Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 9.09.2021 o 20:20, rafi napisał(-a):

 

 

 

 


W ogóle nie potrzebuję 7 miejsc. Niski próg załadunku + duża ładowność + duża „dziura” do załadunku.

Mamy niechodzącą ośmiolatkę. Potrzebuje samochodu, do którego bez składania załaduję spory wozek inwalidzki. No i łatwe wsiadanie do drugiego rzędu.

Teraz jeździmy Zafirą i się sprawdza, ale to już staruszka i mimo, że wciąż spełnia swoją funkcję, to przed kilkusetkilometrowymi trasami odczuwam coraz większy dreszczyk emocji.

Niestety, wygląd dostawczaka nie przejdzie. Moja lepsza połowa powtarza, że ma chore dziecko, a nie firmę dostawczą. I koniec tematu 😐

Na rabaty sensowne to bym teraz nigdzie nie liczył.

 

 

 

 


 

transit connect ?


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alhambra nawet spoko. ALE ceny za dwulitrową benzynę kosmiczne. Z kolei używanego diesla czy używanej wyżyłowanej benzyny 1.4 nie chcę.

Krótko mówiąc, ciężko mi dogodzić default_wink.png
Ale dzięki za podpowiedzi. Poszukam jeszcze…
Mam sąsiadów którzy również mają niepełnosprawną kilkulatkę. Też wożą wózek. Byłem przekonany że mają Sharana, ale dziś się przyjrzałem i okazuje się że to jest Touran.
Więc może takie coś?

https://www.otomoto.pl/oferta/volkswagen-touran-ID6E0vuf.html#gallery-grid

W budżecie się mieści, jest mocna benzyna, do tego automat i niezłe wyposażenie. Dla mnie zaletą jest też to, że auto sprzedaje diler, zawsze to trochę bezpieczniej i masz gwarancję. Może warto podjechać i zobaczyć jak nie masz daleko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi dilerami to też trzeba ostrożnie, średnio rzecz biorąc jest lepiej niż u "Kazia w komisie", czy "Janusza handlarza", czy nawet od prywaciarza, ale za to drożej i ryzyko wtopy zostaje:

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



Z tymi dilerami to też trzeba ostrożnie, średnio rzecz biorąc jest lepiej niż u "Kazia w komisie", czy "Janusza handlarza", czy nawet od prywaciarza, ale za to drożej i ryzyko wtopy zostaje:


Ależ oczywiście że trzeba ostrożnie. Zawsze i wszędzie "ufaj i kontroluj" ;) Znam historie dilera który świadomie sprzedał klientowi demo po wielkim dzwonie nie informując go o tym. Sprawa była na tyle głośna że importer odebrał mu nawet koncesje/autoryzację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Koledzy za wszystkie pomysły. Tak, jak pisałem, wszystkie quasi-transportowe odpadają, mimo że wiem, że użytkowo byłyby pewnie najsensowniejsze.
Vito to mój pomysł na czas, kiedy już trzeba będzie po prostu wózkiem wjeżdżać do auta.
Touran to ciekawa opcja, nigdy nie wypatrzyłem żadnego 1.8, a tu jeszcze automat. Choć z drugiej strony podany przeze mnie limit kwotowy dotyczył raczej nowych samochodów. Co prawda do tej pory zawsze kupowałem samochody używane, ale jednak za znacznie (!) mniejsze pieniądze. Mam problem z wydaniem 80-100 k za samochód, co do którego nie mam pewności odnośnie do historii, przebiegu, bolączek, że o potencjalnych dzwonach nie wspomnę. Może do tego dojrzeję.
Muszę się jeszcze z tym przespać. Narazie raz jeszcze dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem taka z sąsiadem do kościoła zimą. Zaspy jej nie były straszne. To był czołg 😁. Ale czas szybko mija.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ładna, kiedyś widziałem taki odpowiednik Lancii, wydawało mi się że przekachalbym po nim moim pickupem i bym za bardzo tego nie odczuł 😁

Świetne kiedyś samochody robiono, i to po dwóch stronach Oceanu, mówię to będąc zajadłym zwolennikiem amerykańskiej motoryzacji lata 50-73. 

I później tylko 85-87 I Buick  T-type GN i GNX 


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj 13sty był 

Co ciekawe budynek który odnawiam też ma numer 13 🥴

Coooo ja nie zmieszczę 3 metrowej drabiny!!! 

 

 

IMG_20210913_092549.jpg

IMG_20210913_092558.jpg

IMG_20210913_113718.jpg

IMG_20210913_113246.jpg

IMG_20210914_141126.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Paweł Bury. Zrobiłem kiedyś identycznie, w stanie skrajnego zmęczenia podczas wykańczania mieszkania, gdy zabrakło mi profili do płyt gk. 3m zmieścił się w Roomsterze, ale przednia szyba była innego zdania 🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, kolega rodzinne auto do ok 40 tyś. Najlepiej kombi segmentu c. Jeśli ktoś zna przypadek godny polecenia, to dzięki za info. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

1967

 

Ależ to jest piękna maszyna 😍 Współczesne wersje mogą co najwyżej spaliny wąchać😉 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagadka - ale nie znam odpowiedzi...

 

Jakiś czas temu na ulicy (w Polsce) mignął mi samochód który z przodu (szczególnie grill) wyglądał jakby był mocno inspirowany Wiesmannem:

https://assets.dyler.com/uploads/posts/421/images/8956/2003-2011-wiesmann-mf3.jpg

 

Komuś przychodzi jakaś marka do głowy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, alleck napisał(-a):

Leopard z Mielca :)

 

 

 

Samochód wyglądał na jakiś powiedzmy japoński, i nie w starym stylu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EE coś kręcisz. Mamy wzorować się wizualnie na Wiesmann, który ma styl zdecydowanie retro, a potem piszesz, że nie w starym stylu i raczej japoński...

 

Jeśli japoński to może jakaś mitsuoka, ale to styl podobny do wiesmanna, czyli retro:

 

spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra zostawmy temat.

Może uda mi się zobaczyć jeszcze raz, wtedy podzielę się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.