Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, tommly napisał(-a):

A tymczasem za 18% emisji gazów cieplarnianych odpowiada hodowla zwierząt.

 

Dlatego lepiej nie jesc miesa 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, zadra napisał(-a):

….(stara szkoła jazdy preferowana przez osoby 50+ polegała na wybiciu biegu gdy napęd nie jest potrzebny - dojechanie na jałowym i hamowanie przed zatrzymaniem)…

Wynikalo to z tego, ze dawniej za podawanie paliwa do silnika odpowiedzialny był gaźnik, a nie jak obecnie wtrysk. Hamowanie silnikiem przez redukcje na niższy bieg, powodowało zwiększenie zużycie paliwa, wtryskiwacze w takiej sytuacji nie podają paliwa wcale, gaźnik wręcz odwrotnie. Stad różnica w technice jazdy.

 

Mieso można jeść, to nie ma wpływu na globalne ocieplenie, nie powinno się tylko hodować zwierząt :)

Edytowane przez 70'

Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie wtrącam w dyskusję diesel czy benzyna. Ale właśnie wróciłem z Chorwacji. Passat 2.0 d. Prędkości autostradowe. Zasięg jakieś 1.300 km na baku 66 litrów.

22F25D7D-1BE2-4512-90D3-88CBF624B15F.jpeg

63658282-DA96-4731-82C3-B9BC5BC1F21F.jpeg

9FC7D113-2669-42E6-B112-D2ECB0D4BA17.jpeg

Tankowałem na Krk, tuż po ruszeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Qdlaty napisał(-a):

Ja się nie wtrącam w dyskusję diesel czy benzyna. Ale właśnie wróciłem z Chorwacji. Passat 2.0 d. Prędkości autostradowe. Zasięg jakieś 1.300 km na baku 66 litrów.

 

 

 

Tankowałem na Krk, tuż po ruszeniu.

Ale tyle naprawdę przejechałeś na jednym baku, czy tyle ci po zatankowaniu komputer wyświetlił? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na komputer pokładowy, to przejechał 1253km i wg komputera zostało jeszcze 80km zasięgu.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passatem 2.0d i Skodą Superb z takim samym silnikiem regularnie robiłem około 1.100 km na jednym baku i to bez żadnego eco-drivingu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, uszatek napisał(-a):

Patrząc na komputer pokładowy, to przejechał 1253km i wg komputera zostało jeszcze 80km zasięgu.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka
 

Dokładnie.

Od 1253 km trzeba odjąć ok 20 km, bo tyle miałem na stację.

To mój trzeci 2.0 d i każdy pali mniej niż poprzednik.

Jeżdżę głównie na tempomacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Qdlaty napisał(-a):

Ja się nie wtrącam w dyskusję diesel czy benzyna. Ale właśnie wróciłem z Chorwacji. Passat 2.0 d. Prędkości autostradowe. Zasięg jakieś 1.300 km na baku 66 litrów.

22F25D7D-1BE2-4512-90D3-88CBF624B15F.jpeg

63658282-DA96-4731-82C3-B9BC5BC1F21F.jpeg

9FC7D113-2669-42E6-B112-D2ECB0D4BA17.jpeg

Tankowałem na Krk, tuż po ruszeniu.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, tym razem przyznaje, że ową robotę zleciłem mechanikowi. Za cienki w uszach jestem i nie mam prasy 120 tonowej.

IMG_20220707_184551.jpg

IMG_20220708_150344.jpg

IMG_20220708_150711.jpg

Do wymiany z lewej i prawej strony łożyska. Prawa oś była rozbierana 7 lat temu to powinna dać radę mniejsza prasa.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.07.2022 o 23:02, Krakus1 napisał(-a):

O ile wybór silnika był świadome , bo jeździłem kilka tyś km 520d , gdzie już wiedziałem że to auto nie zachęca do dynamicznej jazdy , jest dostojną komfortową limuzyną ,i do takiego stylu jazdy zachęca - przynajmniej w moim przypadku tak było i jest - w odróżnieniu od 3er która działa całkiem odwrotnie na kierowcę . O tyle zaskakuje mnie fakt że ten silnik chodzi lepiej niż myślałem , lepiej niż 318i która jest o prawie 300kg lżejsza , może przez PHEV i 11km które wspomagają start , może przez moment obr ?, oraz spalanie które jest zaskakująco niskie 50/50 trasa i Krakowskie korki :

 

IMG20220704091610.jpg

Jezdzilem kilka godzin trojka z takim silnikiem i w miescie tym samochodem spokojnie da sie jezdzic. 
dodatkowo diesel ma przewaznie lepszy dol od benzyny.

 

Sam jednak juz na trase wole jednak cos wiekszego


zegary: staruszek Tissot, ML Pontos Small Seconds Mechanik, Seiko Monster, Oris Big Crown Flying Doctor's 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, szybkie pytanie. Klocki do wymiany, mam tarcze textar klocki też, hamują jak hamują, tam szału wielkiego nie ma, trzeba mocniej docisnąć i wtedy wyrywa gałki oczne. Ale pomyślałem, może spróbować jakąś inną firmę, TRW, Brembo, Bosh.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klocki są oznaczone ( kod literowy) , jak dobrze "hamują" na zimno i po rozgrzaniu, na to bardziej zwróć uwagę 


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moją Alfę załatwiła patodeweloperka...

Mogłem kupić mieszkanie z rynku wtórnego, ale skusił mnie nowy bydynek, bo nowy, będzie mniej kłopotów, parking podziemny itd...

Krotko mówiąc... gó...o.

 

Budynek szajsowaty, ściany wyrównane grubą warstwą tynku potrafiącego odpaść przy wierceniu, sąsiada obok słychać jak głośniej pierdnie, a do tego wszędzie cieknie. Oczywiście nie z winy dewelopera, to chyba jasne. Po zalaniu i remoncie dwóch mieszkań z powodu dupnietej rurki pod wylewką, teraz pora na przeciek w garażu, od którego zrobił mi się piękny zaciek na masce.

 

C791A93A-4994-4F44-9869-A8A36D646D48.thumb.jpeg.3dbbb4d2dafe817e64776ddcdadabb55.jpeg

 

Oczywiscie trudny do ruszenia. Ale to nie wszystko.

 

Zaciekawil mnie piękny rudy kolor pod maską, której otwarcie ujawniło ślicznie skorodowaną śrubkę.

 

Nie mam fotki, bo od razu umyłem powierzchowną rdzę, po myciu było tak...

 

8FED3980-675A-4049-831F-1F0B5372DA23.thumb.jpeg.f0ab2e111399e17dc427dac6dc040d11.jpeg

 

W sumie nic, po następnej zimie wszystkie będą pewnie takie, ale że auto jest nowe, to Alfa zaliczyła pierwszą poważną naprawę ;) 

 

BC6E221F-259C-4EFC-8C1C-A9219AE1030E.thumb.jpeg.8c338fb6bcc6169f62f0c60e86808e83.jpeg

 

Koszt 20 złotych plus przesyłka i dyszka za klucz w Castoramie, ale zaraz mi lepiej ;)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwie litery w kodzie HH 

FF  FE  daje tylko przykład tych , określają jaki coefficient of friction, przepraszam ale brakuje mi polskiej terminologii, ma materiał z jakich materiał ścierny jest zrobiony. 

Pierwsza cyfra odpowiada za "zimny" klocek, druga za rozgrzany. 

 

"Najlepsze" klocki na ulicę mają code HH 

 

Pastiglie_Freno_07BB0390_Brembo_Brake_Pads.jpg

attachment.jpeg

s-l500.jpg

Edytowane przez irekm

Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, albiNOS 01 napisał(-a):

Dobra, tym razem przyznaje, że ową robotę zleciłem mechanikowi. Za cienki w uszach jestem i nie mam prasy 120 tonowej.

IMG_20220707_184551.jpg

IMG_20220708_150344.jpg

IMG_20220708_150711.jpg

Do wymiany z lewej i prawej strony łożyska. Prawa oś była rozbierana 7 lat temu to powinna dać radę mniejsza prasa.


 

120?

do wyjecia lozyska ze zwrotnicy?

 

mysmy pogieli zwrtonice 6-tonowa 🙂

10093B0C-8D61-45D6-B190-5781B943416E.jpeg

2D3373D5-4A3A-4E50-AD99-95343B36720A.jpeg

83B159E9-B6C0-46D5-9E8F-C90FA41BD6DE.jpeg


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanik mówił, że drugi raz w życiu z  czymś takim się spotkał. Nie wiem czy aż 120 ton potrzebował, ale jego 30 ton to było za mało do lewej zwrotnicy. Użyli więc tej większej u jakiegoś znajomego. Mówił, że jak strzeliło, to jakby ktoś petardę rzucił aż ludzie przykucneli. Na forum Kia Sorento potwierdza się, że gdy długo coś nie jest rozkręcane to potrafią się takie problemy pojawić. Jeden gościu pojechał nawet do warsztatu gdzie naprawiają... czołgi (no nie mówicie, że nie słyszeliście o takich warsztatach, u mnie takowy co 100metrow, ustawianie rozbieżności w czołgach, wymiany filtrów DPF, c*p tuning, jak ktoś ma własnego Abramsa to śmiało zapraszam) i dopiero tam dali radę.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

Garażowe zakamarki...   ;)

 

FXLTaD7XEAcYOHN.thumb.jpg.7a224d1009d12399b7d3e9617507fcf6.jpg

Gdzie Ty mieszkasz 😳


zegary: staruszek Tissot, ML Pontos Small Seconds Mechanik, Seiko Monster, Oris Big Crown Flying Doctor's 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.07.2022 o 23:17, pmwas napisał(-a):

A moją Alfę załatwiła patodeweloperka...

Mogłem kupić mieszkanie z rynku wtórnego, ale skusił mnie nowy bydynek, bo nowy, będzie mniej kłopotów, parking podziemny itd...

Krotko mówiąc... gó...o.

 

Budynek szajsowaty, ściany wyrównane grubą warstwą tynku potrafiącego odpaść przy wierceniu, sąsiada obok słychać jak głośniej pierdnie, a do tego wszędzie cieknie. Oczywiście nie z winy dewelopera, to chyba jasne. Po zalaniu i remoncie dwóch mieszkań z powodu dupnietej rurki pod wylewką, teraz pora na przeciek w garażu, od którego zrobił mi się piękny zaciek na masce.

 

C791A93A-4994-4F44-9869-A8A36D646D48.thumb.jpeg.3dbbb4d2dafe817e64776ddcdadabb55.jpeg

 

Oczywiscie trudny do ruszenia. Ale to nie wszystko.

 

Zaciekawil mnie piękny rudy kolor pod maską, której otwarcie ujawniło ślicznie skorodowaną śrubkę.

 

Nie mam fotki, bo od razu umyłem powierzchowną rdzę, po myciu było tak...

 

8FED3980-675A-4049-831F-1F0B5372DA23.thumb.jpeg.f0ab2e111399e17dc427dac6dc040d11.jpeg

 

W sumie nic, po następnej zimie wszystkie będą pewnie takie, ale że auto jest nowe, to Alfa zaliczyła pierwszą poważną naprawę ;) 

 

BC6E221F-259C-4EFC-8C1C-A9219AE1030E.thumb.jpeg.8c338fb6bcc6169f62f0c60e86808e83.jpeg

 

Koszt 20 złotych plus przesyłka i dyszka za klucz w Castoramie, ale zaraz mi lepiej ;)

Całe szczęście, że to auto nie należy do Ciebie 😉 mniej kłopotów przez to 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie rozmów o spalaniu, to takie mi wyszło po wakacjach w Skandynawii (2,0 TFSI 190KM).

 

20220630_194252.jpg

 

I coś dla miłośników cardetaillingu:)

 

20220701_162300[1].jpg

Edytowane przez piteks

IWC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, XoneX napisał(-a):

Całe szczęście, że to auto nie należy do Ciebie 😉 mniej kłopotów przez to 😀

 

Akurat... wszystkie dotychczasowe auta z leasingu wykupiliśmy i tu nie będzie wyjątku


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, piteks napisał(-a):

Odnośnie rozmów o spalaniu, to takie mi wyszło po wakacjach w Skandynawii (2,0 TFSI 190KM).

 

20220630_194252.jpg

 

 

 

 

5,2 w benzyniaku tu super wynik, w zasadzie jak z diesla.

Sprawdzałeś, czy komputer pokrywa się z dystrybutorem?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.