Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

ja kocham Mazdy (nawet jestem w klubie miłosników tej marki)

No proszę...A ja nawet mam Mazdę. Co prawda nie taką, o jakich się śni po nocach, tylko zwykłą, rodzinną „szóstkę”, ale i tak fajne autko. V6, 3 litrowy silnik, 220 KM i setka w osiem sekund. Miewałem szybsze autka, ale nie narzekam.

 

Kupując to auto odwiedziliśmy najpierw dealera Hondy. Myślałem o Accordzie. To inne auto niż w Europie, większe. Także V6, jeszcze mocniejsza, ma 240KM, setkę w 7 sekund. Już prawie kupiliśmy, ale zbliżał się lunch i sprzedawca zapytał, czy nie możemy dokończyć za godzinę, bo się umówił z narzeczoną… Jasne, zgodziłem się, tym bardziej, że za płotem był dealer Mazdy. Chciałem zobaczyć tę nową „szóstkę”. I jak się przejechałem Mazdą, nie chciałem już nawet słuchać o Hondzie. Po godzinie zajechałem nową Mazdą do dealera Hondy, powiedzieć mu, żeby nie czekał już na mnie.

 

Nie mowie, ze Accord jest złym autem. Pewnie nawet pod wieloma względami lepszym od Mazdy, ale Mazda ma pewną sporą zaletę. Zawieszenie bardzo komunikatywne i dobrze przekazujące informacje o drodze do kierowcy i reakcje kierownicy do kół. Inaczej mówiąc dużo bardziej sportowe niż Honda. Honda bardziej izoluje od drogi. Mazda jest więc takim autem jak, powiedzmy, BMW, Honda jak Mercedes. Mówię o koncepcji projektantów, nie twierdzę, że są to auta równe klasowo BMW 5, czy Mercedesowi E.

 

A z tych cudownych, sportowych Mazd, to przyjaciel w Charlotte ma Mazdę RX7, ostatnią naprawdę sportową. Tą poprzedniej generacji, nie to, co teraz produkują. Niesamowite auto teraz, a kiedy było nowe, było naprawdę rewelacją. Do tego żółte… dla mnie bomba. Ale ja mam dzieci i teściową, więc na razie dwuosobowe autko odpada.

 

weseleartka13469zv_000.jpg rx7_6_000.jpg

 

Na zdjęciach ta popielata Mazda i ten chłopak to moje. Rejestracja na aucie polska, bo u nas obowiązuje tylko jedna, z tylu, więc z przodu każdy przykręca, co chce. Albo zostawia puste miejsce. Ta żółta RX7 jest taka, jak Krzyśka, ale to zdjęcie gdzieś z netu, a nie jego konkretnie auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaki zegarek bedzie pasowal do lamborghini gallardo waszym zdaniem ???

 

 

post-1076-0-02553100-1330478674.jpg

 

 

 

 

moge sie pochwalic ?? :D)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarkiem czy tym, że jesteś szczęśliwym posiadaczem Lamborghini ? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Aktualnie w planach:

 

No piękna ta honda :wink: , jaki motor?


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na ten zegarek to jeszcze mi troche przyjdzie poczekac :D,, na samochod tym bardziej ,, ale za to pochwalic sie moge ze powiedzmy ze przetestowalem ten samochod w pewnym stopniu :D))))))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a pytanie pozostaje aktualne, jaki zegarek dobralibyscie do gallardo , nie wspominajac juz o murcielago ... ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IWC do Lamborghini Gallardo. Tylko jakiś na ETA żeby pasował do części od Volkswagena. Ale Murcielago to inna historia, wymyslono go przed erą VW więc raczej jakiś in-house.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze do murcielago jakis frank muller , w sumie mozna powiedziec ze to tez inna zupelnie bajka i odstaje od forma i trescia od reszty p[odobnie jak lambo ... tam nie ma miejsca na kompromis ..

A czy IWC nie jest za spokojny i stonowany troche,, ???? tak tylko pytam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IWC podałem jako przykład jak ze zwykłych podzespołów (ETA) zrobić niezwykły zegarek. A Gallardo to jak z części od Audi/VW zrobić niezwykły samochód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Lamborghini proponowałbym zegarek z równie dużym temperamentem, np:

JLC Master Compressor Extreme World Chronograph :shock:

JLC_WorldChrono_01_tn.jpg

 

ewentualnie JLC Master Compressor Memovox :D

comsihh.jpg

 

:twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

... albo któryś z zegarków marki Rolex tylko, że tutaj mechanizm byłby "in-house" a to jest atutem :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałbym coś zupełnie mało znanego, np: Jacquet Droz, albo FP Journe :shock:

 

BTW, miałem okazję oglądać z baaardzo bliska Gallardo- cudo....aż strach pomyśleć jak to jeździ :!: :shock:

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy IWC nie jest za spokojny i stonowany troche...

 

W moim odczuciu zegarki IWC nie mają tego czegoś. Może ciut mało sportowe :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jest szansa, że będę jeżdził Golfem GTI ze skrzynią DSG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość monk

eye_lip

silnik 2.0l w benzynie najlepiej (nie chce diesla juz jakos) ale zgazuje go IVgen (wtrysk) ...niestety musze też myśleć o ekonomii

gdyby to ode mnie zależało a pieniądze nie stanowiłyby problemu to wziałbym 620Ti z 2l turbodoładowanym motorem (200KM) ... ale gdzie znajde takiego w dobrym stanie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest szansa, że będę jeżdził Golfem GTI ze skrzynią DSG

 

Jesli mowisz o Golfie GTI w 5 odslonie to warto by sie zastanowic nad Fordem Focusem ST. IMO lepszy samochod. 2,5 litrowy turbodoladowany silnik, 225KM, moment obrotowy 320Nm, 0-100km/h 6,6sek, v-max 240km/h.

A wiec o 25KM wiecej niz w Golfie GTI.

No i ten swietny dyferencjal z Focusa RS, dajacy wiele przyjemnosci z jazdy.

 

Wersja 3 drzwiowa 105,7 tys. zl, 5 drzwiowa 107,1 tys. zl.

 

 

focusst2006.jpg

 

ford_focus_st_g.jpg

 

e-go_o_focus-st-05f[1].jpg

 

Cudowny:D


wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę powiedzieć nic złego o Focusie II (może poza tym, że siedzi się za wysoko-może w ST jest niżej), jednak skrzynia DSG :shock: kto nie jeździł ten nie zrozumie. Ona jest chyba sterowana myślami kierowcy :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
BTW, miałem okazję oglądać z baaardzo bliska Gallardo- cudo....aż strach pomyśleć jak to jeździ

 

a tak sie wlasnie sklada ze jezdzilem :D)) i sie nie mylisz, jeździ sie kompletnie jak nie samochodem,, ale najlepszy jest i tak odgłos,, to jest cos jak ... nie da sie tego nawet opisac..

choc niektorzy pewnie powiedza ze to raczej zabawka i niepraktyczna i nieekonomiczna, ale o to chodzi , nie ma kompromisu ,,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały urok takich cacek polega na tym, ze są nieekonomicznymi i niepraktycznymi zabawkami :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie mogę powiedzieć nic złego o Focusie II (może poza tym, że siedzi się za wysoko-może w ST jest niżej)

 

Nizej o 30mm w stosunku do standardu (o tyle zostalo obnizone zawieszenie) . Co do ustawienia foteli to nie wiem.

 

Zgadzam sie ze skrzynia DSG jest swietna ale nowy Golf jako calosc mnie nie przekonuje. Nadal wybieral bym ST.


wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o odległości od d... do podłogi :roll: Właśnie fotel mi nie leży, moze nie tyle fotel co jego umiejscowienie względem podłogi/pedałów/kierownicy. Co nie zmienia faktu, że Focus jest jedną z ciekawszych propozycji w swojej klasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowe fordy moze nawet sa i lepsze , ale w tych wszystkich testach co do tej pory widzialem , pokazywane byly tylko w takich lekko nietypowych kolorach jak pomaranczowy np ... jest jakis powod dla ktorego to robia ???

 

 

a to kolejne pytanie ,, cos moze do maserati da sie dobrac odpowiedniego, model dopiero wchodzi ... wiec jakies opcje , Audemars Piguet sie kolo niego kreci, robia jakies wyscigi razem..,, ale czy to najlepsza opcja, nie wiem ...

 

[img=post-1076-0-94210800-1330478745.jpg]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Skrzynia DSG <uwaga!> obniża zużycie paliwa w stosunku do skrzyni manualnej! Mało tego! Ze skrzynią DSG Golf jest szybszy! Niezłe, co?

 

Focus jest chyba bardziej "hardcorowy". Poza tym tych 0.3 sekundy do setki nie robi mi różnicy a jest o 7000 zł. droższy od GTI DSG.

 

fotki:

http://img51.imageshack.us/img51/565/pict01087pa.jpg

http://gticonsciousannex.cocolog-suruga.co...s/golf5_gti.jpg

http://www.webwombat.com.au/motoring/news_.../vwgolfgti5.JPG

 

http://vortex3.rely.net/gallery/albums/Eve...V%20GTI/008.jpg

 

Extra! Szkoda tylko, że VW są tak kradzione. To jedyny argument, który mnie zdniechęca do tej marki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nowe fordy moze nawet sa i lepsze , ale w tych wszystkich testach co do tej pory widzialem , pokazywane byly tylko w takich lekko nietypowych kolorach jak pomaranczowy np ... jest jakis powod dla ktorego to robia ???

 

Focus ST to taka "extremalna" edycja, dlatego zeby zapasc w pamiec klijentom we wszystkich reklamach pokazuja go w tym "nurkowym" (hehe :D ) kolorze:D

 

Pomaranczowy, a dokladniej "elektric orange" wymaga doplaty 5 tysiecy zlotych.


wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.