Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

mam pytanie do użytkowników nowszych samochodów z drzwiami z szybami bezramkowymi - jak się tym jeździ z prędkościami 150+ (chodzi mi głównie o hałas)?

Tej wiosny wszedłem w posiadanie weekendowej zabawki, roadstera - niezbyt młodego, więc jakoś potrafię zaakceptować potworny rumor na autostradach, nawet z założonym hardtopem.

Jednak niedawno obejrzałem filmik na yt odnośnie używanego Porsche 911 z 2008 i komentarz prowadzącego był taki, że jest nieciekawie jeżeli chodzi o wyciszenie przy szybszej jeździe, głównie ze względu na szyby bezramkowe.

Wreszcie w tym tygodniu spotkałem się z użytkownikiem nowego BMW M2 i zapytany o tę kwestię odpowiedział, że nie jest dobrze...

Co wy na to?

Nikt przez lata nie wymyślił jak to ładnie wyciszysz?

Widzicie znaczącą różnicę względem tradycyjnych drzwi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, jest głośniej niż w tradycyjnym samochodzie. W moim BMW e93 (czyli szyby bezramkowe + składany 3-częściowy dach sztywny) jest zdecydowanie głośniej niż niż w drugim aucie - Oplu Astra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W clsie też jest głosniej ale nie głośno. Zależy do czego porównać. Ople to o dziwo dobrze wyciszone są. Mój wujek, który jeździł Vectrą b z 12 lat po zakupie Kia ceed nowego z salonu ciągle powtarza, że w oplu było ciszej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Chorwat napisał(-a):

Niestety, jest głośniej niż w tradycyjnym samochodzie. W moim BMW e93 (czyli szyby bezramkowe + składany 3-częściowy dach sztywny) jest zdecydowanie głośniej niż niż w drugim aucie - Oplu Astra.

a astrę tez masz w cabrio? ogólnie e9x jest po prostu słabe pod tym względem, poprzednie e46 było sporo lepsze 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


Ferrari Testarossa Cabrio


 

Dzięki Panowie za inspirację i pomoc Nada się ?IMG_7132.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cabrio to to nie jest ale pozostałe warunki spełnia.

Życie to sztuka kompromisów


JACEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cabrio to to nie jest ale pozostałe warunki spełnia.
Życie to sztuka kompromisów

No niestety, życie zweryfikowało ja, będąc młodym człowiekiem, chciałem Jaguara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety, życie zweryfikowało ja, będąc młodym człowiekiem, chciałem Jaguara

Czasami lepiej nie dostać tego, o czym się marzyło. Jaguar się do tej grupy zalicza. Bardzo specyficzne „premium”. Z jednej strony faktycznie czuć jakiś powiew tego „premium”, a z drugiej strony czasem wychodzą niedoróbki i błędy konstrukcyjne większe niż w powiedzmy budżetowych markach i modelach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, wisniap napisał(-a):

W clsie też jest głosniej ale nie głośno. Zależy do czego porównać.


W CLSie jest głośniej niż w czym? W S-klasie? Na pewno. Niż w E-klasie? Nie wydaje mnie się…

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.12.2021 o 13:18, Kierownik napisał(-a):

Cześć,

mam pytanie do użytkowników nowszych samochodów z drzwiami z szybami bezramkowymi - jak się tym jeździ z prędkościami 150+ (chodzi mi głównie o hałas)?

Tej wiosny wszedłem w posiadanie weekendowej zabawki, roadstera - niezbyt młodego, więc jakoś potrafię zaakceptować potworny rumor na autostradach, nawet z założonym hardtopem.

Jednak niedawno obejrzałem filmik na yt odnośnie używanego Porsche 911 z 2008 i komentarz prowadzącego był taki, że jest nieciekawie jeżeli chodzi o wyciszenie przy szybszej jeździe, głównie ze względu na szyby bezramkowe.

Wreszcie w tym tygodniu spotkałem się z użytkownikiem nowego BMW M2 i zapytany o tę kwestię odpowiedział, że nie jest dobrze...

Co wy na to?

Nikt przez lata nie wymyślił jak to ładnie wyciszysz?

Widzicie znaczącą różnicę względem tradycyjnych drzwi?

Mialem kiedys Calibre. Nie bylo zadnego problemu z hałasem

 

 

2 minuty temu, Louis Cypher napisał(-a):


W CLSie jest głośniej niż w czym? W S-klasie? Na pewno. Niż w E-klasie? Nie wydaje mnie się…

 


W Octavi jest ciszej niz w Superbie


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Lawnowerman napisał(-a):

Mialem kiedys Calibre. Nie bylo zadnego problemu z hałasem

Miałem kiedyś Vectrę A i... 20-25 lat temu mieliśmy inny poziom akceptacji hałasu. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, trollu napisał(-a):

a astrę tez masz w cabrio? ogólnie e9x jest po prostu słabe pod tym względem, poprzednie e46 było sporo lepsze 

Nie - zwykła Astra. e46 nie jeździłem, nie mam porównania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Louis Cypher napisał(-a):


W CLSie jest głośniej niż w czym? W S-klasie? Na pewno. Niż w E-klasie? Nie wydaje mnie się…

 

Nie jeździłem ska więc nie mam porównania. Natomiast w e klasie 2.2 CDI z 2011 było wg mnie ciszej niż w CLS V8 5.0 z pierwszej serii. Tymi jeździłem. Dlatego pisałem zależy do czego porównać. To moje subiektywne odczucia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Kierownik napisał(-a):

Miałem kiedyś Vectrę A i... 20-25 lat temu mieliśmy inny poziom akceptacji hałasu. ;)

 

 

Tylko, że trochę się CX-em róznią 😉


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20.12... Hunter miał wyjechać dzisiaj z Uljanowska... mam nadzieję, że jedzie 😶


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli na własnych kołach, to jeszcze trochę poczekasz😎. No i wymiana oleju itp.  A poważniej, to już chyba bliżej niż dalej.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, petruss napisał(-a):

Jeżeli na własnych kołach, to jeszcze trochę poczekasz😎. No i wymiana oleju itp.  A poważniej, to już chyba bliżej niż dalej.

 

 

Na lawecie. Poprzedni transport Buhanek jechał tydzień, wiec spodziewamy się go po Świętach. Potem montaż LPG, przegląd wstępny, konserwacja podwozia i rejestracja. Jak dobrze pójdzie, będzie w styczniu 

Oczywiście przy założeniu, ze wyjechał, bo - do czego już się przyzwyczaiłem - potwierdzenia niet...


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, pmwas napisał(-a):

 

Na lawecie. Poprzedni transport Buhanek jechał tydzień, wiec spodziewamy się go po Świętach. Potem montaż LPG, przegląd wstępny, konserwacja podwozia i rejestracja. Jak dobrze pójdzie, będzie w styczniu 

Oczywiście przy założeniu, ze wyjechał, bo - do czego już się przyzwyczaiłem - potwierdzenia niet...

Pewnie skończy się wszystko na lutym. A taka idealnie kultowa data rejestracji to 22.02.2022. :)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj ciekawy odcinek Mikiciuka o zegarkach związanych z motoryzacja

 

 

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, pmwas napisał(-a):

20.12... Hunter miał wyjechać dzisiaj z Uljanowska... mam nadzieję, że jedzie 😶

Jeszcze nie wyjechał i tak szybko nie wyjedzie.  

Opony wprawdzie już mają, ale wentyli do kół jeszcze nie mają. :)  


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiej się, śmiej... mam nadzieję, że przy zamówieniu pamiętali, że każdy egzemplarz ma razem z zapasem 5 sztuk 😂


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.