Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, kiniol napisał(-a):

No bo ja wciąż sie kręcę jak g... w przeręblu i szukam czegoś dla siebie... ;)

Rozejrzyj się za jakimś po lekkiej stłuczce w USA, to serio się opłaca, jeszcze nie znam całkowitych kosztów naprawy mojego autka, ale w najgorszym wypadku cena wyjdzie z 20k poniżej ceny rynkowej ;)

 

1 godzinę temu, pmwas napisał(-a):

Tylko żeby się nie okazało, ze się Ruski gdzieś po drodze lawetą rozp... bił... ech, jeszcze 3 dni i piszę do Millenium...

Możliwe, że przez ten cały cyrk za naszą wschodnią granicą są problemy z transportem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na białorusko polskich przejściach granicznych 22.12 były kolejki (np 500 w Bobrownikach), ale rozładowali je do 23/24. Do zera. I do dziś jest 0. Choć z drugiej strony ten brak kolejki tez może być podejrzany ;)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.11.2021 o 18:54, Lincoln Six Echo napisał(-a):

Redleys.  ;)

 

Image

 

Mniej typowa konfiguracja ;) 

spacer.png

spacer.png

spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest Ok - ja dzisiaj poprawie 50 dniach odbieram z warsztatu mojego OBK. Koszt naprawy = 95% kwoty, jaką ubezpieczyciel sprawcy chciał mi zapłacić za rozbite auto... 🙂

 

Edytowane przez szuwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest ok. Dziś pękła bariera pierwszych 10 tyś w tipo i jeszcze się nie zepsuł Miał być tylko do miasta a od lipca nastukał już trochę tych kilometrów. Ogólnie polecam jako fajna alternatywa dla aut segmentu B.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

29.12... nic. Dalej cisza. Pozostają dwa dni, ale widać importer się nie przejmuje zbytnio, że znów robi z gęby d...


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakaś tam organizacja konsumencka powinna Ci przyznać złoty medal  w kategorii  najbardziej cierpliwy klient ever 


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paaaanie, ja nieznaczny...

Ale laur konsumenta dla marki UAZ i jej importerów - zdecydowanie :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj jeszcze trochę czasu. Może do wigilii się szykują...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile można dawać czasu? Ostatnio mówili, ze 20.12 ładują i wysyłają, to - z uwagi na kolejki na granicy - będzie jechał tydzień, czyli w zasadzie 27-28 powinien być. Kolejki są mniejsze niż były, auta nie ma, a oni oczywiście nawet nie napiszą pół zdania, że jednak nie przyjechał, kiedy się go spodziewać - nic. Tymczasem ja pisałem, ze ma do końca grudnia fizycznie być w Polsce, inaczej rezygnuję. I chyba tego się będę trzymał, bo po prostu już starczy tej farsy.

 

Dwa dni jeszcze są...

 

A ja właśnie wysłałem maila, że jak w ciągu 2 dni nie przyjedzie, ostatecznie rezygnuję.


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od stycznia wchodzą w życie nowe przepisy dla kierowców :

- do 10 km/h za przekroczenie prędkości - 50 zł 

- od 11 do 15 km/h - 100 złotych

- od 16 do 20 km/h - 200 złotych

- od 21 do 25 km/h - 300 złotych

- od 26 do 30 km/h - 400 złotych 

- od 30 km/h - 800 złotych  

- od 40 km/h - 1000 złotych 

- od 50 km/h - 1500 złotych 

- od 60 km/h - 2000 złotych 

- od 70 km/h - 2500 złotych 

 Za rozmowę przez telefon w czasie jazdy zapłacimy 500 zł .

Punkty będą kasowane po 2 latach ,licząc od momentu zapłaty grzywny . Od liczby zgromadzonych punktów może też zależeć wysokość składki OC . 

Maksymalny mandat wyniesie 5 tyś. zł . Z kolei Sąd może zdecydować podnieść kwotę mandatu nawet do 30 tyś. zł 

 

Taryfikator cd. :

- za wyprzedzanie na zakazie – 1000 zł 

- za jazdę pojazdami mechanicznymi bez posiadania uprawnień – 1500 zł 

- 500 zł - tamowanie ruchu lub utrudnianie ruchu.

- 800 zł - przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 30 km/h.

- 1 tys. zł - nieprawidłowe wyprzedzanie; prowadzenie pojazdu nie mechanicznego (np. roweru) w stanie po użyciu alkoholu (ponad 0,2 promila w organizmie).

- 1,5 tys. zł - niezatrzymanie pojazdu w celu umożliwienia przejścia przez jezdnię osobie niepełnosprawnej; wyprzedzanie pojazdu na przejściu dla pieszych; omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, ale zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu; naruszenie zakazu jazdy po chodniku lub przejściu dla pieszych; prowadzenie pojazdu bez uprawnień do kierowania;

nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu.

 

- 2 tys. zł - objeżdżanie opuszczonych zapór lub półzapór na przejeździe kolejowym; wjeżdżanie na przejazd, gdy opuszczanie zapór lub półzapór zostało rozpoczęte lub podnoszenie ich nie zostało zakończone; wjechanie na przejazd kolejowy za sygnalizator lub za inne urządzenie nadające sygnały, przy sygnale czerwonym, czerwonym migającym lub dwóch na przemian migających sygnałach czerwonych; wjechanie na przejazd kolejowy, jeśli po jego drugiej stronie nie ma miejsca do kontynuowania jazdy;

 

2,5 tys. zł - prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie po spożyciu alkoholu (powyżej 0,2 promila w organizmie) lub innego środka o podobnym działaniu; spowodowanie kolizji, w której narusza się czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia innej osoby.

 

8 tys. zł dla właściciela pojazdu za niewskazanie osoby prowadzącej, która dopuściła się złamania przepisów.

 

15 pkt. karnych otrzymamy za : 

- omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pieszym 

- wyprzedzanie na przejściach dla pieszych i bezpośrednio przed nimi 

- nieustąpienie pierwszeństwa przez kierującego pojazdem, który skręca w drogę poprzeczną, pieszemu przechodzącemu na skrzyżowaniu przez jezdnię drogi, na którą wjeżdża 

- nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu dla pieszych albo na nie wchodzącemu

- niezatrzymanie pojazdu w razie przechodzenia przez jezdnię osoby niepełnosprawnej, używającej specjalnego znaku, lub osoby o widocznej ograniczonej sprawności ruchowej w celu umożliwienia jej przejścia

- niezatrzymanie się do kontroli i ucieczka, spowodowanie wypadku drogowego, sprowadzenie katastrofy w ruchu lądowym

- niezastosowanie się, w celu uniknięcia kontroli, do sygnału osoby uprawnionej do kontroli ruchu drogowego, nakazującego zatrzymanie pojazdu

- naruszenie zakazu wyprzedzania na przejazdach rowerowych i bezpośrednio przed nimi

- przekroczenie dopuszczalnej prędkości powyżej 50 km/h poza obszarem zabudowanym

- przekroczenie dopuszczalnej prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym

- kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego

- kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie po spożyciu alkoholu lub środka podobnie działającego do alkoholu 

 

13 pkt karnych otrzymamy za :

- przekroczenie dopuszczalnej prędkości od 41 do 50 km/h

 

10 punktów karnych otrzymamy za :

- przekroczenie dopuszczalnej prędkości od 31 do 40 km/h

- nieudzielenie pomocy ofiarom wypadku

- naruszenie zakazu zawracania na autostradzie albo na drodze ekspresowej

- naruszenie zakazu wjeżdżania na przejazd, jeśli po jego drugiej stronie nie ma miejsca do kontynuowania jazdy

- naruszenie zakazu objeżdżania opuszczonych zapór lub półzapór oraz wjeżdżania na przejazd, jeśli opuszczenie ich zostało rozpoczęte lub podnoszenie ich nie zostało ukończone

- przewóz osób pojazdem nieprzeznaczonym lub nieprzystosowanym do tego celu, bądź w liczbie przekraczającej liczbę miejsc określonych w dowodzie rejestracyjnym pojazdu 

 

8 punktów karnych otrzymamy za :

- zatrzymanie pojazdu na przejściu dla pieszych lub na przejeździe dla rowerzystów oraz w odległości mniejszej niż 10 m przed tym przejściem lub przejazdem, albo w odległości 10 m za tym przejściem lub przejazdem na drodze dwukierunkowej o dwóch pasach ruchu

- używanie pojazdu w sposób zagrażający bezpieczeństwu osoby znajdującej się w pojeździe lub poza nim

- niezastosowanie się do: sygnałów świetlnych; sygnałów i poleceń podawanych przez osoby uprawnione do kierowania ruchem drogowym; sygnałów i poleceń dawanych przez osoby uprawnione do kontroli ruchu drogowego

- nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu rowerzystom

- nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu pojazdom szynowym

- nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu w sytuacji równorzędnej

- nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu oznaczonym znakami określającymi pierwszeństwo przejazdu

- nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu podczas cofania

- niestosowanie się do znaku „zakaz wyprzedzania"

- naruszenie zakazu wyprzedzania przy dojeżdżaniu do wierzchołka wzniesienia

- naruszenie zakazu wyprzedzania na zakrętach oznaczonych znakami ostrzegawczymi

- naruszenie zakazu wyprzedzania na skrzyżowaniach

- naruszenie zakazu wyprzedzania na przejazdach tramwajowych i bezpośrednio przed nimi

- naruszenie zakazu wyprzedzania na przejazdach kolejowych i bezpośrednio przed nimi

- naruszenie zakazu cofania na drodze ekspresowej lub autostradzie 

 

Opłaty za odholowanie pojazdu i postój na parkingu miejskim 2022 :

- rower lub motorower za usunięcie – 128 zł, za każdą dobę przechowywania – 24 zł;

- motocykl za usunięcie – 251 zł, za każdą dobę przechowywania – 33 zł;

- pojazd o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t: za usunięcie – 542 zł, za każdą dobę przechowywania – 46 zł;

- pojazd o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 t do 7,5 t: za usunięcie – 677 zł, za każdą dobę przechowywania – 60 zł;

- pojazd o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 7,5 t do 16 t: za usunięcie – 956 zł, za każdą dobę przechowywania – 86 zł;

- pojazd o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 16 t: za usunięcie – 1409 zł, za każdą dobę przechowywania – 154 zł;

- pojazd przewożący materiały niebezpieczne: za usunięcie – 1714 zł, za każdą dobę przechowywania – 225 zł;

- hulajnoga elektryczna lub urządzenie transportu osobistego: za usunięcie – 128 zł, za każdą dobę przechowywania – 24 zł 

-


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak policja przeniesie ciężar pracy z lania pałami za brak maseczki na egzekucję wykroczeń drogowych, to już za rok wszyscy będziemy chodzić na piechotę. Będzie zdrowiej i taniej. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem sobie aktywny tempomat na ograniczenia + 9 km/h i tak jeżdżę od miesiąca. Jest tylko jeden problem, nie zasnąć za kierownicą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, mario1971 napisał(-a):

Jak policja przeniesie ciężar pracy z lania pałami za brak maseczki na egzekucję wykroczeń drogowych, to już za rok wszyscy będziemy chodzić na piechotę. Będzie zdrowiej i taniej. 

Zaznaczam, że nikt nigdy nie leje nikogo za brak maseczki. (No chyba, że trafi ktoś na policjanta pojeba, jakiś tam procent by się znalazł) Za niewykonywanie poleceń i agresję czy ucieczkę a i owszem.

19 minut temu, Tommaso napisał(-a):

Ustawiłem sobie aktywny tempomat na ograniczenia + 9 km/h i tak jeżdżę od miesiąca. Jest tylko jeden problem, nie zasnąć za kierownicą...

Mnie też to przeraża, nie ma znaczenia gdzie pracuje, jest wiele sytuacji, gdzie szmata nikogo nie wybroni.

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8k za niewskazanie - czy mam rozumieć, że mając kilku członków rodziny - kierowców w domu, a auto zarejestrowane na siebie, w momencie kiedy któryś z nich coś odwali i się nie przyzna, ja mam zapłacić 8kpln?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, pechagto napisał(-a):

8k za niewskazanie - czy mam rozumieć, że mając kilku członków rodziny - kierowców w domu, a auto zarejestrowane na siebie, w momencie kiedy któryś z nich coś odwali i się nie przyzna, ja mam zapłacić 8kpln?

w takim wypadku lepiej jest wskazać przypadkową osobę i niech się broni :P zawsze można zrobić losowanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

5 minut temu, pechagto napisał(-a):

8k za niewskazanie - czy mam rozumieć, że mając kilku członków rodziny - kierowców w domu, a auto zarejestrowane na siebie, w momencie kiedy któryś z nich coś odwali i się nie przyzna, ja mam zapłacić 8kpln?

W rodzinie jak w rodzinie, pomyśl sobie jaki problem jest w firmie, gdzie ja jako właściciel muszę wskazać kto prowadził, a w mojej firmie np auta nie jest przyporządkowane konkretnej osobie. Oznacza to tak naprawdę konieczność prowadzenia w firmie dokładnej ewidencji pojazdu, czyli dodatkowy obowiązek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca - podajecie dane osób, które mogły w tym dniu prowadzić samochód i niech sami szukają i dochodzą która to z nich. Teraz też tak to działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W taryfikatorze jest wyraźnie napisane - za niewskazanie osoby prowadzącej, jednej osoby. Wszystko zależy od tego jak inspekcja będzie interpretować ten zapis, moim zdaniem mogą się upierać, że to ja muszę zrobić dochodzenie w firmie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są plusy dodatnie i plusy ujemne. Wydaje mi się jednak, że tu chodzi o sytuację, gdzie ktoś naprawdę jawnie wali w ch... Wiadomo, że jechał, ale dopuki się nie przyzna, to w sądzie nie przejdzie, nawet jeśli sędzia też wie, że on wali w ch... Więc jak nie tak panie podatnik, to inaczej cię załatwimy. Do tej pory gdy ktoś zasłaniał się niepamięcią a zdjęcie było kiepskiej jakości to prawie każdy mógł się wyłgać. Teraz trzeba będzie kombinować ,,na Ukraińca".


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na jeden z samochodów dostałem mandat z ITD to musiałem podać dane kierowcy łącznie z jego adresem... albo wziąć mandat na klatę lub zapłacić 500zł za niewskazanie sprawcy. W moim przypadku podałem dane sprawcy, bo mandat był 100zł. Rozumiem jednak, że 500zł było za mało bo wielu kierowców leciało po bandzie i zamiast płacić 500zł i 10pkt wolało 500zł bez punktów. Jednak jak to zwykle u bas bywa od skrajności w skrajność... 

 

 


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, albiNOS 01 napisał(-a):

- 500 zł - tamowanie ruchu lub utrudnianie ruchu

Przecież poszczególne punkty tego szajsu wzajemnie się wykluczają, jak można karać za tamowanie ruchu i jednocześnie za przekroczenie prędkości nawet o kilka km/h? 

 

Po całym tym cyrku z covidem, nowym wałem i tym g+++em pozostaje już chyba tylko emigracja 😞

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8k za niewskazanie - czy mam rozumieć, że mając kilku członków rodziny - kierowców w domu, a auto zarejestrowane na siebie, w momencie kiedy któryś z nich coś odwali i się nie przyzna, ja mam zapłacić 8kpln?

Zobaczymy jak to będzie po nowemu. Po staremu mogli za to dać i milion dolarów, a i tak była to martwa regulacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny dzień, kolejne nic. Zobaczymy... czas jest do jutra do 17:00, po tym czasie zamówienie jest ostatecznie niezrealizowane. A ja kupię jakiś zwykły „dupowóz” i trudno.


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.