Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, prz1 napisał(-a):

budynek podobny do muzeum BMW ;) celowo takie niewiązanie?

nie żebym się czepiał ale warto też dodać, że budynek, tzw "cylindry" to biurowiec BMW, muzeum to ten mniejszy ;)

 

bmw_museum_1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, trollu napisał(-a):

nie żebym się czepiał ale warto też dodać, że budynek, tzw "cylindry" to biurowiec BMW, muzeum to ten mniejszy ;)

 

bmw_museum_1.jpg

no trochę się czepiasz, bo całość jest połączona parterem, więc technicznie to jeden budynek, w którym mieści się biurowiec i muzeum ;) tylko w jego różnych częściach.

Edytowane przez prz1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niech będzie, muzealny biurowiec ;)

Edytowane przez trollu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

muzealny to chyba ten ze śląska :D

 

co do zasady masz rację, że muzeum jest w tej niskiej części, a w tej wysokiej są biura, ale w dużym uproszeniu można całość nazwać muzeum/biurami/kompleksem BMW/po prostu BMW, etc., bo są połączone parterem, czyli teoretycznie to jeden budynek.

Mniejsza o to, fotka fajnie wyszła, a do Monachium warto się po prostu wybrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem z bliska :), przeszedłem sobie z firmy( na przeciwko "La Squadra" ) poglądać :)

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noooo. :)

Dzisiaj też coś przywieźli.. jakąś ferrarę, bo biegali dookoła z aparatami fotograficznymi :) , a i helikopter z p. P przyleciał... czyli jakś lepszy model  przywieźli w specjalnym transporcie. :)


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.07.2022 o 13:59, zadra napisał(-a):

pomyślałbym o psychotestach którymi można odseparować agresywnych debili zajeżdżających drogę, jadących na zderzaku dając długimi po oczach,...

 

znaczącą poprawę zachowania na drodze w tym bezpieczeństwa uzyskalibyśmy jednak dzięki szerokiej prewencji policji i rozszerzeniu ich interwencji w kierunku wyłapywania w ruchu takich zachowań.

Mało jednak jest patroli w ruchu a jeszcze mniej interwencji w ruchu.

Nadal są wyścigi słoniów, wyprzedzanie na podwójnej lub zakrętach - ostatnio mnie i ciąg innych aut jakiś baran wyprzedził przeciwległym pasem ruchu omijając wysepkę pomiędzy pasami(przeciwległym pasem) z przejście dla pieszych... szczyt ignorancji..

 

Od 6 lipca w samochodach obowiązkowym elementem wyposażenia kierowców będą czarne skrzynki wyposażone w system ISA tj. inteligenty system prędkości. Mowa oczywiście o nowo wyprodukowanych modelach. Czarne skrzynki będą m.in. zbierały informacje o: prędkości, użyciu hamulca, aktywności tempomatu i zapiętych pasach.

Od 2024 każdy pojazd produkowany obligatoryjnie będzie posiadał taki rejestrator. Naturalnie wzrośnie również koszt sprzedaży takiego pojazdu.

Wg UE dane z czarnych skrzynek będą obligatoryjnie udostępniane tylko i wyłącznie na polecenie organów ścigania.

Sądzę, że w niedalekiej przyszłości dane będą zbierane w czasie rzeczywistym lądując np w systemie informacji drogowych KPD.

Czekać tylko na moment kiedy to np. takie ITD zażyczy sobie rozporządzenia umożliwiającego monitorowanie pojazdów poruszających się w ruchu lądowym, tłumacząc to oczywiście względami bezpieczeństwa...

 

"Nie ma takiego okrucieństwa, ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby skądinąd łagodny i liberalny rząd, kiedy zabraknie mu pieniędzy"

Alexis de Tocqueville


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z innej (starej) beczki... ostatnio trafiłem na drodze na Huntera. Wyjechał z bocznej i poleciał dalej. Nie mogłem go dogonić, żeby się przyjrzeć, bo osobówki przede mną zamulały, a była ciągła...

Widać jednak, ze na pewno nie jeździ się tym ani w połowie tak źle jak 469-tką, wyglądało że idzie całkiem fajnie i całkiem prosto ;)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mogliśmy mieć na forum takie cacko... 🤐

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, łowca napisał(-a):

A mogliśmy mieć na forum takie cacko... 🤐

 

Szkoda, że Lotto nie pykło ;)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei na przestrzeni 3 dni widziałem już dwie Buchanki, jedną szaro-oliwkową (chyba nowa) i drugą khaki, starą jak świat ;)


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.07.2022 o 13:06, Lincoln Six Echo napisał(-a):

1959 BMW 503 Cabriolet

 

295016904_1415036525662961_6641382941799878481_n.thumb.jpg.373a6a7d3bca675d8c86db89c5e30e5a.jpg

I nikt nie narzekal na bobra


zegary: staruszek Tissot, ML Pontos Small Seconds Mechanik, Seiko Monster, Oris Big Crown Flying Doctor's 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

Chyba jednak wolałbym takiego...  ;)

 

FYyvzHTWIAAyC7Q.thumb.jpg.819b5e5a074eb9e11d15686939fdc495.jpg

 

FYyvzHUWYAArHjP.thumb.jpg.2474c3cf8f11a9c6e882c191ae8f6bf2.jpg

 

FYyvzHTWYAAZXxz.thumb.jpg.09076475f38ea03cef3cf8840d7cafe5.jpg

Nigdy nie mowilem ze wolalbym staruszka, a ten jest super kozak,

… tylko ze za banke wolalbym Porsche

 

ewentualnie takie cos po taniosci 😏
 

C4971C9E-6BAD-4306-9A35-C40DD9729D82.jpeg

Edytowane przez Peterson

zegary: staruszek Tissot, ML Pontos Small Seconds Mechanik, Seiko Monster, Oris Big Crown Flying Doctor's 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6CDA26FE-C2AD-4BD4-A44E-5ECC6922B61D.thumb.jpeg.6f0a1c432c9b2dd480b67cef2c28fa21.jpeg

 

Jezdzi :) przebieg ładny ;)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.06.2022 o 12:25, piteks napisał(-a):

"Ciekawe" mamy czasy. Chcąc cieszyć się autem skrojonym na miarę swoich potrzeb, trzeba je zamawiać z dużym wyprzedzeniem. Po rozważeniu wszystkich za i przeciw, zamówiłem wczoraj a3 sportback s-line 40TFSI quattro s tronic (2,0 benzyna 190KM)....żółty metalik🤩 . Czas oczekiwania, to 6-12 miesięcy.....

Dostałem info od dealera, że na chwilę obecną jest zaplanowane opuszczenie fabryki 13 lutego 2023😄. Jeśli nic się nie wydarzy, to na początku marca będzie do odbioru czyli 9 miesięcy od zamówienia. Pożyjemy zobaczymy:)


IWC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś będzie się orientował co to. 

Auto: Kia Sorento 1 2004 2,5 CRDI automat.

Filtr paliwa wymieniony mniej niż 2000 km temu, filtr w zbiorniku paliwa również wyczyszczony. Farba łuszczy się coraz mniej. Olej wymieniany ok 2000 km temu, wymieniany też wtedy filtr powietrza, regenerowany alternator. Byłem kilka dni temu z 1,5tonowa przyczepą kempingową nad Balatonem, nie było problemów z autem. Wskaźnik temperatury pokazuje za dużo (przed ostatnią kreskę), prawdopodobnie przestawiła się wskazówka, bo zawsze na zimnym zamiast zera pokazuje obszar między pierwszą a drugą kreską. Nie było problemów z przegrzewaniem auta w trakcie w/w urlopu ani też z jego mocą, choć na górkach mogło by być jej nieco więcej.

 

Dzisiaj, na zewnątrz prawie 30 stopni, silnik już rozgrzany, Gdy wjeżdżam na główną drogę dałem mu trochę dla zabawy trochę z konieczności gaz do podłogi aż opony zapiszczały. Po chwili usłyszałem dziwny dźwięk, najpierw myślałem, że to w radiu, potem, że nawiew, ale nie. Okazało się, że z okolic silnika, jakby pracował jakoś głośny wentylator, jakby ten od klimatyzacji (po zatrzymaniu auta wentylator od klimatyzacji był nieruchomy). Ale to nic, auto straciło moc, z trudem przekraczało 1,5 tys obrotów, ledwo jechało pod górę. Dojechałem do domu ryzykując zapewne większą awarię. Gdy podniosłem maskę wydawało mi się, że słyszę ten dźwięk z okolic turbosprężarki albo pompy vacum. Wyłączyłem silnik. Auto nie chciało zareagować na pilota zamka centralnego (może przypadek, ale zwykle działał). Po kilku minutach uruchomiłem silnik i pracował normalnie. Zdjąłem osłonę plastikowa, na pierwszy rzut oka nic niepokojącego, napięcie ładowania jest na zaciskach akumulatora. Minimalne zapocenie na przewodach zasilających turbo w powietrze z filtra. Zrobiłem rundę i przyspiesza normalnie. Płyny są. Co myślicie. Co byście polecili zrobić bo za dwa tygodnie czeka mnie podróż na drugi koniec Polski, ponad 700km w jedną stronę, dobrze by było bym jednak dojechał i wrócił.

 


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.