Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

 czy czasami nie było jakiejś aferki polityczno-kryminalnej(już rządziło PIS) z załatwianiem za łapówki zleceń na produkcję autobusów na Ukrainie?

Nie jestem pewien, ale tu mi się Solaris lekko kojarzy..

Dobrze myślę, czy mi się coś przyśniło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 paski na lampie - pasuje mieć 3 paski na spodniach ;) 

A tak poza tym to fajne "autko", deska jeszcze w barokowym stylu, a nie "techno party".

Twój czy przejażdżka? 

 

Już coraz bliżej oficjalnej premiery wersji produkcyjnej:

2023 Nissan Z. 3.0 V6, 405 KM, 6-biegowy manual z trybem S-MODE, który automatycznie dobiera międzygazy przy redukcjach, sportowy dyferencjał, system launch control oraz wyczynowe sprzęgło za 40 000 USD... A UE się takich aut wyrzeka. 

spacer.png

https://autogaleria.pl/2023-nissan-z-zdjecia-informacje-osiagi-cena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, te nieliczne egzemplarze, które znalazłby nabywców w UE doprowadziłyby niewątpliwie do ekologicznej katastrofy. Chiny, Rosja czy USA, kopcą w najlepsze, ale unijny kierowca jak nie kupi 3,0 to uratuje świat 💪


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coupetka i jej kierowczyni:) 

IMG_20210816_134542.jpg


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szwecja i oczywiście niezniszczalni Volvo 244 i jej niezniszczalna Pani kierownik..

jedna kula zaparta o gaz, druga wystawiona al'a zimny łokieć przez prawą szybę i jazda 😋

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Gdyby tak było jak napisaliście i świat produkcji składał się z klocków to Izera nie miałaby tak pod górę jak ma, a w gigafabryce Tesli nie produkowano by akumulatorów i silników.

 

Gdy kupujecie napędy od równorzędnej firmy to ona zarabia na magicznym IP tego podzespołu i możecie być absolutnie pewni, że zapłacicie za te podzespoły z odpowiednią marżą dla sprzedającego. To pomniejsza wasz zysk a produkt jest mniej konkurencyjny.

W przypadku pojazdów hybrydowych i elektrycznych zarabia się najwięcej na własności intelektualnej (IP) w tym oprogramowaniu oraz obsłudze w całym okresie eksploatacji pojazdu. Dlatego produkując u siebie newralgiczne elementy konstrukcji ma się pełną kontrolę nad serwisem oraz ustawieniem odpowiednich cen za podzespoły. Na dzień dzisiejszy włożenie sterownika, który nie ma szyfrowanego ID albo ma go ale lewy powoduje brak możliwości uruchomienia pojazdu.

 

SOLARIS z tego co wiem został kupiony przez Hiszpanów z powodu braku właścicielskiej sukcesji firmy. Produkcja ciężarówek jak i autobusów jest w dużej mierze wykonywana ręcznie a nie zrobotyzowana jak w przypadku samochodów osobowych. Samochody ciężarowe mają całkiem elegancką marżę ale nie wymagają tyle drobiazgowego składania jak autobusy i na tym polega wartość dodana produkcji SOLARIS-a w Polsce gdzie praca była i jest tania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie z innej beczki ale związane z motoryzacją 🙂 Musze wysłać 4 felgi 20cali z oponami , poleci ktoś firmę kurierską w której wystarczy zabezpieczyć ranty i owinąć koła streczem? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Ritter napisał(-a):

SOLARIS z tego co wiem został kupiony przez Hiszpanów

CAF kupił najpierw sekcję "szynową Solarisa", bo Solaris ok 2010 rozpoczał również produkcję tramwajów na rynek niemiecki i dla Poznania...

Potem przyszła kolej na firmę "Właściwą" czyli kupili całość...( mogę się mylić dco do dat bo piszę z pamięci- kontaktów z Solarisem...i CAF-em)

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, eye_lip napisał(-a):

Coupetka i jej kierowczyni:) 

 

Ale Barbie się postarzała :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mkl1 napisał(-a):

CAF kupił najpierw sekcję "szynową Solarisa", bo Solaris ok 2010 rozpoczał również produkcję tramwajów na rynek niemiecki i dla Poznania...

Potem przyszła kolej na firmę "Właściwą" czyli kupili całość...( mogę się mylić dco do dat bo piszę z pamięci- kontaktów z Solarisem...i CAF-em)

Jesteś pewien, że to CAF a nie przypadkiem Stadler Rail odkupił sekcję tramwajową od Solarisa? Ale to ja mogę się mylić. ;)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak.. masz rację. Stadler -tramwaje...

Pomyliłem.. przepraszam.

Były rozmowy z CAF i Stadlerem, a w zasadzie odwrotnie...(musiałęm renegocjować pewne umowy podpisywane z Solarisem to było chyba w 2015/16)

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, mkl1 napisał(-a):

No tak.. masz rację. Stadler -tramwaje...

Pomyliłem.. przepraszam.

Były rozmowy z CAF i Stadlerem, a w zasadzie odwrotnie...(musiałęm renegocjować pewne umowy podpisywane z Solarisem)

Nie było rozmowy. Stadler był udziałowcem większościowym w spółce Solaris Tram (60%). CAF kupując Solarisa musiał odsprzedać spółkę córkę (swoje 40%) odwiecznej konkurencji z powodów wymienionych chwilę wcześniej.

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko na razie czysto teoretyczne:

1. 3 letni Lexus RX 450h ze znikomym przebiegiem

2. Nowa Kia Sorento

Co byście wybrali biorąc auto w leasing powiedzmy na 3 lata przy założeniu, że będą w tej samej cenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, pechagto napisał(-a):

Pytanko na razie czysto teoretyczne:

1. 3 letni Lexus RX 450h ze znikomym przebiegiem

2. Nowa Kia Sorento

Co byście wybrali biorąc auto w leasing powiedzmy na 3 lata przy założeniu, że będą w tej samej cenie?

 

Lexus zdecydowanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, pechagto napisał(-a):

Pytanko na razie czysto teoretyczne:

1. 3 letni Lexus RX 450h ze znikomym przebiegiem

2. Nowa Kia Sorento

Co byście wybrali biorąc auto w leasing powiedzmy na 3 lata przy założeniu, że będą w tej samej cenie?

Też najpierw chciałem napisać, że nie ma się co zastanawiać, ale po przemyśleniu uważam, że wybór nie jest taki prosty. Sorrento jest znacznie większe w środku, ma przyjemniej działający napęd bez wyjącej skrzyni, multimedia na kompletnie innym poziomie, no i ma wieloletnią gwarancję, która w Lexusie właśnie się skończyła. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, pechagto napisał(-a):

Pytanko na razie czysto teoretyczne:

1. 3 letni Lexus RX 450h ze znikomym przebiegiem

2. Nowa Kia Sorento

Co byście wybrali biorąc auto w leasing powiedzmy na 3 lata przy założeniu, że będą w tej samej cenie?


Lexus ma ladny kokpit, ale gdy jezdzilem nim przez weekend slabo sie zbieral i w sumie duzo palil bo przy ruszaniu glownie dzialal na silniku a ten maly nie jest ( wiem ze cos z tym sie mialo zmienic???) byl malo zwawy i raczej nas calosciowo nie zachwycil.

Sorento z gwarancja brzmi chyba lepiej, środek wyglada ok, lepiej od budzetowego BMW, ale nie jezdzilem

622DE257-5329-4751-9A7F-0543A5AED198.jpeg

Edytowane przez Peterson

zegary: staruszek Tissot, ML Pontos Small Seconds Mechanik, Seiko Monster, Oris Big Crown Flying Doctor's 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wklejam fragment artykułu o zabawnych błędach w nazywaniu modeli aut:

 

Audi e-tron – w języku francuskim „étron" oznacza kupę łajna.

Audi TT Coupé – kiedy przeczyta to Francuz, wyjdzie, że to "audi bez głowy" („tête coupé" – odcięta głowa).

Chevrolet Nova – „no va" po hiszpańsku znaczy „nie idzie".

Chevrolet SS – sedana z nazwą "SS" produkowano w latach 2013-17. Sedan, sport, super... można to różnie rozszyfrowywać, ale skojarzenie i tak jest tylko jedno.

Fiat Uno – kto by się spodziewał, że można się przyczepić do tego modelu fiacika. A jednak. Ten samochód jest "frajerem" w Finlandii. Uuno to fińskie imię, ale też fiński stereotyp nieudacznika. Wzięło się to z popularnej komedii z lat 70. ubiegłego wieku, której bohaterem był Uuno Daavid Goljat Turhapuro – brudny, obdarty, nieogolony, z niepełnym uzębieniem, żyjący na koszt swojego bogatego teścia.

Ford Kuga – po bośniacku i serbsku „kuga" to plaga.

Ford Pinto – w portugalskim „pinto" to pisklę, a w brazylijskim slangu portugalskim - penis. Na dodatek mały.

Ford Probe – „probe" po francusku znaczy uczciwy, po angielsku to sonda, a ponieważ Niemcy mają w języku zwrot  „probe fahren" oznaczający „jeździć na próbę", mogą odnosić wrażenie, że to auto do jazdy próbnej. Jest nawet niemiecki dowcip: „Jakim autem można latami jeździć na próbę? Fordem Probe".

Honda Jazz – po wycofaniu nazwy ze słowem "fitta" w Europie samochód sprzedawany jest pod nazwą Honda Jazz, a na rynku amerykańskim i japońskim jako Honda Fit.

KIA – nazwa całej marki po koreańsku oznacza mniej więcej: pochodzący z Azji. W krajach anglosaskich to skrót od „Killed In Action", poległy w boju. Nie przeszkodziło to jednak producentowi w zdobyciu amerykańskiego rynku.

KIA K9 – to luksusowy sedan koreańskiego producenta. W krajach anglosaskich K9 to nazwa psów policyjnych, a także formacji policyjnych wykorzystujących psy do pracy. Dlaczego? K9 wymawia się podobnie jak słowo "canine" – po angielsku oznaczające psa (lub przymiotnik: psi).

Mazda Laputa – po hiszpańsku (drugi najpopularniejszy język na świecie) "la puta" oznacza – łagodnie mówiąc – dziwkę.

Mitsubishi Pajero – na rynkach latynoskich było sprzedawane jako Mitsubishi Montero. Po hiszpańsku „pajero" znaczy palant, choć na taki epitet, sprawiedliwie trzeba przyznać, ta terenówka nie zasłużyła. W Wielkiej Brytanii model sprzedawany był pod nazwą Mitsubishi Shogun.

Rolls-Royce Silver Shadow – pierwotnie ten model luksusowego auta, produkowany w latach 1965-80, miał nosić ładną nazwę Silver Mist "srebrna mgła". Producent w porę się zorientował, że trudno mu będzie z nią zdobyć niemieckich klientów, bo po niemiecku "mist" oznacza łajno, gnój. Ostatecznie wypuszczono go na rynek pod nazwą Silver Shadow, czyli srebrny cień.

Studebaker Dictator – ciekawy jest przypadek auta produkowanego w latach 1927-37 pod nazwą... Dictator. Pochodziła od tego, że ten model auta miał wyznaczać standardy: "dictate the quality standards". Jednak w Europie ta nazwa zbyt kojarzyła się z Mussolinim, a potem po 1933 r. z Hitlerem. Studebaker sprzedawał więc ten model w krajach europejskich pod nazwą Director, a w 1937 r.  już wszędzie zmienił nazwę na Commander.

Toyota MR2 – podobne nieporozumienie - jak Audi TT Coupé - może wywołać we Francji nazwa Toyota MR2. Dwa to po francusku „deux", a po francusku „merdeux" to gówniany, zasrany (merde – gówno).

Toyota Opa – minivan był produkowany do 2005 r. tylko na rynek japoński. I słusznie, bo np. w Niemczech miałby wyraźnie określoną grupę docelową. Opa to po niemiecku dziadek.

VW Phaeton – pozornie trudno coś zarzucić tej nazwie luksusowego modelu VW. Tak nazywano lekki powóz konny do samodzielnego powożenia używany od XVIII w. Nazwa wzięła się z mitologii greckiej, od imienia Faetona, syna Heliosa, boga-Słońca. Gdy ojciec przyrzekł Faetonowi, że spełni każdą jego prośbę, ten zażyczył sobie przejażdżkę rydwanem Słońca. Konie poniosły, słoneczną furą woziło raz w górę, raz w dół, aż Zeus musiał interweniować i strącić rydwan piorunem.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bluźnierstwo (tak powiedzą) ale KIA, Koreańczycy zrobili ogromny postęp przez ostatnie kilka lat. W nowej Sorento jest wszystko (w wersji Prestige Line) co można obecnie wsadzić do samochodu. Do tego 7 lat gwarancji, ewenement na motoryzacyjnym rynku. Jeździłem testowo 3 dni temu i bardzo, bardzo fajne auto (sam rozważam zakup). Demon prędkości to nie jest, przy miejskiej, dynamicznej jeździe zje w okolicach 9-10l ale za to komfort i cisza w środku są imponujące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minutes ago, beniowski said:

Po hiszpańsku „pajero" znaczy palant

 

 

 

Jest nawet gorzej ;)

 

 

Screenshot 2021-08-19 at 09.26.31.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, pechagto napisał(-a):

Pytanko na razie czysto teoretyczne:

1. 3 letni Lexus RX 450h ze znikomym przebiegiem

2. Nowa Kia Sorento

Co byście wybrali biorąc auto w leasing powiedzmy na 3 lata przy założeniu, że będą w tej samej cenie?

Jeżeli mniej ważny jest dla Ciebie prestiż, a zadowolisz się w zamian: większą przestrzenią, najnowszą technologią multimedialną, małym - aczkolwiek przyzwoitym silnikiem o raczej przeciętnych osiągach, postawiłbym na Sorento. 7-mio letnia gwarancja powinna przeważyć ostateczny wybór. Choć z drugiej strony mówi się wszędzie, że Lexusy się nie psują. :)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.