Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Zapraszam do Gdańska. Tutaj obok istniejących już podziemnych przejść/tuneli buduje się teraz przejścia naziemne. Korki x2... ale co tam, pieszy chciał, pieszy ma. Niech teraz wdycha spaliny aut stojących w korku... a nie czekaj, przecież same elektryki prawie 🤪

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dopiero pierwszy etap zniechęcania do samochodów ;) kolejnym jest zmiana jednego pasa na drogę dla rowerów. Tam gdzie nie ma na to miejsca zrobienie współdzielonego pasa z drogą rowerową. Oczywiście by poprawić bezpieczeństwo na takich drogach strefa 30km/h.

Poniżej mój ulubiony przykład z Brukseli. Zdjęcie z 2018, 5 pasów i w godzinach szczytu zawsze korki, obecnie za bentonami zamiast prawego pasa droga dla rowerów, 3 pasy dla samochodów plus pas wyłączony z ruchu... 

image.thumb.png.462ea8df36a5915e6420cd8720670037.png

image.thumb.png.a993c7b882f1cddde64582088d81c5ef.png

 

Dalej jest wylotowa z Bxl więc zawsze na niej będzie ruch, przed covidem miała 3 pasy teraz ma 2 pasy. Prosty odcinek 3,5km bez korków przy normalnym ruchu powinien zająć 8minut. W piątek o 18:00 google kierował mnie bocznymi drogami bo stanie w korku zajęłoby 20minut więcej. Win Win, korek gdzie był tam jest, a do tego wzmożony ruch tam gdzie go nie było... ale jeszcze chwila i będziemy stali w tych korkach elektrykami, więc nie będzie problemu

Edytowane przez vvv

Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tam obrzydzanie samochodów. Samorządy budują kretyńskie ścieżki rowerowe bo inaczej im przepadną pieniądze z UE. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Rebrov napisał(-a):

A tam obrzydzanie samochodów. Samorządy budują kretyńskie ścieżki rowerowe bo inaczej im przepadną pieniądze z UE. 

Spróbuj umieścić ten wpis w wątku o pedałowaniu. ;)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mamy obraz zakorkowanych miast i marnych perspektyw.  To teraz wyobraźcie sobie, że zamiast tych milionów aut spalinowych, milionów diesli z wyciętym DPF stoją same  budy na baterie... Słyszycie ta ciszę 😀???

Aż się chce otworzyć okno i pogadać z sąsiadem na pasie obok...😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, wieloryb napisał(-a):

toją same  budy na baterie... Słyszycie ta ciszę 😀???

Aż się chce otworzyć okno i pogadać z sąsiadem na pasie obok...😀

 Aż potem nie mozna ruszyć z miejsca,  bo klima pracowała itp.  ale fajnie jest, bo jedyny łolbox jest tylko kilka kilometrów dalej...:)

 I hasło:

 dej mi trocha stromu bych mog dojechać do dom... :)

 

 

ps. nic nie mam do samochodów na baterię, ale tych małych dla dzieci...ewentualnie większych smaochodzików dla modelarzy :)

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze całodniowych korków nie doczekaliśmy... a auto elektryczne największy zasięg ma właśnie w zatłoczonym mieście. O rozładowanie nawet po kilkudziesięciu godzinach bym się nie martw.Ale kto wie, może sąsiad z pasa obok pożyczy prądu😀?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przekonasz mnie do bateryjki :)

 

Tak samo , jak bateryjki, lubię zielonych...

ALe to moja przypałość...

 btreyjkę mozna miec w kwarcoku ( których nie szanuję, bo tam mechanika jest szczątkowa)

 

 TAK stry jestem, ale fajnie, bom nie przywiązany do fejasa który właśnie padł... :) to samo może być z globalną elekrtonizacją ....

 Wyobraź sobie awarię energo informatyczną... kto ma stre auto pojedzie... reszta STOI... pod domem, na autostradzie itp....

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, pechagto napisał(-a):

Jak to się wszystko ziści to najdalej na wakacje będziemy jeździli nad nasze morze

Chyba na rowerze :)


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.10.2021 o 08:22, pechagto napisał(-a):
W dniu 1.10.2021 o 11:39, Bugs napisał(-a):
Ulice we Wrocławiu są zakorkowane w dużym stopniu dlatego że robi się tu wszystko aby ruch kołowy uczynić jak najbardziej niesprawnym mimo że przy obecnej infrastrukturze mógłby być znacznie lepszy. Buspasy po których mało co jeździ, światła zsynchronizowane tak aby na każdych stać albo wydłużać korek na ruchliwej ulicy pozostawiając poprzeczną mniej uczęszczaną niemal pustą, wydzieranie jezdni na ścieżki rowerowe oddzielone tylko pasem farby, milionowe inwestycje na drogi dla rowerów itp itd. Wygląda że ambicją władz miasta jest przekształcenie go w coś na kształt metropolii rodem z ubogiej Azji lub Afryki - rowerki, motorki, czasem jakieś auto. Fakt że auta stojące nie powodują wypadków i to super wygląda w eurostatystykach ale nie jestem przekonany czy to o to powinno chodzić.
Odpowiednimi ruchami dałoby się spokojnie ten transport usprawnić bo stanie w korku przez godzinę zamiast 20min przejazdu ekologii raczej nie służy a alternatywa jest marna - komunikacja utyka na tych samych ciągach, z koleją nie idzie się odpowiednio porozumieć, metra nie ma i nie będzie, a ja mając do roboty 25km na rower się raczej nie przesiądę, zwłaszcza w sezonie jesienno/zimowym. Próbowałem ale dziurawe drogi, ścieżka która pojawia się i znika a na większości przebiegu nie jest niczym poza farbą oddzielona od ruchu samochodowego - nie chcę ryzykować, jeżdżę po pracy po takich drogach gdzie mogę czuć się bezpiecznie.

Idealnie opisałeś sytuację w Łodzi, masakryczny nacisk na udowodnienie kierowcom, że komunikacja miejska jest dobrą dla nich alternatywą. Światła do jazdy na wprost dla tramwajów zapalające się najpierw i dopiero jak one przejadą, to zapalające się zielone dla aut TEŻ jadących na wprost, no i te przystanki, które pomimo wystarczającego miejsca są robione BEZ zatoczek i autobus blokuje wszystkich jadących za nim. No i znikające po kolei parkingi. Tragedia.

podobnie obserwuję to co w Poznaniu się dzieje.

Ulice coraz węższe, miejsc parkingowych coraz mniej, a tam gdzie są stawki za parkowanie podskoczyły na ponad 6zł/h (może nawet 8zł -  nie jestem teraz pewien, bo staram się nie płacić).

Skrzyżowania nie przejezdne bo światła ustawione bez większego rozmysłu. 

Tam gdzie dawniej była "zielona fala" nie da się płynnie przejechać zgodnie z przepisami - natomiast bez problemu można to zrobić startując z dymem spod kół i przelatując czasem na żółtym ale i na zielonym ale przekraczając dozwoloną prędkość o ok 40%.

Albo stoisz jak baran zgodnie z przepisami albo narażasz się na mandat a innych na utratę zdrowia i życia. 

Tak czy siak jesteś w czarnej du...ie. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, pechagto napisał(-a):

Jak to się wszystko ziści to najdalej na wakacje będziemy jeździli nad nasze morze

Pod warunkiem, że mieszkasz w Gdańsku.  :P


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.10.2021 o 23:26, mkl1 napisał(-a):

Chyba na rowerze :)

 

20 godzin temu, Dorian06 napisał(-a):

Pod warunkiem, że mieszkasz w Gdańsku.  :P

 

Nie no panowie, bez przesady, będzie się dawało dojechać, tylko, że będzie to zajmowało tyle, ile teraz dojazd na KRK w Chorwacji.

Niefajnie się to wszystko rysuje, kampery przy paliwie za 8zł też raczej nie będą wyjściem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2021-10-06/ograniczenie-predkosci-do-30-kmh-w-terenie-zabudowany-pe-poparl-projekt-rezolucji/?ref=aside_najnowsze

 Wystarczy???

Cytat

Parlament Europejski chce ograniczenia prędkości do 30 km/h w terenie zabudowanym i zerowej tolerancji dla kierowców pod wpływem alkoholu. Ma to przyczynić się do osiągnięcia celu zerowej liczby ofiar śmiertelnych na drogach UE do 2050 roku.



 

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, mkl1 napisał(-a):

W sumie to 30tka trudno jest jechac, chyba tempomat jest od 40.


zegary: staruszek Tissot, ML Pontos Small Seconds Mechanik, Seiko Monster, Oris Big Crown Flying Doctor's 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz dawno byly takie glosy. Ale  kilka państw, w tym Polska to opluły. Brak gestej sieci autostrad/ekspresówek , drogi lokalne przez wioski.... i wszędzie 30km/h :) Nie wiem czy nie lepiej konia kupić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Hefajsto napisał(-a):

Nie wiem czy nie lepiej konia kupić. 

 Nie rób tego, przecież zachwilę nie wolno będzie hodować i wykorzystywać zwierząt. ( patrz postulat p."Spurek")

Ponadto koń z natury biegnie szybciej :)


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mario1971 napisał(-a):

tak, moja babcia jechała tym 911 a że nie bardzo ogarnia jazdę autem -  w końcu ma przeszło 90 lat to zamiast jechać normalnie na 4 kołach jak wszyscy - to wyszło jak wyszło.

a co do 30 w zabudowanym - jeśli dodamy do tego, że straż miejska ma metodą "poglądową" lub "naoczną" - jak kto woli - "mierzyć" prędkość hulajnóg na chodnikach - to ja się zaczynam bać mandatów za jazdę na rowerze bo samochodem to już nigdzie nie będziemy jeździć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mario1971 napisał(-a):

No pewnie Mariusz, nie raz widziałem taką akcję, co Porsche to Porsche. 

 

Ps. W Galerii Mokotów jest stalowa Daytona od ręki. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, eye_lip napisał(-a):

No pewnie Mariusz, nie raz widziałem taką akcję, co Porsche to Porsche. 

 

Ps. W Galerii Mokotów jest stalowa Daytona od ręki. 

Pytanie za 100 punktów. Które z tych dwóch zdań ma większe prawdopodobieństwo, żeby być prawdziwe? Ja jednak stawiałbym na to o porsche.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.