Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Gratuluję UAZa szczerze kibicowałem i czekam na reckę.


JACEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mamy super pogodę na przejażdżke. 

 

 



Sent from my SM-G998W using Tapatalk
 

20220106_103830.jpg

20220106_103852.jpg

20220106_104010.jpg

20220106_104034.jpg

20220106_104521.jpg

Edytowane przez irekm

Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Tommaso napisał(-a):

Jest tu na forum człowiek, który ma Audi zamówione w grudniu 2020, pierwotny termin na kwiecień 2021, przesuwany na sierpień, październik, styczeń, a teraz na maj 2022. Zaprosić go tu do wątku? 😁

 

Nie. Nie obrażajmy UAZa jakimś pospolitym Audi 😉

 

@pmwas Gratulacje. 🍾 Ślimak też chodzi powoli, ale wszędzie zdąża. 🤪

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PMWAS gratulacje, w końcu. Oby teraz było tylko z górki.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.01.2022 o 18:39, pmwas napisał(-a):

A72B2BD9-26EE-4EBE-BA27-68CCA54A6555.jpeg.334437da1aa6f30cb0c982a7f24a7473.jpeg

 

I to jest ten post, na który czekałem !! :)

Bedzie to nietaktowne jak spytam ile kosztowała ta zabawka, jak wyglądał zapłata itp - bo to że się długo czeka, to już wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może tak... auto w Rosji kosztuje około 70000zł, w Polsce po doliczeniu podatków i cła oraz z montażem instalacji LPG 2xtyle. Plus konserwacja plus opony zimowe = za dużo.

Tarmot obiecywał auto za 96000, ale nie pykło (wtedy zreszta w Rosji tez kosztowało mniej). 

Odnośnie płatności -  po prostu leasing jak każdy inny.


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dbaj i oszczędzaj to za 5 lat odkupię  : )

 

Edytowane przez łowca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna powiedzieć, że za taką kasę jest masa fajnych samochodów, ale niestety takie auta, które mi się podobają i które chciałbym mieć to niestety od 250000 w górę ;) 

Oczywiście mądrzej by było kupić sobie RAV4 czy Sportage i sobie spokojnie jeździć, ale... ja nie chcę mieć auta jak wszyscy. Nawet jeśli mam mieć przez to gorzej, to i tak czuł się będę lepiej.

 

Jezdzilem różnymi autami (razem naliczyłem na pewno ponad 15, jednymi dłużej, drugimi tylko na chwilę) i nie sądzę, żeby tym nie dało się jeździć.

Ja najbardziej lubię auta jednoznacznie dobre lub jednoznacznie złe. Najbardziej nie lubię średniaków - aut, które niby jadą fajnie, chcą się rozpędzać, nie czuje się prędkości, a w zakręcie odstawiają piruety. 

Taka różnica miedzy Subaru Imprezą (3gen), a wywodzącym się z niej XV. Impreza chce jechać szybko i umie, a XV bardzo chce, ale nie umie. Pierwszy w zakrętach pomaga i ratuje zmarszczone dupsko, a drugi tańcuje aż (nie)miło i trzeba „szybkim” autem na wszelki wypadek jechać wolno. 

Tą samą przypadłość miał Renault VelSatis z dieselem V6. Autko szybkie dopóki droga prosta.

 

Natomiast absolutne nie przeszkadza mi, jeśli auto jest wolne i nie udaje że jest szybkie. Może być wolne, może być trudne w prowadzeniu, spoko, damy radę 💪

 

Jeśli naprawdę będzie uciążliwe to dokupię sobie coś do codziennego przemieszczania się po mieście, ale... ogólnie jestem dobrej myśli. Liczę, że go polubię.

 

Zresztą ja już mówiłem - ono albo będzie totalnie epickie albo totalnie do dupy, nic pomiędzy...


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze że jest jednak. 

To auto to tylko dla świadomego nabywcy, a w trakcie oczekiwania przekonaliśmy się, że kolega takim jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nooo... nareszcie... gratulacje Paweł... 


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.01.2022 o 10:24, jacus napisał(-a):

Wystarczy trochę dłubnąć i proszę ;)

Taką Nivą mógłbym jeździć, nie boję się takich wynalazków, zresztą miałem kiedyś Samarę, dopóki sama nie zmieniła właściciela ;)


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, kiniol napisał(-a):

Nooo... nareszcie... gratulacje Paweł... 

 

Teraz „tylko” muszą go zarejestrować. To się będzie dłużyć w nieskończoność 🙈

 

Tak by się chciało już wsiąść i jechać...


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z homologacją? Jest wymagana?


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest rejestrowane jako ciężarowe do 3,5t i ponoć nie ma problemów bo wszystko fabryczne. Nie wiem, tak twierdzą chłopaki z Polmotoru.

Instalacja LPG będzie montowana przez Polmotor, więc tez bez problemów. Można go ponoć zamówić z rosyjską instalacją, ale wtedy mógłby być problem.


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok... 


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[edit]

 

Poszukałem, pokopałem i Chińczycy zdecydowanie zaprzeczają jakimkolwiek planom wspolpracy z UAZem, więc doniesienia o możliwości produkcji suva GWM w Rosji to prawdopodobnie zwykła plotka. 

Fakt - cały czas w sieci krążą mniej lub bardziej prawdopodobne wizje zakończenia produkcji „klasycznych” UAZow i tego, co dalej.

 

 

Ogólnie koniec "klasycznego" Huntera planowany jest na rok 2023 właśnie. W zadsadzie produkcję raz już kończono - bodaj w 2017. roku, ale dośc szybko zosała wznowiona. Ciekawe, czy tym razem się uda?


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jesteś FARCIARZEM :)

 

👍


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie myślałem, ze to ostatni moment żeby to kupić. Ale z drugiej strony ktoś coś mówił ze obecna produkcja (tylko nie wiem czy Huntera czy Patriota czy obu) ma być kontynuowana tak długo, jak będzie popyt, co w warunkach wschodniej Rosji może oznaczać że... długo ;)

 

Co ciekawe jakiś czas temu Interia opublikowała plotkę, że niby UAZ jest już dogadany z Toyotą na zakup technologii produkcji Land Cruisera, ale tez cisza...

 

Tu i tam można tez znaleźć informacje, że istniał projekt stworzenia rosyjskiego samochodu (nowego Patriota) ale okazał się za drogi...


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem??

 Ale... wiem , że cały czas łuck proukuje łożyska dla UAZA...


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niva była też z chevroletem kojarzona.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo Lada przez chwilę współpracowała z GM. Doszło nawet do paranoi, ze prawa do nazwy Niva miał GM, a Lada musiała się nazywać 4x4


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.01.2022 o 14:11, pmwas napisał(-a):

Mozna powiedzieć, że za taką kasę jest masa fajnych samochodów, ale niestety takie auta, które mi się podobają i które chciałbym mieć to niestety od 250000 w górę ;) 

Oczywiście mądrzej by było kupić sobie RAV4 czy Sportage i sobie spokojnie jeździć, ale... ja nie chcę mieć auta jak wszyscy. Nawet jeśli mam mieć przez to gorzej, to i tak czuł się będę lepiej.

 

Jezdzilem różnymi autami (razem naliczyłem na pewno ponad 15, jednymi dłużej, drugimi tylko na chwilę) i nie sądzę, żeby tym nie dało się jeździć.

Ja najbardziej lubię auta jednoznacznie dobre lub jednoznacznie złe. Najbardziej nie lubię średniaków - aut, które niby jadą fajnie, chcą się rozpędzać, nie czuje się prędkości, a w zakręcie odstawiają piruety. 

Taka różnica miedzy Subaru Imprezą (3gen), a wywodzącym się z niej XV. Impreza chce jechać szybko i umie, a XV bardzo chce, ale nie umie. Pierwszy w zakrętach pomaga i ratuje zmarszczone dupsko, a drugi tańcuje aż (nie)miło i trzeba „szybkim” autem na wszelki wypadek jechać wolno. 

Tą samą przypadłość miał Renault VelSatis z dieselem V6. Autko szybkie dopóki droga prosta.

 

Natomiast absolutne nie przeszkadza mi, jeśli auto jest wolne i nie udaje że jest szybkie. Może być wolne, może być trudne w prowadzeniu, spoko, damy radę 💪

 

Jeśli naprawdę będzie uciążliwe to dokupię sobie coś do codziennego przemieszczania się po mieście, ale... ogólnie jestem dobrej myśli. Liczę, że go polubię.

 

Zresztą ja już mówiłem - ono albo będzie totalnie epickie albo totalnie do d*py, nic pomiędzy...

 

Ja myśle że cena za takie auto, gra drugorzędną role.

Ale powinni Ci dać upust za to czekanie, zwodzenie itp :P

 

Choć, teraz wiemy jak to wyglada i każdy przed kliknięciem 'kup teraz' zaopatrzy się w dwuletnią cierpliwość

 

Sam się zastanawiam :P

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Upust by był, gdybym czekał rok w jednym miejscu. Polmotor w sumie uwinął się nienajgorzej. Gdybym od razu zamówił u nich, już dawno bym jeździł (oni wtedy oferowali za 120000)

 

Mam wrażenie ze „tanie” UAZy załatwił wzrost cen w Rosji. W 2020 Tarmot oferował Expedycję za 96000zł, co przy dzisiejszych 136000 wydaje się ceną śmiesznie niską. Tylko wtedy to auto w Rosji było tańsze o około 20000zł niż obecnie.

 

Ogolnie mam pretensje do pana Mariusza o to, że plecie co mu tam się wymyśli i nie ma możliwości wypracowania konstruktywnych rozwiązań. 

Autka były dostępne, starczyło kupić drożej, przecież byśmy to dogadali. Ale nie, auto „jest jest i jest” i... jak widać dalej go nie mają. Przecież gdyby go faktycznie mieli, dawno byłby wystawiony na sprzedaż 🙈

 

Ogólnie to wiem, ze powinienem nienawidzić tych ludzi, ale robią tak zajebiste renowacje zabytków, że nie da się nie doceniać ich pracy ;)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.