Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Nie kombinuj. Zasady motta są nieubłagane! 😀 

Ponadto przy takiej inflacji, to zaraz każde będzie za pół darmo. Ojciec wspomina jak to kupił Syrenę za 150 tysięcy sprzedał za 2 miliony zł. 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, memento mori napisał(-a):

Nie kombinuj. Zasady motta są nieubłagane! 😀 

Ponadto przy takiej inflacji, to zaraz każde będzie za pół darmo. Ojciec wspomina jak to kupił Syrenę za 150 tysięcy sprzedał za 2 miliony zł. 😂

 

Tylko niestety wraz z inflacją rośnie koszt leasingu. Czasy pięknych darmowych leasingow minęły :(


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, pmwas napisał(-a):

 

Tylko niestety wraz z inflacją rośnie koszt leasingu. Czasy pięknych darmowych leasingow minęły :(

 

Nominalnie raty rosną, ale chyba oprocentowanie jest dalej wyraźnie niższe niż inflacja? Więc i tak się opłaca, a potem może się okazać, że po wykupie uda się sprzedać auto drożej, niż się za nie zapłaciło   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.05.2022 o 20:36, zielony.m napisał(-a):

 

Nie musi, a później jak się noga w robocie powinie wystawia ogłoszenie z cesją :) 

Ale sąsiadowi zaimponowane 😜


Oprócz imponowania sąsiadowi, ludzie mają też inne motywy, żeby posiadać fajne auto.

To podforum raczej odwiedzają miłośnicy samochodów. Mógłbym obyć się bez swojego auta, bo jedno by nam wystarczyło - ale mam je dla dużej przyjemności. Za każdym razem jak wsiadam do Smoczycy to mam banana na pysku 😍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Hefajsto napisał(-a):

oi2BkWEu__j4bPaQdOr64ECs32XM8rFD-HaKMdR1-DDKO1ulaT6VFzKOqMCS2VnPCLvVoReZyH2dNtsWW5YWNqXLbJZjRv01iS7mzF0zJXOYhXofD7JgAUTGlzVxW_t8GTnDuUItqGIa-QkpWEAY3BJmDARg6i4UC4VAimYX0PShSgnCTiQdNT209kAJ7DxpZU3gbAIhjgNny_WDqh95tCjvb6oNexWES_faJrIofCIYR8IR9jH3Pu18tbNzK-UgBZgu8qrKkPvd08hI3xIqnUCaXYRqI5JZwfAIzck65teZVPLd5cCugNO69cgrWJdZEEY71YkUeglxTiHnJK9jMFHJ9UTp62kvSrFpxlepoawC6ldxCLxACdrgE8hrnrQaftDeV2_ErbOONUGvGYnMRZcXQNe3gYXC_YEh_M1Zz7_5FtlJETF5x45GU_RSMaUxbFHBYrQHwN1KuFiGWvclqB9qfI5ddw9I4DKV-ra5ntd0lgdhrnt_kCo1tZKN1kaIE-IlcYQUw5mBS156QomE7u04SUMAqAP9CxfO3RTqEwKtG4iT7uAqH1Ic02GA86C_m_7LZFyD83kSCxAqNgDpxgbHUTlW7Fd7ks9KJK9XxE2jaaCcKUK35sHsibMJH_IrP3NcYs3HN_SPcg25LVV4s5sRG4rZj-PxAMir7aE9-Vloo90OftaHbnPgKm0FgATyWBr2GkX0TyewOXjad2_P1LJt9bmkoQjp5y1RsTf5laya7m61Ef7qnSbHMEeZPA=w1190-h893-no?authuser=0

 

Nareszcie się doczekałem.  A odnośnie imponowanie komukolwiek... W nosie mam opinie sąsiadów... 

Po prostu lubię dźwięk V8 ;)


O! Toyota for Arabs 😆

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Hefajsto napisał(-a):

oi2BkWEu__j4bPaQdOr64ECs32XM8rFD-HaKMdR1-DDKO1ulaT6VFzKOqMCS2VnPCLvVoReZyH2dNtsWW5YWNqXLbJZjRv01iS7mzF0zJXOYhXofD7JgAUTGlzVxW_t8GTnDuUItqGIa-QkpWEAY3BJmDARg6i4UC4VAimYX0PShSgnCTiQdNT209kAJ7DxpZU3gbAIhjgNny_WDqh95tCjvb6oNexWES_faJrIofCIYR8IR9jH3Pu18tbNzK-UgBZgu8qrKkPvd08hI3xIqnUCaXYRqI5JZwfAIzck65teZVPLd5cCugNO69cgrWJdZEEY71YkUeglxTiHnJK9jMFHJ9UTp62kvSrFpxlepoawC6ldxCLxACdrgE8hrnrQaftDeV2_ErbOONUGvGYnMRZcXQNe3gYXC_YEh_M1Zz7_5FtlJETF5x45GU_RSMaUxbFHBYrQHwN1KuFiGWvclqB9qfI5ddw9I4DKV-ra5ntd0lgdhrnt_kCo1tZKN1kaIE-IlcYQUw5mBS156QomE7u04SUMAqAP9CxfO3RTqEwKtG4iT7uAqH1Ic02GA86C_m_7LZFyD83kSCxAqNgDpxgbHUTlW7Fd7ks9KJK9XxE2jaaCcKUK35sHsibMJH_IrP3NcYs3HN_SPcg25LVV4s5sRG4rZj-PxAMir7aE9-Vloo90OftaHbnPgKm0FgATyWBr2GkX0TyewOXjad2_P1LJt9bmkoQjp5y1RsTf5laya7m61Ef7qnSbHMEeZPA=w1190-h893-no?authuser=0

 

Nareszcie się doczekałem.  A odnośnie imponowanie komukolwiek... W nosie mam opinie sąsiadów... 

Po prostu lubię dźwięk V8 ;)

 

Dokupiles drugiego dla siebie w zamian za c63 AMG?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Hefajsto napisał(-a):

oi2BkWEu__j4bPaQdOr64ECs32XM8rFD-HaKMdR1-DDKO1ulaT6VFzKOqMCS2VnPCLvVoReZyH2dNtsWW5YWNqXLbJZjRv01iS7mzF0zJXOYhXofD7JgAUTGlzVxW_t8GTnDuUItqGIa-QkpWEAY3BJmDARg6i4UC4VAimYX0PShSgnCTiQdNT209kAJ7DxpZU3gbAIhjgNny_WDqh95tCjvb6oNexWES_faJrIofCIYR8IR9jH3Pu18tbNzK-UgBZgu8qrKkPvd08hI3xIqnUCaXYRqI5JZwfAIzck65teZVPLd5cCugNO69cgrWJdZEEY71YkUeglxTiHnJK9jMFHJ9UTp62kvSrFpxlepoawC6ldxCLxACdrgE8hrnrQaftDeV2_ErbOONUGvGYnMRZcXQNe3gYXC_YEh_M1Zz7_5FtlJETF5x45GU_RSMaUxbFHBYrQHwN1KuFiGWvclqB9qfI5ddw9I4DKV-ra5ntd0lgdhrnt_kCo1tZKN1kaIE-IlcYQUw5mBS156QomE7u04SUMAqAP9CxfO3RTqEwKtG4iT7uAqH1Ic02GA86C_m_7LZFyD83kSCxAqNgDpxgbHUTlW7Fd7ks9KJK9XxE2jaaCcKUK35sHsibMJH_IrP3NcYs3HN_SPcg25LVV4s5sRG4rZj-PxAMir7aE9-Vloo90OftaHbnPgKm0FgATyWBr2GkX0TyewOXjad2_P1LJt9bmkoQjp5y1RsTf5laya7m61Ef7qnSbHMEeZPA=w1190-h893-no?authuser=0

 

Nareszcie się doczekałem.  A odnośnie imponowanie komukolwiek... W nosie mam opinie sąsiadów... 

Po prostu lubię dźwięk V8 ;)

Ale jak do tego Kangoo V8 upchnąłeś? 😳

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, StaryWilk napisał(-a):

 

Dokupiles drugiego dla siebie w zamian za c63 AMG?

Tak :D

16 minut temu, Łukasz_M napisał(-a):

Ale jak do tego Kangoo V8 upchnąłeś? 😳

Na kipe !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hobby, koszty mają drugorzędne znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Louis Cypher napisał(-a):


Oprócz imponowania sąsiadowi, ludzie mają też inne motywy, żeby posiadać fajne auto.

To podforum raczej odwiedzają miłośnicy samochodów. Mógłbym obyć się bez swojego auta, bo jedno by nam wystarczyło - ale mam je dla dużej przyjemności. Za każdym razem jak wsiadam do Smoczycy to mam banana na pysku 😍

 

Cóż, ja np lubię fajne/ciekawe auta, natomiast totalnie nie kręci mnie najnowszy smartfon. 

Co kto lubi - gdybym chciał po prostu jezdzidlo, nie dawałbym tyle kasy, ale... ja nie chcę poprostujeździdła ;)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

8 minut temu, rafi87 napisał(-a):

Hobby, koszty mają drugorzędne znaczenie.

 

Nie myślałem o kosztach tylko użyteczności takiego wynalazku. Rozkład mas jest w nim fatalny, trakcja podobnie, seryjne zawieszenie nie wytrzyma wyjazdów na zloty, dyfer zapewne nieoryginalny bo ten nieprzeżyłby pierwszej mocniejszej przejażdżki. Budowanie więc takiego koszmarka to jedynie zabawa chyba że poza buda nie ma tam już nic z kanciaka.

Edytowane przez Balansujący Na Osi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie,
czy ktoś z Was miał/ma styczność z nowym Peugeotem 508 1.6 benzyna (225KM, liftback)?
Jak tak czy mógłby się podzielić opinią z pierwszej ręki i tak całkiem szczerze - co jest ok, co do d... , etc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój ojciec ujeżdża dokładnie takiego w wersji GT od dwóch lat. Silnik dynamiczny, wyposażenie super (masaże, noktowizor, itp.). Wygląd (IMO) genialny wew i zew. Wiem jednak, że trapiły go jakieś problemy (w sumie pierdółki, ale jednak trochę czasu przez nie w warsztacie spędził), jak: pęknięty zbiornik płynu do spryskiwaczy (sam sobie pękł), problemy z BT, coś tam jeszcze i szybko wichrujące się tarcze hamulcowe.

To ostatnie jednak jest IMO spowodowane baaardzo nadgorliwym tempomatem aktywnym, który gwałtownie hamuje, jeśli wyjedzie nam ktoś "przed maskę" (człowiek po prostu odpuściłby gaz). 

Zresztą po tak nagłym hamowaniu, jak już "przeszkody" przed nami nie ma, to automat potrafi zrzucić bieg nawet do 4ki (automat 8-biegowy), żeby jak najszybciej wrócić do zadanej wcześniej prędkości.

 

Podsumowując - ojciec zadowolony :)

 

P.S. Spalanie przy prędkości 160-170km/h to ok. 8l wg komputera, jak w realu - nie wiem.

 

 

IMG-20190831-170751.jpg

Edytowane przez Chorwat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mój ojciec ujeżdża dokładnie takiego w wersji GT od dwóch lat. Silnik dynamiczny, wyposażenie super (masaże, noktowizor, itp.). Wygląd (IMO) genialny wew i zew. Wiem jednak, że trapiły go jakieś problemy (w sumie pierdółki, ale jednak trochę czasu przez nie w warsztacie spędził), jak: pęknięty zbiornik płynu do spryskiwaczy (sam sobie pękł), problemy z BT, coś tam jeszcze i szybko wichrujące się tarcze hamulcowe.
To ostatnie jednak jest IMO spowodowane baaardzo nadgorliwym tempomatem aktywnym, który gwałtownie hamuje, jeśli wyjedzie nam ktoś "przed maskę" (człowiek po prostu odpuściłby gaz). 
Zresztą po tak nagłym hamowaniu, jak już "przeszkody" przed nami nie ma, to automat potrafi zrzucić bieg nawet do 4ki (automat 8-biegowy), żeby jak najszybciej wrócić do zadanej wcześniej prędkości.
 
Podsumowując - ojciec zadowolony
 
P.S. Spalanie przy prędkości 160-170km/h to ok. 8l wg komputera, jak w realu - nie wiem.
 
 
IMG-20190831-170751.jpg&key=063c927b7259b531fb7516d5cebb9a4a0f7592e4644e11aba03dc4d8d93daac1

dzięki bardzo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chorwat: niech ojciec sprawdzi ustawienia tempomatu, ja mam u siebie w Skodzie tryby: eco, normal, comfort, dynamic i różnie się wtedy auto zachowuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że da się jakoś ustawić czułość/agresywność działania. Tacie to nie przeszkadza akurat, ja tylko na to uwagę zwróciłem, jak miałem kiedyś auto na dwa dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.05.2022 o 11:51, Louis Cypher napisał(-a):


Oprócz imponowania sąsiadowi, ludzie mają też inne motywy, żeby posiadać fajne auto.

To podforum raczej odwiedzają miłośnicy samochodów. Mógłbym obyć się bez swojego auta, bo jedno by nam wystarczyło - ale mam je dla dużej przyjemności. Za każdym razem jak wsiadam do Smoczycy to mam banana na pysku 😍

 

Ale takie rozsądne podejście kwotowe nie wyklucza posiadania fajnego samochodu, wystarczy dobrze zarabiać;)


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj takie coś zakupiłem - 2 tomy, ponad 10 kg, ledwie do domu doniosłem.

 

 

A2DC6717-ADDE-4F79-BE18-2A35C7DF86D9.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.05.2022 o 21:37, Chorwat napisał(-a):

Mój ojciec ujeżdża dokładnie takiego w wersji GT od dwóch lat. Silnik dynamiczny, wyposażenie super (masaże, noktowizor, itp.). Wygląd (IMO) genialny wew i zew. Wiem jednak, że trapiły go jakieś problemy (w sumie pierdółki, ale jednak trochę czasu przez nie w warsztacie spędził), jak: pęknięty zbiornik płynu do spryskiwaczy (sam sobie pękł), problemy z BT, coś tam jeszcze i szybko wichrujące się tarcze hamulcowe.

To ostatnie jednak jest IMO spowodowane baaardzo nadgorliwym tempomatem aktywnym, który gwałtownie hamuje, jeśli wyjedzie nam ktoś "przed maskę" (człowiek po prostu odpuściłby gaz). 

Zresztą po tak nagłym hamowaniu, jak już "przeszkody" przed nami nie ma, to automat potrafi zrzucić bieg nawet do 4ki (automat 8-biegowy), żeby jak najszybciej wrócić do zadanej wcześniej prędkości.

 

Podsumowując - ojciec zadowolony :)

 

P.S. Spalanie przy prędkości 160-170km/h to ok. 8l wg komputera, jak w realu - nie wiem.

 

 

IMG-20190831-170751.jpg

Jeżeli od hamowania, funkcji do której tarcze są stworzone, szybko się krzywią to za dobrze nie świadczy to o jakości użytych materiałów. Świeże tarcze wymagają pewnego ułożenia i rozsądnej jazdy, a jeśli od razu po instalacji pojedziemy na autobahn to nie trudno o skrzywienie tarczy.  Nadgorliwe hamowanie i nagrzanie układu hamulcowego spowodowało by w pierwszej kolejności zmniejszenie siły hamowania a dopiero potem możliwe skrzywienia tarcz przez przegrzanie ich. Jeżeli auto jeździ z większymi prędkościami to zastanowiłbym się nad lepszymi klockami np. Fedoro DS2500 czy EBC Green i ewentualnie lepszą tarczą. 

 

Spalanie powiedziałbym ,że szału nie robi bo 0.5l mniejsze od mojego R6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.05.2022 o 12:01, Hefajsto napisał(-a):

oi2BkWEu__j4bPaQdOr64ECs32XM8rFD-HaKMdR1-DDKO1ulaT6VFzKOqMCS2VnPCLvVoReZyH2dNtsWW5YWNqXLbJZjRv01iS7mzF0zJXOYhXofD7JgAUTGlzVxW_t8GTnDuUItqGIa-QkpWEAY3BJmDARg6i4UC4VAimYX0PShSgnCTiQdNT209kAJ7DxpZU3gbAIhjgNny_WDqh95tCjvb6oNexWES_faJrIofCIYR8IR9jH3Pu18tbNzK-UgBZgu8qrKkPvd08hI3xIqnUCaXYRqI5JZwfAIzck65teZVPLd5cCugNO69cgrWJdZEEY71YkUeglxTiHnJK9jMFHJ9UTp62kvSrFpxlepoawC6ldxCLxACdrgE8hrnrQaftDeV2_ErbOONUGvGYnMRZcXQNe3gYXC_YEh_M1Zz7_5FtlJETF5x45GU_RSMaUxbFHBYrQHwN1KuFiGWvclqB9qfI5ddw9I4DKV-ra5ntd0lgdhrnt_kCo1tZKN1kaIE-IlcYQUw5mBS156QomE7u04SUMAqAP9CxfO3RTqEwKtG4iT7uAqH1Ic02GA86C_m_7LZFyD83kSCxAqNgDpxgbHUTlW7Fd7ks9KJK9XxE2jaaCcKUK35sHsibMJH_IrP3NcYs3HN_SPcg25LVV4s5sRG4rZj-PxAMir7aE9-Vloo90OftaHbnPgKm0FgATyWBr2GkX0TyewOXjad2_P1LJt9bmkoQjp5y1RsTf5laya7m61Ef7qnSbHMEeZPA=w1190-h893-no?authuser=0

 

Nareszcie się doczekałem.  A odnośnie imponowania komukolwiek... W nosie mam opinie sąsiadów... 

Po prostu lubię dźwięk V8 ;)

Gratuluję samochodu, jedno z najciekawszych coupe na rynku. Samochód mimo tego, że ma już swoje lata w moim przekonaniu posiada niestarzejącą się linię. On będzie tak samo robił wrażenie dziś, jutro i za 5 lat. Nissan w  modelu 370Z osiągnął podobny efekt.

Kocham V8-mki, w lutym pozbyłem się swojej 😕

 

 


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Autor1984 napisał(-a):

Gratuluję samochodu, jedno z najciekawszych coupe na rynku. Samochód mimo tego, że ma już swoje lata w moim przekonaniu posiada niestarzejącą się linię. On będzie tak samo robił wrażenie dziś, jutro i za 5 lat. Nissan w  modelu 370Z osiągnął podobny efekt.

Kocham V8-mki, w lutym pozbyłem się swojej 😕

 

 

Dzięki. Ale co do lat to bez przesady. Na rynku pojawił się w 2017. Jasne niektórzy co 2 lata atrape chłodnicy zmieniają i... nowy model ;)

Niestety Lexus przebąkuje, że to ostatni rok z V8. Mam nadzieje, że to tylko plotka.

A tu razem z zielonym braciszkiem.

20220428_190522.jpg

Edytowane przez Hefajsto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.