Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Ma ktoś doświadczenie ile kosztuje serwisowanie lexusa na gwarancji, czy jest to koszt porównywalny do toyoty? Czy interwały serwisowe są takie same?

 

Gdyby porównać np. CH-R hybryda (ta mocniejsza 2.0) vs UX hybryda albo NX 300h vs Rav4 hybryda 2.5? 

Czy obsługują lexusy na i po gwarancji bez problemu w ASO toyoty?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.08.2021 o 00:20, zadra napisał(-a):

 czy czasami nie było jakiejś aferki polityczno-kryminalnej(już rządziło PIS) z załatwianiem za łapówki zleceń na produkcję autobusów na Ukrainie?

Nie jestem pewien, ale tu mi się Solaris lekko kojarzy..

Dobrze myślę, czy mi się coś przyśniło?

Oczywiście że tak było, aresztowany był VP oraz dyrektor sprzedaży.

Sprawę wyciszono.

 

A tak w ogóle, to rozumiem, że PIS był w to zamieszany (przypomnę - Solaris = prywatna firma), podobnie jak we wszystkie przestępstwa popełnione w Polsce za ich rządów?

Czy każdy wątek musi się kończyć wtrętami "ad PISum"? 

Prawo Godwina się kłania...https://pl.wikipedia.org/wiki/Prawo_Godwina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.08.2021 o 00:20, zadra napisał(-a):

 czy czasami nie było jakiejś aferki polityczno-kryminalnej(już rządziło PIS) z załatwianiem za łapówki zleceń na produkcję autobusów na Ukrainie?

Nie jestem pewien, ale tu mi się Solaris lekko kojarzy..

Dobrze myślę, czy mi się coś przyśniło?

https://gloswielkopolski.pl/wiceprezes-firmy-solaris-zatrzymany-pod-poznaniem-przez-cba/ar/13736106

https://przegladbaltycki.pl/14235,ryga-bezradna-pod-koniec-kwietnia-wybory-do-stolecznego-samorzadu-na-lotwie.html

A tu podsumowanie całości. :) https://trybuna.info/tag/solaris/


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Iko napisał(-a):

A tak w ogóle, to rozumiem, że PIS był w to zamieszany (przypomnę - Solaris = prywatna firma), podobnie jak we wszystkie przestępstwa popełnione w Polsce za ich rządów?

 

Tak, PiS był w to zamieszany: za jego kadencji sprawa zaczęła być wyjaśniana.

Ukradł, jemu ukradli - żadna różnica.

 

 

17 minut temu, mario1971 napisał(-a):

A tu podsumowanie całości. :) https://trybuna.info/tag/solaris/

 

Stary jestem: pamiętam czasy, kiedy od cytowania "Trybuny" gorsze było tylko wierzenie w to, co tam w napisano...  


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Zeno napisał(-a):

 

Stary jestem: pamiętam czasy, kiedy od cytowania "Trybuny" gorsze było tylko wierzenie w to, co tam w napisano...  

Rozumiem, że zanim wyjdziesz z domu, rozglądasz się najpierw w lewo, potem w prawo, a na koniec spoglądasz w niebo?! Czy może najpierw w prawo, a potem w lewo? 

 

A może pierwej zawsze w niebo? :lol:

 

Mnie tam daleko do polityki i starych demonów.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja raczej myślę, że kolega w ogóle nie wychodzi z domu, tylko siedzi przed PC i czyta forum... 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... przez Netscape Navigatora 😁

 

A w temacie, fajna Corsa jakiś czas temu spotkana, jako antyfan Opla to mówię😆

 

IMG_20200730_115156.jpg

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, eye_lip napisał(-a):

... przez Netscape Navigatora 😁

 

A w temacie, fajna Corsa jakiś czas temu spotkana, jako antyfan Opla to mówię😆

 

IMG_20200730_115156.jpg

 

A... jak bylem piekny i mlody znajomy mial taka GSI swapowana na 20XE i betonowym zawieszeniem, to byla rakieta... 

a przynajmniej tak sie nam wtedy wydawalo 😅


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Godzinę temu, szuwi napisał(-a):

Ja raczej myślę, że kolega w ogóle nie wychodzi z domu, tylko siedzi przed PC i czyta forum... 😉

Taka praca. Czasem zdarza się dzień - raz na tydzień? raz na dwa? - nudy przy kompie. Ale trzymam się i nad wyraz rzadko pisuję w tematach niemerytorycznych.

Chyba że kojarzą się z pracą...

 

2 godziny temu, mario1971 napisał(-a):

Mnie tam daleko do polityki i starych demonów.

Mnie też daleko - szczególnie od starych demonów - ale blisko dbania o rzetelność informacji. Taka praca.

A "Trybuna" to bardzo nierzetelne źródło, nie tyle zresztą ze względu na fakty - tych w dobie Internetu się raczej nie fałszuje - co ze względu na paskudne insynuacje, ohydny komentarz i plugawy język.

:wacko:

 


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Zeno napisał(-a):

 

Mnie też daleko - szczególnie od starych demonów - ale blisko dbania o rzetelność informacji. Taka praca.

A "Trybuna" to bardzo nierzetelne źródło, nie tyle zresztą ze względu na fakty - tych w dobie Internetu się raczej nie fałszuje - co ze względu na paskudne insynuacje, ohydny komentarz i plugawy język.

:wacko:

 

Czyli zawodowo oddzielasz ziarna od plew - super! :) 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko trzeba pamiętać że w Kii 7letnia gwarancja dotyczy jedynie silnik i skrzyni biegów ! 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Krakus1 napisał(-a):

Tylko trzeba pamiętać że w Kii 7letnia gwarancja dotyczy jedynie silnik i skrzyni biegów ! 

 

 

No to chyba i tak dobrze?

 

 

Tymczasem sprawiłem sobie prezent. Skoro i tak jeżdżę niemal wyłącznie sam, a na wakacje mamy kombi, to czas się trochę pobawić motoryzacją :)

 

1629227936334.jpg

 

1625744892963.jpg

Edytowane przez Chorwat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trybuna była bardzo dobra do rozpałki w piecu od CO. Był taki okres że całe sterty Trybuny leżały do wzięcie za darmo w zakładzie w którym za nieboszczki komuny pracowałem. :)

Zawsze wychodząc z pracy brałem dwie. 

Ale w nowożytnej i wolnej już Polsce taka mocno obszerna i dobrze paląca się gazeta też była i chyba nadal jest, nazywała się, Wyborcza.:)  


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, StaryWilk napisał(-a):

Ma ktoś doświadczenie ile kosztuje serwisowanie lexusa na gwarancji, czy jest to koszt porównywalny do toyoty? Czy interwały serwisowe są takie same?

 

Gdyby porównać np. CH-R hybryda (ta mocniejsza 2.0) vs UX hybryda albo NX 300h vs Rav4 hybryda 2.5? 

Czy obsługują lexusy na i po gwarancji bez problemu w ASO toyoty?

 

Unas Toyota servisu je Lexusa, nawet system komputerowy jest ten sam. 

 

Diler Toyoty byk w stanie sprawdzić co i kiedy w moim Lexusie w serwisie było robione. 

Edytowane przez irekm

Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Iko napisał(-a):

rozumiem, że PIS

ale rozpętałem...

nie o to mi chodziło.

Napisałem w taki sposób aby jakoś odnieść się do szybko upływającego czasu.

To taka wkrętka jak np.: " za czasów Ramzesa II wielbłądy lepiej żarły ", albo " za Oktawiana Augusta Rzym wielki był".

 

Absolutnie nie było tam podtekstu politycznego.

Edytowane przez zadra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tej rozmowie Toyota/Lexus przypomniało mi się, że MB rozdziela AMG i MB. Już obecnie AMG miały oddzielną sieć i nawet Ci którzy mieli MB i AMG podział powierzchni był taki że AMG zajmowało 2 x wiecej miejsca niż normalny MB. Z tego co się orientuję to najtańszy serwis MB jest w Belgii - 69 EUR+ VAT /h a najdroższy w Szwajcarii - 137 EUR+ VAT/h - to ceny za normalnego MB. Ciekawie jakie bedą ceny nowe ceny serwisu AMG...


nie spiesz się ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, irekm napisał(-a):

Unas Toyota servisu je Lexusa, nawet system komputerowy jest ten sam. 

 

Diler Toyoty byk w stanie sprawdzić co i kiedy w moim Lexusie w serwisie było robione. 

 

U nas też tak jest :) Oczywiście przegląd kosztuje mniej w serwisie Toyoty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Zeno napisał(-a):

 

 

 

Ciekawe, że w serwisie Toyoty taniej... ja za przegląd w rc płaciłem jakieś 1,5k. Serwis... teoretycznie Toyoty, ale mają "wydzieloną" przesterzeń i obsługę dla klientów Lexusa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standardowy przegląd IS w Lexusie płaciłem ok. 1200 zł a w Toyocie ok. 900 zł, z tym że osobne salony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, drkadrys napisał(-a):

Z tego co wiem wjazd do serwisu z znaczkiem AMG jest droższy od zwykłego MB

 A skąd masz takie informacje??

Bo ja nie zauważyłem aby mnie za znaczek AMG  kiedykolwiek kasowali. Roboczo-godzina ma taką samą cene. Dla zwykłego MB jak i tego ze znaczkiem AMG. Inna sprawa, że nie małą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Chorwat napisał(-a):

 

No to chyba i tak dobrze?

 

 

Tymczasem sprawiłem sobie prezent. Skoro i tak jeżdżę niemal wyłącznie sam, a na wakacje mamy kombi, to czas się trochę pobawić motoryzacją :)

 

1629227936334.jpg

 

1625744892963.jpg

Fajny, co pod maską bo sądząc po jednej rurze coś R4?

49 minut temu, Hefajsto napisał(-a):

 A skąd masz takie informacje??

Bo ja nie zauważyłem aby mnie za znaczek AMG  kiedykolwiek kasowali. Roboczo-godzina ma taką samą cene. Dla zwykłego MB jak i tego ze znaczkiem AMG. Inna sprawa, że nie małą.

Zależy co rozumieć przez AMG, teraz byle kosiarka może mieć znaczek AMG bo ma parę spojlerów i mniejszą kierownicę, coś jak M-Pakiet w BMW który z M-Power czy nawet M-Performance ma wspólnego tylko trochę wyglądu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.