Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Z tarczami hamulcowymi sprawa jest prosta, zużyte lub "wyjedzone" powinno się albo wymieniać albo przetaczać o ile pozwala na to grubość i jest jeszcze na tyle materiału do zebrania przez tokarkę, jak juz wspomniał jeden z kolegów.

 

Zestawienie nowego klocka za starą tarczą z dużym rantem nie wróży dobrego hamowania W każdym razie może ono być lepsze jeśli powierzchnia będą równe. To że klocek "się ułoży" do tarczy to pobożne życzenia. Trochę die dopasuje ale nigdy nie będzie dobrze. 

 

Poza tym przetaczanie tarczy ma na celu nie tylko wyrównanie jej powierzchni ale również wyrównanie grubości tarczy na całej jej średnicy,  ponieważ tarcza nigdy nie zużywa się idealnie równo i najczęściej tworzy się trapez w ten sposób  że jest ona nieco grubsza w miarę zbliżania się średnidy do środka tarczy. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Autor1984 napisał(-a):

Ale to diesel nie liczy się. Niech to ktoś przebije, 2kkm tylko miasto.

20210611_210248.thumb.jpg.b94950d26734ba213e6d5fc2814cff65.jpg

Odnośnie tematów z samochodami poruszę może dla niektórych ciekawy wątek jakim jest docieranie.

Większość moich znajomych, twierdzi, że to blaga.

Ja po zakupie GT przeczytałem jak to się robi w M3 E92, w której to pierwszy 1000 km należało przejeździć nie przekraczając 3kRPM, a kolejne 2000km nie przekraczając 5kRPM. I tak się męczyłem.

Kolega który mnie obśmiał jak naiwnego dzieciaka przymknął się jak zobaczył wynik po badaniu na hamowni.

Sądził, że jego niższy przebieg miał wpływ na wyniki, bo on badanie wykonał po 5kkm ja po 12kkm, ponowił próbę przy 10 tyś i wyszło to samo.

Śmiem twierdzić, że odpowiednie obchodzenie się z silnikiem, pozwoliło mi również na uzyskiwanie tak niskich wyników spalania w mieście.

Warto układać silnik :)

Hamownia Krzysztofa i Mój.png

To jest pomiar na kołach?  czy już po przeliczniku i na wale? 


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, SzefSzefow napisał(-a):


Moge sie pod tym podpisac, dodajac, ze osobiscie zawsze wole miec nadmiar mocy, niz jej niedomiar emoji6.png

Mocy i momentu ;)

26 minut temu, irekm napisał(-a):

To jest pomiar na kołach?  czy już po przeliczniku i na wale? 

Pomiar był na rolkach więc mierzy moc na kołach, jednak z tego co pamiętam on nakładał jakieś dane, Wiadomo, że na kołach masz straty względem mocy silnika, ze względu na układ napędowy, ale przeliczając podaje Ci moc silnika. Chyba... Nie wiem, nie pamiętam dokładnie i nie chcę tutaj jakiś andronów opowiadać. Badanie robiłem bodajże 5 lat temu.

Kolega kiedyś tylko zmieniał modele RS4, ale wkurzało go to, że słabsze ośki przy wyższych prędkosciach go zawsze dochodziły i nie ma w tym nic dziwnego. Inne są straty na ośce a inne na czterobucie.

Przesiadł się teraz na 911 Turbo S i już nie ma tych problemów :D

Edytowane przez Autor1984

"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam się, bo zauważyłem że w Europie zreguly używają formuły żeby przedstawić wynik na wale. 


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, irekm napisał(-a):

Pytam się, bo zauważyłem że w Europie zreguly używają formuły żeby przedstawić wynik na wale. 

Na prawdę nie wiem.

A my pojechaliśmy zbadać to ze względów, które opisałem. On się wyśmiewał z tego "układania" silnika.


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, SzefSzefow napisał(-a):

Trzeba umieć😁

Po wyjeździe do Skandynawii wejdzie Ci w krew.

😂😂😂

 

 

 

A co do systemów wspomagających kierowcę, to ja obecnie wyposażam auto na maksa. Nie znaczy, to że mają za mnie przejąć kontrolę ale jak mogę mieć "anioła stróża", to niech czuwa nade mną. I niech tak zostanie


IWC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do miłośników jazdy bez dachu - taka bawarka szuka nowego domu ;)

 

 

IMG_20220714_140845.jpg

IMG_20220714_140855.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trzeba umieć
Po wyjeździe do Skandynawii wejdzie Ci w krew.

 
 
 
A co do systemów wspomagających kierowcę, to ja obecnie wyposażam auto na maksa. Nie znaczy, to że mają za mnie przejąć kontrolę ale jak mogę mieć "anioła stróża", to niech czuwa nade mną. I niech tak zostanie

Mysle, ze u mnie jest podobnie jak w Skandynawii, z tym zastrzezeniem, ze plasko nie mam

Oczywiscie, zdecydowanie lepiej jest miec samochod wyposazony we wszystkie gadzety zwiekszajace bezpieczenstwo

Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, memento mori napisał(-a):

To E93 powyżej to diesel 320d czy 325d?

330d 231KM -> w tym temacie więcej info:

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, souls_hunter napisał(-a):

Tarcze hamulcowe z takim rantem oddaje się do przetoczenia (jeśli oczywiście jest wystarczająca ilość materiału do zebrania). Nie dość że rant zniknie to wyrówna się powierzchnia ścierna i auto będzie skuteczniej hamować. Ale każdy robi jak uważa.

Każdy robi jak uważa.. Ja nie zostawiłbym takich rantów a stan zacisków sprawdzam  + szybkie czyszczenie robię przy każdorazowej zmianie sezonowej kół;  wówczas nic się nie zapieka, nic nie blokuje, nic nie piszczy - oczywiście samo się nie zrobi..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie robię tak samo i polecam każdemu. Przy każdej wymianie klocków lub klocków i tarcz w komplecie czyszczenie zacisków, smarowanie tłoczków i wtedy mam pewność że zima czy lato zacisk działa tak jak należy nie ma różnicy w siłę hamowania na poszczególnych kołach co w razie trudnej sytuacji nie generuje dodatkowego utrudnienia w postaci nierównego hamowania poszczególnych kół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczorajszy widok, który wg mnie stanowi faktyczny obraz naszej elektomotoryzacji i będzie nam towarzyszyć przez długie lata 🤦🏻

0a508540e4267523281d59c1d72a153d.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Szpindlakfan napisał(-a):

Że tak zapytam przewrotnie, skoro tak Wam zależy na ecodrivingu, to po co kupujecie auta z ogromnymi silnikami? 🤔 

 

Po to, że mając ogromny silnik pedał gazu tylko się pieści a wdeptuje w podłogę czasami dla zabawy a nie bez przerwy.


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Chorwat napisał(-a):

Do miłośników jazdy bez dachu - taka bawarka szuka nowego domu ;)

 

Łociec Tadeusz przyjmie bez mrugnięcia okiem. Na procesje idealny.


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Balansujący Na Osi napisał(-a):

Prztjmie ale tylko od bezdomnego.

przecież mieszkanie może też od razu oddać  ;) I wszystko się zgadza.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.07.2022 o 09:14, plszcto napisał(-a):

wczorajszy widok, który wg mnie stanowi faktyczny obraz naszej elektomotoryzacji i będzie nam towarzyszyć przez długie lata 🤦🏻

0a508540e4267523281d59c1d72a153d.jpg

 

Nie wiem gdzie akcja się dzieje ale powinien uważać, aby mu ktoś przewodu nie ukradł razem z wiadrem prądu 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

budynek podobny do muzeum BMW ;) celowo takie niewiązanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To klasyczna "kukurydza " prawie na przeciw Staionu Śląskiego... :)

 W tle zaś "Tauzen"- czyli osiedle Tysiąclecia

 

 

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
budynek podobny do muzeum BMW celowo takie niewiązanie?

Całkiem przypadkowo akurat

Edyta:

Właśnie znalazłem foty tego budynku i kurde faktycznie fajnie wyszło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie kiedyś kupilem mieszkanie w qqrydzy. Jako inwestycję. Niestety prawie 😞

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.