Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Paweł Bury. napisał(-a):

Kupiłem w AAA Auto

Auto jak auto - może dobre, może  nie ( nigdy forda nie miałem i nie chciałem, więc przez brak zainteresowania nie znam się na nich) ale jak przeczytałem gdzie kupiłeś, to mnie ciarki przeszły. 

"firma" nie miała nigdy dobrych opinii posprzedażowych,  czytałem o podejściu do klientów, o uzdrawiającym działaniu na liczniki przebiegu, na to, że każde auto w super stanie...

Chciałem kiedyś coś od nich, ale zrezygnowałem.. 

Mam nadzieję, że Ty dobrze trafiłeś z autem, mam nadzieję, że mogłeś w jakiś sposób prześledzić jego historię i nie było tam białych plam..

Teraz szczególnie ciężko kupuje się samochody..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No się nie znam, ale mam Mondeo od 6 lat. Żona jeździ, leje paliwo i śmiga. Żadnych kłopotów. 2.0 silnik benzyna. Drzwi korodowały, gaz się przyjął z niechęcią, lecz auto na podstawowym paliwie daje radę cały czas. Żadnych kłopotów, fajne wozidełko. I się zbiera!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieliśmy kiedys Fiata Stilo. 1,4 benzyna.

Mama nie wiedziała, ze olej się sprawdza, a miał wlany 5W30. Zaczal stukać, ale mama tez się nie przejęła, zainteresowała ja dopiero kontrolka ciśnienia oleju na zakręcie ;)

W misce było 0,7l oleju.

Silnik nowy, kilkanaście tysięcy przebiegu...

 

Olej został wymieniony na 10W40, którego zżerał około 0,2l/1000km.

Silnik przejeździł potem jeszcze 130000km i Fiat poszedł w świat wciąż całkowicie sprawny.

 

Jak się okazuje nie tak łatwo wykończyć silnik ;)

 


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że pewnie ten stilo miał silnik wolnossacy i z 90KM z 1.4. A Mondeo z 1.5 litra pewnie ze 150KM ma. Poza tym materiały użyte kilkanaście lat temu, a dziś to przepaść. Oczywiście na korzyść tych starszych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, rafi napisał(-a):

 Teraz czeka mnie kolejna trauma, czyli sprzedaż poprzedniego…

 

 

Z powodów, o których sam napisałeś, nie powinieneś mieć raczej kłopotów ze sprzedażą. No, chyba, że auto "trudne" albo cena będzie kosmiczna.  ;) Diler, który mi opchnął moje MB, mówił mi ostatnio, że non-stop dzwonią do niego klienci prosząc o jakiekolwiek używane (patrz: czas oczekiwania na nowe).


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, pmwas napisał(-a):

Jak się okazuje nie tak łatwo wykończyć silnik ;)

 

 

Niezbyt dobre porównanie. Gdyby to był silnik w stylu dzisiejszych uturbionych do bólu dałnsajzingowych zabawek to znacznie wcześniej doszłoby do żarcia silnika. To są zupełnie inne światy, niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Balansujący Na Osi napisał(-a):

 

Niezbyt dobre porównanie. Gdyby to był silnik w stylu dzisiejszych uturbionych do bólu dałnsajzingowych zabawek to znacznie wcześniej doszłoby do żarcia silnika. To są zupełnie inne światy, niestety.

 

Pewnie, tak mi się tylko przypomniało 


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega dwa lata temu sprzedał AAA swoje auto. Wystawił Hondę Civic sedan nie kojarzę już który rocznik ale za 20k. Zadzwonili zaraz po wystawieniu zbili cenę o 1k i sprzedał. Potem patrzył i wystawili u siebie za 22k.

W temacie zużycia oleju to zobacz instrukcję forda. Toyota ma w instrukcji że norma zużycia oleju to 1l na 1000km…
Dużo zależy od sposobu użytkowania, sprawdź stan oleju teraz, zrób tysiąc km i zobacz ile ubyło.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, vvv napisał(-a):

Kolega dwa lata temu sprzedał AAA swoje auto. Wystawił Hondę Civic sedan nie kojarzę już który rocznik ale za 20k. Zadzwonili zaraz po wystawieniu zbili cenę o 1k i sprzedał. Potem patrzył i wystawili u siebie za 22k.

W temacie zużycia oleju to zobacz instrukcję forda. Toyota ma w instrukcji że norma zużycia oleju to 1l na 1000km…
Dużo zależy od sposobu użytkowania, sprawdź stan oleju teraz, zrób tysiąc km i zobacz ile ubyło.


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Oni dużej przebitki nie mają - na tym mondeo zarobili 4000zł tylko bo mam ich umowę z poprzednim właścicielem 

Z tym olejem to podobno asekuracyjnie że jak niby wyjdzie to pisali - piszą tak podobno przy wszystkich gdzie jest turbina u kolegi też pisało a jest w porządku.

Tak zrobię - teraz stan jest prawie max - będzie na majówkę dłuższa trasa to będę sprawdzał co się dzieje 

Sorrki - 5500

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.03.2022 o 17:33, pmwas napisał(-a):

430C27E2-0F6F-4E61-98DE-4BEC89473DC2.thumb.jpeg.842016f0dd7f8c4dbcc562594a7e560b.jpeg

 

FB701B4D-86B8-480F-8E0B-B8470638D999.thumb.jpeg.a1184309ae424106ba243c1802b3eb4e.jpeg

 

Wiecej zdjęc jak ogarnę :)

Myślałem,  że będzie jakiś SUV. Atu proszę. Mega zaskoczenie. Jeden z ładniejszych sedanów jakie jeżdżą.  Gratuluję. 

Niech się bezpiecznie jeździ. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słobo go widzę na naszej A1 (szczególnie odcinek Gliwice-Częstochowa ) :) 

Dojedzie za Piekary i po zderzaku....

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.03.2022 o 01:39, pmwas napisał(-a):

Kupiłem kupę rdzy...

 

EAA737FF-1F62-4654-84FE-183B6E764AD1.thumb.jpeg.8f164c004756930af5380955f26ff57d.jpeg

 

Obrdzewialy, ale działa i rama wyglada niezle. Wsadzę go na razie do garażu, bo choć jeżdżący bardzo wymaga doinwestowania. Zwłaszcza blacha. O ile w ogóle się da, bo jest... jak jest.

 

Niemniej ładna staroć, rocznik 1976. 

 

Jeździ się tym... no właśnie. Nie przyspiesza, nie hamuje, nie skręca i ryczy jak poj****y.

Jak to Krzysiek powiedział? „Gówno nad gównami”? 

Rzeczywiście przejażdżkę z Mikołowa do Sosnowca zamienił niemal w przygodę życia. Koniec końców dojechał, ale było grubo. Cholera wie, czy prędkościomierz pokazuje prawdę, ale jeśli mu wierzyć, to dałem radę wyciągnąć 60 i to z lekkim niepokojem. 

Szit, szrot, ale... chyba się polubimy. Ciekawe czy 4x4 działa. Bo daaaawno nie był ruszany, właścicielka jeździła tylko na 2WD

Fajna parka z Alfą. 

 

Dużo czasu będziesz potrzebował aby cieszył. Ale będzie warto. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Z powodów, o których sam napisałeś, nie powinieneś mieć raczej kłopotów ze sprzedażą. No, chyba, że auto "trudne" albo cena będzie kosmiczna.  Diler, który mi opchnął moje MB, mówił mi ostatnio, że non-stop dzwonią do niego klienci prosząc o jakiekolwiek używane (patrz: czas oczekiwania na nowe).

Auto raczej nie trudne. Stara, dobra, wolnossąca benzyna. Tylko właśnie stare. Cena raczej nie będzie kosmiczna, ale - cytując klasyka - człowiek dbał o ten sprzęt bardziej niż o żonę . I jak teraz sobie wyobrażę tych cmokających „kupców”, to aż mi się nie chce wystawiać…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak Reksio szynkę, czy jak Antoni parówki..? 
 
FP-iXMZXsAA4CE7.thumb.jpg.026fd4fbfe400ada61a04af24d36ebf4.jpg
 


yyy... tym razem przydałaby się łapka w dół;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, plszcto napisał(-a):


yyy... tym razem przydałaby się łapka w dół;-)


No, brzydki jak psia d*pa 😳

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, fibo napisał(-a):

No się nie znam, ale mam Mondeo od 6 lat. Żona jeździ, leje paliwo i śmiga. Żadnych kłopotów. 2.0 silnik benzyna. Drzwi korodowały, gaz się przyjął z niechęcią, lecz auto na podstawowym paliwie daje radę cały czas. Żadnych kłopotów, fajne wozidełko. I się zbiera!

 

Który rok produkcji? 

5 godzin temu, Paweł Bury. napisał(-a):

 

Oni dużej przebitki nie mają - na tym mondeo zarobili 4000zł tylko bo mam ich umowę z poprzednim właścicielem 

Z tym olejem to podobno asekuracyjnie że jak niby wyjdzie to pisali - piszą tak podobno przy wszystkich gdzie jest turbina u kolegi też pisało a jest w porządku.

Tak zrobię - teraz stan jest prawie max - będzie na majówkę dłuższa trasa to będę sprawdzał co się dzieje 

Sorrki - 5500

 

Jaki przebieg ma to Mondeo? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, StaryWilk napisał(-a):

 

Który rok produkcji? 

 

Jaki przebieg ma to Mondeo? 

105tys 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem, pytanie z czapki - rzadko poruszam się krajowymi autostradami.

Wypada mi wyjazd Szczecin - Kraków -> w Legnicy wpadam na A4, pytanie jak z formami płatności ?

Mam ściągać jakąś apkę Etoll/wirtualny bilet czy zapłacę jak człowiek na bramce ?

 

Dziękuję za wyrozumiałość.

 

Pozdrawiam.


"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

Jak Reksio szynkę, czy jak Antoni parówki..?  ;)

 

Dzisiaj takiego w Szwajcarii widziałem - okropność. Jak BMW mogło coś takiego wypuścić?

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(…)Jak BMW mogło Cis takiego wypuścić?


..to mogło być tak:
nie tak dawno temu, przy okazji Oktoberfest, siedzieli sobie razem goście z działu projektowego, marketingowego i sprzedaży BMW. I nic w tym złego - zabawa to ludzka rzecz; każdemu wolno:)
Ale gdzieś tak przy 6 piwie (tym w litrowych kuflach.. a jakże ;) ), zaczęło się przechwalanie:
- a my to sprzedamy wszystko, nawet jak wy nie zrobicie reklamy albo zje… psujecie projekt - rzekł Wysoki Rangą Sejlsmen
- ha, jasne! - rzekł równie Wysoki Rangą Marketingowiec, po czym dodał: bez nas, nic z tych wtórnych projektów, od lat bazujących na tych samych kreskach, nie bylibyście w stanie sprzedać - to dzięki nam ludzie sami do nas przychodzą
- ooooo nie…!!! - oburzył się Wysoki Rangą Dezajner; „wtórne projekty”, „ta sama kreska”? no to my wam pokażemy….
I tak powstało X6, 5GT czy X4 a nerki zaczęły ewoluować w bobrze zęby…
Plotka głosi, że zakład jest ciągle w mocy, więc musimy być gotowi na więcej. I tylko gości od silników szkoda…

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, plszcto napisał(-a):


I tak powstało X6, 5GT czy X4 a nerki zaczęły ewoluować w bobrze zęby…
 

 

Słyszałem o wąsiku ... 
2073471561_Buka7.gif.ff21ed5ed13cc92c8d61e80ebd154c72.gif

Edytowane przez Remy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.