Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, zielony.m napisał(-a):

Nigdy nie zrozumiem co kieruje ludźmi wybierającymi mini... 100x wolałbym i30n albo Yarisa GR w tej cenie

 

Dla mnie Fiat 500, MINI Cooper/Cooper S i Alfa Romeo Giulia to najładniejsze auta do 200k PLN. 500tkę kupiłem już prawie dwa razy, ale żona ostatecznie się rozmyśliła a nie było sensu kupowanie tylko dla mnie jako kolejne, trzecie auto, gdzie mam służbowe. Podobnie mam z zegarkami i Panerai 372. Inne zegarki są lepsze jakościowo, bardziej dokładne, funkcjonalne, tańsze, bardziej wygodne, ale to Pamowski design jest dla mnie kompletny w tym modelu, nie zmieniłbym nic (może jedynie pomarzył o Unitasie zamiast P.3000).

Hyundai mógłby dla mnie jako marka nie istnieć (podobnie Opel, Peugeot, Skoda, Honda i pewnie jeszcze kilka innych). Jednak jak rodzicom było potrzebne solidne wozidło bez fajerwerków to sam im poleciłem Tucsona. Ja wiem, że trakcyjnie i30N jest świetny, ale jest o ok. 30k droższy, nawet gdyby miałby to być większy hatch to i tak wybrałbym prędzej Focusa ST. Natomiast nie reaguje na i30N agresywnie. Wykrzywia mnie dopiero przy Hondzie Type R - projektował go chyba ktoś zapatrzony w budżetową kierownicę do gier komputerowych z lat 2000 😜

 

2066222087_hyundai-i30-n-reveal-11-f343f9aa092000.thumb.jpg.0102c7a8ae2de2825b8fadbb8457c86c.jpgiii.thumb.jpeg.2d3cbdbadbddba07743b8f305e7dcbd8.jpeg

 

 

07_10.thumb.jpg.9f742cdc5b9f91e65db4df6891556aba.jpg

ooo.thumb.jpeg.a7f4ab9cf6e870af76910bc418e2c4f2.jpeg

 

 

  

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.11.2021 o 01:46, zielony.m napisał(-a):

Nigdy nie zrozumiem co kieruje ludźmi wybierającymi mini... 100x wolałbym i30n albo Yarisa GR w tej cenie

Siedziałem dzisiaj przez przypadek w GR. 

Do Mini to dramat. Warto usiąść i się przekonać.  

Edytowane przez Dorian06

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Targa jest kosmicznym kosmosem. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.11.2021 o 22:19, Lincoln Six Echo napisał(-a):

1972   :)

 

247885147_4507667859315868_4964222066465187373_n.jpg.eed1eeb88a8c4d6aa3c8340501129b6d.jpg


Bo to był kiedyś latający spodek, który kosmici zostawili 😉

 

Najnowsza wersja jak i ta z 1972r. wyglądają mega.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie tam weekendowe szwendanie się. Około 600 km  na A2 waw-poz-waw, reszta to typowa jazda wkoło komina po mieście i okolicach.... 1.3 tce 140KM. Pozytywne zaskoczenie, szczególnie biorąc pod uwagę, że jazda daleka od ecodrivingu. Po wcześniejszym, dłuższym  kontakcie z 1.0 turbo hondy zupełnie inny świat zmieniający moje podejście do małych turbobenzyn.

PXL_20211114_154836976.thumb.jpg.69d4fdc5acc45f1b4ec31c9a4dafe4e0.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Łukasz_M napisał(-a):

Takie tam weekendowe szwendanie się. Około 600 km  na A2 waw-poz-waw, reszta to typowa jazda wkoło komina po mieście i okolicach.... 1.3 tce 140KM. Pozytywne zaskoczenie, szczególnie biorąc pod uwagę, że jazda daleka od ecodrivingu. Po wcześniejszym, dłuższym  kontakcie z 1.0 turbo hondy zupełnie inny świat zmieniający moje podejście do małych turbobenzyn.

PXL_20211114_154836976.thumb.jpg.69d4fdc5acc45f1b4ec31c9a4dafe4e0.jpg

 


Dla porównania. Przy podobnej jeździe 140-150 autostrada, potem normalnie na drogach krajowych, silnik:  5.5 l 400 KM - 10.5 litra benzyny. Różnica jak dla mnie niewielka w spalaniu. W przyjemności z jazdy - wielka. 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Louis Cypher zgadzam się w zupełności, natomiast, no umówmy się, nikt nie kupuje 140 konnego kompakta dla przyjemności z jazdy tylko jako zwykły dupowoz, którym wygodnie można jeździć po mieście nie mając problemów z parkowaniem jak i bezstresowo można zrobić trasę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po awarii zbiornika wyrównawczego, słabo działało ogrzewanie i klimatyzacja. Zrobiłem serwis klimy i już umówiłem się na płukanie nagrzewnicy. Potem odpalam wszystko a tu czy ciepło czy zimno nastawiam to różnicy żadnej niemal.

IMG_20211116_125947.jpg

Co się okazało? Mechanik mi podpowiedział, że klapy mieszające powietrze ciepłe z zimnym mogą być zablokowane. Ale to już grubsza robota, trzeba zdejmować deskę rozdzielczą. Pogrzebałem, poszukałem, no i okazało się, że w dolnej części całego nawiewu jest silnik, który zamyka i otwiera odpowiednią klapę. Silnik na trzech śrubach miał być przykręcony a po śrubach ani śladu. Ciężki dostęp był ale udało się, śruby kupiłem w Castoramie.

IMG_20211116_174848.jpg

IMG_20211116_161401.jpg

IMG_20211116_174256.jpg

IMG_20211116_184635.jpg


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie poszukiwania Hondy Civic X . Zainteresował mnie pewien egzemplarz, import USA, niestety nie mogę  znaleźć żadnej historii, przynajmniej zdjęć uszkodzeń z aukcji na ogólnie dostępnych stronach na podstawie VIN 2hgfc1e51hh706043 . Czy w takim przypadku pozostaje tylko zakup historii , jeżeli tak to z jakiego portalu najlepiej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup na allegro Carfaxa, będziesz miał prawie cały raport samochodu z usa.

Możesz poprosić sprzedającego o zdjęcia z aukcji. Jak sprzedający nie będzie chciał udostępnić zdjęć to zazwyczaj oznacza że ma coś do ukrycia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.11.2021 o 18:11, Dorian06 napisał(-a):

Siedziałem dzisiaj przez przypadek w GR. 

Do Mini to dramat. Warto usiąść i się przekonać.  

 

GR za to jeździ jak trzeba ;) Wiem, że jesteście starsi i lubicie ładne, świecące, skórzane ale czasami emocje też są ważne. 

 

W dniu 15.11.2021 o 02:01, Louis Cypher napisał(-a):


Dla porównania. Przy podobnej jeździe 140-150 autostrada, potem normalnie na drogach krajowych, silnik:  5.5 l 400 KM - 10.5 litra benzyny. Różnica jak dla mnie niewielka w spalaniu. W przyjemności z jazdy - wielka. 
 

 

To moje 2.0 więcej pali, tylko u mnie autostrada niemiecka to zawsze 180-200. 

 

Za to jeżeli chodzi o benzyny w Hondzie to 1.5 turbo był mega oszczędny - rekord autostrada na tempomacie 2,8l/100km na odcinku 70km, a przy normalnej jeździe "ograniczenia +30kmh) to zawsze było poniżej 6 litrów (Civic)

 

Edytowane przez zielony.m

SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, zielony.m napisał(-a):

 

 

To moje 2.0 więcej pali, tylko u mnie autostrada niemiecka to zawsze 180-200. 

 

Za to jeżeli chodzi o benzyny w Hondzie to 1.5 turbo był mega oszczędny - rekord autostrada na tempomacie 2,8l/100km na odcinku 70km, a przy normalnej jeździe "ograniczenia +30kmh) to zawsze było poniżej 6 litrów (Civic)

 


Generalnie, to mam to głęboko. Tak tylko odpowiedziałem na posta o spalaniu jakiegośtam 1.3 turbo benzyna. Ostatnio jechałem kilkaset kilometrów z matulą i dzieckiem, więc tempomat na 150 zł i tak się kulałem. Potem ze 150 km dróg lokalnych zgodnie z przepisami i tyle wyszło. Jak jadę autostradą do Berlina i mi się śpieszy, to pali ponad 20 😄 

A jak jadę 140 to mam 2350 obr/min - jak w dieslu. 

Edytowane przez Louis Cypher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo duże nowoczesne w miarę  silniki, tylko w mieście są bardziej paliwożerne od małych downsizingowych pierdziawek.  W trasie ta zależność, duży silnik = dużo zużytego paliwa zdecydowanie się zaciera. 

A już ecocośtam twin turbo, jak się je używa "normalnie" nie dają żadnych oszczędności... 

Pisze to z doświadczenia, nie z tego co czytam w internetach. 

 


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, zielony.m napisał(-a):

GR za to jeździ jak trzeba ;) Wiem, że jesteście starsi i lubicie ładne, świecące, skórzane ale czasami emocje też są ważne.  ...

GR Yaris nie jeździłem,  to się nie wypowiem. Cooperem tak. Codziennie. Oj daje radę. Cooperem S również jeździłem. Daje jeszcze więcej. 

Skóry nie trawię w aucie chyba, że jest wentylowane. 

Wiek przemilczę.   :P


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, irekm napisał(-a):

Bo duże nowoczesne w miarę  silniki, tylko w mieście są bardziej paliwożerne od małych downsizingowych pierdziawek.  W trasie ta zależność, duży silnik = dużo zużytego paliwa zdecydowanie się zaciera. 

A już ecocośtam twin turbo, jak się je używa "normalnie" nie dają żadnych oszczędności... 

Pisze to z doświadczenia, nie z tego co czytam w internetach. 

 

 

Potwierdzam, 500 na autostradzie wciąga 12l/100;)


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ma dojście do części Audi z jakimś rabatem parę pierdół mi potrzeba.


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.11.2021 o 14:53, zielony.m napisał(-a):

 

Potwierdzam, 500 na autostradzie wciąga 12l/100;)

Pewnie przez jego aerodynamikę, która jest na poziomie pudełka do zapałek 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

 

Może być zdjęciem przedstawiającym samochód

 

kurcze mialem taka kierownice ze znaczkiem abartha jakies 30pare lat temu w uno  B)

 

tapatalked

verstuurd vanaf mijn iphone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Czujnik napisał(-a):

 

kurcze mialem taka kierownice ze znaczkiem abartha jakies 30pare lat temu w uno  B)

 

Jak byłem nastolatkiem to pamiętam artykuł w niemieckiej prasie gdzie wzięli Ferrari (bodajże F40, ale dokładnie nie pamiętam) i krok po kroku pokazywali ile elementów w środku było z Fiata Tipo 😄.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie proszę, jak to jest ze sprzedażą auta w okresie krótszym niż pół roku od daty zakupu i w cenie wyższej niż zakupu. Rozumiem, że trzeba dodatkowy podatek odprowadzić do US ? Czy podatek od całej wartości auta, czy od różnicy pomiędzy ceną zakupu a sprzedaży ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od różnicy. Przychodem jest cena sprzedaży, kosztem cena zakupu, podatek PCC, ubezpieczenie i wszystkie udokumentowane wydatki na naprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.