technologicznie , wymiana przedniego grilla wymaga odpięcie jednej z kamer 360 i do ACC , co nie wymaga żadnej kalibracji , tak samo z światłami , chyba że chcesz zamienić podstawowych reflektorów na np. laserowych to wtedy trzeba grzebać w elektronikę . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.