Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, piteks napisał(-a):

Odnośnie rozmów o spalaniu, to takie mi wyszło po wakacjach w Skandynawii (2,0 TFSI 190KM).

 

20220630_194252.jpg

 

8000 km na wakacjach po Snakdynawii 😳

1 minutę temu, Peterson napisał(-a):

 

8000 km na wakacjach po Skandynawii?

Edytowane przez Peterson

zegary: staruszek Tissot, ML Pontos Small Seconds Mechanik, Seiko Monster, Oris Big Crown Flying Doctor's 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak uzyskałeś 5.2  w benzynie🤔

Mi bez szaleństw w 2.0 Tfsi fakt buda inna wyszło na trasie Siedlce-Szklarska 8.3L z pełnym pakietem i klimą


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje 2.0 TFSI w A6 przy bardzo spokojnej jeździe spaliło 6,2 L. A normalna jazda to raczej 8 L a jazda autostradowa to już raczej 10 L. Wynik 5,2 to raczej marzenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że kluczowe jest tutaj po Skandynawii ;) pewnie kolega trzymał się limitów i  było max 120km/h na autostradzie w Szwecji


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, prz1 napisał(-a):

 

5,2 w benzyniaku tu super wynik, w zasadzie jak z diesla.

Sprawdzałeś, czy komputer pokrywa się z dystrybutorem?

 

 

Tak. Jest przekłamanie 0,1-0,2l czyli realnie ok. 5,4😁

4 godziny temu, Peterson napisał(-a):

8000 km na wakacjach po Skandynawii?

Z pod domu czyli jakieś 650 do Świnoujścia i 550 z Gdańska. Reszta to Szwecja, Finlandia i głównie Norwegia. Oczywiście promy po drodze ale tych nie ma w tej kilometrówce.

3 godziny temu, Mistrz17 napisał(-a):

Nie wiem jak uzyskałeś 5.2  w benzynie🤔

Mi bez szaleństw w 2.0 Tfsi fakt buda inna wyszło na trasie Siedlce-Szklarska 8.3L z pełnym pakietem i klimą

Ja często schodzę poniżej sześciu. Mam lekką nogę:)

3 godziny temu, rafiros napisał(-a):

Moje 2.0 TFSI w A6 przy bardzo spokojnej jeździe spaliło 6,2 L. A normalna jazda to raczej 8 L a jazda autostradowa to już raczej 10 L. Wynik 5,2 to raczej marzenie emoji16.pngemoji23.png

Ja na autostradzie uzyskuję 6,6-6,8

1 godzinę temu, vvv napisał(-a):

Myślę, że kluczowe jest tutaj po Skandynawii ;) pewnie kolega trzymał się limitów i  było max 120km/h na autostradzie w Szwecji

To prawda. Jednak w kraju też jeżdżę przepisowo. Tam jest jednak łatwiej, bo wszyscy tak jeżdżą. Jak jest 80,90 czy nawet 100, to wszyscy tak jadą. U nas niestety zawsze się zdarzy taki co na 90 jedzie 60-70😬 i robi się nerwowo.


IWC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Louis Cypher napisał(-a):


Ałdi 

 

 

4F03433E-8638-4646-BD15-E340882BF90D.jpeg

Ja tam bardzo lubię audi. Chciałem się jednak przesiąść do mietka i po wizycie w salonie (nie wiem czy można podać lokalizację więc napiszę, gdzieś na śląsku) doszedłem do wniosku, że do premium nie dorośli przynajmniej jeśli chodzi o obsługę. Miałem tam dwa podejścia i tragedia. Nawet zapytania przez centralę były bez echa, pomimo że automatycznie dostałem potwierdzenie dostarczenia wiadomości. Zero zainteresowania. W Małopolsce było trochę lepiej ale jak ktoś obiecuje, że zadzwoni jak będą mieć takie auto do jazd próbnych jakie mnie interesuje i nie dzwoni jak już go mają od prawie miesiąca, to odpuściłem. W audi nigdy nie miałem problemów. Podobnie miło i profesjonalnie podchodzili w salonach BMW ale tam dawali gorszy leasing i mniejszy rabat dla grup zawodowych. Dlatego dalej jestem z VAG'iem (wcześniej miałem audi i "wieśwageny")


IWC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@piteks Mam Audi, więc pozwoliłem sobie na żarcik. To tak, jak z żartami o Żydach - mogą sobie żartować tylko Żydzi 😁

Ale mam też Mieczysławę. Jeśli chodzi o obsługę w salonach w Szczecinie, to w Audi i Mercedesie jest wysoki poziom i nie mogę powiedzieć złego słowa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Louis Cypher napisał(-a):

@piteks Mam Audi, więc pozwoliłem sobie na żarcik. To tak, jak z żartami o Żydach - mogą sobie żartować tylko Żydzi 😁

Ale mam też Mieczysławę. Jeśli chodzi o obsługę w salonach w Szczecinie, to w Audi i Mercedesie jest wysoki poziom i nie mogę powiedzieć złego słowa. 

W Szczecinie mają też wysoki poziom obsługi w BMW. Może to jakiś ewenement w skali Polski ;) Bo BMW, Audi czy nawet Opel we Wrocławiu pozostawia sporo do życzenia.

Mercedes mnie zawsze rozbrajał "jakością" cycków (lock pin) w drzwiach w E klasach - te, które pokazują czy drzwi są zablokowane czy nie. Obojętne W212, W213 było fatalnie - chiński tani badziew, gdzie widać miejsce odcięcia wlewki.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Louis Cypher napisał(-a):

@piteks Mam Audi, więc pozwoliłem sobie na żarcik. To tak, jak z żartami o Żydach - mogą sobie żartować tylko Żydzi 😁

Ale mam też Mieczysławę. Jeśli chodzi o obsługę w salonach w Szczecinie, to w Audi i Mercedesie jest wysoki poziom i nie mogę powiedzieć złego słowa. 

Spoko. Odebrałem to jako żart🍻

No ale poziom obsługi, to już ponury żart z klienta jeśli chodzi Mercedesa z okolic Katowic. Z tego co czytam, to jak się trafi chociaż centrala powinna być wyczulona na takie traktowanie. W końcu od marek premium powinno się wymagać adekwatnej obsługi. Generalnie mnie skutecznie zniechęcili do siebie chociaż chciałem spróbować czegoś innego.

 


IWC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, piteks napisał(-a):

Spoko. Odebrałem to jako żart🍻

No ale poziom obsługi, to już ponury żart z klienta jeśli chodzi Mercedesa z okolic Katowic. Z tego co czytam, to jak się trafi chociaż centrala powinna być wyczulona na takie traktowanie. W końcu od marek premium powinno się wymagać adekwatnej obsługi. Generalnie mnie skutecznie zniechęcili do siebie chociaż chciałem spróbować czegoś innego.

 

Co do centrali MB, to masz dobry przykład S63 AMG Coupe, które ściągało...

Edytowane przez prz1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre serwisy to te, w których inni serwisują swoje auta. Poznański ASO Mercedesa Duda Cars przebija swoją ignorancją i butą wszystkie serwisy Mietka w Polsce.  


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Mercedesa to nie ma dobrych serwisów, taka widać polityka marki, żeby olewać klientów. Nawet mój lokalny Garcarek, który kiedyś miał rewelacyjne opinie i ludzie przyjeżdżali na serwis z całego kraju, ostatnio też zaczął zbierać coraz gorsze opinie...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety potwierdzam co do MB - naciąganie do granic możliwości, obsługa słaba.
Mam porównanie do Volvo - tu jak na razie trafiam dobrze, chociaż to też nie standard we wszystkich salonach.


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, Tommaso napisał(-a):

Jeśli chodzi o Mercedesa to nie ma dobrych serwisów, taka widać polityka marki, żeby olewać klientów. Nawet mój lokalny Garcarek, który kiedyś miał rewelacyjne opinie i ludzie przyjeżdżali na serwis z całego kraju, ostatnio też zaczął zbierać coraz gorsze opinie...

 

Ja na Garcarka złego słowa powiedzieć nie mogę. Właściwie to był to jedyny sensowny serwis MB na jaki trafiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.07.2022 o 22:32, Peterson napisał(-a):

Gdzie Ty mieszkasz 😳

 

Głęboka prowincja, Panie, głęboka...  ;)

 

Mnie się bardzo podobają w serwisie MB rozmowy o cenach usług. Przyjeżdżam z wydrukiem oferty, który sobie trzymam w kieszonce. Pan po drugiej stronie biurka DŁUUUUGO klika w klawiaturę robiąc bardzo mądrą minę i spogląda BARDZO PROFESJONALNIE na monitor przed sobą. Podaje mi w końcu cenę o "ładnych parę stówek" wyższą niż ta na moim wydruku. Wtedy jadem cebulom :D - tak, tak, żadnych tam wyrafinowanych subtelności, tylko full metal wiocha z mojej strony. :D I pan mówi: "Sekundeczkę, sprawdzę kalkulację jeszcze raz." Kliku-kliku i po krzyku. Ja wyrażam ogromne zadowolenie z tego, iż udało nam się, pomimo pewnych początkowych rozbieżności i drobnych, negocjacyjnych perturbacji, finalnie osiągnąć konsensus. Pan patrzy i myśli: "Ty wuju bembany." Ja sobie myślę: "Mientol bąka, a bąk brzdąka". Do widzenia-do widzenia i do następnego razu...  ;)

 

Miecia poniżej nie moja, niestety...  :(

 

FXVYjRVXkAYBlNR.thumb.jpg.d563276aafba68e3e44a3bc1c1847814.jpg

 

FXVYjROWYAIK7J7.thumb.jpg.d9d0b0e13966934672ad75174d15ff7a.jpg


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Przyjeżdżam z wydrukiem oferty, który sobie trzymam w kieszonce.


a skąd ta oferta? też od nich?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, plszcto napisał(-a):

 


a skąd ta oferta? też od nich?

 

 

No właśnie. Ten elemencik jest tu najfajniejszy - kiedy Pan z mądrą miną oświadcza, że w wyniku <tu nieprzetłumaczalny na literacką polszczyznę bełkot> mogą wystąpić różnice w wyliczeniu usług online i stacjonarnie.  ;)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Wy tak te Merce serwisujecie?

 

Chyba bardzo awaryjne sa?

 

Ja w BMW zaplacilem przy zakupie auta z gory za serwis  na 5lat i juz tylko olej pomiedzy glownymi wymieniam, a kosztuje to 599zl dla silnika 40i


zegary: staruszek Tissot, ML Pontos Small Seconds Mechanik, Seiko Monster, Oris Big Crown Flying Doctor's 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Peterson napisał(-a):

Co Wy tak te Merce serwisujecie?

 

Chyba bardzo awaryjne sa?

 

Ja w BMW zaplacilem przy zakupie auta z gory za serwis  na 5lat i juz tylko olej pomiedzy glownymi wymieniam, a kosztuje to 599zl dla silnika 40i

 

Ja (na razie przynajmniej) nie naprawiałem niczego od zakupu (październik 2019). Przeglądy robię tylko.


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, memento mori napisał(-a):

W Korei już jest. Zatem abonament na podgrzewane fotele w BMW w Europie za 3... 2... 1... 🤯

 

https://www.motor1.com/news/597376/bmw-heated-seats-subscription/amp/?utm_source=substack&utm_medium=email

 

Mercedes też już to wprowadził.

 

Z jednej strony minus, z drugiej strony ... plus :)) Skoro za kilka stówek da się zrobić program do silnika, to co stoi na przeszkodzie, aby za kilka lat były apki uruchamiające płatne subskrypcje?

Z punktu widzenia użytkownika to może być zmiana na plus - mamy auto na full opcji, tylko opcje są nieaktywne. Bierzemy apkę i włączamy sobie wszystko :)))

 

Ja już w Audi, VW czy BMW włączałem jakieś opcje. Do VAGa jest apka OBD11 (ostatnio się trochę popsuła) i można zrobić np. lane assist, inne zegary na virtual cockpit, wyłączanie start-stop, itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawe.. za dodatkowa opłatą ("apka") można wyłączyć system start stop oferowany kiedyś za dopłatą :)) Mistrzostwa świata.. Nie lepiej nie montować tego  badziewia skracającego życie silnikowi i przestać głosić PRowe klamstwa o ekologii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, prz1 napisał(-a):

Mercedes też już to wprowadził.

 

Z jednej strony minus, z drugiej strony ... plus :)) Skoro za kilka stówek da się zrobić program do silnika, to co stoi na przeszkodzie, aby za kilka lat były apki uruchamiające płatne subskrypcje?

 

I widzisz... właśnie na tym polega problem, że przeszkód może być cała masa. np. taka, że auto cały czas "gada" z fabryką i po wykryciu jakichkolwiek nieautoryzowanych zmian dalej nie pojedziesz, stracisz gwarancje, itp. 

Dodatkowo nie widzę powodu aby ładowali mi do auta wyposażenie którego nie chce.  Zawsze dodatkowe kilogramy które musze wozić a z których i tak nie mogę korzystać..( tak, tak wiem teraz też tak robią tylko nie mogę tego przez telefon włączyć)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.