Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, selphy napisał(-a):

Do sprowadzenia oczywiście coś innego niż Skoda ;)

Głównie jeżdżę sam, większość trasy, nie wożę nic co by się nie zmieściło do standardowego bagażnika, ale lubię kombii, można włożyć rowery do środka i przewieść większe rzeczy w razie potrzeby.

 

 

To powim ci jak ja robię jak kupuję auto.

 

Wchodze na Otomoto wbijam: typ, rodzaj paliwa, moc, zanaczam bezywpadkowe, kraj i 50 km max od domu.

Kolor, szczegółowy wypas i marka jest wtórna.

 

Potem czeka Cię trochę wycieczek i przede wsszystkim sprawdź czy tój tyłek pasuje do fotela - bo w aucie którym zrobisz 60 tys rocznie to podstawa.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Louis Cypher napisał(-a):


Mój elektryk - zawsze jestem naelektryzowany jak wsiadam do niej…

 

 

 

Jeszcze parę lat i do centrum Krakowa nie wjedziesz bo genialni radni wprowadzają Strefę Czystego Transportu....czyli koniec motoryzacji jaką znamy i lubimy... osobiście swoją 202 rejestruję jako zabytek:D

Generalnie zabudowany, betonowy Kraków staje się miastem nie do życia... trzeba po prostu stąd się wyprowadzać, sentymentu nie mam aczkolwiek tu się urodziłem..

Edytowane przez Zaman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Zaman napisał(-a):

Jeszcze parę lat i do centrum Krakowa nie wjedziesz bo genialni radni wprowadzają Strefę Czystego Transportu....czyli koniec motoryzacji jaką znamy i lubimy... osobiście swoją 202 rejestruję jako zabytek:D

Generalnie zabudowany, betonowy Kraków staje się miastem nie do życia... trzeba po prostu stąd się wyprowadzać, sentymentu nie mam aczkolwiek tu się urodziłem..

Ja tak mam od kilku lat: za każdy wjazd do centrum 3 euro😂

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, beniowski napisał(-a):

Ja tak mam od kilku lat: za każdy wjazd do centrum 3 euro😂

W Krakowie wprowadza się mieszkańców w błąd, ZTP podaje na swojej stronie 2 sprzeczne informacje, chcę wierzyć, że nie jest to celowe działanie:

Kto i ile będzie płacił?
Pojazdy spełniające wymagania dotyczące emisji zanieczyszczeń nie będą musiały być opłacane. Należy podkreślić, że Ustawa o Elektromobilności i Paliwach alternatywnych dopuszcza poruszanie się pojazdu nie spełniającego założonych norm Euro wewnątrz Strefy. Opłata za poruszanie się takim pojazdem wewnątrz Strefy wyniesie 2,50 zł za godzinę. Dodatkowo, ustawa zezwala na zakup abonamentu tzw. wjazdu, który będzie kosztował 500 zł za jeden miesiąc.

 

 

Nie zakładamy pobierania opłat za poruszanie się po SCT, zarówno od samochodów, które spełniają wymagania Strefy, jak i od samochodów, które tych wymogów nie wypełniają. Samochód, który nie wypełnia warunków emisyjności nie będzie mógł po SCT jeździć. O granicach Strefy będą informowały znaki drogowe. Samochody jeżdżące po Strefie będą musiały być oznaczone nalepką wydaną przez miasto.

 

Moje pismo w tej sprawie do nich pozostało bez odpowiedzi pomimo upływu terminu ustawowego, co świadczy o jakości tych konsultacji społecznych, w których jednakże aktywnie biorę udział;)

Edytowane przez Zaman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z elektryków ten jest ciekawy:

Mercedes EQXX podniósł poprzeczkę. Przejechał 1008 kilometrów na jednym ładowaniu - autoGALERIA

 

spacer.png

spacer.png

- ponad 1000 km na jednym ładowaniu - poruszając się z autostradowymi prędkościami, zgodnymi z limitami na danych odcinkach.

 

- ponad 1000 kg lżejszy od EQS...

 

- i w końcu się obudzili? 😄 - marki zauważają, że czas na zmianę kierunku. SUV-y muszą prędzej czy później ustąpić miejsca aerodynamicznym samochodom elektrycznym, gdyż tylko te zapewniają odpowiednią wydajność w trakcie jazdy.

Edytowane przez StaryWilk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez łokcia wyciągniętego za szybę się nie liczy...

 

4 godziny temu, selphy napisał(-a):

Panowie, na razie wstępnie się rozglądam, samochód do ok. 40k zł, najlepiej diesel lub hybryda.

Warunki: w miarę tani w eksploatacji, niezawodny (miesięcznie będzie robił ok. 5000 km), automat, android auto, skłaniam się w kierunku kombii.

Na chwilę obecną biorę pod uwagę Skodę Octavię III z 2015 roku.

Co według Was jest jeszcze warte rozważenia ? Myślę też nad ewentualnym ściągnięciem z innych krajów (USA, Japonia). 

 

 

planujesz 60 tys rocznie, to wypada na diesla. Tylko że za 40k to kupisz takeigo z nalotem ok 150 tys km może, to się wyklucza z niezawodnością... Najrozsądniej to chyba jakiś w miare młody benzynowy koraniec (kie ceed  lub huinday i30 w kombi) + gaz?  Przy takim przebiegu każde używane auto będzie wymagało troski...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, ze krótka tablica z dziurami po długiej tablicy to dobra stylówa 👌

 

B408CD41-446D-47A1-9228-B524CE588CE5.thumb.jpeg.dee1c2897986626bbbf510fe6ad16432.jpeg

 

Mnie się spodobało :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, wieloryb napisał(-a):

Bez łokcia wyciągniętego za szybę się nie liczy...

🙂

 

70CEB3BE-3645-4951-B758-99D5DFF53ED2.jpeg


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@selphy od 5 lat ujeżdżamy Astrę K kombi 2016r. 1.6 diesel 136KM automat. Kupiona roczna z przebiegiem 45kkm, a obecnie ma 185kkm. Myślę, że wpisuje się w twój obraz auta bezawaryjnego, bo przez ten czas tylko rzeczy eksploatacyjne i 2x wiązka tylnych czujników parkowania były do zrobienia. Poza tym nic. Obecnie ten rocznik (w zależności od przebiegu, wyposażenia i stanu) można próbować łapać w twoim budżecie + kilka tys PLN. IMO bardzo ciekawa opcja, najlepsze auto, jakie kiedykolwiek miałem :)

 

Oczywiście nikt nie wie, jak z tą bezawaryjnością będzie w następnych latach, ale wyznaję zasadę - jak dbasz, tak masz ;)

 

 

2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, mario1971 napisał(-a):

Mały czerwony pierdziel. ;)

bfde44ba811f3087d16566a3398fb6ff.jpg

za***isty ten pierdziel.  


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Octavia, fokus, astra do 40k. W miare świeże, a ceny części nie zrujnują. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba nie zrozumiałeś - napisałem "zwyczajne i 600km+" czyli auto które ma pod maską silnik spalinowy i 600 koni mechanicznych i więcej - np topowe BMW M5, MB AMG, Ferrari etc. Wikipedia mówi, że taki lexus ma 245km - więc jest żywotny ale podejścia w osiągach do Tesli raczej nie będzie mieć ;) a że W123 czy stare Volvo robią takie przebiegi - to chyba wszyscy wiedzą 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kM - kilometr mechaniczny 🤔


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, irekm napisał(-a):

kM - kilometr mechaniczny 🤔


Km - koń metryczny 😳

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Louis Cypher napisał(-a):

km - kilometr

KM - koń mechaniczny

To tak dla wyjaśnienia

tak wiem, w swojej obronie napiszę tylko, że zdarzają się zwyczajne auta z przebiegiem 600km+, nie mylić z 600kkm+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

Chyba pasuje na podobno skromniejsze w tym roku święta...?  ;)

 

278441865_485161816689563_5204356368560688376_n.thumb.jpg.1329150c616260280958587c0bf4651d.jpg

 

Jak skromnie, to skromnie 👌


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam wręcz amerykańska motoryzację lat 50-73'. 

Split window jest mocarna, jak można tak zj***ć taki samochód 🥴

Właścicielowi powinni odebrać prawo jazdy i prawo do udziału w wyborach. 

Ja pierdziu. 

 

Jak można tak zniszczyć taki samochód 🤬

 

BTW 

Mój ulubiony to chyba 70' Chevelle SS 

72' Buick Riviera Boat tail 


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, irekm napisał(-a):

72' Buick Riviera Boat tail 

spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.