Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Podbijam - fiat 500 z 2015 dalej dostępny. Niech ktoś kupi, bo nie mam miejsca na kolejne auto;)


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, zielony.m napisał(-a):

Podbijam - fiat 500 z 2015 dalej dostępny. Niech ktoś kupi, bo nie mam miejsca na kolejne auto;)

Nie jest jeszcze taki stary, do salonu oddaj 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że jest tu kilku fanów Bąka. Fajnie i z humorem przedstawił urusa, z urusem i jego włoska "jakość" ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, wisniap napisał(-a):

Trzeba się będzie przyzwyczaić. Mam tak w dwóch autach. W fordzie żony od 7 lat i moim oplu to samo. Uboga mieszanka. Kiedyś jeszcze sprawdzałem i kasowałem. Teraz już nie zwracam uwagi jeżeli wszystko poza tą kontrolką jest ok o auto normalnie śmiga..

W oplu błąd uboga mieszanka bardzo często oznacza uszkodzony zawór odmy lub zawór powrotny par paliwa. Jedno i drugie można łatwo samemu zdiagnozować. Trzecią i najczęstszą przyczyną tego błędu może być zaworek podciśnienia w kolektorze dolotowym o ile masz turbo.

 

Jeśli powyższe sprawne to problem rozwiązuje emulator drugiej sondy lambda. Takie miedziane kolanko w które wkręca się sondę i ona po prostu widzi mniej tlenu.

Mam opla. Wszystko o czym piszę przerobiłem organoleptycznie. Check już się nie pojawia.

 

Dodatkowo trzeba wziąć gazownika za wszarz, wpakować do auta i ma zrobić porządną kalibrację podczas jazdy.

Edytowane przez mariaczi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma. Cóż - dalsze czekanie jest chyba bez sensu. Zwłaszcza, że nawet nie napisali, że jednak auto w tym roku nie dojedzie. Szkoda...


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, pmwas napisał(-a):

Nie ma. Cóż - dalsze czekanie jest chyba bez sensu. Zwłaszcza, że nawet nie napisali, że jednak auto w tym roku nie dojedzie. Szkoda...

I co, to już? Koniec sagi? Szkoda, czytało się jak dobrą powieść w odcinkach 😂.

 

A szczerze, to ja i tak jestem pełen podziwu że tyle wytrzymałeś. Weź olej tych ludzi i kup sobie, no nie wiem co. Może używanego Wranglera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś sobie kupię. Byle od ręki. I nowe. Jak nie takie, jak chcę, to takie żeby się narzeczonej podobało ;)

 

Dla mnie obojętne czym jeżdżę, motoryzacja poszła w kierunku smartfonów na kółkach i kupię coś, co po prostu jest.

 

Najgorsze, że z procesu zakupu UAZa powoli robi się jakiś festiwal żenady. Nawet nie dlatego, ze po kilkunastu miesiącach auta dalej nie ma, ale dlatego, że ciągle ma być „zaraz”. Szukam jednej prawdziwej informacji otrzymanej od jednego czy drugiego importera przez ostatni rok (tzn. jednej, która okazałaby się prawdą) i... nie ma.


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz import jest łatwy, ale przed wejściem Polski do UE też się sprowadzało auta z Niemiec. Czy nie da się wziąć rubli za pazuchę i pojechać po UAZa do Rosji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie i się da, ale tej wersji nie robią dużo. Tez raczej się nie dostatnie od ręki 


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że dystrybutorów mają sporo. "Nawet" 😄 w Obwodzie Kaliningradzkim jest. Może prędzej tam lub w Niemczech, Belgii itp. się uda.

https://uaz.global/distributors

 

Dealer w Niemczech (bardzo dobre opinie) 🙂

 

https://www.mobile.de/pl/Samochod/Inne-UAZ-Hunter2,7-99KW5-Gang,Expedition,/vhc:car,ms1:1400__uaz,pwn:87,pwx:110/pg:vipcar/329522337.html

 

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, StaryWilk napisał(-a):

Wiem, że jest tu kilku fanów Bąka. Fajnie i z humorem przedstawił urusa, z urusem i jego włoska "jakość" ;)

Ha ha. Dokładnie, włoska robota. W Audi można wszystko jednym przyciskiem włączyć/wyłączyć, a w Lamborghini po włosku: dźwigienka w górę przy jednocześnie wciśniętym pedale i kolejnym przycisku który musi być przytrzymywany. Czuję się jakbym już do Mediolanu wrócił🤣.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, memento mori napisał(-a):

Widzę, że dystrybutorów mają sporo. "Nawet" 😄 w Obwodzie Kaliningradzkim jest. Może prędzej tam lub w Niemczech, Belgii itp. się uda.

https://uaz.global/distributors

 

Dealer w Niemczech (bardzo dobre opinie) 🙂

 

https://www.mobile.de/pl/Samochod/Inne-UAZ-Hunter2,7-99KW5-Gang,Expedition,/vhc:car,ms1:1400__uaz,pwn:87,pwx:110/pg:vipcar/329522337.html

 

 

Z tą wersją jest coś nie teges. Po prostu nie da się jej kupić. Skoro w międzyczasie i do Tarmotu i do Polmotoru przyjechały (z opóźnieniem ale zawsze) zamówione Buhanki, to po prostu musi być jakiś kłopot z Hunterem Expedition. 


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, pmwas napisał(-a):

 

Z tą wersją jest coś nie teges. Po prostu nie da się jej kupić. Skoro w międzyczasie i do Tarmotu i do Polmotoru przyjechały (z opóźnieniem ale zawsze) zamówione Buhanki, to po prostu musi być jakiś kłopot z Hunterem Expedition. 

Nie rezygnuj. Kup i sprzedaj +100% - fliperzy suba będą Ci się kłaniać 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, pmwas napisał(-a):

 

Z tą wersją jest coś nie teges. Po prostu nie da się jej kupić. Skoro w międzyczasie i do Tarmotu i do Polmotoru przyjechały (z opóźnieniem ale zawsze) zamówione Buhanki, to po prostu musi być jakiś kłopot z Hunterem Expedition. 

Dokładnie tak, do Polmotoru przyjechały dwie piękne pomarańczowe Buhanki i mają już swoich nabywców. 120 tys zł za wersję wyprawową (ciekawy zderzak, wyciągarka, bagażnik dachowy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, pmwas napisał(-a):

 

Z tą wersją jest coś nie teges. Po prostu nie da się jej kupić. Skoro w międzyczasie i do Tarmotu i do Polmotoru przyjechały (z opóźnieniem ale zawsze) zamówione Buhanki, to po prostu musi być jakiś kłopot z Hunterem Expedition. 

najprawdopodobniej mają kłopoty z elektroniką pokładową  - komputerem, albo sterownikiem szyb... albo z nawigacją "glonass"... 

Może klimą automatyczną nie ma co sterować i zestaw kamer 360st nie funkcjonuje poprawnie..

No bubla klientowi przecież nie wcisną ... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam, że gdybym chciał białego, to może by już dawno był...

Z drugiej strony biały to nie pomarańczowy Expedition, a ja chciałem Expedition i tak w kółko :(

3 godziny temu, Sn@p napisał(-a):

Dokładnie tak, do Polmotoru przyjechały dwie piękne pomarańczowe Buhanki i mają już swoich nabywców. 120 tys zł za wersję wyprawową (ciekawy zderzak, wyciągarka, bagażnik dachowy).

 

Juz się sprzedały? Ktoś sobie po prostu kupił buhankę i ma, a ja od 16 miesięcy usiłuję kupić Huntera i nie mam. To się nazywa mieć w życiu szczęście 😡


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, pmwas napisał(-a):

Tak się zastanawiam, że gdybym chciał białego, to może by już dawno był...

Z drugiej strony biały to nie pomarańczowy Expedition, a ja chciałem Expedition i tak w kółko :(

 

Juz się sprzedały? Ktoś sobie po prostu kupił buhankę i ma, a ja od 16 miesięcy usiłuję kupić Huntera i nie mam. To się nazywa mieć w życiu szczęście 😡

Łączę się z Tobą w bólu :( bo to fajne auto jest i zastanawiam się jego możliwości terenowo - wyprawowych 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówienie w Tarmocie złożyłem we wrześniu 2020. Na żadne auto nie warto tyle czekać :(


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy czeka na BMW od marca, po pol roku dostał telefon, że będzie czekał kolejne pół roku. Po kilku tygodniach, że zaszła pomyłka i będzie co prawda czekał jeszcze pół roku, ale tylko wtedy jak zrezygnuje z aktywnego tempomatu, a jeśli nie to w ogóle nie będzie czekał bo nie podadzą mu wtedy w ogóle daty odbioru i może zabrać zaliczkę.

 

Na koniec grudnia 2021 r.  w BMW/MINI w Polsce aktywny tempomat można było zamówić tylko do najmocniejszych wersji silnikowych (M-ki i 340i lub odpowiednio JCW i Cooper S). Taki biuletyn restrykcji jest ważny i obowiązujący do 9 tygodnia (początek marca) 2022 r. Po tej dacie być może się to zmieni, ale nie wiadomo czy na lepsze czy na gorsze (np. zostaną tylko M-ki i JCW). Biznesowo ma to sens. Najmocniejsze wersje silnikowe są najdroższe i zarabia się na nich najwięcej. Skoro liczba dostępnej elektroniki do aktywnego tempomatu jest ograniczona, to pozwalają go dodać tylko w najdroższych konfiguracjach. Wychodzi więc taka paranoja, że zostawiając w salonie 250k na auto premium nie masz aktywnego tempomatu, który np. w najniższej wersji pospolitej Corolli jest w standardzie.

 

Jak widać obsługa klienta i wyposażenie w BMW i UAZie są podobne 😜 

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem - jak będę kupował auto w styczniu to głównym kryterium będzie „od ręki”, a potem dopiero oglądam ofertę dalej ;)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bym napisał do tego niemieckiego dealera co im tam przyjedzie w pierwszym kwartale 😉 Albo kontaktował się z centralą UAZa i pytał kto w EU dostanie niebawem egzemplarze tej wersji. Przecież one u nich muszą stać od ręki.

 

https://www.ooyyo.com/russia/c=CDA31D7114D2854F111B906FBA66345B09BE1D6617CB874111/5054901967533078128.html/

 

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież z UAZem gada się tak, jak widać... Polmotor ma umowę, ma VIN, ma termin i co? I po prostu nie ma i już. I co im zrobią? Termin dostawy był na listopad, więc mało mnie interesuje gdzie co ma być. Albo jest albo nie jestem zainteresowany 


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli to, że może prędzej uda się dogadać Tobie z rosyjskim dealerem lub dealerowi spoza polski z UAZem niż Polmotorowi z UAZem. Być może UAZowi zależy, żeby dostarczać do rosyjskich dealerów w pierwszej kolejności a już dalej rosyjskiemu dealerowi może być obojętne czy sprzeda Tobie czy komuś innemu, byleby sprzedał. Tym bardziej, że ten konkretny dealer "Dakar" z Petersburga daje ogłoszenia na portalu, który jest skierowany pod anglojęzycznego klienta.

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, może i by tak było, ale nie mam już ochoty sprawdzać. Starczy, trzeciego importera już nie uruchomię 😉


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój wewnętrzny "Janusz" 😜 powoduje, że gdybym chciał takiego Huntera to już na samym początku poza polskimi importerami sprawdziłbym też innych z UE i import prywatny bezpośrednio.

Czy dostałeś zwrot zaliczki od tego pierwszego importera czy to nadal trwa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.