Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Z Polmotorem to też jest taki kłopot, że ogólnie są w porządku - ewidentnie to Ruscy "lecą w kulki".

Skoro już zapłącili za auto, a zapłacili, to tak samo oni czekają jak i ja...


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech... ponoć auta wyjechały kilka dni temu. Uwierzę jak zobaczę, ale to optymistyczna wiadomość...


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zadanie dla "07 zgłoś się". Wskoczyłby w Borewicza i raz dwa sprawdził gdzie jest teraz ten Hunter. Co do cen części (oryginalnych, ponieważ zamienniki są zazwyczaj droższe 😄 ) to wklejałem tu kiedyś kilka przykładów dla Łady Nivy, czyli poprzedniej generacji, która obecnie nazywa się oficjalnie Łada Niva Legend Classic.

 

Przypomnę raz jeszcze:

 

- amortyzator: przedni 60 zł, tylny 50 zł

- sprężyna: 60 zł

- komplet drążków: 140 zł

- bęben hamulcowy: 150 zł za 2 szt. szczęki 35 zł za 4 szt.

- tarcza: 60 zł

- klocki: 30 zł za 4 szt.

- rozrusznik: 280 zł

- alternator: 290 zł

- komplet sprzęgła: 180 zł

- lampa tył: 80 zł

- obudowa kierunkowskazu: 6 zł

- chłodnica: 190 zł

- filtr powietrza 25 zł,

- filtr oleju: 19 zł

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, pmwas napisał(-a):

Oferowali mi demo - chyba - Łady, ale trzeba by po nie jechać do W-wy...

Jest to jakieś rozwiązanie.

Gwarancja - jak rozumiem - od momentu sprzedaży. 

Ale to w sumie nie tak istotne, bo o ile sam Hunter jest drogi z uwagi na akcyzę, to ew. cześci są śmiesznie tanie.

To autko w Rosji kosztuje ok 70000zł w najlepszej wersji. 

Wydaje mi się, że gwarancja biegnie od momentu pierwszej rejestracji czyli jeżeli to jest demo to zakładam, że już zarejestrowane z płynącą gwarancją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie... demo do jeżdżenia na czas aż przyjedzie UAZ :) 

Bo mi się auto sypie i zaraz mogę nie mieć czym jeździć ;)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.12.2021 o 13:23, AK&AK napisał(-a):

 😉 

A tak serio to nadal trzymamy kciuki, aby jednak dojechał i tego życzymy Ci na 2022 rok!

Ewidentnie chcesz to auto, skoro czekasz 16 miesięcy i nadal chodzi Ci po głowie... Podtrzymujemy powyższe życzenia 🙂

 

20 godzin temu, pmwas napisał(-a):

Oferowali mi demo - chyba - Łady, ale trzeba by po nie jechać do W-wy...

Jest to jakieś rozwiązanie.

To bardzo dobre rozwiązanie. Serio. Jak Lada to albo Legend, albo cywilizowana Travel. Bierz, będziesz miał czym jeździć czekając na swojego wymarzonego Uaza... A może Lada Cię zauroczy 😉 

Warszawa nie jest tak daleko...


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niva Travel ma jedną wadę... 80KM w tak ciężkim aucie. Zarżnę silnik próbując to rozpędzić. Ruscy się bawili i Hunter jest szybszy na starcie od Nivy, mając i tak minimum 15 sekund do setki. Poza tym UAZ wygląda na wolne autko, a Niva Travel nie. Powinna jeździć a nie jeździ. UAZ jest wolny, ale da się go rozruszać i przyspiesza na poziomie cherlawego hatchbacka. Natomiast Niva jest po prostu patologicznie wolna ;) 

Jednak 2,7l 130KM z wyższym momentem to dużo mocniejszy motor niż 1,7 80KM z mniejszym momentem.

 

Dlatego nie Niva Travel. Rozważałem. Ale nie.

 

Nie wspominając o tym, że od kiepskich plastików wolę jednak metal ;) 

A Niva Travel w środku wyglada jakby miała lekko ze 20 lat (jeśli pominąć wyświetlacz)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy trochę dłubnąć i proszę ;)


JACEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blyatmobil wymiata ;)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co, jak wiozą to w końcu dowiozą. Czego koledze oczywiście życzę.

Edytowane przez Balansujący Na Osi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko się zastanawiam czy w ogóle mogę mieć nadzieję, że oni piszą prawdę. Od początku to jedna wielka ściema, od roku ciągle słyszę, że zaraz będzie. Rozumiem, że niby Tarmot to „partyzantka”, a Polmotor sprowadza kanałem „oficjalnym”, ale i tak ciągnie się to dramatycznie. Jeśli jedzie to powinno w przyszłym tygodniu dojechać. Jak nie dojedzie, znaczy ze wcale nie wyjechało w zeszłym roku...


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę współczuję. Wydane od czorta kasy i zwykłe pogrywanie sobie przez dostawce.Dramat!!! Ich powinno się opisać gdzie się tylko da żeby innych ostrzec.

Sytuacja z tym samochodem podobna jak z tą ich rakietą - wystrzelili i na pewno spadnie, tylko nie wiadomo kiedy i gdzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno Łada jest bardziej wiarygodna. UAZ... to relikt komunizmu. Jak dowiozą to będą. A jak nie dowiozą to nie i wuj.


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I pomyśleć, że ja się wku#@%m gdy w styczniu zamiast w tydzień auto jechało do mnie 2,5 tygodnia z placu w Poznaniu do salonu w Warszawie....co prawda sam się wpędziłem w kłopoty bo poprzednie auto wystawiłem w ogłoszenie w sobotę wieczorem, myśląc "aaa i tak się będzie ze dwa tygodnie sprzedawać"  a złożyło się tak, że w niedzielę o 10 już auta nie było i zostałem na dwa tygodnie tylko z citigo :D 

Z jednej strony współczuję sytuacji, z drugiej szczerze podziwiam za konsekwencję w wyborze i cierpliwość w oczekiwaniu....ja bym już dawno odpuścił i jeździł czymś innym (ale ja też  zupełnie tego ekscentrycznego wyboru nie rozumiem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybór jest prosty. Auto piękne i surowe. Po prostu cudo jest. Surowy wehikuł czasu prosto z fabryki - ostatnia okazja, bo za rok mają kończyć produkcję (choć już kończyli bodaj w 2017...). A że auta siła rzeczy mamy dwa, ja mogę mieć takie 😍


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ideę auta rozumiem, natomiast po prostu nie rozumiem tego wyboru, gdyż nie potrafię odnaleźć racjonalnych argumentów do użytkowania (w moim odczuciu męczenia się  z nim) takiego wehikułu na co dzień patrząc przez pryzmat mojego i żony użytkowania auta ;) Na auto w trasę, do klepnięcia 400-500 km bez wysiadania się to nie nadaje, do miasta też tak średnio...może gdybym mieszkał gdzieś na wsi, w lesie,  poza drogami utwardzonymi i cywilizacją wtedy łatwiej mi by było zrozumieć. Ja po prostu nie odnajduję zastosowania takiego auta w codziennym (moim) życiu ;) 

Edytowane przez Łukasz_M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze - auto w trasę mamy inne, a do miasta... zobaczę. Rozważę zakup małego „pierdźka” do miasta na zakupy, zależnie od walorów użytkowych tego wehikułu ;)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma zwykłego Uaza -  raz na dwa lata zdarza mi się jako pasażer  zabrać. W nowym chyba inny silnik, pewnie hamulce też,  cywilizowane fotele, kierownica  a  nawet pasy bezpieczeństwa :)-  jak bym miał garaż to może i bym sobie kupił taki na przejażdżki. Ten samochód to żadkość  dziś, a Niva w każdym mieście pow. 30 tys  mieszkańców jest.  Życie jest  jedno - jak nie teraz to kiedy ?  Samochód nie jest drogi, a sprawi na pewno wiele radości. Jeśli naprawdę  sprowadzą to warto  zaczekać, jeśli nie to nie zrezygnował bym ,a raczej szukał innego źródła.  

modernizuotas-uaz-hunter-56ba09d41084c.jpg

Edytowane przez łowca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hurrrrrrraaaaa. 

No wreszcie, bo już mnie kciuki bolały... 

Cały czas kibicuję. 

 

Pozdrawiam Jacek 


"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest pomarańczowy?

Rzeczywiście?

Na prawdę?

Kolega może to potwierdzić jeszcze raz? :)

 

Jeśli to prawda to gratuluję! 

Samochodu i cierpliwosci i czekamy na pierwsze wrażenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są, stoją :) teraz lpg i rejestracja więc jeszcze chwila 


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.