Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Gratki. Miałem przez prawie 2 lata Stelvio, świetne auto, prowadziło się doskonale. Kilka drobnych pierdółek, poza tym całkowicie bezawaryjne. Szerokości 👍
P.S. Jedna z bardzo niewielu marek, gdzie auta są "od ręki". Może jeszcze kilka modeli Toyoty się znajdzie, cała reszta, masaaaa czekania.

Edytowane przez Keniutek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

samiec Alfa...

bardzo fajnie. 

Jakież to serce w tej kaście bije ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Paweł Bury. napisał(-a):

No właśnie, ale spalanie wtedy razy trzy.

Szukam dalej 

 

A tam zaraz 6 razy tyle. 

Tu masz porównanie przykładowe spalania a5 2.0 tdi 190 km vs A4 Avant 2.0 tfsi 252 km, które jest dynamiczniejsze. 

Przy 140 km/h diesel pali średnio 6.4. benzyna 9.3. Różnica 45%. Przy ostrej jeździe miejskiej 12 vs 13.5 - różnica topnieje do 12,5%.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, zadra napisał(-a):

samiec Alfa...

bardzo fajnie. 

Jakież to serce w tej kaście bije ? 

 

2.0T 280KM


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
2.0T 280KM
No to jeszcze fotka całej, zresztą pięknej, sylwetki i temat do zamknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomarańczowa Alfa - extra! 👍


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, StaryWilk napisał(-a):

 

A tam zaraz 6 razy tyle. 

Tu masz porównanie przykładowe spalania a5 2.0 tdi 190 km vs A4 Avant 2.0 tfsi 252 km, które jest dynamiczniejsze. 

Przy 140 km/h diesel pali średnio 6.4. benzyna 9.3. Różnica 45%. Przy ostrej jeździe miejskiej 12 vs 13.5 - różnica topnieje do 12,5%.

 

Dzięki za linki

U nas to raczej przeloty między wioskami, miasto raz w tygodniu to max , często 2-3 tygodnie tam nie bywamy  korków u mnie nie ma.

Nie wiem czy kiedykolwiek średnia w dizlu wyszła większą niż 8 z trasy z miasta.

Między wiochami to 6litrow spokojnie się mieści, w trasie zapakowany i 140 ;) To max 6.6l na 100km

Tu nie chodzi o te 2 litry dodatkowe.

ma się to zbierać i nie palić 15

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, beniowski napisał(-a):

Viva Italia. Oby tylko nie było jak w tym dowcipie: dlaczego wszyscy właściciele Alf Romeo się znają? Bo spotykają się co tydzień w serwisie😂.

 

Alfa Romeo 147 była moim pierwszym autem, zaraz po zdaniu prawka :)

Piękny środek, full wersja, skórzane siedzenia kubełkowe z czerwonymi wstawkami i jak dla mnie ponadczasowa linia nadwozia

Tylko później powstał problem natury mentalnej - nie czułem się dobrze w żadnym innym aucie.

Jednak człowiek to zwierze, które strasznie szybko i mocno przyzwyczaja się do komfortu.

Ale by zadośćuczynić sprawiedliwości, to napisze Ci, że ten dowcip nie jest wyssany z palca hehe 

- a wymiana filtrów to był cały dzień dłubania przy samochodzie - bynajmniej dla mnie

 

P.S. Gdzieś na forum Alfy wyczytałem też, że ta ich awaryjność, wynika z innej szerokości geograficznej.

Tłumaczyli to tak, że we Włoszech jest sucho i ciepło i ze tam to auto się sprawdza.

 

@pmwas - przez Ciebie aż mnie tęsknota ogarnęła za moją Bellą

Edytowane przez -mrovka-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie tak straszą tymi krótkimi przejazdami.
Ona ma do pracy 3km w jedną stronę,  teraz jeździ starym superbem 2.0tdi  i nic się nie dzieje, żadnej awarii nie było ani problemów z dpf przez tyle lat. Kupiliśmy je jako 4 letnie auto. Teraz 290tys nastukane 
Nie wiem jak te nowsze silniki znoszą takie traktowanie?

Przy dystansach po 3 km, to bym z dieslem nie ryzykował. On się nawet rozgrzać nie zdąży. To nie są dobre warunki pracy dla takiego silnika.
Chyba, że go raz na tydzień będziesz brał na jakąś dłuższą przejażdżkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, pmwas napisał(-a):

I na tyl z dołączanym przodem 

BF872DCC-7BE0-40D2-A3E8-F966E02995BF.thumb.jpeg.8cfbb470b1aa2f395a176cb335a453cf.jpeg

 

Musze znaleźć lepsze światło :)

Nooo super...gratulacje... Mój wuj też odebrał właśnie... czerwoną... 


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I na tyl z dołączanym przodem 
BF872DCC-7BE0-40D2-A3E8-F966E02995BF.thumb.jpeg.8cfbb470b1aa2f395a176cb335a453cf.jpeg
 
Musze znaleźć lepsze światło

tak szczerze i bez uszczypliwości - piękny kolor, piękne auto i wg mnie lepsza decyzja niż ruski wehikuł;
niech Ci służy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że do zielonej nie można zamówić czerwonej skóry 😈 (tak przynajmniej było 2 lata temu). Masz jasno beżową tapicerkę, połączenie super... mimo, że nie znoszę zielonego koloru (przez "niechęć" do Boston Celtics) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie porzuciłem tego marzenia 😉

Nawet mam w razie czego „nagrany” garaż ;)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolor alfy mógłby być bardziej "wyrazisty" ale skoro brane z placu, to pewnie wyboru wielkiego nie było. 

Niech się kula.  👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, pmwas napisał(-a):

Nie porzuciłem tego marzenia 😉

Nawet mam w razie czego „nagrany” garaż ;)

Myślę że z Ukrainy mógłbyś teraz dość łatwo sprowadzić praktycznie nowy model praktycznie po kosztach przewozu do Polski - jedynie trochę przypalony może🤣.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje, jak to mówią nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło ;)

 


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, pmwas napisał(-a):

396C498D-07E7-4069-9CE9-67F8DBB7E801.thumb.jpeg.e92b3219c922433d7c8a8fe6899e678f.jpeg

 

😃

Giulia a nie Stelvio...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, zadra napisał(-a):

kolor alfy mógłby być bardziej "wyrazisty" ale skoro brane z placu, to pewnie wyboru wielkiego nie było. 

Niech się kula.  👍

 

Kolor ma boski... była jeszcze taka „mocno” czerwona, ale zielony mi się bardziej podobał 


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, pmwas napisał(-a):

 

Kolor ma boski... była jeszcze taka „mocno” czerwona, ale zielony mi się bardziej podobał 

Też mi się ta zieleń podoba. W słońcu wygląda świetnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.