Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 10.11.2021 o 09:54, pmwas napisał(-a):

Wieść z Uljanowska niesie, że auto już fizycznie istnieje :)

 

Znów to samo. Od 10.11. głucha cisza. 2 tygodnie i jakos go nie widać. A jak pisałem, ze skoro plan produkcyjny zakłada październik to przed końcem listopada nie ma szans, to niby przesadzałem. Skoro fizycznie go jeszcze nie mają, to grudzień tez zaczyna być wątpliwy. Masakra... oczywiście sytuacja na granicy mogła go spowolnic, ale o ile? Dwa dni? Trzy? A nawet nie było info, że w ogóle wyruszył...

 

Tego auta chyba po prostu nie da się kupić i już.

 

Wysłałem dzisiaj maila, ze czekam na auto do końca roku i koniec. Dłużej czekac nie będę, bo to już nawet śmieszne nie jest :(


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kryzys na rynku półprzewodników zapewne jest powodem 😉 a serio... @pmwas podziwiam. Czytając perypetie związane z zakupem tego wynalazku opisywane na forum, dochodzę do wniosku, że ja dawno bym zrobił zadymę, zabrał kasę, nawet jeżeli sprowadziło by się to konieczności zdobycia nakazu zapłaty i egzekucji komorniczej i kupił coś innego. Natomiast pomijając wszystko, nie jestem w stanie ogarnąć i zrozumieć dlaczego akurat to auto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Łukasz_M napisał(-a):

Kryzys na rynku półprzewodników zapewne jest powodem 😉 a serio... @pmwas podziwiam. Czytając perypetie związane z zakupem tego wynalazku opisywane na forum, dochodzę do wniosku, że ja dawno bym zrobił zadymę, zabrał kasę, nawet jeżeli sprowadziło by się to konieczności zdobycia nakazu zapłaty i egzekucji komorniczej i kupił coś innego. Natomiast pomijając wszystko, nie jestem w stanie ogarnąć i zrozumieć dlaczego akurat to auto?

To Uaz on nie ma półprzewodników 

 

 

4 godziny temu, pmwas napisał(-a):

 

Znów to samo. Od 10.11. głucha cisza. 2 tygodnie i jakos go nie widać. A jak pisałem, ze skoro plan produkcyjny zakłada październik to przed końcem listopada nie ma szans, to niby przesadzałem. Skoro fizycznie go jeszcze nie mają, to grudzień tez zaczyna być wątpliwy. Masakra... oczywiście sytuacja na granicy mogła go spowolnic, ale o ile? Dwa dni? Trzy? A nawet nie było info, że w ogóle wyruszył...

 

Tego auta chyba po prostu nie da się kupić i już.

 

Wysłałem dzisiaj maila, ze czekam na auto do końca roku i koniec. Dłużej czekac nie będę, bo to już nawet śmieszne nie jest :(

 

 

Twardo postawiłeś sprawę 

 

 

Pokerowo nie napisałeś do końca którego roku, czyli furtka na cały przyszły otwarta. 

 

Ja tam jednak trzymam kciuki że się uda, są tacy co na zegarek czekają latami 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu to auto? Bo... taka fanaberia po prostu... podoba mi się.

Natomiast już po prostu nie mogę dłużej czekac. Już rok odkładam remont/sprzedaż Subaru, a że auto wymaga dużo pracy (a części do Subaru są absurdalnie drogie) - po pierwsze nie wiem czy w ogóle w nie inwestować, a po drugie to zawsze trwa, a ja nie mogę teraz zostać na tydzień czy dwa bez auta. Więc czekam grzecznie aż przyjedzie UAZ, żeby pomyśleć co robić dalej, a jego nie ma i nie ma i nie ma :(

 

Więc w styczniu po prostu zrezygnuję z fanaberii, sprzedam Subaru i poszukam czegokolwiek co jeździ i jest dostępne od ręki. Trudno, widać taki świat ;)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy zamówił bmw 330e około kwietnia, bez wielkich fajerwerków tylko business pack. Miał odebrać w listopadzie, dostał maila, że przenoszą odbiór na kwiecień 2022. Dwa tygodnie temu dostał kolejnego maila, że odbiór przenoszą na lipiec 2022 pod warunkiem, że się zgodzi na brak tempomatu... Odpisał, że się nie zgadza to dostał odpowiedź, że albo bez tempomatu grudzień 2022, albo może anulować zamówienie. 

 


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, kiedyś trzeba sobie dac spokoj ;)

Czekam od sierpnia, a łącznie już 15 miesiąc i starczy.


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, pmwas napisał(-a):

Cóż, kiedyś trzeba sobie dac spokoj ;)

Czekam od sierpnia, a łącznie już 15 miesiąc i starczy.

Ale może będzie wersja full wypas i tempomat chociaż 🤣?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, vvv napisał(-a):

Znajomy zamówił bmw 330e około kwietnia, bez wielkich fajerwerków tylko business pack. Miał odebrać w listopadzie, dostał maila, że przenoszą odbiór na kwiecień 2022. Dwa tygodnie temu dostał kolejnego maila, że odbiór przenoszą na lipiec 2022 pod warunkiem, że się zgodzi na brak tempomatu... Odpisał, że się nie zgadza to dostał odpowiedź, że albo bez tempomatu grudzień 2022, albo może anulować zamówienie. 

 

No to trochę wrednie się zachowali, bo za samą dyskusję przesunęli mu termin bez tempomatu z lipca na grudzień. A to już świństwo jest. 😬


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, beniowski napisał(-a):

Ale może będzie wersja full wypas i tempomat chociaż 🤣?

 

Że full wypas to tak, ale tempomat... hmmm... jak dasz cegłę na pedał gazu to masz tempomat 


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to nie wierzę, że to auto będzie. Wygląda na to, że w styczniu będę musiał wymyślić coś mądrzejszego. Zresztą nawet sam już nie wiem, czy w ogóle jeszcze chcę to auto, obrzydło mi przez to czekanie w nieskończoność. Osiągnąłem już taki poziom zniechęcenia, ze gdyby dało się temat zamknąć dzisiaj raz na zawsze, to dla świetego spokoju bym to zrobił...


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, pmwas napisał(-a):

(a części do Subaru są absurdalnie drogie) 

Jakiś ktos wjechał mi w tył OBK. Wycena remontu przez warsztat - 32k netto. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, szuwi napisał(-a):

Jakiś ktos wjechał mi w tył OBK. Wycena remontu przez warsztat - 32k netto. 

 

Lepiej - tłumik środkowy plus tłumik ostatni (stal ocynk) 6000zł. Sześć tysięcy 🙈


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, pmwas napisał(-a):

Lepiej - tłumik środkowy plus tłumik ostatni (stal ocynk) 6000zł. Sześć tysięcy 🙈

Wymieniali mi lampy przednie - cena aso - 8k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale lampa to przynajmniej lampa, a nie kawałek ocynkowanej rurki


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem, że Ci z Rosji sprowadzę bezpośrednio... Już gotowy z salonu by był...Jeszcze odpowiednie służby pod granicę by dostarczyły... :)

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dość mam już tego... już się pogodziłem ze go nie będzie. Zrobię sobie Subaru z oszczędności i przynajmniej nie będę miał rat leasingowych - najwyżej szybciej mieszkanie spłacę ;) nie ma tego złego ;)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wymieniali mi lampy przednie - cena aso - 8k

za dwie? dla C5 III w ASO wychodzi 5,5k brutto jedna (ksenon) :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie kto w ASO kupuje rzeczy, z tego typu marżą, w innym przypadku niż rozliczenie bezgotówkowe / z tytułu ubezpieczenia? Przecież wspomniane lampy kosztują ułamek tej ceny w sklepie motoryzacyjnym online? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, plszcto napisał(-a):


za dwie? dla C5 III w ASO wychodzi 5,5k brutto jedna (ksenon) 😞

Paranoja... tak, u mnie było za dwie... 

5 godzin temu, StaryWilk napisał(-a):

Pytanie kto w ASO kupuje rzeczy, z tego typu marżą, w innym przypadku niż rozliczenie bezgotówkowe / z tytułu ubezpieczenia? Przecież wspomniane lampy kosztują ułamek tej ceny w sklepie motoryzacyjnym online? 

Ja dostałem za friko jako dobry klient, bo wszystko u nich robię, choć juz dawno po gwarancji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.11.2021 o 18:26, pmwas napisał(-a):

 

Znów to samo. Od 10.11. głucha cisza. 2 tygodnie i jakos go nie widać. A jak pisałem, ze skoro plan produkcyjny zakłada październik to przed końcem listopada nie ma szans, to niby przesadzałem. Skoro fizycznie go jeszcze nie mają, to grudzień tez zaczyna być wątpliwy. Masakra... oczywiście sytuacja na granicy mogła go spowolnic, ale o ile? Dwa dni? Trzy? A nawet nie było info, że w ogóle wyruszył...

 

Tego auta chyba po prostu nie da się kupić i już.

 

Wysłałem dzisiaj maila, ze czekam na auto do końca roku i koniec. Dłużej czekac nie będę, bo to już nawet śmieszne nie jest :(

 

Ciekawostka: https://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/producenci/news-uaz-patriot-trafi-do-usa-ma-konkurowac-z-wranglerem-i-bronco,nId,5669910

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.11.2021 o 13:51, memento mori napisał(-a):

Czy ktoś z Was zamawiał w tym roku Mini? Czy 14-15% rabatu od ceny katalogowej ok.150-155k za Cooper S do produkcji (w zależności od wybranego wyposażenia w ok. 4-9 miesięcy) przy zakupie za gotówkę to maksimum co można wynegocjować? Da się jeszcze wcisnąć pakiet serwisowy 5lat/60 kkm za 3000 zł za 1 zł? 😉 Będę wdzięczny za inforamcję tu lub w PW (jak dobrze pamiętam, ktoś z forum chyba jest z Inchcape lub Bawarii 🙂 ).


Ja kupowałem, na początku roku, bo poprzednie „zginęło”. Wtedy max rabat to było 14%, ostatnio jak pytałem to 7.

 

Wymieniałem w tym roku tez służbowe i w BMW z rabatami była podobna polityka - coraz niższe.


Zakup gotówkowy to wręcz antyargument, salony preferują finansowanie i ich ubezpieczenie, wtedy patrzą bardziej przychylnie. 


Jeździłem Cooperem S i dla żony za mały i brakowało przyczepności, za to Clubman JCW przy 306 KM nie ma z tym żadnego problemu. All4 i szpera ładnie przenoszą moment.

 

Brałem pakiet service inclusive i przedłużona gwarancje.

 

Kolezanka brała auto z placu i w ramach negocjacji pakiet dostała za 1 zł.

Edytowane przez lumiclock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tzw międzyczasie dowiedziałem się, że auto ma być „na dniach”. 

Osiwieję przez to auto, ale oby to była prawda...


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, pmwas napisał(-a):

Osiwieję przez to auto, ale oby to była prawda...

Poczekaj z tym "siwieniem"

 aż je dostaniesz..

 wówczas "siwiejący "Pan bedzie miał branie w takim aucie oczywiście :)

Trymia palce oba trzi


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, pmwas napisał(-a):

W tzw międzyczasie dowiedziałem się, że auto ma być „na dniach”. 

Wydaje mi się, że chyba już to gdzieś słyszałem ;)

Moja rada odpuść to sobie, bo tak będą Cię wodzić za nos w nieskończoność. Niech oddadzą zaliczkę i tyle. 

Dlaczego nie bierzesz pod uwagę auta używanego? Zobaczysz z czym to się je, a jak nie podpasuje to i strata przy odsprzedaży mniejsza, a jeśli stwierdzisz tak to jest to, to kupisz sobie nówkę w normalnych czasach. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.