Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Czwartkowe pogaduchy na parkingu lub jak kto woli Cars & KFC :)

 

IMG_20210624_192451.jpg

 

IMG_20210624_201636.jpg

 

IMG_20210624_201547.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pan Janusz z za rogu

 naparwia szybko i sprawnie :)

Obrazek

 

Poradzi sobie nawet ze skomplikowaną skrzynią biegów :)

Obrazek


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja czym więcej szukam tym głupszy jestem chyba przy firmówce zostanę na razie..


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Mistrz17 napisał(-a):

A ja czym więcej szukam tym głupszy jestem chyba przy firmówce zostanę na razie..

Najlepsze auto, najszybsze, wszędzie wjedzie i takie tam 😜


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna fotka...

....wyglądają jak "matchboxy" :)

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Suvy to akurat nie moja bajka... ale jeśli chodzi o sens takiego czy innego auta, powiem tak... zanim zaczniesz krytykować, kup , pojeździj, wtedy pogadamy. 

Co do wspomnianego wrzucania leasingu w koszty, to kolega chyba nie wie jak wygląda w PL prowadzenie firmy. Śmiem twierdzić, że jeśli chcesz zmieniać auto co powiedzmy 3-4 lata to taniej jest nie kupować go na firmę. Suma wszystkich odliczeń nijak ma sie do kwoty podatku który trzeba zapłacić po sprzedaży samochodu... także tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

Z Twittera Porsche:

 

"Celebrating love in all its forms. Happy #PrideDay."

 

https://pbs.twimg.com/media/E4-uiH6WEAMJV2k?format=jpg&name=small


Pomijając piękne okoliczności pogody i tego, niezaprzeczalnie…

to brałbym każdy z tych kolorów. Wszystkie wyglądają zjawiskowo…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogólnie dzisiaj Porsche wg mnie jest jednym z nielicznych bardziej "koloro-lubnych" samochodów. W innych markach zdarzają się jakieś rodzynki ale raczej wygrywa czerń-czerń, jakiś srebrny, może ciemny niebieski - takie bezpieczne kolory przy odsprzedaży

ja miałbym ogromny dylemat pomiędzy żółtym a zielonym - chociaż do żółtego mam sentyment bo miałem kiedyś golfa GTI w jasnym żółtym kolorze z czarno-żółtą skórą więc skłaniałbym się w stronę kanarkowego :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Suvy to akurat nie moja bajka... ale jeśli chodzi o sens takiego czy innego auta, powiem tak... zanim zaczniesz krytykować, kup , pojeździj, wtedy pogadamy. 
Co do wspomnianego wrzucania leasingu w koszty, to kolega chyba nie wie jak wygląda w PL prowadzenie firmy. Śmiem twierdzić, że jeśli chcesz zmieniać auto co powiedzmy 3-4 lata to taniej jest nie kupować go na firmę. Suma wszystkich odliczeń nijak ma sie do kwoty podatku który trzeba zapłacić po sprzedaży samochodu... także tego.

Po tym co napisales to widac ze firmy nigdy nie miales….

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, kolega @Hefajsto mocno się pomylił w swoich przemyśleniach podatkowych.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Policzcie sobie ile odliczycie podatku przy zakupie auta za ... 600tys. I ile zapłacicie sprzedając je po 3-4 latach. I nie piszcie bzdur.

Tylko błagam... nie piszcie, że można wykupić auto na osobę fizyczną i po pół roku skorzystać z abolicji podatkowej...

Edytowane przez Hefajsto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega @Hefajsto  się nie pomylił, wygląda na to, że zna temat lepiej.

Przy odliczeniach nie dość, że masz limit 150k to jeszcze możesz odliczać tylko połowę VATu. A przy sprzedaży płacisz i VAT w pełnej wysokości i PIT od całości na fakturze.

Kupno auta za 600k i sprzedaż go po trzech latach za powiedzmy 350k (a to normalny spadek w wartości w tej półce cenowej) jest z punktu odliczenia podatków nieopłacalne - sumarycznie więcej się naliczy podatków niż odliczy przez cały ten okres.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Same odliczenia Vat... od 600tys netto możesz odliczyć 69tys. Kiedy sprzedajesz auto  za 350tys musisz zapłacić do urzędu 80,5tys. Interes życia normalnie ;)

O picie nawet nie wspomnę. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Tommaso napisał(-a):

Kolega @Hefajsto  się nie pomylił, wygląda na to, że zna temat lepiej.

Przy odliczeniach nie dość, że masz limit 150k to jeszcze możesz odliczać tylko połowę VATu. A przy sprzedaży płacisz i VAT w pełnej wysokości i PIT od całości na fakturze.

Kupno auta za 600k i sprzedaż go po trzech latach za powiedzmy 350k (a to normalny spadek w wartości w tej półce cenowej) jest z punktu odliczenia podatków nieopłacalne - sumarycznie więcej się naliczy podatków niż odliczy przez cały ten okres.

A jak to się ma przy wartości samochodu powiedzmy 150 000 zł ?

Pytam, bo prawie wszyscy właściciele firm których znam mają samochody "własne" w leasingu i jak słyszę, to podobno się to opłaca. 

Więc zapytam może inaczej.  

Wzięcie jakiej wartości samochodu w leasing jest opłacalne w sensie podatkowym? 

 

Ja sam nigdy nie miałem żadnego samochodu w leasingu ani w kredycie.  W sumie nie wiem czy to dobrze czy żle, ale ja nigdy w życiu nie wziąłem żadnego kredytu. 


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dosyć skomplikowana sprawa, bo zależy od wielu rzeczy. Inaczej ma się sprawa w wypadku leasingu, gdy na koniec nie wykupujesz auta, kwestia odliczenia VATu też jest zależna od tego czy używasz auta tylko na potrzeby firmowe, czy też częściowo na prywatne, jaka jest utrata wartości auta przy sprzedaży itd.

Generalnie przestaje się opłacać tradycyjny leasing z wykupem przy wartościach powyżej 250-300k, wtedy już lepszy jest z podatkowego punktu widzenia np wynajem. To wszystko da się policzyć, ale nie ma jakiś ogólnych zasad co się bardziej opłaca.

Tak jak napisał kolega w wypadku jednoosobowej działalności gospodarczej da się uniknąć strat podatkowych wykupując auto prywatnie i sprzedając na umowę K-S po minimum pół roku, ale po pierwsze w spółkach to niemożliwe, a po drugie rynek na używane auta powyżej 200k bez faktury praktycznie nie istnieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Tommaso napisał(-a):

To dosyć skomplikowana sprawa, bo zależy od wielu rzeczy. Inaczej ma się sprawa w wypadku leasingu, gdy na koniec nie wykupujesz auta, kwestia odliczenia VATu też jest zależna od tego czy używasz auta tylko na potrzeby firmowe, czy też częściowo na prywatne, jaka jest utrata wartości auta przy sprzedaży itd.

Generalnie przestaje się opłacać tradycyjny leasing z wykupem przy wartościach powyżej 250-300k, wtedy już lepszy jest z podatkowego punktu widzenia np wynajem. To wszystko da się policzyć, ale nie ma jakiś ogólnych zasad co się bardziej opłaca.

Tak jak napisał kolega w wypadku jednoosobowej działalności gospodarczej da się uniknąć strat podatkowych wykupując auto prywatnie i sprzedając na umowę K-S po minimum pół roku, ale po pierwsze w spółkach to niemożliwe, a po drugie rynek na używane auta powyżej 200k bez faktury praktycznie nie istnieje.

Bardzo dziękuję za info.


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy autach ... powiedzmy tańszych niż rzeczona klasa G i to AMG temat z pewnością wygląda inaczej. Odnosiłem się własnie do aut z wyższej półki. Takich jak G63 właśnie. I w tym wypadku podtrzymuje, że zakup i wrzucenie takiego auta w firme nie ma sensu.  Inna sprawa, że przed limitem 150k też nie wyglądało to tak różowo jak sie niektórym zdaje. Chociaż z pewnością było korzystniej. Kupujesz takie auto bo je chcesz nie dlatego, że masz firme i szukasz kosztów. Zresztą... zawsze taniej jest zapłacić podatek niż generować koszty. Jeżeli ktoś myśli, że kupi auto za 600k na firmę, odliczy w pytę podatku a potem je sprzeda i odliczenia podatku skompensują utratę wartości i.. sumie bedzie użytkował przez 3 lata auto za free... to jest w ciężkim błędzie. Najem też ma swoje wady. W sumie ciężko policzyć czy ma w ogóle sens z podatkowego punktu widzenia. Ale jak napisałem... takie auta kupujesz nie po to by na nich zaoszczędzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, irekm napisał(-a):

Się kiedyś samochody projektowało

 

Kurcze jaka ja mam słabość do takich samochodów, moja pasja samochodowa kończy się praktycznie  na roku 72-73. 

Gdybym tylko miał gdzie parkować, to musiałbym mieć jakiś klasyczny pojazd. Jeden z tych czasów, i jeden z 60-70tych 

 

Gostek zauważył że robię fotki samochodowi, podchodzi i mówi, "jakbym wiedział że będziesz fotki robił to bym go umył". 

 

Trochę pogadaliśmy, co za świetny gostek, jakby żona mi że sklepu nie dzwoniła i poganiała żebym tam przyszedł, to nie wiem kiedy bym z nim skończył rozmawiać. 

Prawdziwy pasjonat, dzięki nim można takie ( tego chyba stronę nie przepuści) za***iste samochody jeszcze ma drogach pooglądać 

20210626_125724.jpg

20210626_130004.jpg

20210626_125817.jpg

Piękny Szerszeń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Hefajsto napisał(-a):

Przy autach ... powiedzmy tańszych niż rzeczona klasa G i to AMG temat z pewnością wygląda inaczej. Odnosiłem się własnie do aut z wyższej półki. Takich jak G63 właśnie. I w tym wypadku podtrzymuje, że zakup i wrzucenie takiego auta w firme nie ma sensu.  Inna sprawa, że przed limitem 150k też nie wyglądało to tak różowo jak sie niektórym zdaje. Chociaż z pewnością było korzystniej. Kupujesz takie auto bo je chcesz nie dlatego, że masz firme i szukasz kosztów. Zresztą... zawsze taniej jest zapłacić podatek niż generować koszty. Jeżeli ktoś myśli, że kupi auto za 600k na firmę, odliczy w pytę podatku a potem je sprzeda i odliczenia podatku skompensują utratę wartości i.. sumie bedzie użytkował przez 3 lata auto za free... to jest w ciężkim błędzie. Najem też ma swoje wady. W sumie ciężko policzyć czy ma w ogóle sens z podatkowego punktu widzenia. Ale jak napisałem... takie auta kupujesz nie po to by na nich zaoszczędzić.

Bardzo dziękuję za info. 

Mówiąc krótko, to w najwyższej samochodowej półce u większości to wyłącznie szpan. :)

Pomijając oczywiście tych których samochody kręcą nazwijmy to hobbistycznie.  

 

cyt. "Zresztą... zawsze taniej jest zapłacić podatek niż generować koszty"

Zawsze tak uważałem i nadal uważam. 

Generowanie kosztów w firmie bardzo często wiąże się z bezsensownymi zakupami. :)


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.