Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 8.04.2022 o 16:38, Carrot napisał(-a):

... Widzisz, już jestem na tym kolejnym etapie, tzn. małą benzynę w postaci pięćsetki chcę wymienić na elektryka:)

Oczywiście szanuję decyzję. Choć nie pojmuję. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pojmuje i popieram. Kolejne drugie auto dla żony to będzie na 100% EV.

Nawet nie wiesz,jak można się uzależnić od ciszy w kabinie samochodu elektrycznego w mieście. Całkiem inna perspektywa dojazdu do roboty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czołem, pytanie z czapki - rzadko poruszam się krajowymi autostradami.
Wypada mi wyjazd Szczecin - Kraków -> w Legnicy wpadam na A4, pytanie jak z formami płatności ?
Mam ściągać jakąś apkę Etoll/wirtualny bilet czy zapłacę jak człowiek na bramce ?
 
Dziękuję za wyrozumiałość.
 
Pozdrawiam.

Wrocław Gliwice Na bramkach już nie zapłacisz, możesz kupić papierowy bilet na Orlenie.
Ja polecam aplikacje e-TOLL bilet. Kupujesz bilet od bramki do bramki, elektronicznie ważny trzy dni od zadeklarowanej daty. Nie potrzeba mieć włączonego gps itp.
Katowice Kraków możesz zapłacić na bramkach, ale jest drożej, taniej wychodzi z Autopay.
Odcinek Wrocław Gliwice kosztuje 16,20zl, a Katowice Kraków 22zl (na każdej bramce 11zl) z Autopay o 30% taniej.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, StaryWilk napisał(-a):

 

Który rok produkcji? 

 

 

Mk3 2005, drugi właściciel. Dbane w sensie mechanicznym. Z wyglądem to już różnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

Jak Reksio szynkę, czy jak Antoni parówki..?  ;)

 

 

 

FP-iXYRXwAYnPsj.thumb.jpg.dc3537b8f771cc49bbff025626d401fc.jpg

 

Jeśli chodzi o wygląd tą masakryczną szkaradą BMW z łatwością pokonuje Fiata Multiplę, Ssangyongi wszystkie i nawet Skode Roomster. Chris Bangle w porównaniu do tej ohydy tworzył wysublimowane dzieła sztuki. 

 

 

golec1.jpg

W dniu 9.04.2022 o 22:05, Paweł Bury. napisał(-a):

Tu jest 1.5 ecobust - zastanawia mnie te zwiększone zużycie oleju - skąd ta informacja ? kto i jak to wybadał ? no bo przecież sprzedający im tego nie powiedział 

Kupiłem w AAA Auto na Bielanach we Wrocławiu 

Jeśli jest to 200gr na 10000km to ok ale jak litr na 1000 to ja takiego nie chcę nawet jak to jest w normie (ich) 

 

Może być tak, że wpisane żebyś nie czepiał się dolewki z 500 ml na parę tysi przebiegu. Oby o to chodziło. 

Edytowane przez Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj takiego w Szwajcarii widziałem - okropność. Jak BMW mogło coś takiego wypuścić?

Oj przestan, na zywo jest o wiele ladniejszy

Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, SzefSzefow napisał(-a):


Oj przestan, na zywo jest o wiele ladniejszy emoji4.png

Ohyda, zdania nie zmienię😃

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do znawców z branży samochodowej. 

Muszę kupić nowe opony i zastanawiam się na ile jest słyszalna różnica głośności w czasie jazdy opony z parametrem 68dB a 71dB?

Bo opony letnie z parametrem 68dB można kupić bez problemu, natomiast opon całorocznych z parametrem 68dB brak. 

Nie ukrywam, że chciałbym kupić opony całoroczne Michelin CrossClimate 2   albo Goodyear Vector Gen- 3, ale one właśnie mają 71dB. 

 

Edit. Rozmiar 225/55 R16 do Volvo V70

Obecnie mam na kołach letnie Michalin Primacy 4 i moim zdaniem są ciche, więc kupując całoroczne nie chciałbym sobie pogorszyć komfortu jazdy. 

Edytowane przez dziadek

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak generalnie 3 dB to hałas, słyszalny szum o 100% większy. 

Edytowane przez Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hałas w przypadku ogumienia spowodowany jest przez tarcie oraz częstotliwość drgania opony i powietrza w niej. Zewnętrzny hałas toczenia jest parametrem szczególnym, ponieważ decybel (dB) jest jednostką logarytmiczną – co w praktyce oznacza, że hałas nie rośnie liniowo wraz ze wzrostem natężenia podawanego w decybelach. Zmiana wartości hałasu na etykiecie tylko o 1 decybel oznacza tak naprawdę wzrost hałasu o 26% w stosunku do niższej wartości. Kierowcy powinni pamiętać, że hałas rośnie dwukrotnie średnio co 3 dB.


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, mkl1 napisał(-a):

 

 

Oooo, myślałem że hałas rośnie liniowo.

Czyli te "dB" to jest dość istotny parametr.


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Goodyear-y w tym rozmiarze mogę naprawdę polecić, mam już zrobione na nich 90 tys i nie mogę ich zajechać!
Opony są dość głośne, jednak nie mogę powiedzieć żeby hałas z opon, wpływał bardzo negatywnie na komfort podróży, auto to Ford Kuga.


"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, dziadek napisał(-a):

Oooo, myślałem że hałas rośnie liniowo.

Czyli te "dB" to jest dość istotny parametr.


Tak. dB jest w skali logarytmicznej. Też szukałem „cichych opon” i znalazłem Dunlopy. Ale jak kupowałem typowo letnie i sportowe ze względu na sporą moc na tylnej osi. Całoroczne będzie ciężko kupić, ze względu na zupełnie inną geometrię bieżnika.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, dziadek napisał(-a):

Mam pytanie do znawców z branży samochodowej. 

Muszę kupić nowe opony i zastanawiam się na ile jest słyszalna różnica głośności w czasie jazdy opony z parametrem 68dB a 71dB?

Bo opony letnie z parametrem 68dB można kupić bez problemu, natomiast opon całorocznych z parametrem 68dB brak. 

Nie ukrywam, że chciałbym kupić opony całoroczne Michelin CrossClimate 2   albo Goodyear Vector Gen- 3, ale one właśnie mają 71dB. 

 

Edit. Rozmiar 225/55 R16 do Volvo V70

Obecnie mam na kołach letnie Michalin Primacy 4 i moim zdaniem są ciche, więc kupując całoroczne nie chciałbym sobie pogorszyć komfortu jazdy. 

 

 

GY bedzie głośny.

Falken jest  fajny, ew. Imperial.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oooo, myślałem że hałas rośnie liniowo.
Czyli te "dB" to jest dość istotny parametr.

Dosc istotny, ale pamietaj takze, ze wazny jest ton, nie tylko poziom glosnosci. Uzywalem kiedy 2 roznych kompletow opon (nie pamietam co to bylo, chyba Pirelli i Continentale), o tych samych parametrach db, ale jedne “gwizdaly” (szczegolnie na mokrej nawierzchni), drugie dawaly o wiele nizszy ton. Do gwizdzacych nie moglem sie przyzwyczaic.

Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mam Michelin Pilot Sport 4 S i jestem bardzo zadowolony. Cicho i fajnie kleją - dopóki jest włączona kontrola trakcji 😜 

Edit:dopiero sie zorientowałem, że o całoroczne chodziło...

Edytowane przez zielony.m

SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dużo też zależy od nawierzchni oraz prędkości z którą się jeździ.

O najważniejszym bym zapomniał . 

Inaczej słychać te same opony w dużym fiacie a inaczej w volvo 740...

tzn, wiele zależy od auta, jego budowy,  wyciszenia itp.. 

3dB powinno być wyraźnie słyszalne, ale musielibyśmy mieć bezpośrednie porównanie do tych "cichych" .

 

Od głośności ważniejsze jest bezpieczeństwo - kup lepsze, bezpieczne opony choćby głośniejsze.

Przez hałas będziesz dodatkowo wolniej jeździł, zwiększysz własny  komfort i bezpieczeństwo na drogach.. 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej zainwestuj w dobry zestaw car audio - ja w czasie jazdy opon  w ogóle nie słyszę ;)

29 minut temu, zadra napisał(-a):

Przez hałas będziesz dodatkowo wolniej jeździł, zwiększysz własny  komfort i bezpieczeństwo na drogach.. 😁

Niestety przez takie porady pogarsza się komfort jazdy innych uczestników ruchu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(...) na ile jest słyszalna różnica głośności w czasie jazdy opony z parametrem 68dB a 71dB?
(...) opony całoroczne Michelin CrossClimate 2   albo Goodyear Vector Gen- 3 (...)
 
(...)Michalin Primacy 4 i moim zdaniem są ciche, więc kupując całoroczne nie chciałbym sobie pogorszyć komfortu jazdy (...)


Do znawców mi daleko, ale Michelin CC miałem (wymieniłem po ca. 55kkm) GY Vectory mam - auto to samo; na początku miałem wrażenie, że na GY jest nieco głośniej ale dość szybko to wrażenie mi minęło i jest ok, czyli w mojej ocenie cicho.
Patrząc tylko na bieżnik, to CC będą bliższe Primacy.

Jak chcesz coś więcej o jednych czy drugich kapciach to pytaj - jak będę potrafił to odpowiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Dorian06 napisał(-a):

Oczywiście szanuję decyzję. Choć nie pojmuję. 

Nie pojmujesz wymiany spalinowego na elektryka czy Fiata na Renault? 

@Eugeniusz Szwed fiat stylistycznie oczywiście wygrywa, ale ma za mały zasięg, przynajmniej te starsze wersje ( a na nową nie mam ochoty wydawać kasy) ;)

Tak czy inaczej, Zoe kupiona :) 

Przy okazji sobie uświadomiłam, że nie mam już żadnego auta z manualną skrzynią. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Carrot napisał(-a):

Nie pojmujesz wymiany spalinowego na elektryka czy Fiata na Renault? 

@Eugeniusz Szwed fiat stylistycznie oczywiście wygrywa, ale ma za mały zasięg, przynajmniej te starsze wersje ( a na nową nie mam ochoty wydawać kasy) ;)

Tak czy inaczej, Zoe kupiona :) 

Przy okazji sobie uświadomiłam, że nie mam już żadnego auta z manualną skrzynią. 


Bez zdjęcia się nie liczy…

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Carrot napisał(-a):

Nie pojmujesz wymiany spalinowego na elektryka czy Fiata na Renault? 

@Eugeniusz Szwed fiat stylistycznie oczywiście wygrywa, ale ma za mały zasięg, przynajmniej te starsze wersje ( a na nową nie mam ochoty wydawać kasy) ;)

Tak czy inaczej, Zoe kupiona :) 

Przy okazji sobie uświadomiłam, że nie mam już żadnego auta z manualną skrzynią. 

 

12 minut temu, Louis Cypher napisał(-a):


Bez zdjęcia się nie liczy…

 

Kupiona, znaczy się zamówiona. Planowany odbiór - druga połowa 2024 roku. ;)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jesteś chyba pierwsza w klubie ! Tzn. taka zelektryfikowana ... Gratulacje, niech Ci mało prądu zużywa 😜 Fotka obowiązkowo !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, fibo napisał(-a):

Mk3 2005, drugi właściciel. Dbane w sensie mechanicznym. Z wyglądem to już różnie. 

 

Tak myślałem, że piszesz o zupełnie innym aucie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.