Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, albiNOS 01 napisał(-a):

Może ktoś będzie się orientował co to. 

Auto: Kia Sorento 1 2004 2,5 CRDI automat.

Filtr paliwa wymieniony mniej niż 2000 km temu, filtr w zbiorniku paliwa również wyczyszczony. Farba łuszczy się coraz mniej. Olej wymieniany ok 2000 km temu, wymieniany też wtedy filtr powietrza, regenerowany alternator. Byłem kilka dni temu z 1,5tonowa przyczepą kempingową nad Balatonem, nie było problemów z autem. Wskaźnik temperatury pokazuje za dużo (przed ostatnią kreskę), prawdopodobnie przestawiła się wskazówka, bo zawsze na zimnym zamiast zera pokazuje obszar między pierwszą a drugą kreską. Nie było problemów z przegrzewaniem auta w trakcie w/w urlopu ani też z jego mocą, choć na górkach mogło by być jej nieco więcej.

 

Dzisiaj, na zewnątrz prawie 30 stopni, silnik już rozgrzany, Gdy wjeżdżam na główną drogę dałem mu trochę dla zabawy trochę z konieczności gaz do podłogi aż opony zapiszczały. Po chwili usłyszałem dziwny dźwięk, najpierw myślałem, że to w radiu, potem, że nawiew, ale nie. Okazało się, że z okolic silnika, jakby pracował jakoś głośny wentylator, jakby ten od klimatyzacji (po zatrzymaniu auta wentylator od klimatyzacji był nieruchomy). Ale to nic, auto straciło moc, z trudem przekraczało 1,5 tys obrotów, ledwo jechało pod górę. Dojechałem do domu ryzykując zapewne większą awarię. Gdy podniosłem maskę wydawało mi się, że słyszę ten dźwięk z okolic turbosprężarki albo pompy vacum. Wyłączyłem silnik. Auto nie chciało zareagować na pilota zamka centralnego (może przypadek, ale zwykle działał). Po kilku minutach uruchomiłem silnik i pracował normalnie. Zdjąłem osłonę plastikowa, na pierwszy rzut oka nic niepokojącego, napięcie ładowania jest na zaciskach akumulatora. Minimalne zapocenie na przewodach zasilających turbo w powietrze z filtra. Zrobiłem rundę i przyspiesza normalnie. Płyny są. Co myślicie. Co byście polecili zrobić bo za dwa tygodnie czeka mnie podróż na drugi koniec Polski, ponad 700km w jedną stronę, dobrze by było bym jednak dojechał i wrócił.

 

Sprawdź wężyki podciśnień i zaworek od turbo (foto).

Przepływkę również warto wyczyścić przy okazji.

20180728_192413_1533632032655.jpg


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, sprawdzę. Moja teoria jest taka, że jakiś tam zawór się pewnie zablokował bo jak nigdy mu nie wstawiałem do dechy to się pewnie syfu uzbierało. Raz sprawdzałem Vmaks na S3, ale to głupotą była straszna. Tu depłem dosłownie na 3 sekundy. Myślę, że może puszczał spaliny bokiem zamiast na turbo i stąd dźwięk i brak mocy. Ale nie wiem jak dokładnie jest rozwiązane doładowanie w moim 140 konnym. Tu raczej napewno nie mam regulatora kierownicy turbo, to w poliftach 170 konnych. 


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, albiNOS 01 napisał(-a):

Dzięki, sprawdzę. Moja teoria jest taka, że jakiś tam zawór się pewnie zablokował bo jak nigdy mu nie wstawiałem do dechy to się pewnie syfu uzbierało. Raz sprawdzałem Vmaks na S3, ale to głupotą była straszna. Tu depłem dosłownie na 3 sekundy. Myślę, że może puszczał spaliny bokiem zamiast na turbo i stąd dźwięk i brak mocy. Ale nie wiem jak dokładnie jest rozwiązane doładowanie w moim 140 konnym. Tu raczej napewno nie mam regulatora kierownicy turbo, to w poliftach 170 konnych. 

U mnie ten zaworek dawał efekt taki, że nie chciał jechać na wstecznym nawet pod delikatne wzniesienie. Myślałem wtedy, że to skrzynia walnęła, a to taka pierdoła była.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, tommly napisał(-a):

Sprawdź wężyki podciśnień i zaworek od turbo (foto).

Przepływkę również warto wyczyścić przy okazji.

20180728_192413_1533632032655.jpg

U mnie to tak wygląda 

IMG_20220801_162704.jpg


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, albiNOS 01 napisał(-a):

U mnie to tak wygląda 

IMG_20220801_162704.jpg

Jest teoretycznie nierozbieralny, ale ja go rozłożyłem i wyczyściłem, żeby zobaczyć czy to to.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, KRISTOF_KON napisał(-a):

Mówcie co chcecie ale biały to się prezentuje😁

20220805_131242.jpg

20220805_131802.jpg

20220805_130935.jpg


 

Potwierdzam

 

 

17422941-28C5-44A3-BCCB-9CC1C7F0508C.jpeg


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jak duży to już w ogóle ;) 

Brak opisu.


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sami lekarze w tych białych furach 😆

Tylko czerń…

 

 

CEC27D27-0778-451F-B914-68822BC1E356.jpeg
 

 

A78039DC-C81C-4017-8718-CF9E0DA09097.jpeg

Edytowane przez Louis Cypher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Louis Cypher napisał(-a):

Sami lekarze w tych białych furach 😆

Tylko czerń…

 

 


 

 

 

Potwierdzam czarny ma swój urok.

Moja popierdółka

IMG_20220522_125633~3.jpg


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem czarne Mondeo prawie 10 lat. Wyglądał zacnie - jak był nowiuteńki i przez 5 minut od wyjazdu z myjni. Ponownie rozważę full błysku-błysku czarny lakier w furze, jak się dorobię własnej ekipy od detailingu przy mojej rezydencji.  ;)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie brąz...ale żony czarny...

20220614_213518.jpg

20200216_144402.jpg


GW 9110 , DW 5600c 901 , GW 9400 1er , DW 9052 1659 , GS 1050 B , GS 1150 , Casio 31 QR-12 ,GS 1200 B , DW 9000 1659 , Atlantic Worldmaster ,Tissot Antimagnetique , Zenith 28800 ,Orient patelnia, Orient tristar , Orient Ray 2 blue , DW 6900 x 2 , Orient Chrono Ace , Orient quartz ,Orient Triton I .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko czarny. Oczywiście wtedy kiedy jest czarny😁

 

 

DSC_1992.JPG

DSC_1993.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.