Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

brz is200 czy is300? Bardzo pocieszny samochód, gratulacje!


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, pmwas napisał(-a):

 

A ja odbieram nowe auto od września zeszłego roku 😂

 Sie zachciało Najlepszej platformy i nowoczesności to tak bywa.. :)


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, pmwas napisał(-a):

 

A ja odbieram nowe auto od września zeszłego roku 😂

Na 911 powiedzieli mi, że odbiór będzie może w drugiej połowie 2023 ale nie obiecuja... 

Innymi słowy srogie auto kupujesz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Valygaar napisał(-a):

Piękny!

 

Swoja drogą ciekawym doświadczeniem musi być mycie felg 🤔

 Przeciez to (utrzymanie nienagannej czystosci) nalezy do obowiazku kierowcy , a nie własciciela... :)


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, no jasne, zwłaszcza w przypadku takiej starej, brytyjskiej motoryzacyjnej arystokracji ;)

 

Ale ja bardzo lubię sam myc swoje auta, zwłaszcza te ulubione ;) relaksuje mnie to 🤭 Poza tym uważam, że mało kto tak dobrze to zrobi, jak ja sam 🙃

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, mkl1 napisał(-a):

 Za chwilę tylko pomarzyć bedzie można o NORMALNYM samochodzie

https://magazynvip.pl/unia-europejska-zdecydowala-ogranicznik-predkosci-w-kazdym-nowym-samochodzie/

 

 

Fake news.  Przynajmniej w odniesieniu do aut osobowych.

https://spidersweb.pl/autoblog/ograniczniki-predkosci-obowiazkowe-samochody-ciezarowe-2022/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tym lepiej :) że nieprawdziwa informacja..


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopóki jedzie się eską to jest w miarę ok. Ale jak tylko się zejdzie to masakra. Średnia 54 to i tak przyzwoicie😁

Edytowane przez kałaszek
Gramatyka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S5 cały czas jest poprawiana, stąd zjazdy drogami wzdłuż głównej trasy. Powrót już 15 i 25-tką przez Strzelno i Mogilno. Szybciej się nie dało.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, vvv napisał(-a):

brz is200 czy is300? Bardzo pocieszny samochód, gratulacje!

 

200

 

Raz, że nie ten budżet, żeby 300 łyknąć. A dwa, bałbym się miny, bo kto kupuje 2jz, żeby jeździć tym normalnie? Obstawiam, że większość upalana niczym e36 pod remizą. ;)

 

 

Edytowane przez brz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, brz napisał(-a):

 

200

 

Raz, że nie ten budżet, żeby 300 łyknąć. A dwa, bałbym się miny, bo kto kupuje 2jz, żeby jeździć tym normalnie? Obstawiam, że większość upalana niczym e36 pod remizą. ;)

 

 

Ja widząc Twój zakup w październiku od razu pomyślałem sobie, że do wyszalenia zimowego go kupiłeś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam okazję kupić dla Taty Mercedesa GLC 250 (2.0T  211km PB, automat), rocznik 2018 przebieg 95 tys., auto od znanej mi osoby, z udokumentowanym przebiegiem i stanem ( codziennie je widziałem). Tata zawsze chciał Mercedesa ale nie chciał tyle wydawać na nowego, aktualnie może go kupić w cenie średnio/słabo wyposażonego nowego Tiguana 1.5 TSI. Zdajemy sobie sprawę, że koszty utrzymania będą wyższe niż w VW ale Tata idzie w przyszłym roku na emeryturę i widzę, że chciałby sobie sprawić prezent na zakończenie tego etapu życia 🙂
Macie jakieś doświadczenia z tym modelem, względnie z tym silnikiem w innych Mercedesa - chodzi mi przede wszystkim o jakieś konkretne wady albo usterki.

Edytowane przez xaime

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, xaime napisał(-a):

Mam okazję kupić dla Taty Mercedesa GLC 250 (2.0T  211km PB, automat), rocznik 2018 przebieg 95 tys., auto od znanej mi osoby, z udokumentowanym przebiegiem i stanem ( codziennie je widziałem). Tata zawsze chciał Mercedesa ale nie chciał tyle wydawać na nowego, aktualnie może go kupić w cenie średnio/słabo wyposażonego nowego Tiguana 1.5 TSI. Zdajemy sobie sprawę, że koszty utrzymania będą wyższe niż w VW ale Tata idzie w przyszłym roku na emeryturę i widzę, że chciałby sobie sprawić prezent na zakończenie tego etapu życia 🙂
Macie jakieś doświadczenia z tym modelem, względnie z tym silnikiem w innych Mercedesa - chodzi mi przede wszystkim o jakieś konkretne wady albo usterki.

Mam inny silnik, to wypowiem się tylko w pozostałych kwestiach. Nie wiem, jak doposażony jest model przewidziany dla Twojego ojca, ale w moim 5 letnim samochodzie od nowości większość usterek dotyczyła zawieszenia pneumatycznego - dwa razy wymieniana była sprężarka oraz jedna "puszczająca" kolumna układu pneumatycznego. Z pozostałych spraw - wymiana zawiasu w drzwiach (ten, który odpowiada za to, by po ich otwarciu nie odbijały samoczynnie) od strony kierowcy. Innych usterek po przejechaniu 120k km nie było.

 

Aaa, zaświeciła mi się dwa dni temu kontrolka i będę musiał wymienić akumulator pomocniczy.

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz MB wywołany to nawiąże do kosztów serwisu amg. Właśnie dostałem ofert na przegląd :P

Zastanawia tylko pozycja pierwsza i ostatnia. :D

mboffere.jpg

Edytowane przez Hefajsto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Mam inny silnik, to wypowiem się tylko w pozostałych kwestiach. Nie wiem, jak doposażony jest model przewidziany dla Twojego ojca, ale w moim 5 letnim samochodzie od nowości większość usterek dotyczyła zawieszenia pneumatycznego - dwa razy wymieniana była sprężarka oraz jedna "puszczająca" kolumna układu pneumatycznego. Z pozostałych spraw - wymiana zawiasu w drzwiach (ten, który odpowiada za to, by po ich otwarciu nie odbijały samoczynnie) od strony kierowcy. Innych usterek po przejechaniu 120k km nie było.

 

Aaa, zaświeciła mi się dwa dni temu kontrolka i będę musiał wymienić akumulator pomocniczy.

Dzięki za wpis, w aucie o którym myślę nie ma zawieszenia pneumatycznego. Skrzynia biegów z tego co widzę to 9 G-Tronic i ma napęd 4 Matic.

17 minut temu, Hefajsto napisał(-a):

Jak juz MB wywołany to nawiąże do kosztów serwisu amg. Właśnie dostałem ofert na przegląd :P

Zastanawia tylko pozycja pierwsza i ostatnia. :D

mboffere.jpg

Fajnie, że wrzuciłeś zestawienie kosztów, nie wyglądają zabójczo zwłaszcza biorąc pod uwagę wersję Twojego samochodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, xaime napisał(-a):

Dzięki za wpis, w aucie o którym myślę nie ma zawieszenia pneumatycznego. Skrzynia biegów z tego co widzę to 9 G-Tronic i ma napęd 4 Matic.

 

Skrzynia 9G-Tronic - super sprawa, podobnie jak 4 Matic - żadnych uwag. Za chwilę będę miał przegląd mojego GLC to dam znać, ile mnie to wyniesie. W latach poprzednich standard przegląd kosztował mnie 2100zł, a ten większy (z wymianą filtra paliwa) jakieś 2900zł. Inne koszty: wymiana pióra wycieraczek przód - 250zł, tył - 70 zł, wymiana klocków hamulcowych przód i tył - ok. 1500zł, regulacja luzów w przekładni kierowniczej - 1000zł, kalibracja kamery wielofunkcyjnej - 90zł. Wszystkie podane koszty w cenach brutto.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mario1971 napisał(-a):

 regulacja luzów w przekładni kierowniczej - 1000zł, kalibracja kamery wielofunkcyjnej - 90zł. Wszystkie podane koszty w cenach brutto.

 

To pierwsze juz chyba tu dyskutowaliśmy, ale nie pamietam szczegółów?

Co kryje się pod pojęciem: " regulacja luzów w przekładni kierowniczej - 1000zł" ? Z tego co kojarzę, w żadnym ze swoich aut nie musiałem regulować luzów na przekładni kierowniczej. W Beemkach np. f30 był problem z mocowaniem przekładni, ale to chyba nie podobny problem?  I to nie na gwarancji? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak juz MB wywołany to nawiąże do kosztów serwisu amg. Właśnie dostałem ofert na przegląd
Zastanawia tylko pozycja pierwsza i ostatnia.
mboffere.thumb.jpg.0112b325c4507248d1d3d7ad6a9cf57a.jpg
Chyba żebyś nie kwestionował ceny, to rozbili Ci to na 2 pozycje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skrzynia 9G-Tronic - super sprawa, podobnie jak 4 Matic - żadnych uwag. Za chwilę będę miał przegląd mojego GLC to dam znać, ile mnie to wyniesie. W latach poprzednich standard przegląd kosztował mnie 2100zł, a ten większy (z wymianą filtra paliwa) jakieś 2900zł. Inne koszty: wymiana pióra wycieraczek przód - 250zł, tył - 70 zł, wymiana klocków hamulcowych przód i tył - ok. 1500zł, regulacja luzów w przekładni kierowniczej - 1000zł, kalibracja kamery wielofunkcyjnej - 90zł. Wszystkie podane koszty w cenach brutto.

Dziękuje bardzo za te informacje, standardowy przegląd pewnie zawiera wymianę oleju z filtrem i wymianę filtra powietrza. Pamiętasz jak często był wymieniany olej w skrzyni i jaki był tego koszt ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, StaryWilk napisał(-a):

 

To pierwsze juz chyba tu dyskutowaliśmy, ale nie pamietam szczegółów?

Co kryje się pod pojęciem: " regulacja luzów w przekładni kierowniczej - 1000zł" ? Z tego co kojarzę, w żadnym ze swoich aut nie musiałem regulować luzów na przekładni kierowniczej. W Beemkach np. f30 był problem z mocowaniem przekładni, ale to chyba nie podobny problem?  I to nie na gwarancji? 

Ja też nie pamiętam szczegółów. Jeżeli chcesz wiedzieć dokładnie - daj znać, prześlę Ci na PW nr tel. mojego doradcy serwisowego z MB, który powinien rozwiać Twoje wątpliwości. Ja się na tym nie znam. Jam mi mówią, że trzeba coś zrobić w aucie, bo od tego zależy bezpieczeństwo podróżowania, to to robię i tyle. ;) 

 

MB ma tylko 2 lata gwarancji fabrycznej, a ta regulacja była robiona w 4 roku eksploatacji.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Hefajsto napisał(-a):

... Zastanawia tylko pozycja pierwsza i ostatnia. :D

mboffere.jpg

Zapewne dotyczy to biegów do przodu (pierwsza pozycja) oraz biegu wstecznego (ostatnia pozycja). :D


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.